Nejbohatší sportovec světa Roger Federer vydělává méně než 1/5 Kylie Jenner

Roger Federer: Krev, pot, slzy a sláva ... ale hodí se ty peníze?

Roger Federer: Krev, pot, slzy a sláva ... ale hodí se ty peníze?

Tenisová komunita se minulý týden radovala, protože Roger Federer byl jmenován nejlépe placeným sportovcem na světě podle časopisu Forbes - poprvé bylo ocenění uděleno tenistovi. Federer za rok vydělal skvělých 106 milionů dolarů, a to na pozadí svých značných výdělků a ještě výraznějších dohod o podpoře značky.

Pokud jsme si ale mysleli, že je to působivé, následný seznam, který Forbes - pro nejbohatší celebrity na světě - zveřejnil, bublinu trochu rozbil. S více souvislostmi přišlo i vystřízlivění povědomí o realitě - že sportovci nejsou ani zdaleka tím, kdo je největším přejížděním peněz v zábavním průmyslu.

Představte si to: Kylie Jenner, 22letá topperka druhého seznamu, loni vydělala 590 milionů dolarů. To je více než pětinásobek toho, co Roger Federer vyrobil za stejné období.

Slyšeli jste to dobře. Kylie Jenner, americká mediální osobnost, prominentka, modelka, podnikatelka ... atd., Vydělává největší tenisovou hvězdu na planetě o více než 500%.

Pro ty, kteří se chystají „Kylie kdo?“, By se mohlo otvírat oko, aby se dozvěděli o gargantuovské obchodní říši, kterou vede žena, která se proslavila díky (ne) slavné reality show Držet krok s Kardashiany . Mladší sestra Jenner se pustila do mnoha věcí, včetně televizních pořadů, modelování a doporučení Instagramu. Ale její největší dojnou krávou je Kylie Cosmetics, společnost věnující se produktům na rty a dalším doplňkům k líčení.

Kylie Cosmetics je oceněna na téměř 800 milionů dolarů za pouhých pět let své existence a sama žena si po celou dobu razila cestu do banky.

Roger Federer se možná nikdy nedostane na první místo v této tabulce

Cristiano Ronaldo, druhý nejlépe placený sportovec na seznamu.

Cristiano Ronaldo, druhý nejlépe placený sportovec na seznamu.

V 38 letech Roger Federer zdánlivě zdolal vše, co tenis nabízí. Rekordních 20 grandslamů, rekordních 310 týdnů jako jednička na světě, rekordních šest finále ATP, Davisův pohár a olympijské medaile - má všechno. Jeden z největších stylistů, jaké hra kdy vytvořila, Roger Federer zanechá trvalé dědictví, kdykoli se rozhodne zavěsit boty.

Nicméně, pokud jde o hrabání v moolah, ani legenda, jako je švýcarský maestro, nikdy nedosáhne výšin hvězdy televizní reality show a královny kosmetiky, která se změnila na kosmetiku, Kylie Jenner.

Federerovy výdělky se mohou zdát obrovské, ale pouze izolovaně. I když je třetí na seznamu celebrit za Jennerem a hudebníkem Kanyem Westem, jeho celkové čisté jmění je vyčísleno na 450 milionů dolarů - což je méně než to, co Jenner vydělal jen minulý rok. To je obrovský rozdíl bez ohledu na to, jak se na to díváte.

Žijeme ve světě plném bouřek plných extrémních ekonomických nerovností na všech úrovních. A není to nic jiného, ​​než skutečnost, že někdo jako Jenner, který zaujal představivost současného světa svým důrazem na vzhled a půvab, dělá mnohem víc než nejlépe vydělávající sportovci včetně Rogera Federera, Cristiana Ronalda a Lionela Messiho.

Rozpis Federerových zisků také dává kontext. Jeho primární výdělky pocházely z doporučení a poplatků za vystoupení, které činily kolem 100 milionů dolarů; jen asi šest milionů pocházelo ze skutečných prize money.

V inherentně obchodně zaměřeném světě leží peníze u velkých konglomerátů; všichni špičkoví sportovci při budování svého bohatství závisí spíše na doporučeních než na odměnách. Federer by ale musel uzavřít dohodu 10krát více než jeho již absurdní kontrakt na Uniqlo (který má údajně hodnotu 30 milionů dolarů ročně), aby se dokonce přiblížil Jennerovým ziskům.

Je zajímavé, že stejný časopis obvinil Jenner z padělání dokumentů, aby falešně ukázal, že je miliardář, což obvinění odmítla.

Kylie Jenner

Kylie Jenner

Je zřejmé, že jen vlastnit nepředstavitelné množství peněz nestačí; jeho předvádění je také důležité. Tenisoví fanoušci by doufali, že pro lidi jako Roger Federer a Co je pro ně důležitější sportovní dědictví, které po sobě zanechají. Protože rozhodně nemohou soutěžit, pokud jde o peněžní bohatství.

Populární Problémy

Naomi Osaka v pátek navštívila Twitter, aby promluvila o třídílných dokumentech Netflix s názvem „Naomi Osaka, hraní podle vlastních pravidel“.

Dvacetiletý Sebastian Korda se ve čtvrtém kole utká s dvanáctinásobným šampionem Roland Garros Rafaelem Nadalem. Sebastian, syn bývalého vítěze Australian Open a světové dvojky Petra Kordy, Nadala dlouhodobě zbožňuje.

Jak se vypořádat s prvním trestním obviněním. Zatčení může být život měnící a traumatizující zážitek. Z trestního procesu bohužel neexistuje snadná cesta ven a cokoli po vašem zatčení bude pravděpodobně zahrnovat mnoho ...

Naomi Osaka se za posledních pár let proměnila z plachého a trapného teenagera v mezinárodní ikonu.

Jak rozpoznat obsedantně kompulzivní poruchu osobnosti. Každý má svůj vlastní způsob, jak dělat věci, a někdy to může narušit způsob, jakým ostatní pracují. Většina z nás dokáže najít společnou řeč a kompromis, aby spolupracovaly ...

Světová desítka David Goffin se ujímá Jihoafričana Lloyda Harrise o místo ve třetím kole na US Open 2020. Goffin, který ve svých posledních dvou vystoupeních ve Flushing Meadows dosáhl 16. kola, by měl mít dost na to, aby zvládl výzvu Harrise.