Žádná „jasná odpověď“ pro Jessicu Pegulaovou po wimbledonské čtvrtfinálové srdcích

Američanka, hráčka Top 5 dvouhry i čtyřhry, v úterý dvakrát prohrála.Jak se může stát v zápase na tři sety, čtvrtfinálová výhra Markéty Vondroušové nad Jessicou Pegula 6-2, 2-6, 6-4 byla hra o třech dějstvích plná dramatu, emocí a brutálního zakončení s nulovým součtem. může udělat z tenisu odměnu i bolest. Pro vítěze transcendentní triumf, svědectví o lásce, odhodlání a lsti. Za poražené, tenisovou tragédii, muka spojená se vzpomínkou a nejistotou.

Nazvěte dějství 1, „Triumf taktiky“, levoruká Vondroušová, která vrtí Pegulou svým eklektickým rozsahem rychlostí a otáček. 'Je jen záludná,' řekl Pegula. 'Nedává ti moc rytmu.' Evidentně slouží levice. Myslel jsem, že slouží dobře. Vypadalo to jako vysoké procento prvních podání. Myslím, že získávala více volných bodů než já.'Druhé dějství: 'Posun ve vesmíru.' Po této prohře v prvním setu vyhrál Pegula 10 ze 13 her. Pegulin pozměněné postavení na kurtu a volejové dovednosti posunuly dynamiku jejím směrem tak důrazně, že už ve třetím setu se zdálo, že by to mohl být pouze příběh o dvou dějstvích.

Třetí dějství označilo coda: 'Stalo se to uvnitř.' Za stavu 3:1 Peguly ve třetím setu déšť a následné zavření střechy zdržely hru přibližně o 20 minut. Po 1-4, 30-40 se Vondroušová shromáždila a vyhrála pět her v řadě. Přestože během tohoto hodinového a 55minutového zápasu došlo k mnoha fyzicky i psychicky náročným rally, závěrečný úder byl snadný, forhendový volej zasáhl do otevřeného kurtu.

Vítěz a poražený.Pegula je nyní ve čtvrtfinále Grand Slamu 0:6, což je statistika podobná baseballovému vtipu o nadhazovači, který prohrál 20 zápasů v sezóně: ​​Je to hrozná věc, která se stane, ale musíte být zatraceně dobří, abyste se tam dostali.

tenisky s společenskými kalhotami

'Pořád se dostávám do dobrých pozic,' řekl Pegula, 'ale myslím, že to nestačí.' Myslím, myslím, že jsem byl dnes blíž.'Současných skvělých čtrnáct dní Vondroušové zvláště překvapilo, že v letošním roce byla její wimbledonská bilance ve dvouhře jen 1:4.

'Jo, myslím, ty dva týdny jsou neuvěřitelné,' řekla Vondroušová. 'Právě jsem sem přišel a řekl jsem si: Zůstaň otevřený, snaž se hrát svou hru a všechno.'

Vondroušová nyní podruhé v kariéře postoupila do semifinále majoru. Předtím se dostala do finále na Roland Garros v roce 2019. Od té doby se ale Vondroušová potýkala s hluboce znepokojujícím zraněním levého zápěstí. V letech 2019 a 2022 podstoupila operaci k jejich léčbě, pokaždé si musela vzít šest měsíců pryč ze soutěže.

Uprostřed svých mnoha uzdravení a exilů Vondroušová nadále získávala výhry, které dokazují, že má dostatek schopností na to, aby obsadila vyšší příčku, než je její aktuální 42. místo. Na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 porazila Naomi Ósakaovou a Elenu Svitolinovou, kterým bude čelit v semifinále – na cestě ke stříbrné medaili. Mezi pozoruhodná letošní vítězství Vondroušové patří dvě proti nejlepší tenistovi Ons Jabeur a šampionce US Open 2-19 Biance Andreescuové.

Pegula držel podání a hrozilo, že se zlomí po uzavření střechy na kurtu č. 1, ale zdálo se, že to stále započítávalo výsledek. 'Rozhodně to změnilo dynamiku,' řekl nasazený č. 4.

Zatímco čekala na pokračování zápasu proti Pegule, mluvila Vondroušová po telefonu se svým téměř ročním manželem Štěpánem Šimkem, doma v Praze. 'Právě řekl: Zkuste bojovat,' řekla. 'Hraješ dobře.' Odehráváte skvělý zápas.'

Jakkoli to mělo smysl dostat se do finále Roland Garros a olympijských her, Vondroušová si je dobře vědoma toho, že se nic nevyrovná silnému výsledku v All England Clubu.

'Jo, myslím, každý zná Wimbledon,' řekla. „Myslím, že je to jiný turnaj. Cítím se jako lidé v tenise, znají grandslamy, ale lidé mimo tenis znají Wimbledon. Je to největší turnaj. Je to největší centrální kurt a všechno. Je to tak slavné.'

Brzy po prohře Vondroušové zamířila Pegula na kurt č. 3, aby se připojila ke své partnerce Coco Gauffové na čtyřhru třetího kola proti Laure Siegemundové a Věře Zvonarevové. I ten skončil porážkou, Pegula-Gauff prohrála 6-3, 6-3. Pegula popisovala, jak se po prohře ve dvouhře dokázala vyrovnat s zápasem ve čtyřhře, řekla: „Obvykle jsem v tom docela dobrá. Právě nás dnes zabili. Ten tým hrál opravdu dobře. Byl to opravdu těžký zápas. Větrné podmínky. Ale jo, vždy je těžké se mentálně vzchopit na další zápas, zvlášť když je to jen o pár hodin později, zvláště takový zápas. To bylo velmi srdcervoucí.'

Když Pegula přemýšlela o tom, co je tak špatný den, o jakém si tenistka mohla jen zdát, bylo těžké se do ní nevcítit. To bylo zdaleka nejblíže vítězství ve čtvrtfinále dvouhry na Slamu. Na otázku, zda v její hře jedna věc chybí, Pegula odpověděla: „Nemám tušení. Nevím. Dnes jsem byl skoro jeden zápas pryč. Opravdu nevím, jaká je odpověď.'

Existuje skutečně nějaká specifická nepřítomná střela, taktika nebo jasně identifikovatelný faktor, který způsobil, že Pegula nevyhrála v šesti velkých čtvrtfinále? Nikdo kromě hráče nemůže tuto odpověď skutečně identifikovat – nebo dokonce určit, zda je to správná otázka. Pronásledovala dnes Pegulu kumulativní jizva po předchozích čtvrtfinálových prohrách? Nebo je lepší pohlížet na každou z těchto minulých porážek jako na její vlastní konkrétní případovou studii, než dělat monolitický závěr?

Nebo by bylo pro Pegulu pozitivnějším přístupem hrdost na to, že neustále postupuje tak daleko, a pokračovat v cestě zlepšování, která ji vynesla nahoru? Koneckonců, před více než 18 měsíci skončila Pegula v roce 2021 na 18. místě na světě.

'Jo, chci říct, budu pokračovat v práci,' řekla. 'Neexistuje jasná odpověď na všechno, správně, dokázat, že mě to donutí říci: Ano, určitě, když to udělám, vyhraju grandslam, postoupím do semifinále, dostanu se do finále, ať je to cokoliv.' Nic takového neexistuje. Jen si musím stále říkat, abych se dostal do dobrých pozic, neustále se zlepšoval a pracoval na věcech.“

Cítím se jako lidé v tenise, znají grandslamy, ale lidé mimo tenis znají Wimbledon. Je to největší turnaj. Markéta Vondroušová

Vondroušová si příhodně vzpomněla na první Wimbledon, když jí bylo 12 let a sledovala, jak její česká levačka Petra Kvitová vyhrála v roce 2011 první ze dvou Wimbledonů. -krátká grandslamová vítězka ve čtyřhře Lucie Šafářová s Martinou Navrátilovou a jejích rekordních 20 wimbledonských titulů, včetně nepřekonatelných devíti ve dvouhře.

Nyní, po návratu z potenciálně končícího momentu, Vondroušová stojí dvě vítězství od toho, aby vyvolala ještě větší potlesk na největší tenisové scéně.

Populární Problémy

How Go Streaking. Pruhování Umění, ve kterém si člověk sundá oblečení a pobíhá na veřejném místě, je nahý. Strážci zákona, vláda a vaše matka ji velmi odsuzovali, ale chválili ji vaši přátelé. Obvykle toto ...

Výběr snowboardu je dnes skličující. Různé tvary, typy desek, profily, váhové třídy a modely zaplňují zdi i těch nejmenších sněhových obchodů a nakupování online může být nemožné, pokud nevíte, kdo jste ...

Tři bývalí vítězové - Elina Svitolina, Petra Kvitová a Belinda Bencic - vedou pole na tenisovém šampionátu Dubai Duty Free Tennis Championship 2021, druhé zastávce WTA tour na Blízkém východě.

The Blues and Bruins se ve středu ve finále Stanley Cupu setkají ve hře 7, která bere vítěze. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak vyrobit kuličkový papír. Tkáňový papír vždy vyhrává soutěž o šetrnou dekoraci. Proměňte jeden z nejlevnějších předmětů v obchodě s řemesly na jasný a krásný umělecký projekt. Skládejte listy hedvábného papíru. Vytvořte hromádku z 8–14 velkých ...