Wimbledonská šampionka Muguruzaová hledí na další trofeje, ne na žebříčky

Tenis - Wimbledon - Londýn, Británie - 15. července 2017 Španělsko Garbine Muguruza pózuje s trofejí, když slaví vítězství ve finále proti Venus Williamsové z USA REUTERS/Matthew Childs

Tenis - Wimbledon - Londýn, Británie - 15. července 2017 Španělská Garbine Muguruza pózuje s trofejí, když slaví vítězství ve finále proti Venus Williamsové z USA REUTERS/Matthew ChildsOd Simona EvanseLONDÝN - ReutersMuguruzaová v sobotu porazila pětinásobnou šampionku Venus Williamsovou ve dvou setech a po triumfu na French Open v roce 2016 vyhrála svůj druhý velký turnaj.

Španělka vstoupila do Wimbledonu na 15. místě na světě a její vítězství v All England Clubu ji po zveřejnění v pondělí posune až na páté místo v žebříčku WTA.Třiadvacetiletá žena říká, že se o umístění v žebříčku vedle svého jména příliš nezajímá.'Myslím, že pokud nejsi jednička, protože to je neuvěřitelné ... Byl jsem číslo dvě, byly mi tři roky a nepodařilo se mi vyhrát Grand Slam a neexistuje srovnání,' řekla malé skupině mezinárodních reportérů.

'Je to prostě mít trofej, hrát všechny zápasy.' Musíte hrát sedm zápasů a můžete čelit jednomu, třem, všem.„Je to jiný pocit. Nevím, jaké to je být jedničkou; doufejme, že jednoho dne mohu být a mohu srovnávat, ale prozatím mi bude raději 10 a vyhrávat grandslamy, než být jedničkou, “řekla Muguruzaová, která porazila Williamsovou 7-5 6-0.Češka Karolina Plíšková, která ve Wimbledonu vypadla ve druhém kole, převezme na prvním místě v novém žebříčku Němku Angelique Kerberovou.

Muguruza říká, že body a výpočty jsou daleko od její mysli a právě velké události jako Wimbledon a příští měsíc U.S. Open ji rozněcují.

bílé klínky do tenisek

„Mojí motivací je prostě být dobrým tenistou a přijít na grandslamy a být hrozbou. Pořadí je dočasné, ale je to opravdu být dobrým hráčem a vždy mít šanci vyhrát trofej.

„Právě kvůli tomu trénuji, v tělocvičně atd.; ve dnech, kdy se nechceš stěhovat, pamatuješ si, že když budu tvrdě pracovat, pak budu mít šanci být ve finále, a tak budeš silný, “řekla.

Forma Muruguzy se po prvním vítězství na grandslamové akci ponořila a doufá, že tentokrát bude schopna lépe zvládat svá očekávání, i když uznává, že díky jejímu stylu útoku je těžké dosáhnout konzistence.

„Je těžké vyrovnat se s úspěchem. Máte všechna tato očekávání. Naštěstí mohu být pokorný, pokračovat v práci a neočekávat, že předvedu neuvěřitelný každý zápas, protože tomu tak není. Mám velmi agresivní hru, což znamená, že jednoho dne mohu být více vzhůru nebo více dole. Snad to nechám stejně.

„(Po French Open) jsem na sebe (na sebe) vyvinul velký tlak, protože jsem se cítil dobře a říkal jsem si„ Chtěl bych takhle hrát každý týden “, ale to se neděje, a tak se začnete ptát, trochu frustrovaný a srazí tě to dolů. Doufám, že tentokrát to zvládnu trochu lépe. '

(Reporting by Simon Evans; Edit by Clare Fallon)

Populární Problémy

Jak snížit ESR. ESR (sedimentace erytrocytů) je test, který vám může říci, kolik sedimentace a zánětu je ve vašem těle. Měří, jak rychle vaše červené krvinky klesnou na dno super tenké trubičky. Pokud máte...

Obhájci národních šampionů LSU se v sobotu utkají s Mikeem Leachem a Miss State. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Notre Dame usilují o výhru č. 9, když v sobotu nastoupí na Boston College. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Sezóna NFL začíná ve čtvrtek Packers vs Bears. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelového přihlášení.