Bylo oprávněné výchozí nastavení Novaka Djokoviče na US Open? Podívejte se, co říká kniha pravidel

Novak Djokovic inklinuje k čárovému rozhodčímu

Novak Djokovic inklinuje k čárovému rozhodčímuSvětová jednička Novak Djokovic byla z US Open 2020 v bizarních podmínkách vyloučena poté, co během svého zápasu ve čtvrtém kole proti španělskému Pablu Carrenovi Bustovi zasáhl čárovou ženu. Rozhodnutí úředníků diskvalifikovat Djokoviče, navzdory skutečnosti, že jeho zasažení čáry bylo náhodné, vyvolalo mnoho kontroverzí.Poté, co nedokázal proměnit tři setboly při podání Carrena Busty za stavu 4-5, Djokovič upravil rameno a v další hře byl zlomen. Po skončení hry však nastanou větší potíže, protože Srb v hněvu plácl míč ke zdi.Bohužel, tento míč zasáhl čárového rozhodčího do tváře a způsobil její viditelnou úzkost, což nakonec vedlo k diskvalifikaci.

Zatímco Novak Djokovič zranil čárovou ženu, bylo jasné, že to nehodlá. To mnohé přimělo k zamyšlení, proč byl potrestán stejně vysokým trestem jako on.Otázkou je zejména to, proč rozhodčí nevyužili svých diskrečních pravomocí při rozhodování o tom, zda bude světová jednička zrušena. Bližší pohled na knihu pravidel Grand Slamu však naznačuje, že Novak Djokovič byl podle litery zákona správně v selhání.

tenisový obal na zápěstí

Podívejte se také na: Kompletní Rozpis US Open 2020Rozhodčí usoudili, že čin Novaka Djokoviče přesahuje oblast trestu za bod nebo hru

Novak Djokovič opouští kurt poté, co byl v selhání

Novak Djokovič opouští kurt poté, co byl v selháníKniha pravidel uvádí:

'Hráči by se měli vždy chovat sportovně a dbát na autoritu všech funkcionářů.'

Novak Djokovic zjevně porušil právě tuto část pravidla a v jiný den mohl být potrestán 'Rozpisem bodů za trest', tj. Ukotven o bod.

Sekce „Trestné činy na místě hráče“ má však také klauzuli pro „zneužití míče“. Pokud úředníci usoudí, že hráč je vinen zneužíváním míče do té míry, že to ohrožuje bezpečnost kohokoli v aréně, mohou uložit další tresty - včetně přímého selhání ze zápasu.

The příslušná sekce související se „zneužíváním míčků“ zní následovně:

„Hráči nesmí násilím, nebezpečně nebo hněvem udeřit, kopat nebo házet tenisový míček v areálu areálu turnaje, s výjimkou přiměřeného honby za bodem během zápasu (včetně rozcvičení). Za porušení této sekce bude hráč pokutován až 20 000 $ za každé porušení. Kromě toho, pokud k takovému porušení dojde během zápasu (včetně rozcvičení), bude hráč potrestán v souladu s dále uvedeným rozpisem bodových trestů. Pro účely tohoto Pravidla je zneužití míčů definováno jako úmyslné odpálení míče ven z prostoru kurtu, nebezpečný nebo bezohledný odpal míče uvnitř hřiště nebo odpalování míče z nedbalosti bez ohledu na důsledky.``

Dále je způsob stanovení trestu rozpracován o něco níže, s jasným ustanovením pro zmeškání, pokud úředníci souhlasí se závažností přestupku.

„Rozhodčí po konzultaci s grandslamovým šéfem dozorců může prohlásit porušení standardů buď za jediné porušení tohoto Kodexu, nebo podle výše uvedeného Sazebníku trestů bodů,“ píše se ve statutu.

Zdálo se, že rozhodčí v případě Novaka Djokoviče byl přesvědčen, že srbský zásah zasáhnout čárovou ženu byl skutečně natolik závažný, že spíše než bodový nebo herní trest odůvodňoval výchozí nastavení. Rozhodčí se dokonce poradil s funkcionáři USTA a zatloukl závěrečný hřebík do rakve oznámením Djokovičova diskvalifikace.

Třiatřicetiletý muž se pokusil proti rozhodnutí na hřišti odvolat a snažil se přesvědčit rozhodčího, že nehodlá zranit čárovou ženu. Rozhodčí ale nepohnul a Djokovic byl z turnaje vyhozen.

Podívejte se také na: Kompletní US Open Plán 2020

Záměr Novaka Djokoviče nebyl pro případ relevantní

Světové jedničce Novakovi Djokovicovi nebylo uděleno žádné slitování

Světové jedničce Novakovi Djokovicovi nebylo uděleno žádné slitování

Novak Djokovic už šlapal na tenkém ledě, vzhledem k tomu, že v předchozím zápase prudce rozmlátil míč na stranu poté, co promrhal tři setboly. Fanoušci i funkcionáři si byli vědomi frustrace ve světové jedničce a jeho následný čin problém jen prohloubil.

Živé vysílání živě ukazovalo dopad incidentu bezprostředně poté, co Novak Djokovič udeřil čárovou ženu do krku. Ale zatímco se Djokovič neustále omlouval a bylo jasné, že jí nechtěl ublížit, jeho úmysl nebyl ve skutečnosti relevantní pro výši trestu.

Sekce pravidel „výchozí“ dává rozhodčímu zápasu pravomoc vyhlásit diskvalifikaci za „bezohledné“ odpalování míče. A z dostupných záběrů bylo zřejmé, že Djokovič byl ve svém jednání skutečně lehkomyslný.

jak opravit tenisový loket

US Open později potvrdilo, že výchozí stav byl způsoben Djokovičovým zásahem míče s ‚nedbalou ignorací důsledků‘. Po incidentu vydali následující tweet, který objasnil postavení funkcionářů zápasu:

Na Twitteru byli i další, kteří poukázali na to, že výsledek je v takových případech jedinou relevantní záležitostí, nikoli záměrem.

Podle pravidel a jejich obvyklého výkladu se zdá docela jasné, že Novak Djokovic nemohl zabránit diskvalifikaci. Ve skutečnosti není prvním hráčem, který byl tímto způsobem porušen; jako Tim Henman, David Nalbandian a Denis Shapovalov v minulosti čelil podobnému osudu, i když ani oni neměli v úmyslu nikomu ublížit.

Mohly by existovat i jiné subjektivní interpretace toho, jak by se situace mohla vyvíjet, kdyby Novak Djokovič projevil trochu shovívavosti. Rozhodčí ale neprojevil shovívavost a viděl pouze konečný výsledek: že čárovou ženu zranil Srb.

Na konci dne měl rozhodčí dostatečná práva na prodlení Novaka Djokoviče. A přesně to udělal.

Populární Problémy

USC hostí Utah v rané klíčové hře Pac-12 v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Jak natáhnout koleno. Koleno je složitý kloub, kde se protíná mnoho hlavních svalů. Zatímco koleno nemůžete pořádně natáhnout, ztuhlé koleno můžete uvolnit natažením stehen a lýtek. Pokud máte ztuhlá kolena, můžete dostat ...

Australská tisková rada usoudila, že karikatura zveřejněná v reakci na výbuch Sereny Williamsové na US Open neporušila její standardy.

Bitva o kvalifikaci do Londýna nabrala další obrátky ve čtvrtek, kdy Pablo Carreno-Busta předčasně opustil Vídeň.