Alexander Zverev, vyzbrojený „skutečně dobrým herním plánem“, obrací karty na Daniila Medveděva v Cincy

Na čem u Zvereva-Medveděva nejvíce záleželo: Zverevův taktický obrat, Medveděvova porážka v obraně nebo vítr, který s oběma pohrál?SLEDUJTE: Alexander Zverev mluví s Tennis Channel poté, co porazil Daniila Medveděva v Cincinnati.

CINCINNATI, Ohio – Zatímco poslední podání Daniila Medveděva proplouvalo pomalu a neškodně za základní čáru, Alexander Zverev zvedl ruce a oči k nebi a nechal je tam na další mrknutí nebo dvě. Byl to pohled na dlouho odkládanou úlevu a možná postupně rostoucí víru.skutečný stolní tenis

'Rozhodně jsem to chtěl vyhrát,' řekl po svém vítězství 6-4, 5-7, 6-4. 'Okamžiky, jako je tento, všechno to utrpení to dělá mnohem výjimečnějším.'Zverev trpěl dvěma způsoby. V roce 2022 utrpěl půlroční výpadek poté, co si na Roland Garros natrhl vaz v kotníku. V roce 2023 utrpěl tři prohry v řadě s Medveděvem, z nichž dvě byly sporné a drtivě těsné. Když se vrátíme do roku 2016, Němec a Rus si rozdělili svých prvních 12 zápasů rovnoměrně, ale zdálo se, že Medveděv našel klíč k tomu, aby ho v této sezóně porazil. Zverev dokonce obvinil Medveděva, že hraje hry mysli a vytváří rozptýlení, kdykoli proti němu zaostává, ale zdá se, že ti dva jsou nyní v pořádku.

Našel Zverev svůj vlastní klíč k porážce Medveděva? Pokud ano, může pocházet ze zajímavého zdroje. řekl Zverev Tenisový kanál (video výše) dnes, když nedávno hrál golf s Carlosem Alcarazem, který mi „dal opravdu dobrý herní plán“ pro Medveděva. Alcaraz je tím správným člověkem na konzultaci; v této sezóně vlastnil Medveděva.  Zverev řekl Tennis Channel, že nedávno hrál golf s Alcarazem, který mi „dal opravdu dobrý herní plán“ pro Medveděva.

Zverev řekl Tennis Channel, že nedávno hrál golf s Alcarazem, který mi „dal opravdu dobrý herní plán“ pro Medveděva.sledovat televizi na počítači

Z toho, co řekl Zverev, plán spočíval v hraní „pomalu“ – tedy nedávat Medveděvovi žádný rytmus ani tempo, se kterým by mohl pracovat od základní čáry – a využít jeho pozici v hlubokém kurtu útokem na síť. Zverev se dostal k síti 46krát a získal tam 30 bodů. Tato taktika také odpovídala dnešním větrným podmínkám na tribuně, což způsobilo zmatek v zápasech obou hráčů a udrželo shromáždění mnohem kratší než obvykle.'Musíte být proti němu extrémně trpěliví,' řekl Zverev o Medveděvovi. 'Nedává ti absolutně nic, takže musíš vyhrát zápas sám.'Přesto skoro ne. Za stavu 3:4 ve třetím setu čelil Zverev dvěma brejkbolům; kdyby o jeden z nich přišel, Medveděv by podával za stavu 5:3. Tentokrát však Zverev přišel s podáními, které potřeboval, aby se zachránil, a za stavu 4:4 se mohl „trochu volněji,“ jak řekl, když odkorkoval dva senzační forhendy a bekhendové podání.

'Na konci dne to přijde na jeden nebo dva body,' řekl Zverev.

Co se sebevědomí týče, nechtěl předbíhat. Před pár týdny vyhrál svůj domácí turnaj v Hamburku. Když minulý týden přišel do Toronta, řekl, že se „cítil, jako bych byl na vrcholu své hry“, jen aby měl „strašný týden“ a ve druhém kole těžce prohrál.

'Může se to změnit velmi rychle, z pozitivních na negativní,' řekl Zverev. Ale očividně to byla výhra, kterou potřeboval.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Alexandrem Zverevem (@alexzverev123)

výuka tenisu sloužit

A co poražený? Jak by měl Medveděv vnímat svou formu na US Open, turnaj, kde v průběhu let exceloval? Během zimy a jara byl dominantní na tvrdých kurtech, během pěti týdnů na povrchu vyhrál čtyři turnaje. Ale když sem přišel, řekl, že jeho hře něco chybí.

'Měl jsem pocit, že mi chyběl kousek, kdy jsem toho chlapa mohl rovnou trefit a dostat ho do problémů,' řekl Medveděv o svém výkonu v Torontu, kde prohrál s Alexem De Minaurem. 'Tak já to zkusím udělat. Dva, tři dny mám na tréninku a doufám, že to dokážu začlenit i do turnaje.'

Ta integrace bude muset počkat. Ať už to byl vítr nebo Zverevova taktika pomalého míče nebo obojí, Medveděv dnes nedokázal dostat svého soupeře do větších problémů. Pokud něco, hrál více defenzivně než normálně, od Zvereva trefil pouhých 13 vítězných ku 38. Jeho největším problémem by teď mohl být Alcaraz: Nejenže ho Španěl v této sezóně dvakrát porazil, ale teď říká ostatním, jak to udělat.

Zverev a Medveděv nebudou v New Yorku favority, ale musí být v konverzaci. Medveděv tam byl šampionem (2021) a vicemistrem (2019) a Zverevovi chybělo pár bodů od zisku titulu v roce 2020. Tento zápas byl možná hlavně o větru, ale byl také o tom, že jeden kluk získal trochu hybnosti a další chlap trochu ztrácí, když míří do posledního letošního Slamu.

Populární Problémy

Pes pro osobní ochranu byl vycvičen, aby vás bránil v případě, že vás napadne nebo ohrožuje jiná osoba nebo zvíře. Psi na osobní ochranu absolvovali speciální výcvik a jsou prodávány buď organizacemi, které cvičily ...

Jak vyměnit posuvné skleněné dveře za francouzské dveře. Výměna starých posuvných skleněných dveří za nové francouzské dveře je oblíbenou možností, jak aktualizovat domy a dát jim nový styl. Instalace francouzských dveří od nuly je velká práce, ale je to ...

Wawrinka bude hrát vítěze zápasu Djokovic-Murray, který má být dnes dokončen. Kvůli dešti bylo odloženo.

Zde je návod, jak sledovat dnešní basketbalový zápas Princeton vs Harvard. Tygři vyhráli první setkání po jednom, ale Harvard od té doby vyhrál tři ze čtyř.

Jak se mít rád Jednou z nejtěžších věcí, kterou můžeme udělat, je naučit se mít se rádi. To platí zejména v případě, že jsme toho dříve nebyli schopni dosáhnout. Je obtížné stanovit myšlenkový vzorec, ale dá se to zvládnout. Náš...

Získejte přehled o tom, jak sledovat nový televizní pořad CBS „Fam“ online prostřednictvím možností živého streamování bez kabelů.