5 nejdůležitějších bodů získal Roger Federer ve své kariéře

Roger Federer

Roger Federer

Během své fenomenální kariéry Roger Federer vyhrál spoustu titulů a zápasů, aby upevnil své místo jednoho z největších hráčů všech dob. Ale i když je snadné si zapamatovat všechny jeho úspěchy a vavříny, totéž nelze říci o stavebních kamenech těchto vítězství - o jednotlivých bodech, které dal dohromady kombinací dovednosti a mentální síly.

Existuje několik bodů, které stojí nad ostatními a které si zaslouží zvláštní zmínku. To jsou body, které mu přinesly největší vítězství v kariéře, což zase hrálo velkou roli v tom, že se stal legendou, kterou je dnes.

Když se Federer ohlédne za svou slavnou kariérou, možná si vzpomene na pár bodů a přemýšlí, co by mohlo být, kdyby nešli jeho cestou. V tomto ohledu se podíváme na pět nejdůležitějších bodů, které Roger Federer získal ve své kariéře:

#5 Roger Federer vs Pete Sampras, Wimbledon 2001 4r, 5-6 v 1. sadě tiebreaker

Pete Sampras.

Pete Sampras.

Obhájce titulu a nejlepší nasazený Pete Sampras hledal zisk rekordního osmého wimbledonského titulu v roce 2001. Mezi ním a posledními osmi stál mladý švýcarský chlapec jménem Roger Federer.

Federer vyhrál wimbledonský juniorský šampionát v roce 1998 a byl také naočkován na 15. místě, ale téměř každý očekával, že ho smetne mocný Američan.

To nemělo být, protože Roger Federer převládal v pěti obtížných setech 7-6 (7), 5-7, 6-4, 6-7 (2), 7-5. V zápase s tolika odehranými sety a body je obtížné určit konkrétní okamžik jako důležitější než ostatní, ale jeden bod vyniká.

Zásadní bod: Skóre bylo 6 her všech a 6-5 v prvním set tiebreaku, ve prospěch Samprase. Federer musel sloužit, aby zůstal v sadě, a to se mu podařilo - s nervózním podáním, které právě přerušilo vnější linku služby.

Sledujte od 3:47 ve videu níže:Důvod: Vítězství v úvodní sadě proti obhájci titulu Samprasovi - na Centrálním kurtu neméně - bylo obrovským posílením důvěry. Federer použil tuto jistotu, aby nakonec dosáhl svého vůbec prvního wimbledonského čtvrtfinále - než tam v příštích dvou desetiletích získal osm titulů.

#4 Roger Federer vs Juan Martin del Potro, semifinále olympijských her v Londýně 2012, 4: 4 ve 2. setu tiebreaker

Roger Federer poté, co porazil Del Potro

Roger Federer poté, co porazil Del Potro

Zatímco Roger Federer získal v roce 2008 zlato ve čtyřhře, medaile ze dvouhry mu stále unikala. Při vstupu na londýnské olympijské hry po wimbledonském triumfu byl Švýcar oblíbený pro medaili - ale cesta ke konečnému stříbru byla velmi těžká.

Juan Martin del Potro odmítl ustoupit v semifinále a vzal zápas déle než čtyři hodiny. Nakonec Roger Federer nějak držel nervy, aby nakonec zajistil medaili dvouhry pro svou zemi na olympijských hrách.

Zásadní bod: Del Potro vyhrál první set 6: 3 a skóre bylo 4: 4 v tie-breaku druhého setu, protože Švýcar právě zpackal lehký volej. Federera dělily tři body od vyřazení ze souboje o zlatou medaili a své střely nijak zvlášť nenačasoval.

dobře vyhrávat tenis

Federer poté minul své první podání a při druhém podání se Del Potrovi podařilo trefit silný return do bekhendu Švýcarů - zdaleka jeho slabší křídlo. Federer však zůstal klidný a pečlivě manévroval rally ve svůj prospěch, než dokončil bod u sítě lehkým volejem.

Sledujte od 14:50 na videu níže:Důvod: Pokud by Federer v té době dal minibrejk Del Potrovi, Argentince by od vítězství dělily dva body. Ještě důležitější je, že oba by byli na jeho podání, což bylo pro Federera velmi obtížné zvládnout na hladké trávě.

Federer byl ale spojkou, když na tom záleželo nejvíce, a nakonec vyhrál zápas podle skóre 3-6, 7-6, 19-17-aby získal svou první a jedinou individuální medaili pro Švýcarsko.

#3 Roger Federer vs Andy Roddick, finále Wimbledonu 2009, 8-8 v 5. sadě

Roger Federer se svou wimbledonskou trofejí v roce 2009

Roger Federer se svou wimbledonskou trofejí v roce 2009

Roger Federer, který se ucházel o rekordní 15. Grand Slam, našel překvapivě tvrdohlavého a temperamentního Andy Roddick na druhé straně sítě ve Wimbledonu 2009. Po více než čtyřech setech tenisu nedokázali Švýcaři prolomit podání Američana.

V té době neměl rozhodující set tie-break, což znamenalo Federera měl rozbít Roddickovo podání k zisku titulu. Bod ve sporu se však odehrál při podání Federera.

Zásadní bod: Hra byla v pátém setu skvěle připravená na 8-8. Několik chyb od Federera najednou vidělo Roddicka závodit na vedení 15-40 při podání Švýcarů; Američan byl pár centimetrů od prolomení Federerova podání.

Ale dvě gigantické první podání od Švýcarů mu zachránily den - po druhém následoval naprosto spojkový houpací volej, který vzal Roddickovi vítr z plachet.

Federer v této hře držel podání, než nakonec vyhrál set 16-14. Sledujte od 17:30 ve videu níže:Důvod: Ve hře byl největší rekord v tenise.

Roger Federer do té doby nedokázal zlomit Roddickovo podání (až do závěrečné hry zápasu). A kdyby v tu chvíli upustil od vlastního podání, téměř jistě by to byly záclony pro velké Švýcary.

#2 Roger Federer vs Tommy Haas, French Open 2009 4r, 3-4 ve 3. sadě

Roger Federer poté, co porazil Tommyho Haase

Roger Federer poté, co porazil Tommyho Haase

disney plus nefunguje na ps4

Den před Roger Federer hrál Tommy Haas na Roland Garros 2009 byl jeden z nejvíce šokujících dnů v historii tohoto sportu. Rafael Nadal byl vyřazen ve 4. kole, což znamenalo, že poprvé za půl desetiletí byl Federer jednoznačně favoritem na získání nepolapitelné koruny French Open.

V cestě mu ale stál temperamentní Haas, který měl jiné nápady. Němec se propracoval k vedení dvou setů k lásce, takže Rogera Federera a jeho legii fanoušků to zarazilo. Zdálo se, že největší šance Švýcarů na získání prvního (a jediného) titulu na French Open rychle uniká jeho sevření.

Zásadní bod: Haas vedl 7: 6 (4), 7: 5, 4: 3 a při podání Federera měl bod zlomu 30: 40. Pokud by ten bod vyhrál Němec, sloužil by k zápasu; Roger Federer visel na French Open za kůži zubů.

Ale Švýcar odvrátil pohromu svým nejlepším forhendem zápasu - perfektně načasovanou naruby raketou, která políbila čáru na kamenného chladného vítěze. Federer pokračoval v podání (sledujte od 10:10 na videu níže) a nakonec zápas otočil.Důvod: Když to řeknu na rovinu, Roger Federer možná nikdy v životě nevyhrál French Open, kdyby ten bod ztratil.

Roger Federer vs Rafael Nadal, finále Australian Open 2017, 5-3 v 5. setu

Roger Federer poté, co porazil Rafaela Nadala.

Roger Federer poté, co porazil Rafaela Nadala.

V očích mnoha je Australian Open 2017 nejlepším grandslamovým vítězstvím v kariéře Rogera Federera. V té době mu bylo 35 let, právě se mu dostalo zranění ohrožujícího kariéru, a na Australian Open dostal směšně tvrdou remízu. Federer ale zvítězil nad Tomášem Berdychem, Keiem Nishikorim, Stanem Wawrinkou a nakonec Rafaelem Nadalem, aby získal 18. titul Major.

Vyhrát ve finále tak, jak to udělal, i proti jeho největšímu rivalovi všech dob - svědčí o houževnatosti Rogera Federera během těch čtrnácti dnů. Proti mocnému Španělovi, který dovedl zápas do rozhodujícího setu, to ale zdaleka nebylo jednoduché a v jednom okamžiku dokonce vedl o 3 zápasy k 1.

Zásadní bod: Skóre bylo na 6-4, 3-6, 6-1, 3-6, 5-3 15-40 při podání Federera, když sloužil na mistrovství.

Projevoval Roger Federer známky nervů? Bude se dusit jako v minulosti? Odpovědí bylo důrazné 'ne', protože Federer esem zachránil první bod zlomu a další praskající forhend.

Tento forhend se ve skutečnosti příliš nelišil od toho, který zasáhl proti Haasovi na Roland Garros 2009. V obou případech to byl blesk zevnitř ven nejvyšší kvality, který nechal soupeře zcela plochonohého.

Roger Federer nakonec držel nervy a sloužil k zisku 5. titulu z Australian Open (sledovat od 20:51).Důvod: V sázce bylo největší vítězství v jeho kariéře. Poté, co Federer tak tvrdě bojoval, aby se dostal do palců od titulu, byl na pokraji zahození všeho.

Ale jeho forhend mu to zajistil ne hodit pryč. A v tomto procesu pomohlo zpečetit vítězství, které mu nejen dodalo novou energii v pozdějších fázích jeho kariéry, ale také umlčilo ty, kteří pochybovali o jeho významu na vrcholu mužské hry.

Populární Problémy

Michigan State a Ohio State se setkávají ve čtvrtích turnaje Big Ten. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Při cvičení na kytaru je přirozené pociťovat bolest ve vzteklé ruce (levá ruka, pro praváky). To může být bolestivé, zejména pro začátečníky, ale neměli byste nechat bolest, aby vám bránila v procvičování. Jestli ty...

Jak zabalit spací pytel. Nesprávné zabalení může váš útulný spací pytel proměnit v mokrou, těžkou hrudku. Naučte se, jak ji chránit a pohodlně se vejde do batohu. Až se vrátíte ze svého dobrodružství, nezapomeňte dát tašce ...

Váš průvodce sledováním High School Musical 2 online - jednoduché streamovací informace, herci, postavy, nejlepší roční období a epizody.

Jak zabránit džbánu v paži. Házení baseballem je zábavná aktivita pro miliony dětí (a dospělých) po celém světě, ale opakování házení může vést k bolesti paže nebo k výraznějším zraněním. I když neexistuje jediný ...

Svalová vytrvalost vám umožňuje provádět fyzicky delší dobu bez vyčerpání. Fyzická vytrvalost je zvláště důležitá, pokud vykonáváte fyzickou práci nebo se věnujete sportům, kde je vysoká námaha ...