„Musíte jen přijmout situaci a tvrdě pracovat“ - Borna Coric hovoří o žebříčku, zraněních, strategiích návratu a dalších

Borna Coric

Borna Coric

Když se připojil k profesionálnímu okruhu, Borna Coric, bývalý juniorský světový hráč číslo 1, velmi rychle stoupal v žebříčku. Chorvat se stal nejmladším hráčem v první stovce v roce 2014 a poté nejmladším v první padesátce následujícího roku.

Poté, co si Coric udělal čas na přizpůsobení se vyšší úrovni, dosáhl vrcholu v roce 2018 na 12. místě v žebříčku. Se dvěma tituly ATP ve dvouhře a grandslamovým čtvrtfinále na svém kontě je 24letý hráč zařazen do nejlepších 40 každý týden od června 2018.

Borna Coric, který je v současné době mimo hru kvůli zranění ramene, hovořil minulý týden v exkluzivním rozhovoru se Sportskeeda, který osvětlil jeho fyzickou kondici a odhalil jeho celkové kariérní cíle. Čtvrtfinalista US Open 2020 se také podělil o své názory na upravený systém hodnocení ATP a hovořil o nástrojích, které používá, aby si zachoval motivaci v současné pandemii.

Exkluzivní rozhovor s Bornou Coric

Sportskeeda: Měli jste velmi úspěšnou juniorskou kariéru, dosáhli jste na první místo v žebříčku a získali jste titul chlapců na US Open. Mnoho juniorských hráčů hovořilo o tom, jak je přechod na profesionální okruh těžší, než očekávali. Když se ohlédnete zpět, máte pocit, že život na turné ATP dopadl přesně tak, jak jste si ho představovali?

Borna Coric: Život na turné se mi vždy líbil. Jediná obtížná byla kvalita tenisu, ale když přijdete na turné ATP, máte dobré podmínky, pokud jde o hotely, kurty a možnost více trénovat.

Pokud jde o přechod, nikdy jsem se opravdu nesnažil, kromě období, kdy jsem se nemohl dostat do první třicítky.

Borna Coric s cenou ATP Star of Tomorrow Award v roce 2014

Borna Coric s cenou ATP Star of Tomorrow Award v roce 2014

Sportskeeda: Dočetl jsem se, že jsi začal hrát tenis v pěti letech se svým otcem. Můžete nám povědět o svých nejranějších vzpomínkách na tenis a co vás k tomuto sportu přivedlo v dětství? Kdo byli vaši idolové, když jste vyrůstali?

Borna Coric : S tenisem jsem začal, když mi bylo čtyři a půl roku. Moje sestra hrála, tehdy jí bylo šest, a tak to udělal i můj otec. Přivedli mě k jejich praktikám, tak jsem si tu hru zamiloval a začal se zajímat.

Mými idoly byli rozhodně Goran Ivanisevic a Ivan Ljubicic. Byl jsem ohromen, když jsem sledoval, jak chorvatský daviscupový tým získává titul v roce 2005; pro mě jako mladého tenistu to byl obrovský okamžik a inspirovalo mě to.

Od toho dne jsem doufal, že jednoho dne budu v týmu.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bornou Coric (@bornacoric)

Sportskeeda: Chorvatsko má v poslední době mnoho skvělých tenistů , včetně Gorana Ivaniševiče, Ivana Ljubicice, Marina Čiliče a Ivy Majoli. Jak moc vás jejich úspěch inspiroval, když jste začínali? A je tenis stále populární mezi mládeží v Chorvatsku?

Borna Coric: Goran a Ivan byli moji idolové a pro tenis v Chorvatsku udělali hodně. Myslím, že tenis je v Chorvatsku populární; Řekl bych, že po fotbale je tenis nejsledovanějším sportem.

tenisová rukavice pro zpocené ruce

Sportskeeda: Vzhledem k tomu, že se turné obnovilo loni v srpnu, dosáhli jste dobrých výsledků - nedávno jste se dostali do čtvrtfinále US Open, finále v Petrohradu a semifinále v Rotterdamu. Z nedávných událostí v Dauhá a Maimi jste se však vytáhli kvůli zranění ramene. Můžete nám sdělit stav zranění a kdy očekáváte návrat na turné?

Borna Coric: Očividně to pro mě byly velmi dobré turnaje. Je škoda, že jsem právě teď zraněný, protože jsem cítil, že v Rotterdamu hraji opravdu dobrý tenis. Ale na konci dne je to tenis, takže je možné, že se občas zraníte.

Není to nic zásadního, potřebuji si na pár týdnů odpočinout a jsem si jist, že budu připraven na antukovou sezónu.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bornou Coric (@bornacoric)

Sportskeeda: V posledních týdnech se kolem systému hodnocení hodně kritizovalo, protože hráči s nižšími žebříčky se obtížně pohybovali po žebříčku. Jaký je váš pohled na systém hodnocení upravený o COVID, který aktuálně platí pro turné ATP?

Borna Coric: Rozumím těm kritikům ohledně bodování; pro hráče nižších pozic není nyní snadné prorazit. Na toto téma však nemám opravdu vyhraněný názor, protože se vždy snažím věci přijímat takové, jaké jsou.

Pro mě je také mnohem těžší prorazit do top 10, takže stačí přijmout situaci a tvrdě pracovat.

federer zverev hlava na hlavě

Sportskeeda: Mnoho hráčů také hovořilo o nedostatečné motivaci cestovat na turnaje během pandemie, kdy ceny peněz prudce klesaly. Co je vaší hlavní motivací hrát na turné a jak si ho udržet v tak těžkých časech?

Borna Coric: Moje první a největší motivace je vždy hra. Miluji to a baví mě soutěžit. Jediné, co je pro mě těžké, je cestování se všemi testy na COVID a všechny věci, které musíme udělat, abychom dorazili na určité místo, což není snadné.

Ale hraní tenisu je něco, co miluji, takže nemám problém s motivací.

Sportskeeda: Tokio označí vaše druhé olympijské hry. Můžete nám říci o svých zkušenostech z vaší první olympiády a o tom, jak vysoko je tato událost ve vašem seznamu priorit? Také plánujete spolu se singly soutěžit v Tokiu ve čtyřhře a smíšené čtyřhře?

Borna Coric: Olympijské hry byly pro mě před pěti lety opravdu pěkným zážitkem. Bavilo mě to a rozhodl jsem se určitě vrátit, takže letos budu hrát v Tokiu. Nejsem si ale jistý čtyřhrou nebo smíšenou čtyřhrou; Ještě jsem s nikým o tom nemluvil.

Borna Coric na olympijských hrách 2016

Borna Coric na olympijských hrách 2016

Sportskeeda: Který turnaj byste chtěli vyhrát více než kterýkoli jiný na světě? A když už jsme u tohoto tématu, chtěli byste raději vyhrát Grand Slam nebo dosáhnout na č. 1, pokud byste měli na výběr mezi těmito dvěma?

Borna Coric: Jeden turnaj, který bych opravdu rád vyhrál, je Croatian Open v Umagu, protože to je můj domácí turnaj. Z větších turnajů bych vybral Wimbledon nebo Roland Garros.

Pokud si potřebuji vybrat mezi hodnocením č. 1 nebo vítězstvím na Grand Slamu, rozhodl bych se vyhrát Grand Slam.

Sportskeeda: Můžete nám říci o svém týmu a o tom, kteří lidé jsou jeho součástí?

Borna Coric: Martin Stepanek je můj tenisový trenér a Yiannis Louizos je můj fyzický a kondiční trenér zároveň.

Sportskeeda: Získali jste vítězství nad Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem a také jste odehráli několik velmi těsných zápasů s Novakem Djokovičem. Jak pro vás byla zkušenost, že se s nimi setkáte na hřišti?

Borna Coric: Očividně jsou všichni tři legendami tenisu; bylo opravdu úžasné hrát proti nim. Z těch zápasů jsem se hodně naučil. Každý z nich je velmi jedinečný.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bornou Coric (@bornacoric)

Sportskeeda: Jak trávíte čas mimo tenisový svět, když netrénujete nebo nesoutěžíte na akcích? Hrajete nějaký jiný sport pro volný čas?

Borna Coric: Trávím čas se svou rodinou a přáteli, protože jiné sporty nehraji. Rád využívám volno k takovým aktivitám a nemyslím na tenis.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bornou Coric (@bornacoric)

Sportskeeda: Jste fanouškem sociálních médií? Co se vám na něm nejvíce líbí a jak se vyrovnáváte s kritikou fanoušků po těžké ztrátě?

Borna Coric: Jsem fanouškem sociálních médií, protože podle mého názoru je to velmi dobrý způsob interakce s vašimi fanoušky. Pokud jde o kritiky na sociálních médiích, přijímám to tak, jak to je. Vždy to tak bude, takže se musíte pohnout kupředu, protože s tím moc nenaděláte.

Sportskeeda: Váš bekhend je vaší preferovanou stranou a je považován za vaši silnější zbraň. Dělali jste v posledních letech nějakou konkrétní práci na svém forhendu?

Borna Coric: Ve skutečnosti jsem dělal hodně práce na svém forhendu; mým hlavním cílem bylo to za posledních pár let vylepšit. Nyní jsem s tím většinou spokojený, ale samozřejmě jsou chvíle, kdy nehraji dobře. Obecně jsem rád, když na tu stranu dostanu míč.

badmintonové fotky
Borna Coric v Melbourne Parku v únoru 2021

Borna Coric v Melbourne Parku v únoru 2021

Sportskeeda: Při návratu jste projevili tendenci „hádat“, kterým směrem se server vydá, a poté se odhodlat k vašemu rozhodnutí. Inspiroval vás v tomto ohledu Andre Agassi a myslíte si, že je to přínosnější přístup než stát si za svým (jako například Novak Djokovic)?

Borna Coric: Dělám to tak, že podle mě je někdy chytré se tak chovat. Novak Djokovič a další úžasní vracející se hráči mohou očividně počkat a zjistit, kam míč míří. Pro mě je to trochu těžší, takže jsem si vybral stranu.

Slyšel jsem to od Agassiho, když hrál proti Ivanisevičovi, takže to je jeden z důvodů, proč to také dělám.

Sportskeeda: Kdo je nejtěžším mladým hráčem, kterému jste čelili? Kdo z nadcházející generace - Lorenzo Musetti, Jannik Sinner, Carlos Alcaraz - má podle vás největší potenciál?

Borna Coric: Abych byl upřímný, všichni jsou skvělí hráči s obrovským potenciálem a už jsou zařazeni docela vysoko. Vzhledem k jeho průlomu bude Jannik Sinner podle mě velmi brzy na vrcholu. Ale všichni jsou úžasní hráči a dobří kluci, takže se těším, až si zahraji proti nim.

Další informace o Borna Coric můžete sledovat na Instagramu tady .

Populární Problémy

Legendární rivalita mezi armádou a námořnictvem pokračuje v sobotu ve Philadelphii. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak ve středu sledovat živě online hru Knicks vs Spurs bez kabelu. Zahrnuje možnosti pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi a mimo trh.

Jak vyjít nahoru s berlemi. Pokud používáte berle kvůli zranění a potřebujete použít schody, existuje několik způsobů, jak to udělat bez větších obtíží. Pokud jdete po schodech se zábradlím, použijte zábradlí k ...

Rafael Nadal by pravděpodobně byl rád, kdyby slyšel, že Rome Masters se prosazuje o týden. Týdenní mezera mezi Římem a Paříží poskytne Nadalovi dostatek času na dobití sil.

Oslavovaný olympionik Chad le Clos vzpomínal, jak nevěřícně viděl Rafaela Nadala v olympijské vesnici. Plavec také prozradil, jak vzal svého trenéra s sebou na fotografování s Rafaelem Nadalem.

Jak spát se zlomenými žebry. Spánek se zlomenými žebry může být bolestivý, zvláště pokud nemůžete kvůli bolesti spát ve své normální poloze. Abyste usnadnili spánek se zlomenými žebry, budete muset upravit polohu spánku a ...