Dnes 10 nejlepších bekhendů v ženském tenise

Na rozdíl od svých mužských protějšků nejsou ženy tenistky obdařeny velkými a mocnými porcemi. Při získávání bodů jsou převážně závislí na shromážděních. To je přesně důvod, proč v ženské hře vidíme časté přestávky v podání. Vzhledem k tomu, že nedostávají příliš mnoho volných bodů a většina jejich her se rozhoduje na rally - jak jsem řekl - je nutné, aby byli vybaveni širokou škálou střel, aby mohli operovat od základní čáry. Buď by měli mít skvělý forhend nebo bezchybný bekhend, aby mohli soutěžit na vysoké úrovni.Při dlouhých rallye většina současných tenistů používá bekhend jako svoji primární zbraň k nastavení bodů. Nejlepší profesionálové současné generace jsou obecně efektivnější se svým bekhendem než forhendem. Pojďme se nyní podívat na 10 nejlepších bekhendů dnešního ženského tenisu.

10. Daniela Hantuchová:Tato slovenská tenistka je ve WTA téměř zapomenutou dívkou, ale co se týče jejího bekhendu, je hned nahoře s nejlépe hodnocenými dámami. Může si bekhendem od základní čáry opakovaně vyměňovat spoustu střel. Ačkoli není silně postavená, dokáže téměř bez námahy vynutit tempo ze svého bekhendu.

9. Francesca Schiavone:

ace loketní ortéza pokyny

Když pomyslíte na Francescu Schiavoneovou, hned se vám vybaví Justin Henin. Existuje jedna velká podobnost, která je spojuje, a to je zastaralý jednoruční bekhend, který byl jejich výjimečným výstřelem. V současné době je Schiavone pouze jednou ze dvou dam v top 100-Carla Suarez Navarro je druhá-která používá jednoruční bekhend. Tento 32letý Italský bekhendový crossový kurt je zasažen extrémní silou a také za ním dává spoustu špičkových otáček. Má schopnost zasáhnout bekhendem několik neuvěřitelných vítězů ze zadní části kurtu.dávat tenisové míčky na nohy chodce

8. Jelena Jankovic:

Bekhend po lajně je jednou z nejtěžších střel, které lze v tenise zahrát, ale zdá se, že tento Srb se s tím dobře vyrovnává; ve skutečnosti lepší než většina. Ve svém bekhendu kombinuje eleganci a sílu. Pokrývá kurt opravdu dobře a má schopnost bodovat vítěze odkudkoli na základní čáře. Vzhledem k tomu, že je velmi efektivní se svým bekhendem, jen stěží ji najdete, když používá svůj forhend k dokončení bodu. Častěji než ne, se snaží trefovat střely ze svého bekhendového křídla.7. Li Na:

Li Na je vůbec první čínskou dívkou, která vyhrála Grand Slam, a to se stalo loni v roce 2011, kdy triumfovala na Roland Garros. Její bekhend je technicky zdravý a zdaleka její spolehlivější úder do země. Ona a Nadia Petrova jsou si velmi podobné ve způsobu, jakým skvěle používají svůj bekhend. Ať už je to po celé čáře nebo na běžeckém hřišti, během dlouhých rally je dokáže perfektně manévrovat. Její hbitost a pohyblivost na hřišti jí pomáhají používat bekhend s velkou přesností a lehkostí.

6. Nadia Petrová:

Někdy si často říkám, jak se Sania Mirza podařilo porazit tuto Rusku, která je tak smrtící svým bekhendem. U ženy zasáhne více vítězů, než na jaké jsme běžně zvyklí vidět z tohoto křídla. Někdy může trefovat vítěze bekhendem z nehratelných pozic. I když není otevřený kurt, může použít nadpřirozenou sílu svých paží, aby zasáhla některé ohromující vítěze, i když její soupeř na druhé straně je v dosahu, aby se k nim dostal. Jediným problémem Petrovy je, že v tomto křídle dělá některé nevynucené chyby - o něco více než ostatní.

5. Caroline Wozinacki:

který slouží v tenise

Tato dánská dívka je bývalou světovou jedničkou, ale stále se snaží získat svůj první grandslamový titul. Je poměrně méně silná než většina ostatních v top 10, ale pak je mnohem efektivnější se svým bekhendem. Dokáže dostat bekhend do soustavné práce na velký počet střel, více než většina hráčů WTA. Dokáže generovat spoustu úhlů a také má schopnost hrát řez. Body si velmi pěkně nastavuje ze svého bekhendu.

různé tenisové gripy

4. Maria Šarapovová:

Šarapovová letos dokončila svou kariéru Grand Slam, když získala svůj první titul na French Open. Její schopnost přilákat silné a silné údery od základní linie byla tajemstvím jejího úspěchu v celé její dosavadní kariéře. Tato ruská kráska je neuvěřitelně konzistentní se svým bekhendem, zvláště ve srovnání s jejím forhendem. Množství mručení, které dělá, přispívá k celkovému množství úsilí, které vynaloží na své údery. Když udeří bekhendem po čáře, proběhne kurtem a mrknutím oka projde kolem její soupeřky. Při provádění úderů bekhendem je obvykle v bezpečí, protože ze zadního křídla mimo toto křídlo nedělá tolik chyb.

3. Serena Williamsová:

Když mluvíte o surové síle v ženském tenise, nemůžete opomenout zmínit Američanku Serenu Williamsovou. Její hra je postavena především na síle, kterou vlastní. Vzhledem k tomu, že je také vybavena hrou pro všechny kurty, dokonce chvílemi vypadá bezkonkurenčně. Svým bekhendem dokáže přemoci kohokoli. Ve chvíli, kdy si její soupeřky myslí, že během rally odehrály chytrou ránu, všechny ohromí tím, že svůj bekhend přibije dobře za sebe. Rychle se pohybuje na kurtu a z některých nepředstavitelných pozic trefuje vítěze bekhendem. Její bekhend je snadno jedním z nejlepších v moderní době.

2. Victoria Azarenka:

Přestože Azarenková zakončila letošní sezónu jako světová jednička, přestože mnohokrát prohrála se Serenou Williamsovou. Důvodem jejího letošního úspěchu bylo neustálé zdokonalování se ve výrobě broků. Dokáže ze svého bekhendu odpalovat pronikavé střely způsobem, který dokáže jen málokterý jiný hráč. K oboustrannému bekhendu využívá velký a čistý švih, což jí pomáhá při bodování vítězů s extrémní přesností a lehkostí. Ať už je to po čáře nebo přes kurt, nebo dokonce i plátek, všechno jí jde snadno jejím bekhendem. Polohuje se opravdu dobře, kdykoli útočí na své oponenty ze svého bekhendu.

1. Venus Williamsová:

profesionální hráč badmintonu

Ačkoli většina tenistek provádí svůj bekhend dobře, žádná z nich nebyla tak účinná ani konzistentní jako Venus Williamsová. Její hladký zpětný švih jí pomáhá při silných úderech z jejího bekhendu. I když provedete čistou střelu a přetáhnete ji dopředu k síti, je tak dobrá ve sběru míče ze svého bekhendu a z ničeho nic zasáhne vítěze crosscourt, takže zůstanete ohromeni. Ze svého bekhendu udeří tuny vítězů, možná víc než kterákoli jiná hráčka turné WTA. Její bekhend je nejen nejlepší v moderní době, ale také jeden z nejlepších vůbec.

Populární Problémy

USA fotbal hraje ve středu přátelský zápas na Jamajce. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Factbox: Venus Williams v Sloane Stephens - profily hráčů

Vyhřívaní soupeři Louisville a Kentucky se v sobotu sejdou na každoročním basketbalovém zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Soupeři Xavier a Cincinnati se v neděli sejdou na každoročním zápase Crosstown Shootout. Zde je návod, jak můžete sledovat bezplatný přímý přenos ze hry online.