US Open: 5 největších mužských zápasů všech dob

Novak Djokovic (L) a Roger Federer

Novak Djokovic (L) a Roger Federer

US Open za ta léta zažilo několik strhujících zápasů. Závěrečný Grand Slam v tenisovém kalendáři vždy produkuje skvělý tenis s důkladně zapojeným davem, který žije každou sekundu akce společně s hráči.

Existují vzrušující základní rallye, stejně jako ostré body pro podání a volej. Existují nestálé horké hlavy a ledově chladný Marcus Aurelius se reinkarnuje. Existují výkyvy nejen raket, ale také hybnosti a emocí. Výstavní dvory ve Flushing Meadows mají všechno.

Při procházení stránek rozsáhlých historických knih turnaje jsme za ty roky vybrali pět největších soubojů mužů ve dvouhře na US Open. Tyto zápasy byly nejen nebetyčně vysoké z hlediska kvality, ale také mimořádně významné pro konkrétní éry a související dědictví.

volně padnoucí tenisové topy

Rafael Nadal vs Dominic Thiem, čtvrtfinále 2018 #5

Rafael Nadal (L) a Dominic Thiem

Rafael Nadal (L) a Dominic Thiem

Ve čtvrtfinále US Open 2018 se dva fyzicky nejsilnější hráči mužského tenisu postavili na špičkovou bitvu o sílu, taktiku a důvtip, která trvala více než 4 hodiny a 49 minut.

Tehdy pětadvacetiletý Dominic Thiem hrál poprvé v osmifinále Grand Slamu, který se nejmenoval French Open. Ve snaze dokázat svůj rodokmen hardcourt, Rakušan vyšel hrát puchýřský tenis a v první sadě bageloval nejlepší osivo Rafael Nadal.

Španěl ale rychle stiskl resetovací tlačítko a zahrál velmi taktický druhý set, aby vyrovnal zápas. Nadal byl o něco lepší hráč během další hodiny, protože se ujal vedení v zápase a vyhrál i třetí set.

Thiem poté ukázal, že je v tom na dlouhou trať, posunul zápas do rozhodující sady poté, co vyhrál čtvrtý v tiebreaku.

Pátý set viděl jedny z nejlepších tenisů, jaké kdy byly na US Open hrány, protože oba hráči drželi své podání po celou dobu a velkolepě. Zápas se nakonec dočkal přestřelky vítěze, který bere vše, jak si zasloužil.

tenisové skóre těsně před vítězstvím ve hře

Navzdory horšímu prvnímu podání se Rafael Nadal dostal do situace, kdy by k zapečetění zápasu stačil jen jeden šťastný bod při návratu. A to se stalo při první příležitosti, protože Dominic Thiem načechral režii za stavu 5-6, aby nadal vítězství.

Rafaelovi Nadalovi bylo v té době 32 let a v tu chvíli již vyhrál 17 Slamů a tři US Opens. Ale v dalším příkladu své touhy udržet si konkurenci na špici Španěl odmítl ustoupit v bitvě fyzického oslabení proti o sedm let mladšímu soupeři.

Konečné skóre: Rafael Nadal poraž. Dominic Thiem 0-6, 6-4, 7-5, 6-7 (4), 7-6 (5).#4 Novak Djokovič vs Roger Federer, semifinále 2011

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Roger Federer (L) a Novak Djokovic

Jakýkoli seznam největších zápasů všech dob na Slamu by byl neúplný, aniž by v něm byl každý člen slavné „Velké 3“. Roger Federer a Novak Djokovic následují v tomto seznamu svého velkého rivala Rafaela Nadala s jejich epickým hodnocením semifinálových střetů 2011 na čísle 4.

Tato soutěž bude navždy zapamatována pro Novaka Djokoviče, který vyrobil největší odpal spojky v historii tenisu - forhendový return zpět na mečbol dolů, mimo první podání jednoho z nejlepších serverů v historii tenisu. Ale zápas byl mnohem víc než to.

První čtyři sady přinesly neuvěřitelně vyrovnaný tenis. Roger Federer si vytvořil náskok 2: 0 tím, že byl o něco chytřejší než jeho soupeř; jeho zkušenosti v tom hodně pomohly. Ale Novak Djokovič prožíval v roce 2011 jeden z největších tenisových let, jaké kdy zažil, a ze dvousetového manka se shromáždil, aby ovládl třetí a čtvrtý set.

Federer v rozhodování znovu nabral na síle a zlomil se v klíčové fázi o vedení 5-3. Pouhé čtyři tahy jeho raketou by ho dostaly do finále a na 40-15 to vypadalo, že udělal dost.

Ale nakonec to nebyl dost. Srb dosáhl jednoho z největších návratů všech dob, když vyhrál čtyři zápasy za sebou a dokončil ohromující výhru 7: 5.

Novak Djokovic udělal něco podobného v předchozím roce ve stejné fázi proti Rogeru Federerovi, čímž si ušetřil dva mečboly, než vyhrál. Návrat v roce 2011 byl ale mnohem dramatičtější a významnější, vzhledem k tomu, že Srb tentokrát vyhrál finále (nad Rafaelem Nadalem).

Konečné skóre: Novak Djokovic porazil Roger Federer 6-7 (7), 4-6, 6-3, 6-2, 7-5.#3 Andre Agassi vs Marcos Baghdatis, 2006 druhé kolo

Andre Agassi (L) a Marcos Baghdatis (R) na US Open 2006

Andre Agassi (L) a Marcos Baghdatis (R) na US Open 2006

Stream Steelers hra naživo zdarma

Určitě vás zajímá, co dělá druhý hráč v seznamu elitních zápasů na US Open. Ale toto setkání bylo stejně elitní jako každé grandslamové finále, jeho dramatičnost a přetékající emoce diváky uchvacovaly po celou dobu jeho trvání.

V roce 2006 to byl zápas tenisové minulosti s její budoucností. Legendární Andre Agassi, který oznámil, že US Open bude jeho posledním turnajem před odchodem do důchodu, položil srdce na kurtu, aby si prodloužil kariéru jen o jeden zápas. Marcos Baghdatis se naopak snažil prohloubit své vyhlídky poté, co na začátku téhož roku prorazil na Australian Open.

Napětí a emoce uvnitř Arthura Ashe bylo možné krájet nožem, protože domácí fanoušci jásali nad svým hrdinou, aby dostali poslední hurá. A že to udělal.

Vůle hrát ještě jeden zápas nahradila mladou a křečovitou kyperskou palebnou sílu. Agassi vyšel na vrchol po pěti vyčerpávajících setech v zápase, který zaznamenal šílené změny hybnosti.

Historický zápas je jedním z nejlepších rozchodových okamžiků, jaké kdy tenisový šampion v tenise zažil. Andre Agassi ukončil svou kariéru hned v dalším zápase (prohrál s Benjaminem Beckerem), ale trvalá vzpomínka na jeho závěrečný turnaj byla epická proti Marcosovi Baghdatisovi.

Konečné skóre: Andre Agassi def. Marcos Baghdatis 6-4, 6-4, 3-6, 5-7, 7-5.# 2 Pete Sampras vs Andre Agassi, čtvrtfinále 2001

Pete Sampras (L) a Andre Agassi

Pete Sampras (L) a Andre Agassi

I když to nebylo finále, jejich poslední osmý zápas na US Open 2001 je pravděpodobně nejpamátnějším pokračováním soupeření mezi Andre Agassim a Petem Samprasem.

Zápas měl vše, co by si tenisový fanoušek US Open mohl přát. Dvě etablované americké hvězdy, které už mezi sebou sdílely 20 grandslamových titulů ve dvouhře a se svými kontrastními styly a osobnostmi měly jednu z největších rivalit všech dob, bojovaly zuby nehty o čtyři nemožně blízké sady a vytvořily nezapomenutelný epos.

V té době si Sampras udržel v náskoku tenké vedení 17: 14, ale Slam nevyhrál déle než rok. Čtyřsetová soutěž slavně nezaznamenala ani jednu přestávku podání, přestože se v Agassi představil jeden z nejlepších vracejících se hráčů všech dob.

Oba gladiátoři pořádali každou ze svých servisních her, přičemž každá sada vedla k tajbrejku. Jak by se dalo očekávat, Samprasova vynikající služba proběhla v průběhu čtyř tiebreaků, aby mu vyhrála epickou bitvu.

bodování tenisového turnaje

Dramatičnost a tvorbu záběrů v zápase zdůraznil dav US Open při nočním sezení, známý svým hlasitým zapojením do zápasů. Newyorčané ukázali svou lásku ke svým sentimentálním oblíbencům - roli, kterou Agassi ve věku 31 let a Sampras ve 30 letech perfektně pasovali.

Když Sampras ve 14 minut po půlnoci proměnil mečbol, prakticky všichni z davu 23 033 na stadionu Arthura Ashe byli stále přítomni. Zápas byl od té doby přiznán status kultovní klasiky a nyní je oblíbenou soutěží vysílacích společností US Open, která zahrnuje opakování.

Konečné skóre: Pete Sampras def. Andre Agassi 6-7 (9), 7-6 (2), 7-6 (2), 7-6 (5).#1 John McEnroe vs Bjorn Borg, 1980 final

John McEnroe (L) a Bjorn Borg

John McEnroe (L) a Bjorn Borg

tenisový loketní náramek

John McEnroe na cestě k titulu na US 1980 v roce 1980 poskytl fanouškům ne jeden, ale dvě eposy back-to-back ve stejném turnaji. Jeho semifinálová výhra nad Jimmym Connorsem je stejně tak uchazečem o účast v tomto seznamu jako finále.

Ale finále mělo jinou vlastní auru. Před několika měsíci to znamenalo odvetu legendárního wimbledonského finále McEnroe a Bjorna Borga, které je často chváleno jako největší zápas všech dob.

Jednalo se o střet dvou nejlepších hráčů na světě, přičemž jejich velmi odlišné styly a osobnosti vytvářely na hřišti polární protiklady.

McEnroe se podíval na kurz, aby pomstil wimbledonskou porážku, když se hnal na dvousetový náskok. Borg však prokázal svou bezkonkurenční odolnost a zasáhl pět čistých vítězů, aby se třetí set chopil burácejícího módu.

Švéd pak vyhrál čtvrtou sadu, aby dotlačil další ze svých finále do rozhodující sady.

McEnroe byl ale odhodlaný. V pátém setu se pevně držel, než se zlomil v klíčové sedmé hře, s laskavým svolením dvou netypických dvojchyb od Borga.

Mladý Američan poté naservíroval zápas a vyhrál svůj druhý rovný US Open s titulem, takže Borg stále zůstává bez trofejí v New Yorku.

Finále neodpovídalo jejich wimbledonskému eposu, pokud jde o skóre, ale mnozí odborníci věří, že se umístili na vyšší intenzitě a kvalitě předváděného tenisu.

Konečné skóre: John McEnroe def. Bjorn Borg 7-6 (4), 6-1, 6-7 (5), 5-7, 6-4.Existuje několik dalších zápasů, které v tomto seznamu stěží unikly - výše uvedené semifinále 1980 mezi Johnem McEnroem a Jimmym Connorsem, finále 1988 mezi Matsem Wilanderem a Ivanem Lendlem, čtvrtfinále 1996 mezi Petem Samprasem a Alexem Corretjou a 1976 finále mezi Jimmym Connorsem a Bjornem Borgem.

Populární Problémy

Jak spoutat osobu. Ať už jste policistou, kaucí nebo ochrankou, pouta lidí mohou být ve vaší práci každodenní záležitostí. Vědět, jak správně používat pouta, je důležité pro zajištění ...

Latinské grammy 2020 se konají ve čtvrtek večer. Zde je návod, jak zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Proto Roger Federer inspiruje tolik tenisových fanoušků a dalších po celém světě.

Sluneční hodiny jsou zařízení, které pomocí polohy slunce odráží čas. Vzpřímená hůl, nazývaná gnomon, je umístěna tak, aby vrhala stín na předem označenou tvář slunečních hodin. Jak se slunce pohybuje po obloze, pohybuje se i stín. ...

Novak Djokovic, Rafael Nadal a Roger Federer - tři muži s nerozhodným výsledkem 20 grandslamových titulů ve dvouhře - jsou všichni zapsáni do seznamu pro Western & Southern Open v Cincinnati.

Mnoho akcí vyžaduje uspořádání krásných čerstvých květin. Protože květiny jsou živé věci, mohou být velmi jemné. Měli byste vědět, jak transportovat své řezané květinové úpravy, aniž byste poškodili své květy. Uložte si ...