Nahoru a dolů: Stan Wawrinka hledá záchranu ve druhém kole při střetu Říma s Grigorem Dimitrovem

Osmatřicetiletý jezdec prošel prvním testem na středečním Foro Italico na výbornou, ale nyní chce zajistit, aby nenásledoval pokles úrovně.„Pouze první den turnaje. Nikdy se nevrátím, to znamená, že vždycky prohrávám.'Nechte to na Stanu Wawrinkovi, aby si ze sebe dělal legraci poté, co se zastavil u pultu Tennis Channel v Římě a popovídal si s moderátorem Prakashem Amritrajem. Po pravdě řečeno, rok 2023 byl pro trojnásobného majora šampióna smíšený.Wawrinka ve středu zahájil svou kampaň v Internazionali BNL d'Italia přesvědčivým začátkem. Wawrinka, který pochází z Madridu, kde nadmořská výška města často nutí hráče vypořádat se se střelami z vyšších odrazů, se díky jeho vítězství 6-2, 6-4 nad Iljou Ivashkou blýskl jeho investicí do přizpůsobení se kontrastním podmínkám Foro Italico. Švýcar využil zamračeného počasí ve svůj prospěch na základní čáře, nezahodil podání a bušil do 26 winnerů, aby prošel bez většího odporu.

'Cvičil jsem silně a tvrdě. Už čtyři dny tady jsem šťastný,“ řekl Amritrajovi. „Samozřejmě jsme dnes ráno museli chvíli počkat, nevypadalo to tak skvěle. Podmínky na konci byly dobré.jak zasáhnout kop sloužit v tenise

'Ne příliš silný vítr, žádný déšť po dobu 45 minut.' To's been 15 years ago since Wawrinka made his first Masters 1000 final in Rome.

Je tomu již 15 let, co Wawrinka poprvé zahrál finále Masters 1000 v Římě.Nejstarší hráč mužské remízy Wawrinka se v sezóně zlepšil na 12-9, ale jak 38letý hráč zmínil, běhání bylo výzvou. V letošním roce vyhrál Wawrinka vzájemná utkání třikrát.Když Amritraj pochválil Wawrinkův „inspirativní“ tenis v poslední době, současná světová 84. hráčka znovu zasáhla, aby rozředila chválu.

„V prvním kole ano, ve druhém už tolik ne. Krok za krokem,“ řekl Wawrinka, který vyhrál své úvodní zápasy v Monte Carlu a Madridu, ale prohrál ve druhém kole na obou zastávkách Masters 1000.

Loni to bylo v Římě kde Wawrinka zpočátku projevoval povzbudivé známky že mu po návratu ze dvou operací levé nohy zbyl v nádrži ještě kvalitní tenis. Na turnaji 1000 úrovní porazil Reillyho Opelku a Laslo Djereho přes tři setry v řadě, než ho ve třetím kole deklasoval pozdější šampion Novak Djokovič.

Wawrinka může tento výsledek vyrovnat výhrou nad 26. nasazeným Grigorem Dimitrovem v pátečním souboji jednoručních bekhendů. Jejich poslední setkání přišlo těsně před pandemií COVID-19 v roce 2020 v Acapulcu, soutěži, kterou Dimitrov vyhrál, aby přerušil pětizápasovou sérii porážek v sérii vzájemných zápasů dvojice. Wawrinka vede celkově 7-5, přičemž oba rozdělili čtyři střetnutí na červené půdě.

'Je to opravdu talentovaný hráč. V minulosti jsme měli několik velkých bitev,“ řekl Wawrinka. 'Bude to dobrá výzva hrát s ním.'

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním online aplikace Kronk's New Groove - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak rozmotat Newtonovu kolébku. Newtonova kolébka může sloužit jako dekorace, vzdělávací hračka nebo vědecký nástroj k prokázání fyzikálních principů. Jeho základní funkcí je ukázka principu zachování hybnosti ...

Indie a Nový Zéland se střetnou ve svém 4. zápase ODI. Pokud žijete ve Spojených státech, sledujte zápas online naživo.

Tenisová událost na olympijských hrách v Tokiu skončila minulý víkend a zlaté medaile ve dvouhře získali Alexander Zverev a Belinda Bencic.

Haas sestřelil Isnera a postoupil do finále ATP San Jose