Tenisové zvedáky v první stovce

Estetická krása jednoručního bekhendu Federera

Estetická krása jednoručního bekhendu Federera

Jednoruční bekhend (často nazývaný „jednoruční“) je obtížné provést, ale je to jedna z nejvíce esteticky příjemných střel ve tenisu.

Obecně platí, že jednoruční úder je zasažen více topspinem než obouruční bekhend, takže je možné zasáhnout nízké míče větší silou a průrazností než dvouruční.

pásmo na tenisový loket

V sedmdesátých letech to bývalo upřednostňovaný bekhendový typ, dokud se na turné nezhmotnili podobní Connors a Borg a double-hander začal získávat na popularitě.

V polovině sedmdesátých let 20. století došlo k posunu dvou grandslamových závodů mimo nejrychlejší travnatý povrch (Australian Open a US Open), pokroky v raketové technologii (od dřevěných po kompozitní rámy), „homogenizace povrchů“ a použití těžšího tenisového míčku hru výrazně zpomalilo a usnadnilo hráči oboustranný bekhend.

Dvojitý hander, na rozdíl od jednoručního, je mnohem snazší na zvládnutí a je účinnější proti vysokým míčům na straně bekhendu a levý plátek slouží široko.

Hráč s dvojitým podavačem používá jednoručku k zasažení řezu nebo k získání velmi širokého míče na útěku, ale jednoruční hráč by nikdy nepoužil obouruč, i když je střela výhodnější pro vrácení vysokých míčů nad ramenem.

zápas hlava tenisový míček

Navzdory dramatickému poklesu majetku jednotlivců v průběhu let zaznamenali jednoruční hráči jako Stefan Edberg, Pete Sampras a v poslední době Roger Federer na pozadí narůstajícího klubu obouručáků obrovský úspěch.

Pete sampras

Pete sampras

Stefan Edberg

Stefan Edberg

Oba typy bekhendu jsou však stejně účinné, pokud jsou použity správnou technikou, protože tenis neodměňuje hráče pouze za estetiku.

thiem djokovic hlava na hlavě

Na konci dne je single hander nebo double hander věcí individuálních preferencí hráče.

Není překvapením, že Jimmy Connors byl jediným nejlepším hráčem s obouručním bekhendem ve světovém žebříčku na konci roku 1973.

zlepšení tenisového podání

V květnu 1999 se toto číslo zlepšilo na tři a zvětšilo se na devět u velkých řádků pozdních let dvacátých let, protože Federer byl jediným hráčem v první desítce, který používal jednoručku.

O deset let dále v řadě se počet obouručáků v první desítce snížil na sedm.

30% míra prevalence jednotlivce v první desítce je však dnes statistickou anomálií, a nikoli mikrokosmem prevalence výstřelu v první stovce.

V týdnu počínaje 5. srpnem 2019 pouze 16 ze 100 nejlépe hodnocených hráčů na světě používá bekhend bez pomoci nehrající ruky, na rozdíl od 43 hráčů s jednou rukou v první stovce v květnu 1999.

Podívejme se na tento exkluzivní „klub 16“ v sestupném pořadí podle pořadí dotyčného hráče.

Populární Problémy

Bývalá finalistka US Open Madison Keys hraje v prvním kole French Open čínskou Shuai Zhang. Shuai Zhang vede hlavou proti Madison Keys 3-2.

Trojitá hlavička díkůvzdání 2020 začíná Texans vs Lions. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.

Jak zacházet s adhezemi. K adhezi dochází, když se pás jizevnaté tkáně připojí ke dvěma částem vaší vnitřní tkáně, které nejsou přirozeně připojeny. I když se to může objevit kdekoli, nejběžnějšími podmínkami souvisejícími s adhezí jsou adhezivní ...

Jak šít záhyby. Záhyby jsou klasickým doplněním sukně, šatů nebo dokonce záclon. Záhyby fungují nejlépe, když pracujete s pevnými tkaninami, jako je vlna, bavlna a hedvábí. Https://digitalcommons.unl.edu/cgi/viewconten ...

UFC 251 je vybaven skládanou hlavní kartou. Zde je návod, jak sledovat PPV na televizi, počítači, telefonu, Roku, Firesticku nebo jiných zařízeních.

Jak vyrobit papírový sáček. Chcete vyrobit papírový sáček, který se liší od běžného hnědého papírového sáčku? Vždy si můžete vyrobit svůj vlastní papírový sáček, kde se povalují staré časopisy, noviny nebo řemeslný papír. Můžete si vyrobit takový, který je trochu ...