5 nejhůře zařazených mužských dvouhry na Australian Open

2017 Australian Open - 14. den

2017 Australian Open - 14. den

Australian Open, který byl zahájen v roce 1905 - později než všechny tři další grandslamové turnaje - byl také posledním, který otevřel své brány profesionálům, když tak učinil ve svém vydání z roku 1969.

Je to jediný grandslamový turnaj, který se konal dvakrát v jednom roce (1977) a vůbec se nekonal za rok (1986). Kvůli změně rozpisu, která z Australian Open udělala poslední grandslamový turnaj v kalendáři, se v roce 1977 hrály dvě edice turnaje - jedno v lednu a druhé v prosinci.

tenis doma

Další změna plánu vrátila Australian Open zpět do původního lednového slotu v roce 1987 a na nové místo s názvem Melbourne Park, tehdy nazývané Flinders Park. O rok později turnaj přešel z trávy na hardcourt, takže Wimbledon byl jediným Majorcourt Major v tenisovém kalendáři.

Prvních pět vítězů Open Era na Australian Open (1969 až 1973) nemělo hodnocení, protože hodnocení ATP vzniklo až v srpnu 1973. První světovou jedničkou, která vyhrála Australian Open, byl Ivan Lendl, který tak učinil. v roce 1990. Od té doby se v Melbourne objevilo dalších 12 případů nejlepšího hráče na světě.

Také by se vám mohlo líbit: Flashback 7 Djokovičových 7 titulů Australian Open

Rekordních 7násobných vítězů, posledních 5 titulů Novaka Djokoviče na turnaji, se dostalo na první místo, za ním následoval 3krát Federer (2006-07, 2010), dvakrát Pete Sampras (1994, 1997) a jednou každý kvarteto Lendl (1990), Jim Courier (1993), Andre Agassi (2000) a Rafael Nadal (2009).

Přejdeme-li na druhý konec spektra, pojďme se setkat s 5 hráči s nejnižšími hodnostmi, kteří získali titul z Australian Open.

jak rychle sloužit v wii tenisu

#5 Roger Federer, světový žebříček - 17 (2017)

Federer zvedl v roce 2017 svůj pátý titul na Australian Open

Federer zvedl v roce 2017 svůj pátý titul na Australian Open

Po prvním výrazném propuštění ze zranění během své slavné kariéry se Federer na Australian Open 2017 vrátil snov. Své sucho na grandslamovém turnaji za 4 a půl roku ukončil poražením úhlavního nepřítele Rafaela Nadala ve finále.

jak prát tenisové míčky

Federer, který vstoupil do grandslamového turnaje s nejnižším hodnocením (17) od vstupu do Roland Garros v roce 2001 jako 18. hráč na světě, ve svém úvodním kole proti Jurgenu Melzerovi upustil set. V dalších dvou kolech pak porazil kvalifikačního hráče Noaha Rubina a Tomáše Berdycha ve dvou setech.

Federerova první bitka na vědomí přišla ve čtvrtém kole, kde se švýcarský maestro vzpamatoval ze ztráty prvního setu v tiebreaku, aby získal dvě sady na jedno vedení. Poté, co Kei Nishikori vzal čtvrtého, aby vynutil rozhodování, Federer v pátém prolomil, aby porazil hráče s nejlepším rozhodujícím rekordem v otevřené éře.

Mohlo by se vám také líbit: 5 aktivních hráčů s nejlepším rekordem 5. sady

Ve svém 13. Melbourne čtvrtfinále Federer porazil prvního grandslamového čtvrtfinalistu Mischu Zvereva ve dvou setech, aby si zajistil střet s krajanem Stanem Wawrinkou. Proslulější Švýcaři vypadali pod kontrolou poté, co se ujali vedení o dva sety, jen aby Wawrinka vzal další dvě za ztrátu pouhých 5 her, aby vynutil rozhodování.

Federer se přeskupil do pátého, aby si udržel perfektní rekord proti Wawrince mimo antuku, a zarezervoval si první grandslamové závěrečné setkání se svým úhlavním nepřítelem Rafaelem Nadalem od Roland Garros 2011.

Vysněný zápas o titul mezi dvěma předními historickými grandslamovými tituly splnil podmínky, protože oba muži předvedli svou nejlepší hru v různých okamžicích zápasu, aby zajistili pátý set-kde Nadal přežil brejkboly, aby otevřel 3-1 Vést.

Právě když to vypadalo pravděpodobné, že Nadal bude pokračovat ve svém neporaženém grandslamovém běhu proti svému švýcarskému soupeři sahajícím až do finále Wimbledonu 2007, Federer začal řvát zpět do soutěže.

jak hrát tenis v gta 5

Pětatřicetiletý mladík navázal na závěrečných 5 zápasů tohoto zápasu, aby získal 5. titul na Australian Open a rekordní 18. na grandslamovém turnaji. Federer se vítězstvím vrátil do top 10 světového žebříčku.

Mohlo by se vám také líbit: 5 nejlepších grandslamových finále z desetiletí 2010

Populární Problémy

Fotbal Georgia a Kentucky se sejde v sobotu. Pokud nemáte síť SEC, můžete hru sledovat online naživo.

'Run' je nová série HBO od společností Phoebe Waller-Bridge a Vicky Jones. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Jak poznat rozdíl mezi nataženým svalem nebo bolestí plic. Bolest nebo nepohodlí v oblasti hrudníku je jistě důvodem k obavám, protože může být příznakem plicního (nebo srdečního) onemocnění. Nejčastěji však bolest zažila ...

Někdy je prostě mnohem pohodlnější cvičit doma místo v přeplněné, zpocené posilovně. Pokud sdílíte tento sentiment, kupte si nějaké ruční závaží (kterým se také říká činky) a vyzkoušejte tyto cviky pro celé tělo ....

Může tým Evropa získat v Ženevě titul hattricku s Federerem a Nadalem v čele? .

'Instinct' se vrací pro 2. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody pořadu online bez kabelu.