ATP Finals Preview: Osm Evropanů včetně Djokoviče a Alcaraze se zamotá v Turíně

Pohled na každou z jejich šancí odejít s „pátou hlavní hrou“.Zprávy o úpadku evropského mužského tenisu, jak se ukázalo, byly značně přehnané.

tenisový loket se uzdraví sám

Ano, Team World v současnosti dominuje týmu Evropy v Laver Cupu. Ano, Kanada je obhájcem titulu Davis Cupu. A ano, Spojené státy mají v Top 100 ATP více hráčů než kterákoli jiná země. Ale pokud jde o elitu mužského turné, Starý svět stále vládne. Všech osm hráčů letošního Nitto ATP Finals – od nejstaršího Novaka Djokoviče po nejmladšího Carlose Alcaraze – pochází z kontinentu.Pro všechny je vhodné, že italský Turín je ve třetím ročníku pětiletého běhu hostitelem turnaje s každým. Skupiny byly vytvořeny, hrát se začne v neděli a zatím se zdá, že se nikdo nezranil nebo nekulhal do konce sezóny.

Zde je pohled na to, jak se osm hráčů postaví proti sobě a jak si povede na tradičně rychlých krytých kurtech v Turíně.

Zelená skupina: Djokovič, Sinner, Tsitsipas, Rune

Novák Djokovic • Pořadí: č. 1
 • Záznam 2023: 51-5
 • Kariérní rekord vs. zbytek skupiny: 16-4

Djokovič je v těchto dnech vše, nebo téměř vše, o grandslamech, ale tento týden může do svého životopisu přidat několik pozoruhodných nevýznamných úspěchů. Může vyhrát rekordní sedmý titul ATP Finals, když předá Rogera Federera. Může si zajistit rekordní osmé místo na konci roku č. 1. A může se stát prvním hráčem, který dosáhne svého 400. týdne na pozici č. 1. Poslední dva jsou prakticky zaručeni; Djokovič je se ziskem 1490 bodů před dvojkou Carlosem Alcarazem a finále nabízí vítězi maximálně 1500 bodů.

Jaká je šance, že Djokovič přidá titul č. 8? Docela dobrý. Je obhájcem titulu, vyhrál všech 18 zápasů, které odehrál od Wimbledonu, a zažívá silný týden halového tenisu v Bercy. Má také 3-0 proti Janniku Sinnerovi a 11-2 proti Stefanos Tsitsipas. I když mu jde především o Slamy, Djokovičovi se také dařilo na akcích, kde v poslední době cítí o něco menší tlak. Nemít už co dokazovat může být osvobozující.

Jannik Sinner • Pořadí: č. 4
 • Záznam 2023: 57-14
 • Rekord vs. zbytek skupiny: 2-10

Poslední řádek výše vyniká, že? Sinner vede 0-3 proti Djokovičovi, 2-5 proti Tsitsipasovi a největším překvapením je 0-2 proti mladšímu Holgerovi Runeovi.

tenisky nike store

Což znamená, že toto je důležitý týden pro Sinner mířícího do roku 2024 a týden, kdy může sobě a svým kolegům z turné něco dokázat. Už ukázal, že umí vyhrávat tituly; letos má čtyři z nich – včetně Masters 1000 v Torontu a dvou 500 letos na podzim v Pekingu a Vídni. To vše posunulo 22letého Itala na kariérní maximum č. 4. Nyní má před svými domácími fanoušky šanci potvrdit toto vznešené číslo a začít obracet vývoj proti třem top- police odpůrci, kteří měli jeho číslo.

Sinner má také bilanci 2-6 proti Medveděvovi – i když letos na podzim překonal Rusa ve dvou finále.

Stefanos Tsitsipas

 • Pořadí: č. 6
 • Záznam 2023: 51-22
 • Rekord vs. zbytek skupiny: 7-15

Jako vždy byla tato sezóna pro Tsitsipas o kvantitě. Odehrál 24 turnajů a vyhrál pouze jeden, v Los Cabos. Ale silná antuková sezóna na jaře vynahradila letní sucho na trávě a tvrdých kurtech. Po semifinálových jízdách ve Vídni a Bercy se zdá, že 25letý hráč, který vyhrál tuto událost v Before Times 2019, obrátil věci zpět.

Ale bude muset být lepší než normálně, aby se dostal z této skupiny. Tsitsipas vede 2-11 proti Djokovičovi, 0-2 proti Rune, a když se utká se Sinnerem, většina publika bude přímo proti němu. Od vítězství ve finále ATP v roce 2019 se Tsitsipas nedostal z fáze kola. Má také rád své kurty pomaleji, než jaké hrály v Turíně za poslední dva roky.

Holger Rune

 • Pořadí: č. 10
 • Záznam 2023: 43.-22
 • Rekord vs. rekord skupiny: 6-2

Rune je nejnižší hráč v Turíně a ten, kdo se snažil dostat přes cílovou čáru. Stejně jako Tsitsipas měl vynikající jaro na antuce, ale jakmile se turné přešlo na severoamerické tvrdé kurty, vypadl z mapy. Vyhovovaly mu kontrolované vnitřní podmínky v Basileji a Bercy – bude mu pravděpodobně rychlejší kurt vyhovovat i v Turíně, kde bude debutovat ve finále?

Rune je možná nejníže umístěným hráčem ve skupině zelených, ale proti svým potenciálním soupeřům má tento týden překvapivě dobrou bilanci. Proti Tsitsipasovi a Sinnerovi vede 2:0 a proti Djokovičovi 2:2. Rune by měl, když už nic jiného, ​​vložit nějaké koření do procesu pokaždé, když hraje.

Semifinalisté: Djokovič, Sinner

Djokovič neprohrál zápas od Wimbledonu, zatímco Alcaraz nezískal titul.

tenisky s bílou podrážkou

Červená skupina: Alcaraz, Medveděv, Rublev, Zverev

Carlos Alcaraz

 • Pořadí: č. 2
 • Záznam 2023: 63-10
 • Rekord vs. zbytek skupiny: 5-5

Alcaraz je senzací tenisu celé dva roky, ale tento týden bude debutovat ve finále ATP. V roce 2022 se musel vytáhnout se zraněným šikmým.

Za posledních 12 měsíců se Alcaraz stal senzačnějším, vyhrál Wimbledon a odehrál dva klasické zápasy všech dob s Djokovičem. Existuje však několik důvodů, proč se ptát, zda se při své první cestě do Turína dostane do semifinále.

Za prvé, nezískal titul od Wimbledonu a minulý týden v Bercy, kde prohrál zápas v úvodním kole ve dvou setech, vypadal jako něco méně než superstar. Kvůli tomu se Alcaraz chystá ztratit závod na konci roku číslo 1.

Za druhé, proti této skupině má jen 5-5. Zatímco v jejich posledních dvou setkáních porazil Zvereva, na US Open prohrál s Medveděvem. Zvláště zajímavý však bude jeho zápas s Rublevem: Nějakým způsobem ještě nikdy nehráli.

Daniil Medveděv

 • Pořadí: č. 3
 • Záznam 2023: 64-16
 • Rekord vs. zbytek skupiny: 18-11

Medveděv mohl využít velkou výhru. Má za sebou vynikající sezónu, získal pět titulů, včetně Masters 1000 na antuce a tvrdém kurtu, a porazil Djokoviče i Alcaraze. Na žádném z majorů se ale nedostal přes cílovou čáru. ATP Finals mu dává šanci na další nejlepší věc.

Za prvé, Medveděv bude muset hodit vzpomínky na rok 2022 za hlavu; loni v Turíně prohrál všechny tři zápasy mezi sebou 7:6 ve třetím. Tentokrát vyhrál svůj poslední zápas proti všem třem soupeřům: na US Open porazil Alcaraze a Rubleva a v Pekingu Zvereva. Jedním z problémů by mohl být soud: Samozvaný specialista na tvrdé kurty si v minulosti stěžoval na rychlost povrchu v Turíně.

Andrej Rublev

modré tenisové kurty
 • Pořadí: č. 5
 • Záznam 2023: 56-23
 • Rekord vs. zbytek skupiny: 5-11

Rublev se před rokem dostal do semifinále v Turíně, ale formát a úroveň soutěže by pro něj byly zřejmě výzvou. Medveděv, Zverev, Alcaraz: Toto jsou typy vysoce postavených kluků, se kterými během své kariéry typicky prohrával ve čtvrtfinálech a semifinále na velkých akcích. Proti Medveděvovi vede 2:6 a proti Zverevovi 3:5.

Ale začíná se to v 26 pro Rusa měnit? Rublev vyhrál všechna tři svá setkání se Zverevem v této sezóně a loni na tomto turnaji předčil Medveděva. Je také na nejvyšším 5. místě v kariéře a po finálovém vystoupení na Masters 1000 v Šanghaji a těsné semifinálové prohře s Djokovičem v Bercy. Pokud chce Rublev v roce 2024 pokračovat v žebříčku vzhůru, bylo by to dobré místo pro začátek.

Alexandr Zverev

 • Pořadí: č. 8
 • Záznam 2023: 53-26
 • Rekord vs. zbytek skupiny: 15-16

Zverev se určitě cítí spokojený, že je tady. Po jeho zranění nohy na Roland Garros v roce 2022, které skončilo v sezóně, bylo stěží zaručeno, že se tak rychle zotaví. Ale v roce 2023 se dostal do semifinále v Paříži, čtvrtfinále na US Open a získal dva tituly.

Přesto se nemusí cítit tak dobře ze skupiny, do které byl zařazen. Zverev má proti svým třem soupeřům úctyhodnou bilanci 15-16, ale s každým z nich prohrál svůj poslední zápas – s Alcarazem na US Open, s Medveděvem v Pekingu a s Rublevem ve Vídni. Ale vzpomínky na Turín by měly být dobré: Zverev se naposledy kvalifikoval v roce 2021 a vyhrál celou věc.

Semifinalisté: Medveděv, Alcaraz

Semifinále: Djokovič d. Alcaraz, Medveděv d. Hříšník

Finále: Djokovič d. Medveděv

Populární Problémy

Zde je několik různých způsobů, jak můžete dnes večer sledovat živé přenosy hry Broncos vs Seahawks online, pokud nemáte kabel.

Nikdo nemá rád pomyšlení na namočení do špinavé vany. Při neustálém vystavení vlhkosti se mohou na stěnách vaší vany shromažďovat bakterie a plísně a vytvářet nepořádek, který je nevzhledný i nehygienický. Pečlivě dodržovat ...

Nabíječky se v neděli utkají se Lvy v akci NFL 2. týdne. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy hry online bez kabelu.

Když přemýšlíte o bicepsových kadeřích, můžete si představit nějakého svalnatého chlapa v tělocvičně, který chrochtá, zatímco zvedá obří činku. Při správném provedení jsou však bicepsové kadeře jedním z nejjednodušších tahů na vzpírání, které lze použít, a cenné pro ...

Zde je návod, jak sledovat hry Los Angeles Chargers online bez kabelu v roce 2019.

Jak zůstat střízlivý na svatbách jako uzdravující se alkoholik. Zatímco chcete podporovat své přátele v jejich zvláštních životních událostech, můžete váhat s účastí na svatbě, pokud víte, že se bude podávat alkohol. Můžete být v pokušení odmítnout ...