Finále WTA Singapur 5. den Náhled: Šarapovová, Halepová míří do semifinále

Konečně jsme dorazili ke dni, kdy bude o první várce semifinalistů rozhodnuto na finále WTA 2015 v Singapuru. Maria Šarapovová, Simona Halepová, Flavia Pennettaová a Agnieszka Radwanská mají stále šanci postoupit do poslední čtveřice z Červené skupiny. Ale kdo vypadá jistěji na semifinálové místo? Podíváme se:

ortotika loketního hráče

(3) Maria Sharapova v (7) Flavia Pennetta

Maria Sharapova Flavia Pennetta 2015

Šarapovová vychází z vítězství ve dvou setech nad nejlepší nasazenou Simonou Halepovou

Vzájemně: Pennetta vede Sharapova 3-2

Pokud je ze současné brigády jeden hráč (jiný než Serena Williamsová), který dává Marii Šarapovovou bezesné noci, pak je to Flavia Pennetta. Ital je jediným hráčem v singapurském poli, proti kterému ruská bývalá světová jednička prohrává.

Pennetta se svou směsicí puchýřů s bekhendem, skvělým pohybem a skvělými dotyky na síti z něj vždy dělá pro pětinásobného velkého šampiona těžký návrh. Natolik, že ruská superstar od roku 2006 nikdy nevyhrála proti Pennettě ani jeden zápas.

Mistr US Open vyhrál poslední tři setkání-semifinále Los Angeles v roce 2009, třetí kolo US Open v roce 2011 a čtvrté kolo Indian Wells v letošním roce. Ještě zajímavější je, že každý z jejich pěti zápasů se vzdálil, což znamená, že i když Pennetta prohrála, dokázala chytit set Šarapovovou.

Je jasné, že Ital je jedním ze soupeřů, kterému by se Sharapova v této fázi určitě chtěla vyhnout. Pokud si někdo myslel, že by se třiatřicetiletý mladík spokojil s tím, že si poprvé zajistí místo na slavnostním konci roku, pak se rozhodně mýlil. Pennettaová předvedla, že velmi bojuje o semifinále s odhodlaným vítězstvím 7: 6 (5) a 6: 4 proti unavené Agnieszce Radwanské. Toto je poslední italský profesionální turnaj v její kariéře a rozhodně se snaží skončit hurá.

Maria Šarapovová však potřebuje jen jednu sadu, aby si zajistila postup do semifinále po svých dvou vítězstvích ve fázi každý s každým. Rus vypadal docela dobře na hráče, který od červencového wimbledonského semifinále nehrál celý zápas.

Nebyla zaznamenána žádná znatelná rezavost jakéhokoli druhu. Je to, jako by se Šarapovová celé týdny tiše připravovala s cílem vydat ze šampionátu maximum. Její demontáž Radwanské a zvláště Halepové zády k sobě vypovídá o tom, jak moc Maria postrádala nejvyšší úroveň soutěže.

Bez ohledu na to, jak velkou výzvu Pennetta představuje, Sharapova se tentokrát zdá být připravena na to, aby dosáhla nepolapitelného vítězství, a přitom si zajistila průchod do poslední čtyřky.

nike tenisový loketní opěrka

Výběr: Šarapovová ve třech sadách

(1) Simona Halep v (5) Agnieszka RadwanskaRadwanska vstupuje do dnešního zápasu v důsledku po sobě jdoucích ztrát

Vzájemně proti sobě: Série vyrovnaná 4: 4

Ze čtyř v červené skupině je Agnieszka Radwanska nejméně favorizovaná k postupu do semifinále finále WTA 2015 po její trojsetové prohře se Šarapovovou a porážce Pennetty na rovinu. Po bojovném setrování proti Rusovi se od Radwanské velmi očekávalo, že se objeví vítěz versus Pennetta, ale překvapivě podala nesmyslný výkon a vypadala svými pohyby pomalu a pomalu. A tak se potácí na dně skupiny.

na jakém kanálu je dnes hra jaguářů

Polák má však stále malou šanci, aby se dostal do poslední čtyřky. Hraje špičkovou nasazenou Simonu Halepovou, která si po své prohře 4: 6 a 4: 6 se Šarapovovou ještě nezaručí semifinále. Jejich vzájemný rekord je vyrovnaný 4: 4. I když to byl Halep, kdo měl v nedávné době v rivalitě navrch, Radwanska loni Halepa porazila a také letos vyrazila na rumunské utkání ve čtvrtfinále Toronta.

Očividně pro ni není úplně mimo dosah, pokud se Polák dokáže odrazit od jejího nezdaru. Radwanská však musí vyhrát ve dvou setech, aby měla jakoukoli naději dostat se do finálové čtyřky, zatímco Halepová má luxus prohrát set a přitom si zajistit své místo v semifinále za předpokladu, že druhý výsledek z její skupiny bude příznivý.

Navíc důležitou výhrou, ze které může Halepová čerpat sebevědomí, je její loni 6-2, 6-2 výprask Radwanské v semifinále právě tohoto turnaje. Pokud svět č. 2 dokáže svolat bojovného ducha a víru, kterou projevila ve svém prvním kole každý s každým, vyhrát proti Pennettě, pak by to bojující Radwanské snadno zkomplikovalo. Rumunka se loni dostala do finále a ona by se nerada vzdala šance napodobit svůj počin z roku 2014, nebo snad ještě lépe.

Výběr: Halep v rovných sadách

Populární Problémy

Bernard Tomic prohrál 6: 0, 6: 1 s Jarkkem Nieminenem za 28 minut na Sony Open v Miami, což je oficiálně nejkratší zápas v historii ATP.

Modul je schopnost materiálu odolávat napínacím, stlačovacím a smykovým silám, které na něj působí vnější příčiny. Modul definuje množství, které materiál při takových vnějších silách deformuje při zachování paměti ...

Sedmá nasazená Sloane Stephens se v otvíráku z Lexingtonu ujímá vycházející hvězdy Leylah Fernandez. Fernandez vede rekord v souboji dvojice s náskokem 1: 0.

Chcete sledovat CuriosityStream na Fire Stick nebo Fire TV? Zde je velmi snadný průvodce, jak streamovat zařízení CuriosityStream on Fire.

Jak natáhnout loket. Existuje řada různých důvodů, proč možná budete muset natáhnout loket. Zranění lokte nebo dolní části paže, jako je tenisový loket nebo pravidelné sportovní aktivity, jako je bojová umění, mohou vyžadovat pravidelné ...