Analýza: Rafael Nadal už možná nikdy nebude hrát; také nás může překvapit a něco vyhrát

Vynikající tenisová kariéra Rafaela Nadala bude obdivována za úspěchy, jako je 22 grandslamových titulů a rekordních 14 šampionátů French Open.Kdykoli dojde ke konci – a i když už došlo –Vynikající tenisová kariéra Rafaela Nadala bude obdivován za úspěchy, jako je 22 grandslamových titulů, o které se v současnosti nejvíce dělí muž, a rekordních 14 šampionátů French Open. Jak by to mělo být.

Nadalovy hrací časy se však budou také pamatovat pro více než pouhá čísla. Ten bič levého forhendu. Poutavé

rivalita s Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem . Nebývalá dominance na Roland Garros, kde stojí jeho socha. Neutuchající pokora. Ty svalnaté košile a capri kalhoty zakrývající lýtka z prvních dnů. Stále přítomná záliba v umístění lahví u soudu. A jde se dál.Jakákoli úplná konverzace o Nadalovi musí také obsahovat odkaz na styl poškozování těla a nekonečné úsilí v zápasech a trénincích, které podpořily více než 1000 výher a jistě přispěly ke všem mnoha zraněním. Ve čtvrtek oznámil, že ano

nebyl dostatečně uzdraven, aby mohl vstoupit na pole v Paříži , kde se hraje 28. května, a nemůže si být absolutně jistý, kdy by se mohl vrátit na turné poté, co ho od ledna vyřadil problém s flexorem levého kyčle.

Prodám tenisovou raketu

Při pohledu na širší obrázek, stejně jako všichni ostatní si uvědomoval, že relevantní otázky se nyní točí kolem jeho budoucnosti ve sportu, Nadal začal trochu filozofovat.'Všechno má svůj začátek,' řekl, 'a především všechno má svůj konec.'

Analýza: Rafael Nadal už možná nikdy nebude hrát; také nás může překvapit a něco vyhrát
/

Je to tedy pro Nadala konec cesty s raketou v ruce? Velmi dobře by to mohlo být. Nadal, který 3. června oslaví 37 let, si nemůže být jistý. My samozřejmě také ne. Přesto by bylo pošetilé cokoliv vylučovat, když jde o někoho tak zručného, ​​odhodlaného a neúnavného, ​​jako vždy byl.

'Budu schopen bojovat o Grand Slam?' zeptal se během tiskové konference ve své tenisové akademii ve španělském Manacoru, než nabídl tuto upřímnou odpověď: 'Nevím.'

Pro tuto chvíli zastavuje věci – žádné zápasy, žádné tréninky – takže se jeho kyčle může zotavit. Pauza může trvat měsíce. Nebo více.

'Svět tenisu a turnaj Roland Garros budou ovlivněny jeho nepřítomností... kvůli (kvůli) jeho historii na tomto turnaji a obecně tomu, čeho ve své kariéře dosáhl, a vlivu, který na tento sport udělal,' řekl Djokovič, jehož vlastní honba za rekordním 23. grandslamovým titulem a šancí konečně stát na špici velké trojky v této kategorii byla o něco snazší.

'Samozřejmě, že chybí na jakémkoli turnaji, ale zvláště na těch velkých,' dodal Djokovič, 'má dopad na tenisový svět a tenisové fanoušky.'

A Nadal sám.

Upřímně mluvil o fyzických a duševních poplatcích, které byly nedávno vymáhány.

O bolesti. O frustraci.

Doufá, že v této sezóně bude hrát znovu, možná v Davis Cupu. Chce si v roce 2024 zahrát některé ze svých oblíbených akcí, než to odvolá, včetně samozřejmě French Open, do kterého se zapojil 18krát za sebou a šel 112-3, což je událost a sportovec, které se prolínají jako nikdo jiný.

pvc dělo na tenisový míček

To by mohlo vykouzlit představy o pečlivě sestaveném seznamu preferovaných akcí, kde by předzápasové a pozápasové projevy a ceremonie zahrnovaly hezké vzpomínky a dobře míněné vtipy a 'Jejda, jsi starý a připravený k odpočinku!' dárky, jako jsou houpací křesla nebo župan a pantofle.

Ale nikdo by neměl očekávat, že se Nadal bude zajímat o hagiografii toho všeho. Ve skutečnosti by nikoho nemělo překvapovat, když se tam vydá a podaří se mu vyhrát další turnaj, natožpak nějak posbírat dovednosti a vytrvalost, aby se mohl pohybovat v grindu sedmi zápasů s nejlepším z pěti setů na majoru.

Nikdy nedovolil, aby ho zdraví zdrželo příliš dlouho. Nikdy si nepřipouštěl pochybnosti – své vlastní; ti ostatní — stojí v cestě velikosti.

'Nechci, aby můj poslední rok byl jen turné na rozloučenou,' řekl Nadal. 'Udělám vše, co je v mých silách, abych během svého posledního roku soutěžil na nejvyšší úrovni. A chci být schopen... soutěžit, abych vyhrával turnaje. Budu o to bojovat. Ale budeme uvidíš, co se vlastně stane.'

___

Associated Press Writer Joseph Wilson v Barceloně a AP Sports Writer Andrew Dampf v Římě přispěli.

___

Howard Fendrich je tenisovým spisovatelem agentury AP od roku 2002. Napište mu na adresu

hfendrich@ap.org nebo ho sledujte na Twitteru na

https://twitter.com/HowardFendrich ___

kolik setů hrajete v tenise

AP tenis:

https://apnews.com/hub/tennis a

https://twitter.com/AP Sportovní

Populární Problémy

Tento týden jsou vysílány závěrečné epizody „Bakalář v ráji“ 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat BIP online prostřednictvím živého vysílání.

Pokud nemáte kabel, stále existuje mnoho různých způsobů, jak můžete sledovat nové epizody 'American Idol' online. Zde je kompletní průvodce.

Váš průvodce streamováním Mickeyho Twice Upon a Christmas online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak vylepšit svoji golfovou hru. Ať už jste profesionál nebo začátečník, golfovou hru si může užít kdokoli. Golf je skvělý způsob, jak se zbavit stresu a zůstat atletický. Bez ohledu na to, jaké máte zkušenosti, je skvělé vyvinout úsilí, abyste se zlepšili ...