Tommy Paul omráčil Carlose Alcaraze, aby se stal prvním Američanem, který porazil jedničku od roku 2017

Je to druhý rok v řadě, co Paul porazil Alcaraz v Kanadě – ale tentokrát je Španěl číslo 1.Tommy Paul zažil v pátek večer v Torontu největší rozruch týdne, když ve čtvrtfinále turnaje Masters 1000 vyřadil Carlose Alcaraze číslo 1, 6-3, 4-6, 6-3.

Pro Američana je to velký milník – jeho první vítězství nad jedničkou.Už vyhrál nad každým druhým top 5 žebříčkem:

TOP 5 VÍTĚZ V KARIÉŘE TOMMY PAUL (6) :
~ d. č. 1 Alcaraz v 2023 Kanadě QFs
~ d. č. 2 Nadal v roce 2022 Paříž 2nd Rd
~ d. č. 3 Zverev v roce 2022 Indian Wells 2nd Rd
~ d. č. 4 Alcaraz v roce 2022 Kanada 2. kolo
~ d. č. 5 Rublev v roce 2021 Indian Wells 3rd Rd
~ d. Fritz č. 5 v roce 2023 Acapulco SF

tenisky s bílou podrážkou

Možná ještě větší: Paul je vlastně prvním Američanem, který po téměř šesti letech porazil vládnoucí jedničku v zápase na úrovni turné.

Posledním Američanem, kterému se to povedlo, byl John Isner, který porazil jedničku Rafaela Nadala 7:5, 7:6 (1) v utkání Laver Cupu v Praze 24. září 2017 – přesně před 2 147 dny. .

Stejně jako ostatní týmové akce, jako je Davis Cup, ATP Cup a United Cup, jsou zápasy Laver Cupu ATP počítány jako turnajové úrovně.

Paul je nyní poprvé ve své kariéře probojován do semifinále turnaje Masters 1000.

Poté, co se Alcaraz odrazil, aby získal druhý set, vypadalo to, že by si mohl udržet tuto dynamiku, když v první hře třetí sady vytvořil brejkbol – ale Paul to vydržel, zůstal na podání ještě několik her a pak udeřil přestávka na 4-2 a pak se tito dva drželi, dokud nebylo po všem.

tenisky nike bling

Poté Paul řekl, že ho možná trochu znepokojilo, když Alcaraz začal ve druhém setu hrát tenis s navijáky.

„Když v polovině zápasu trefil vítěze tweeneru – určitě mě dejte na TennisTV – myslel jsem si, že tam se zápasy mění. Byl jsem šťastný, že jsem se o dva zápasy později vrátil do zápasu a cítil se pohodlně, pak jsem se musel vrátit do třetího.

tenisová reakční doba

„Bylo to opravdu na vysoké úrovni. S Carlosem je to vždycky.'

Američan byl také dotázán, jaký je klíč k jeho vítězství.

'Řekl bych, že pravděpodobně můj forhend,' odpověděl.

'Mám pocit, že jsem dnes trefil svůj forhend možná nejlépe v životě, takže na to byl pravděpodobně docela dobrý čas.'

Paul je nyní poprvé ve své kariéře probojován do semifinále turnaje Masters 1000. Jeho nejlepšími předchozími výsledky na této úrovni byla dvě loňská čtvrtfinále – nejprve v Montrealu, kde na cestě porazil Alcaraz, než spadl s Danem Evansem, a poté na podzim v Paříži, kde propadl se Stefanosem Tsitsipasem.

Populární Problémy

Holger Rune odhalil, že jeho středeční trénink s osmnáctinásobným grandslamovým vítězem Novakem Djokovičem měl „dobrou energii“.

Ilie Nastase bude v červenci pozoruhodně nepřítomný ve wimbledonském Royal Boxu.

Jelena Djokovic nedávno dlouze hovořila o svém manželovi Novakovi Djokovicovi a poskytla několik vzácných pohledů na jeho osobní život. Jelena ocenila světovou jedničku

Pokud máte dobrodružného ducha a hledáte něco mimo vyšlapané cesty, může být Nigérie skvělou volbou pro vaši příští dovolenou! Od sluncem zalitých pláží po rušné městské trhy je Nigérie zábavná země s živým ...