Wimbledonská šampionka Muguruzaová hledí na další trofeje, ne na žebříčky

Tenis - Wimbledon - Londýn, Británie - 15. července 2017 Španělsko Garbine Muguruza pózuje s trofejí, když slaví vítězství ve finále proti Venus Williamsové z USA REUTERS/Matthew Childs

Tenis - Wimbledon - Londýn, Británie - 15. července 2017 Španělská Garbine Muguruza pózuje s trofejí, když slaví vítězství ve finále proti Venus Williamsové z USA REUTERS/Matthew Childs

Od Simona Evanse

LONDÝN - Reuters

Muguruzaová v sobotu porazila pětinásobnou šampionku Venus Williamsovou ve dvou setech a po triumfu na French Open v roce 2016 vyhrála svůj druhý velký turnaj.

Španělka vstoupila do Wimbledonu na 15. místě na světě a její vítězství v All England Clubu ji po zveřejnění v pondělí posune až na páté místo v žebříčku WTA.

Třiadvacetiletá žena říká, že se o umístění v žebříčku vedle svého jména příliš nezajímá.

'Myslím, že pokud nejsi jednička, protože to je neuvěřitelné ... Byl jsem číslo dvě, byly mi tři roky a nepodařilo se mi vyhrát Grand Slam a neexistuje srovnání,' řekla malé skupině mezinárodních reportérů.

'Je to prostě mít trofej, hrát všechny zápasy.' Musíte hrát sedm zápasů a můžete čelit jednomu, třem, všem.

„Je to jiný pocit. Nevím, jaké to je být jedničkou; doufejme, že jednoho dne mohu být a mohu srovnávat, ale prozatím mi bude raději 10 a vyhrávat grandslamy, než být jedničkou, “řekla Muguruzaová, která porazila Williamsovou 7-5 6-0.

Češka Karolina Plíšková, která ve Wimbledonu vypadla ve druhém kole, převezme na prvním místě v novém žebříčku Němku Angelique Kerberovou.

Muguruza říká, že body a výpočty jsou daleko od její mysli a právě velké události jako Wimbledon a příští měsíc U.S. Open ji rozněcují.

raketa na stolní tenis

„Mojí motivací je prostě být dobrým tenistou a přijít na grandslamy a být hrozbou. Pořadí je dočasné, ale je to opravdu být dobrým hráčem a vždy mít šanci vyhrát trofej.

„Právě kvůli tomu trénuji, v tělocvičně atd.; ve dnech, kdy se nechceš stěhovat, pamatuješ si, že když budu tvrdě pracovat, pak budu mít šanci být ve finále, a tak budeš silný, “řekla.

Forma Muruguzy se po prvním vítězství na grandslamové akci ponořila a doufá, že tentokrát bude schopna lépe zvládat svá očekávání, i když uznává, že díky jejímu stylu útoku je těžké dosáhnout konzistence.

„Je těžké vyrovnat se s úspěchem. Máte všechna tato očekávání. Naštěstí mohu být pokorný, pokračovat v práci a neočekávat, že předvedu neuvěřitelný každý zápas, protože tomu tak není. Mám velmi agresivní hru, což znamená, že jednoho dne mohu být více vzhůru nebo více dole. Snad to nechám stejně.

„(Po French Open) jsem na sebe (na sebe) vyvinul velký tlak, protože jsem se cítil dobře a říkal jsem si„ Chtěl bych takhle hrát každý týden “, ale to se neděje, a tak se začnete ptát, trochu frustrovaný a srazí tě to dolů. Doufám, že tentokrát to zvládnu trochu lépe. '

(Reporting by Simon Evans; Edit by Clare Fallon)

Populární Problémy

Podpora tisku, také nazývaná držení tisku, je variací režijního lisu a je skvělá pro zpestření dlouhodobé rutiny silového tréninku. Cvičení podpory obvykle provádějí pokročilí cvičenci síly, ale ...

Házení je velkou součástí mnoha sportů a když v něm budete dobří, může z vás udělat lepšího hráče nebo konkurenta. Naučit se házet může být zpočátku náročné, takže pokud máte úplně nového nebo nezkušeného vrhače, nechte ho začít jednoduchým ...

Když přijde čas na výběr chodítka nebo rolátoru, budete mít z čeho vybírat. Chodítka a kolečkové brusle slouží nejen různým účelům, ale jsou vybaveny řadou funkcí. Výsledkem je, že definitivní ...

Všechny oči budou upřeny na Novaka Djokoviče na letošním US Open, vzhledem k tomu, že Srb je na prahu historie.

Je čas na fotbal v sobotu večer, protože Packers čelí Panthers v 15. týdnu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte síť NFL.

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy kriketu Irsko vs. Západní Indie online ve Spojených státech.