Sloane Stephensová získala 3. titul v roce 2016 poté, co ve finále Charlestonu porazila Elenu Vesninovou

Sloane StephensováREUTERS-Američanka ze sedmé pozice Sloane Stephensová získala svůj třetí titul roku 2016, když ve finále antukového kurtu Volvo Car Open v Jižní Karolíně porazila ruskou kvalifikaci Elenu Vesninovou 7: 6 (4) 6: 2.

Třiadvacetiletý Američan vyběhl do vedení 5: 2 předtím, než Vesnina, finalistka Charlestonu z roku 2011, použila několik vítězů k vítězství ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech, než se posunula do jednoho bodu od vítězství v úvodní sadě.Stephensová však v tiebreaku držela nervy a produkovala některé ze svých nejlepších tenisů, než prošla druhou sadou.

„Právě jsem si řekl:„ Musíte bojovat o každý bod a soutěžit. “ Je to skvělá hráčka, takže jsem věděl, že musím zůstat v každém bodě, “řekl Stephens.

tenisky na vysokém podpatku konverzují

'Když jsem dostal několik příležitostí, využil jsem je, takže to bylo skvělé.'Vítězství znamenalo čtvrtý titul WTA v kariéře pro in-form Stephensovou, která je téměř rok blízko svému nejlepšímu poté, co loni v srpnu získala svůj rodný titul ve Washingtonu, a následovala letošní vítězství v Aucklandu a Acapulcu.

Stephensová, která měla před týdnem v Charlestonu 1: 5, měla za sebou dvě vítězství v řadě, aby zahájila turnaj, a poté si ve čtvrtfinále zachránila mečbol proti rostoucí ruské teenagerce Darii Kasatkině.

V semifinále čelila obhájkyni titulu Angelique Kerberové, kde vedla 6-1 3: 0, než nejsazenější Němec odešel do důchodu s virovou nemocí.Vesnina začala hořet na unikátních zelených antukových kurtech v Charlestonu, kam dorazila jako světová jednička 85 a vyhrála dva zápasy v kvalifikaci.

Na cestě stát se první kvalifikací, která se ve 44 letech turnaje stane finále Charlestonu, Vesnina naštvala Švýcarku Belindu Bencicovou ve druhém kole a Italku Saru Erraniovou v semifinále.

tenisové body

(Reporting by Frank Pingue in Toronto. Editing by Steve Keating.)

Populární Problémy