Wimbledon 1992 Diaries: Andre Agassi, Steffi Graf a ples, který se nekonal

Agassi a Steffi se později vzali v roce 2001Je tu opět to roční období, kdy si tenisoví fanoušci nasadili klobouky a posadili se mísa jahod a smetany sledovat některé z nejlepších tenistů v akci. Ano, uhodli jste správně. Je čas Wimbledonu. Již více než století je Wimbledon jedním z nejprestižnějších tenisových turnajů. Vyvolalo to velké soupeření a epické zápasy.

Nejde zde ale jen o tenis. Tradice a kultura zde dala Wimbledonu jinou auru, kterou je těžké spojit s jakýmkoli jiným sportovním turnajem. Trojnásobný wimbledonský šampion Boris Becker kdysi slavně nazval Wimbledon jako svůj druhý domov.Když mluvíme o tradicích, stala se jedna velmi zajímavá událost s Beckerovým úhlavním rivalem Andreem Agassim. Bylo to gentlemanské finále Wimbledonu 1992 mezi Agassim a Goranem Ivanisevičem. Ale incident, který zde odkazujeme, neměl s tenisem nic společného.

Smoking v předvečer finále

Bylo to období, kdy Agassi začal rozvíjet zájem o dalšího velkého šampiona - Steffi Grafa. Během těchto dnů měl Wimbledon tradici mistrovského plesového tance, ve kterém vítěz pánů a dam musel tančit společně. Vzhledem k jeho zájmu o Steffi byl Agassi z této vyhlídky nadšený. Teď se nemůžu dočkat, až ji zatočím na tanečním parketu, bez ohledu na to, že nevím, jak tančit, řekl Agassi o tom okamžiku ve své autobiografii Otevřeno .

V předvečer finále tedy Agassi šel s jedním ze svých přátel do Harrods (luxusnějšího obchodního domu na Brompton Road v Londýně) koupit si smoking pro případ, že by turnaj vyhrál. Jeho přítel, který si byl vědom jeho fascinace Grafem, vtipkoval s prodavačkou, že jediný důvod, proč Agassi chtěl vyhrát, byl ten, že mohl tančit se Steffi.dámská tenisová raketa

Agassi vítězí, ale tanec se nekoná

Následující den v těžkém zápase zvítězil 12. nasazený Agassi v 5 setech, 6-7, 6-4, 6-4, 1-6, 6-4. Ale zbytek nebyla historie. Agassi si oblékl smoking, který si koupil den předtím, a chytře vstoupil do míče. Potom řekl starší ženě, že ho tradiční tanec s ženským šampionem docela nadchl.

kde sledovat živou akci Popelky

A odpověď té dámy zlomila Agassiho srdce. Řekla, že ten rok se tanec nekonal. Důvodem zrušení bylo, že to hráči nepřijali nadšeně.

Veškeré Agassiho úsilí tedy vyšlo vniveč. Ne všechno, formální úvod se konal tam, kde si vítězové potřásli rukama a Agassi řekl Steffi, jak se s ní pokusil oslovit v loňském French Open. Agassi odešel z profesionálního tenisu v roce 2006, ale bylo to poprvé a naposledy, co se stal wimbledonským šampionem, což je vítězství, které si důkladně vážil.A přestože k tanci nedošlo, 9 let od toho Wimbledonu; Agassi a Steffi se vzali v roce 2001. Pro organizátory turnaje nebude špatný nápad darovat plesový tanec ve Wimbledonu dvěma jejich historickým velikánům.

Zajímavé je, že wimbledonský míčový tanec neprobíhal po celá desetiletí až do roku 2015. Pánský šampion 2015, Novak Djokovic, navrhl dámské šampionce Sereně Williamsové a předsedkyni All England Clubu, aby tanec vrátily. Souhlasili a Djokovič a Serena loni vyrazili na taneční parket.

Nyní nevíme, kdy se uskuteční další wimbledonský ples, nebo zda někdy zapálí jiskru lásky mezi vítězem gentlemanů a dam. Ale je to jen další kus historické tradice, díky které je Wimbledon turnajem, jakým je.

Populární Problémy

Dominic Thiem je v současné době jedním z nejkonzistentnějších hráčů na světě, protože se naučil efektivně využívat svou přirozenou sílu a schopnosti střílet.

Jak používat bublinkové barvivo na vlasy. Díky bublinkovému barvení vlasů je barvení vlasů doma hračkou, protože pěnivá konzistence podobná šamponu se používá snadněji než tradiční tekutá nebo krémová barviva. Bublinové barvivo na vlasy je polopermanentní, neobsahuje bělidla, ...

V pondělí večer má premiéru Reelzův nový speciál „Farrah Fawcett: Za zavřenými dveřmi“. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Zde je návod, jak se dívat na sobotní záhlaví bratří Charloů, kdy Jermell bere Tonyho Harrisona a Jermall bojuje s Matveyem Korobovem.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat kompletní pokrytí 2021 Pebble Beach Pro-Am online naživo.

Jak se zbavit vrány. Vrany jsou extrémně inteligentní a vynalézaví ptáci, ačkoli někteří lidé je považují za nepříjemné. Jsou to zdatní ptáci, kteří se mohou rychle naučit novým dovednostem, jako je otevření tašky, aby se jídlo a módní nástroje dostaly z ...