Top 10 oficiálních nejrychlejších tenisů v historii tenisu

Samuel Groth zaznamenal podání 263 km/h (163,4 mph), ale to

Samuel Groth zaznamenal podání 263 km/h (163,4 mph), ale není to oficiální, protože to přišlo v Challengeru

'Podání je nejdůležitějším aspektem tenisu.'

To je věta, kterou jsme často slyšeli od odborníků i komentátorů. A není to jen pouhé klišé.

Když dobře sloužíte, je to téměř polovina odvedené práce. Eso je velmi důležitou součástí každého zápasu a ve vypjatých situacích může fungovat jako útěk z vězení. Roger Federer je toho nejlepším příkladem. Jde mu ale spíše o umístění než o vysokou rychlost.

Když má hráč velmi rychlé podání, je velmi náročné dostat míč do pole pro podání. Ale když to udělají, míč sviští kolem soupeřova hráče, než vůbec dokáží zareagovat, něco jako zelený blesk.

Zde se podíváme na 10 nejlepších nejrychlejších tenisových služeb uznávaných ATP:

slouží tenisový kop

10. Greg Rusedski, 1998; povrch: venkovní tvrdý

Greg Rusedski

Greg Rusedski

Greg Rusedski hrál za Kanadu do roku 1995 a poté se přestěhoval do Velké Británie. Rychle zastínil hráče narozené v Británii a brzy se stal britskou jedničkou - v roce 1997.

kde mohu sledovat nováčka roku?

V edici '98 Indian Wells Masters (Newsweek Champions Cup) zaznamenal Rusedski tehdy nejrychlejší podání, jaké kdy bylo během semifinále vidět. Sloužil neuvěřitelně 238,8 km/h nebo 149 mph , což je rekord, který trval 6 let.

9. Taylor Dent, 2010; povrch: jíl (French Open)

Taylor Dent je jediným hráčem v naší Top 10, který zaznamenal svou rychlost na Clay. V kariéře sužované zraněními dosáhl na nejvyšší umístění č. 21.

Jíl je pravděpodobně nejtvrdší povrch, na kterém lze rychle sloužit. Ale v 1. kole French Open 2010 Američan zaznamenal a 240 km/h (149,1 mph) sloužit, aby to všechny vyděsilo.

Jedná se o nejrychlejší podání, jaké kdy bylo v turnaji zaznamenáno. Ještě ten rok pověsil boty a s jakou nahrávkou vyrazit!

8. Juan Martin del Potro, 2017; povrch: vnitřní tvrdý

Juan Martin del Potro

Juan Martin del Potro

Není žádným překvapením, že si jemný obr Juan Martin del Potro našel místo v odpočítávání. Je to nejlepší argentinský hráč své doby, chlubí se titulem US Open.

Del Potro hrál finále Stockholm Open 2017, když doručil vraha 149,1 mph sloužit. Rychlost 240 km/h který zaznamenal, je nejnovější ze seznamu nejrychlejších podání.

Jak Federer nedávno tweetoval, on je skutečně Del Thortro!

7. Hubert Hurkacz, 2016; povrch: vnitřní tvrdý

Hubert Hurkacz je začínající hráč z Polska, který v sezóně 2018 vystoupal na 151 míst a dokončil tak rok jako světová jednička 87. V Davisově poháru 2016 dosáhl svého dosud nejrychlejšího podání.

Ačkoli jeho tým prohrál s Argentinou v této soutěži prvního kola, Hurkacz jim dal něco, čím by mohl jásat. Mladý polský hráč nechal míč vytrhnout při podání, a když vzhlédl, četlo se rychlostní dělo 243 km/h nebo 151 mph .

panáky na stolní tenis

6. Marius Copil, 2016; povrch: vnitřní tvrdý

Marius Copil je nyní známý pro svržení dvou nejlepších 10 hráčů na Swiss Indoors 2018. Díky tomuto mimořádnému výkonu skončil rok 2018 jako 57. hráč v pořadí. Osmadvacetiletý hráč si svůj potenciál uvědomuje až nyní, ale rekord už měl před dvěma lety.

V roce 2016 zaznamenal European Open Copil jedno z nejrychlejších podání vůbec. Během čtvrtfinále Rumunka chytila ​​míč perfektně na raketu a podávala rekordní rychlost 244 km/h nebo 151,6 mph .

5. Feliciano López, 2014; povrch: venkovní tráva

Feliciano López sleduje podání

Feliciano López sleduje podání

Feliciano López je jedním z nejzkušenějších hráčů na turné. Poté, co se stal profesionálem v roce 1997, se mu podařilo dosáhnout kariérního vysokého žebříčku 12 v roce 2015.

Jeden z jeho vrcholů přišel na mistrovství Aegon v roce 2014, kdy sloužil jednomu z nejrychlejších kdy sloužil. V zápase prvního kola Španěl udeřil míč do podání rychlostí 244,6 km/h nebo 152 mph .

jak postavit katapult na tenisový míček

4. Andy Roddick, 2004; povrch: vnitřní tvrdý

Andy Roddick

Andy Roddick

Andy Roddick byl nejlepším americkým tenistou své doby a na konci roku 2003 byl zařazen na světovou jedničku. Chlap, který byl známý tím, že opálil míč, vždy používal jako hlavní sílu své podání.

V semifinále Davis Cupu proti Bělorusku 2004 Roddick překonal Rusedského rekord v nejrychlejším podání na světě. Poslal míč letící rychlostí puchýřů 249,4 km/h nebo 159 mph . Záznamu by se dotkl až v roce 2011.

3. Miloš Raonic, 2012; povrch: vnitřní tvrdý

Miloš Raonic všem ukázal celou škálu svých schopností, když porazil Federera a vyhrál Brisbane International v roce 2014. A tento čin zopakoval v roce 2016 ve wimbledonském semifinále!

Raonic je prvním kanadským hráčem, který dosáhl žebříčku top 10. Je také jedním z největších serverů, jaké hra kdy viděla.

V 2012 SAP Open semifinále mu clobbered míč na 249,4 km/h nebo 159 mph remizovat s Andy Roddickem o druhé nejrychlejší podání v té době.

2. Ivo Karlovic, 2011; povrch: vnitřní tvrdý

Ivo Karlovic je jedním z nejvyšších hráčů na turné. Skvělý server v nejlepších letech, má rekord v počtu kariérních es s téměř 13 000 z nich.

V Chorvatsku v prvním kole střetnutí Davisova poháru 2011 překonal Karlovic rekord nejrychlejšího podání Roddicka. Vystřelil absolutní raketu podání, přičemž rychlostní zbraň ji zachytila ​​jako 251 km/h nebo 156 mph .

kdo a jak vyhraje hru v raketballu

S tím se Karlovic stal prvním hráčem, který prolomil hranici 250 km/h.

1. John Isner, 2016; povrch: přenosná tráva

John Isner dosáhl nejrychlejšího podání vůbec (USA vs. AUS - David Cup 2016, Kooyong)

John Isner dosáhl nejrychlejšího podání vůbec (USA vs. AUS - David Cup 2016, Kooyong)

Všichni víme, jak dobré podání má John Isner, zvláště od jeho vítězství nad Mahutem v nejdelším profesionálním tenisovém zápase. Má za sebou kariérní vysoké hodnocení č. 8 a aktuálně se umísťuje na 10. místě.

Ačkoli je Isner první v tomto seznamu nejrychlejších podání, v eso shodě je těsně za Karlovicem a je 10 937. Američan odpálil bleskem podání při remíze Davisova poháru 2016 proti Austrálii a zaznamenal nejrychlejší podání vůbec na 253 km/h ! ( 157,2 mph )

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat sobotní hru Rockets vs Blazers online, ať už žijete v Houstonu, Portlandu nebo na jiném trhu.

Váš průvodce streamováním hry Beauty & The Beast: The Enchanted Christmas online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Přivedení psa do vašeho domova je dlouhodobý závazek. V závislosti na psu to může být také potenciálně nákladná, ale užitečná investice. Možná přemýšlíte o novém psu pro svůj domov a zvažujete pomeranian. Jako...

Florida a Ole Miss zahájily v sobotu fotbalovou sezónu SEC 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Rafael Nadal překonal temperamentního Grigora Dimitrova 6-3 5-7 7-6 (5) 6-7 (4) 6-4 během 4hod 54minutového eposu a připravil nádherné finále Federer-Nadal.

Nadace Rafaela Nadala rozdává příděly chudým dětem z indické čtvrti uprostřed krize COVID-19. Nadace v Anantapuru v průběhu let značně pracovala na rozvoji mládeže prostřednictvím vzdělávání a sportu.