Wimbledon 2021: 3 mluvící body z vítězství Novaka Djokoviče ve třetím kole nad Denisem Kudlou

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novak Djokovič pochodoval do Wimbledonu do čtvrtého kola vítězstvím 6: 4, 6: 3, 7: 6 (7) nad Denisem Kudlou. Navzdory hlasitému davu u soudu č. 1, který propůjčil většinu své podpory Američanům, se Srbovi podařilo zůstat vyrovnaný a zpečetit relativně jednoduché vítězství.

Djokovič, který letos získal tituly Australian Open a Roland Garros, nyní vyhrál 17 po sobě jdoucích zápasů na grandslamech. Světová jednička soupeří tento měsíc v Londýně o svou šestou wimbledonskou korunu, což by ho posunulo o úroveň s historickým rekordem 20 titulů Rafaela Nadala a Rogera Federera.

Na tomto místě je pohled na tři klíčové poznatky z vítězství Djokoviče ve dvou setech proti Kudle:

#1 Novak Djokovič nucen znovu bojovat s davem

Klíčem k mnoha Djokovičovým triumfům v průběhu let byla jeho schopnost odolat posměškům z davů a ​​použít je k podpoře svého vlastního úspěchu.

Poté, co Srb bojoval s davem středního soudu během jeho prvního kola proti místnímu oblíbenci Jacku Draperovi, Srb opět postrádal podporu proti Kudlovi.

Světová jednička byla v tempomatu, když vedl set a přestávku, ale Kudla se zlomil a v tu chvíli se začal živit vokálním davem. Ačkoli Američan brzy táhl 4-2, získal bod zlomu při podání Djokoviče, čímž dav poslal do šílenství.

Djokovič však prokázal obdivuhodnou vyrovnanost a vyrazil ven bouří a poté, co nakonec přidržel podání, spustil řev emocí.

#2 Denis Kudla provedl ve třetí sadě Djokoviče přísný test

Denis Kudla

Denis Kudla

Denis Kudla byl v úvodních dvou setech přehráván světovou jedničkou. Američan však ve třetím zvýšil úroveň, zaútočil na druhé podání Djokoviče a sám zveřejnil solidní čísla.

Osmadvacetiletý hráč vedl většinu třetí sady poté, co brzo zlomil Srbku, ale v sedmém zápase brejk připustil. Američan také vedl následný tiebreak 4-1, než se několik nevynucených chyb ukázalo jako jeho odvolání.

Kudla možná prohrával ve dvou setech, ale může být hrdý na to, že v době krize nutil Djokoviče produkovat svůj nejlepší tenis.

#3 Djokovič vypadal v tiebreaker ještě jednou roztřeseně

Novak Djokovic letos nebyl zdaleka nejlepší v tiebreakers. Srb je považován za jednoho z nejlepších hráčů pod tlakem a letos utrpěl mnoho necharakteristických výpadků v tiebreakers.

Před začátkem turnaje Srb vyhrál jen sedm z 15 tiebreakers, které letos napadl. V pátek vypadal, že ztratí další, když podal dvě dvojchyby, které Kudlovi zajistily vedení 3: 0 v tiebreaker třetí sady.

Ale pár volných nevynucených chyb od Američana dovolilo Djokoviče zpět a Seeventualně to zvládli 9-7.

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Dvojnásobný obhájce titulu pravděpodobně ve zbytku turnaje napadne několik dalších tajbrejků a bude doufat, že se vyhne případným výpadkům, které by mohly narušit jeho výzvu k titulu.

Populární Problémy

Trenér Rogera Federera prozradil, že švýcarská rehabilitace probíhá dobře a že pravděpodobně brzy obnoví trénink. Světová čtyřka dříve oznámila, že se nezúčastní zbytku sezóny 2020 kvůli zranění kolena.

Islanders se ve čtvrtek utkají s Rangers v otvíráku sezóny 2021 každého týmu. Zde je návod, jak můžete sledovat hru živě online, pokud nemáte kabel.

Ať už toužíte po příteli nebo přítelkyni nebo vám chybí rodina a přátelé, můžete se naučit užívat si sami. Mějte na paměti, že zatímco lidé jsou sociální zvířata, neznamená to, že nemůžeme být dokonale šťastní mimo společnost ...

Dokáže Medveděv zlomit džin, aby nakonec zvítězil, nebo vyjde Goffin na špici jako nepravděpodobný vítěz v Cincinnati?

Ředitel turnaje v Acapulcu Raul Zurutuza nedávno vysvětlil, proč Roger Federer nikdy nehraje na akci na úrovni 500 v Mexiku.

Maxime Cressy debutuje na Grand Slamu proti Slovákovi Jozefu Kovalikovi v prvním kole US Open 2020. Kovalikovi se v osmi pokusech nepodařilo postoupit mimo první kolo grandslamu.