5 nejmladších vítězů dvouhry mužů na Roland Garros

Phillipe Chatrier Arena - hlavní dvůr v Roland Garros

Phillipe Chatrier Arena - hlavní dvůr v Roland Garros

Roland Garros nebo French Open je jediným grandslamovým turnajem v tenisovém kalendáři, který se hraje na antuce. Turnaj pochází z roku 1891 a je nejstarším grandslamovým turnajem za Wimbledonem (1877) a US Open (1881).V roce 1968 se Roland Garros stal prvním grandslamovým turnajem, který otevřel své brány profesionálům, ve stejném roce následovaly Wimbledon a US Open a příští rok Australian Open.světle růžové tenisky

Stejně jako Wimbledon, který se vždy hrál na trávě, je Roland Garros jediným dalším grandslamovým turnajem, který se od svého vzniku hrál na stejném povrchu - antuce.

Titul dvouhry mužů Roland Garros získalo během historie turnaje 65 různých hráčů, z nichž 25 triumfovalo v otevřené éře; dva hráči vyhráli Roland Garros v amatérské i otevřené éře.Vzhledem k povaze povrchu, na kterém se hraje, je Roland Garros obecně považován za fyzicky nejnáročnější ze všech čtyř grandslamových turnajů, protože body na antuce obvykle trvají déle než na trávě nebo na tvrdém hřišti.Možná není divu, že hráči jako mnozí grandslamoví šampioni jako Pete Sampras, John McEnroe, Stefan Edberg a Boris Becker nikdy nemohli dobýt Roland Garros kvůli jedinečným požadavkům povrchu.

Roland Garros má nejnižší průměrný věk (24,6 let) vítěze dvouhry mužů ze všech grandslamů. Od začátku Otevřené éry triumfovali čtyři ze sedmi vítězů dvouhry mladistvých mužů na antuce.Na tomto místě je pohled na pět nejmladších hráčů, kteří zvedli mužský titul ve dvouhře Roland Garros.Pět nejmladších šampionů dvouhry mužů ve Roland Garros


#5: Ken Rosewall (18 let, 209 dní) - 1968

Ken Rosewall

Ken Rosewall

Ken Rosewall porazil Američana Victora Seixase ve finále čtyř setů v roce 1953 a získal svůj první ze dvou titulů dvouhry mužů ve Roland Garros. V tomto procesu Rosewall napodobil krajana Jacka Crawforda (1933), aby se stal teprve druhým australským hráčem, který vyhrál mužský singlový titul Roland Garros.

Rosewall se mimochodem stal prvním grandslamovým šampionem dvouhry mužů v otevřené éře, když ve finále Roland Garros 1968 porazil krajana Roda Lavera. Díky tomuto triumfu se Rosewall stal jedním ze dvou hráčů, kteří vyhráli mužský titul ve dvouhře Roland Garros v amatérské i otevřené éře, druhým byl Rod Laver.


#4: Bjorn Borg (18 let a 10 dní) - 1974

Bjorn Borg

Bjorn Borg

Bjorn Borg se stal prvním teenagerem v otevřené éře, který vyhrál Roland Garros, když ve finále 1974 překonal dvousetový deficit proti španělskému Manuelovi Orantesovi.

Poté, co v prvních třech kolech zvítězil rovným setem, Borg ztratil v každém druhém zápase na turnaji alespoň set, což vyžadovalo příslušné pětisetové výhry nad Ericem Dillenem ve čtvrtém kole a Raulem Ramirezem ve čtvrtfinále.

Čtyřsetová výhra nad Haroldem Solomonem vzala třetí semeno do jeho prvního grandslamového finále dvouhry, kde se vzpamatoval z pomalého startu do historie.

Osmnáctiletý Švéd, který prohrál ve čtvrtém kole při svém debutu Roland Garros v předchozím roce, porazil Guillerma Vilase v zápase o titul z roku 1975 a stal se prvním z pouhých dvou teenagerů v otevřené éře, který úspěšně obhájil grandslamový titul .

Díky Borgovu plachému chování a dlouhým zámkům vypadal jako rock'n'rollová hvězda oblečená v tenisových šatech. Borgův pozoruhodný temperament mu vynesl monicker 'Ice Man'.

plastové tenisky

Švéd utrpěl svou jedinou další porážku Roland Garros ve čtvrtfinále 1976 na případného šampiona Adriana Panattu, než získal čtyři po sobě jdoucí tituly od roku 1978 do roku 1981. Borgův rekord 49-2 (96%) na turnaji Roland Garros je lepší než Rafael Nadal (93-2; 97,9%) mezi hráči, kteří vyhráli alespoň 40 zápasů na majorcolu.

Borg vyhrál dvojnásobek Roland Garros - Wimbledon ve třech po sobě jdoucích letech od roku 1978 do roku 1980, což byl čin, kterého se nepodařilo dosáhnout dalších 28 let, dokud to neudělali Rafael Nadal (2008, 2010) a Roger Federer.


#3: Mats Wilander (17 let, 288 dní) - 1982

Rohože Wilander

Rohože Wilander

Další Švéd na seznamu nejmladších vítězů dvouhry mužů Roland Garros je Mats Wilander. Hodně jako jeho Borg Wilander měl vynikající temperament a byl především baselinerem. Duo dostalo Švédsko na globální mapu tenisu v 70. a 80. letech minulého století.

Poté, co se stal profesionálem v útlém věku 16 let v roce 1980, Wilander se v roce 1982 zúčastnil svého třetího grandslamového vystoupení - nejprve na Roland Garros - a vytvořil historii.

wii tenisová síla sloužit

Osazeno 18., jen málokdo dal Švédovi šanci proti tak oblíbeným soupeřům, jako byl špičkový semeno Jimmy Connors a dvojka Ivan Lendl, a to navzdory absenci svého slavného krajana a čtyřnásobného obhájce titulu Borga, který oznámil šokový odchod do důchodu.

Nicméně, Wilander dal najevo své úmysly poražením Lendla v pulzující pětisetové soutěži ve čtvrtém kole. Skeptici si začali všímat, kdy Wilander pokračoval ve svém dobrém běhu ve čtvrtfinále, kde vytáhl pátý nasazený Vitas Gerulaitis.

V semifinále, Wilander porazil 4. nasazeného Argentince Jose Luise Clerca, aby postoupil do finále Roland Garros, kde čelil své největší zkoušce se specialistou na antukový kurt a nasazeným číslem tři Guillermo Vilas .

V zápase, který trval 4 hodiny a 42 minut, byl Wilander pomalý z bloků a upustil úvodní set, kde vyhrál jen jednu hru. Mladý Švéd se ale zotavil, když vyhrál druhý set v tiebreaku, a už se odtamtud neohlížel, připustil pouze čtyři další zápasy, aby se stal nejmladším vítězem grandslamových vítězů dvouhry mužů v otevřené éře.

Díky triumfu se Wilander stal teprve druhým hráčem v historii Roland Garros, který vyhrál turnaj dvouhry mužů na turnaji před dosažením věku 18 let.

Švéd získal další tituly Roland Garros v letech 1985 a 1988; je jedním z 12 hráčů, kteří získali alespoň tři tituly na majorcotu.


#2: Michael Chang (17 let, 95 dní) - 1988

Michael Chang

Michael Chang

americký Michael Chang byl od svých juniorských let úžasný hráč, který jako teenager hrající starší věkové kategorie vyhrál mnoho šampionátů USTA. V roce 1988, ve věku pouhých 16 let a 7 měsíců, získal svůj první titul na turné ATP v San Francisku.

Hraje ve stejné době jako ostatní americké legendy jako Pete Sampras, Andre Agassi a Jim Courier „Byl to Chang 5 stop 6, který jako první vytvořil vlnky.

Na cestě do Roland Garros v roce 1989 se Chang již oznámil na velké scéně, když se stal nejmladším hráčem, který byl zařazen do top-5 žebříčku ATP.

proč bodování tenisu

Ve 15. kole debutoval na hliněném major, krajan Sampras porazil ve druhém kole krajana Samprase 6-1, 6-1, 6-1. Ve čtvrtém kole se teenager uchýlil ke dvěma setům a trpěl křečemi v nohách k neobvyklým lalokům a dokonce i v podpaží, aby rozdrtil nejlépe nasazeného Lendla a odehrál zápas v pěti setech proti všem šancím.

Mladík se dokázal vzpamatovat včas a po dvou vysilujících čtyřsetových vítězstvích ve čtvrtfinále, respektive semifinále, se utkal s dvojkou Stefanem Edbergem ve finále.

V největším zápase své mladé kariéry byl Chang pomalý z bloků a zaostával za dvěma sadami k jednomu. Ale stejně jako ve svých předchozích zápasech ukázal ocelové odhodlání, Američan odmítl hodit ručník a bránil se triumfu v pěti setech.

Vítězství přineslo Changovi jeho první a jediný grandslamový titul ve věku 1 7 let, 95 dní, což z něj činí nejmladšího grandslamového šampiona mužů ve dvouhře v otevřené éře.

Během turnaje strávil Chang na kurtu 21 hodin, což je historický rekord Roland Garros.

O šest let později dosáhl Američan dalšího finále Roland Garros, ale sestoupil ve dvou setech na Rakušana Thomase Mustera.

#1: Andre Vacherot (17 let, 30 dní) - 1894

Andre Vacherot

Andre Vacherot

Andre Vacherot byl prvním teenagerem, který získal mužský titul ve dvouhře Roland Garros, když v roce 1894 triumfoval ve čtvrtém ročníku soutěže.

Vacherot porazil krajana Gerrarda Brosselina 1: 6, 6: 3, 6: 3 a získal tak první ze svých čtyř titulů Roland Garros. Úspěšně obhájil titul v roce 1895 tím, že porazil Lourent Riboulet a poté znovu porazil Brosselina v zápase o titul 1896, aby získal svůj třetí titul na turnaji, než mu bude 20.

pravidla raketového fotbalu

Trojnásobný šampion triumfoval počtvrté na Roland Garros v roce 1901 poté, co ve finále porazil Paula Lebretona. Ten rok, Vacherot získal svůj druhý titul ve čtyřhře mužů na turnaji, přičemž tak učinil se svým bratrem Michelem Vacherotem.

Více než 120 let po svém prvním vítězství v roce 1894 zůstává Andre Vacherot nejmladším vítězem dvouhry mužů na Roland Garros.

Kromě svých čtyř titulů ve dvouhře získal Vacherot na turnaji také dva tituly mužů ve čtyřhře, což se stalo poprvé s německým Christianem Winzerem v roce 1895.

Populární Problémy

Jak ušít kriketový míč. Bowling kriketového míče vyžaduje fyzickou a duševní zdatnost. Kromě toho důsledné dobré sešívání míče vyžaduje jistou přesnost, která může přijít jen s oddanou praxí. Seam bowling je široce ...

Jak relaxovat a přitom střílet. Přiznejme si to: záběry mohou být děsivé. Mnoho lidí má strach z jehel nebo injekcí, což je zcela normální. Je však důležité si uvědomit, že výstřely bolí jen asi tři sekundy, a pak ...

Jannik Sinner se ve středu v Sofii ujímá relativního zelenáče Marca-Andrea Hueslera. Setkání ve druhém kole bude vůbec prvním setkáním mezi těmito dvěma hráči.

Roger Federer koketuje s myšlenkou odchodu do důchodu od chvíle, kdy dokončil svůj Career Slam na Roland Garros. Federer však řekl, že hodlá hrát tenis, dokud mu to zdraví dovolí.

Gaučové polštáře, zejména ty, které se používají každý den, přitahují špínu, bakterie, prach, plísně a roztoče. Citlivé jsou i dekorativní polštáře; takže je také třeba pravidelně čistit. Gaučové polštáře potažené jemným materiálem, jako ...

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu premiérového dílu Game of Thrones pro 8. sezónu v USA, Velké Británii a dalších.