Wimbledon 2017: Lleyton Hewitt má kořeny ve finále Roger Federer vs Andy MurrayBývalá australská světová jednička je podpořila při nedělním souboji o titul

Jaký je příběh?

Wimbledonský šampion z roku 2002 Lleyton Hewitt dal svou váhu za možné finále Roger Federer vs Andy Murray na probíhajícím wimbledonském mistrovství 2017. S dvojnásobným šampiónem Rafaelem Nadalem klesl v maratonu na pět setterů do 16thsemeno Gilles Muller ve čtvrtém kole, šance obhájce titulu Murrayho dostat se do finále se ještě více rozjasnila.

A Federer, který vyhrál nebývalých 18thSlam na lednovém Australian Open hraje celý letošní šampionát skvěle vznešený tenis. Přesto, aby švýcarský maestro upustil, byl stejně bezvadný jako kdykoli předtím.

Bývalá australská světová jednička je podpořila při nedělním souboji o titul.

Murray a Federer jsou moji dva oblíbenci, řekl v úterý Hewitt médiím v The All England Club. Novak prochází remízou hezky a potichu, ale Cilic prošel bez úhony a jeho část remízy se otevírá s Nadalem ven.

Federer vypadá docela dobře. Nevylučoval bych Murraye. Rád bych viděl to finále.

V případě, že jste nevěděli ...

Hewitt byl posledním mužem, který triumfoval na SW19, než začala vláda slavného kvarteta „Velké čtyřky“. Od jeho vítězství v roce 2002 Federer, Nadal, Murray a Novak Djokovic nasbírali dalších 14 titulů.

Srdcem věci

Hewitt také chválil, jak efektivně se Federer dokáže starat o své tělo, což je jeden z hlavních důvodů, proč je stále v honbě za titulem, 14 let poté, co poprvé vyhrál Wimbledon.

Australan také obdivoval způsob, jakým Murray zvládl zranění kyčle, které v jednu chvíli dokonce způsobilo, že jeho účast ve Wimbledonu vypadala nejistě.

Murrayova polovina remízy je nyní plná velkých serverů. Ve čtvrtinách je proti Samu Querreyovi, po jehož porážce se utká s Nadalským dobyvatelem Mullerem nebo sedmým nasazeným Marinem Cilicem.

A protože světová jednička má talent na řešení velkých serverů, Hewitt řekl, že cítí, že se od Murraye očekává vítězství v obou kolech a postup do střetu na vrchol.

Co bude dál?

Federer hledá své semifinálové místo, když ve středu nastoupil do šestého semene Miloše Raonice. Je zajímavé, že to byl Kanaďan, který loni v semifinále zastavil kampaň sedminásobného šampiona.

Autorský záběr

Sedminásobný šampion, který by se postavil proti obhájci titulu o trofej, by přiměl britský dav k šílenství, protože Federer je stejně milován na prestižním trávníku Slam. To zatím rozhodně vypadá jako nejpravděpodobnější možnost, i když bychom nikdy neměli počítat trojnásobného vítěze Djokoviče.

Srb s každou výhrou nepochybně získával sebevědomí a to by mohlo být nebezpečné pro Federera i Murraye.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat film „Nature Boy“, film 30 za 30 dokumentující život Rica Flaira, online.

Alabama a Tennessee se v sobotu setkají v SEC showdownu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Stan Wawrinka věří, že Novak Djokovic si měl na Adria Tour dávat větší pozor. Švýcarský hráč hovořil také o svém letošním rozhodnutí odstoupit z US Open.

USWNT se v pátek setká s Nizozemskem ve čtvrtfinále olympijských žen. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat přímý přenos ze zápasu zde.

Scheepers vypadl z tenisového turnaje Washington Open

Sezónu 2018 Simony Halepové ukončilo zranění zad, ale příští měsíc by se měla objevit v Sydney International.