Nejlepší tenisové přezůvky

Nejlepší tenisové přeskočení: Kompletní průvodce + jak s fotografiemi

Nejlepší tenisové přezůvky

Kompletní průvodce + Jak na to s fotografiemi

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Když se přilnavost vaší rakety opotřebuje, je těžší udržet si pevnou raketu, aniž by vám sklouzla ruka. Přidání překrývání, jinak označovaného jako přilnavá páska, je levný způsob, jak zajistit vždy pevné a konzistentní uchopení.

V této příručce rozebereme základy tenisových přetahů a vysvětlíme, jak mohou zlepšit vaši hru a optimalizovat váš výkon. Zkontrolujeme také nejlepší tenisové přezůvky na trhu, abychom vám pomohli najít ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Naše tipy na nejlepší přezky najdete níže.

KategorieOvergrip Název
Celkově nejlepší Wilson Pro
Absorpce potu Tourna Grip
Nejtenčí Tecnifibre Pro Dry
Nejsilnější Yonex’s Dry Grap
Nejchytřejší Mega Tac Tourna
Nejpohodlnější Hlavní předseda
Řízení Nejvyšší síla gama

Co je tenisový overgrip?

Tenisová přezka je jednoduchý zábal, který můžete použít na rukojeť rakety, abyste zvýšili trakci, absorbovali pot a omezili puchýře. Úchopová páska je další termín, který se často používá k označení překrytí.

Hráči všech úrovní mohou těžit z toho, že použijí překrývání, aby zajistili, že jejich raketa zůstane bezpečně v ruce, a zároveň zabrání opotřebení hlavní rukojeti, která je součástí jejich rakety.

Na profesionální cestě bude mnoho hráčů používat novou překrytí pokaždé, když vezmou raketu, aby zajistili co nejbezpečnější úchop. I když si však nemůžete dovolit vyměňovat ty své tak často, můžete mít z toho pravidelný prospěch.

Přehozy se dodávají v různých barvách, texturách a tloušťkách a některé jsou lepší než jiné, pokud jde o zlepšení trakce nebo absorpci potu.

Overgrips vs. Replacement Grips

Tenisový overgrip vs. náhradní grip

NA náhradní rukojeť je tlustý a odolný kryt aplikovaný na rukojeť rakety, který poskytuje hráčům pohodlný povrch pro držení.

Overgrip je naopak tenčí a méně trvanlivý obal, který se nanáší přes horní část náhradního držadla a mění se pravidelněji.

Přehozy se rychle a snadno mění a zjistíte, že mnoho hráčů si je vymění při střídání během zápasu.

Můžete také použít překryvnou rukojeť k drobným úpravám velikosti rukojeti vaší rakety. Při výběru velikosti rukojeti se můžete pohybovat mezi velikostmi. Pokud tomu tak je, doporučujeme vám zakoupit menší velikost, protože v případě potřeby můžete snadno vytvořit přilnavost.

Proč vyměnit přezky

Podívejme se na některé z nejčastějších důvodů, proč hráči budou pravidelně vyměňovat přezouvání.

Zvyšte trakci

Hlavním důvodem, proč hráči používají přezky, je zvýšit trakci a zabránit sklouznutí nebo zkroucení rakety v rukou.

Jak přilnavost vaší rakety stárne, ztrácí přilnavost a stává se kluzší a méně efektivní. Pokud však použijete overgrip, můžete použít levnou náhradu, jakmile zjistíte, že se opotřebovává.

Overgrips obvykle zvyšují trakci jedním ze dvou způsobů:

 • Textura: Některé přezky mají jedinečnou texturu nebo vyvýšený povrch, který vám zajistí ruku.
 • Dík: Ostatní mají poněkud lepkavý pocit, aby vám neklouzala ruka.


V mnoha případech mají overgrips texturu v kombinaci s lepkavou povrchovou úpravou.

Absorbujte pot

Jak jste se pravděpodobně sami zažili, když se začnete potit, může být náročné udržet pevné uchopení rakety. Některé přezky nezachovávají pot tak dobře jako jiné a v horkých podmínkách mohou být méně účinné rychleji.

Přehozy se zvýšenou absorpcí potu jsou oblíbené mezi hráči, kteří hrají uvnitř nebo v teplejším podnebí. Mějte však na paměti, že nemusíte používat stále stejnou překrytí. Pokud hrajete za různých podmínek, možná budete chtít mít v tašce několik různých úchopů.

Omezte puchýře a zranění

Měkké překrytí tenisové rakety může zabránit vzniku puchýřů. Pokud jste nový hráč, který se právě začal učit jak hrát tenis , můžete být náchylnější k tvorbě puchýřů, protože se vaše ruce nepřizpůsobily tření, které vaše ruka při hře zažívá.

Pokud jde o zranění, blistr nemusí znít vážně. Vícenásobné puchýře nebo jeden na špatné části ruky však mohou být neuvěřitelně bolestivé a v nejhorším případě vám způsobí úpravu švihu, což může vést ke zranění loktů a ramen.

Malé duševní posílení

Tenis je duševní hra, stejně jako fyzická. Někdy se do nás mohou vkrádat emoce, strach a pochybnosti, které nás posílají spirálovitě.

Jeden trik, který vám pomůže získat duševní vzpruhu, je věnovat minutu během přechodu výměně překrytí. Pokud tak učiníte, může vám to připadat jako nový začátek a duševní vzpruha, kterou potřebujete k tomu, abyste mohli věci otočit.

Kdy vyměnit přezky

Kdy vyměnit přezky

jaká velikost tenisové rakety pro 9 let

Přehozy jsou relativně levné, takže stojí za to je pravidelně měnit, abyste měli jistotu, že svou raketu pevně držíte. Frekvence, s jakou vyměňujete úchop, je však osobní preferencí.

Zde je několik faktorů, které je třeba mít na paměti, které ovlivní, jak dlouho bude přetahování trvat:

 • Povětrnostní podmínky: Horké nebo vlhké podmínky mohou způsobit, že překrytí rychle ztratí účinnost. Čím více se potíte, tím rychleji budete muset vyměnit překrytí.
 • Povrch soudu: Hliněné kurty mají tendenci dělat nepořádek z překrývání. I když rukojeť nespadne na zem, budete manipulovat s tenisovými míčky, které se přenesou do vaší přilnavosti.
 • Skladování rakety: pokud neuložíte rakety do tašky, pravděpodobně přilákají špínu a nečistoty, což sníží jejich životnost.
 • Zneužití rakety: Pokud odhodíte nebo odhodíte raketu, vaše sevření také zabije, což znamená, že ji budete muset častěji vyměňovat.

Za normálních podmínek většina hráčů zjistí, že překrytí začne ztrácet svou lepkavost poté, co si zahráli tenis třikrát nebo čtyřikrát, přičemž v této době může být náročnější udržet si pevný úchop. Když k tomu dojde, je pravděpodobné, že byste měli vyměnit přezku.

Minimálně doporučujeme hráčům vyměnit přezku vždy, když mají raketu přešlapovanou. Pokud však ne raketu pravidelně navlékněte , možná budete chtít častěji vyměnit přezku.

Pokud se váš úchop začne třepit nebo trhat, pravděpodobně jste čekali příliš dlouho a měli byste se podívat na výměnu překryvu co nejdříve.

Nakonec frekvence, s jakou změníte přilnavost, bude záviset na tom, jak důležité jsou pro vás lepkavé a pot absorbující vlastnosti.

Jak si nasadit tenisovou přezku

V této části vám ukážeme, jak nahradit překrytí rakety pokyny krok za krokem. Jakmile se zorientujete v překrývání, mělo by vám to trvat jen jednu až tři minuty od začátku do konce.

Než začnete, ujistěte se, že máte po ruce novou překryvnou rukojeť a přiloženou pásku pro zajištění úchopu po výměně. Některé rakety mají malý límeček podobný gumičce, který můžete použít k zajištění úchopu, aniž byste potřebovali pásku.

Jak si nasadit tenisovou přezku

Když to poprvé vyzkoušíte, bude pro vás snadnější přeorientovat si raketu vsedě. Pokud stojíte, můžete raketu umístit na stůl, aby to bylo snazší.

Zde jsou kroky k instalaci překryvu.

Krok 1

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 1

Odstraňte svůj starý overgrip, pokud jej máte.

Krok 2

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 2

Rozmotejte svůj nový overgrip, a pokud ho má, odlepte vrstvu plastu chránící povrch gripu.

Krok 3

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 3

Pokud používáte přiložený kus pásky, odstraňte nálepku z lepicí podložky a odložte ji na židli nebo stůl.

Krok 4

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 4

Umístěte raketu hlavou dolů na zem a pažbou nahoru.

Uchopte svou novou přilnavost za zúžený konec. Pokud má váš úchop na špičce lepidlo, odstraňte nálepku.

Krok 5

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 5

Umístěte zúžený konec rukojeti podél horního okraje rukojeti rakety. Začít můžete z jakékoli strany, pokud začínáte na horním okraji.

pravidla hry badminton

Všimněte si, že šikmá část překrytí směřuje nahoru.

Krok 6

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 6

Držte zúžený konec nedominantní rukou a začněte opatrně otáčet raketou ve směru hodinových ručiček, aby se rukojeť začala omotávat kolem horního okraje držadla rakety.

Při zavinování vyvíjejte na překrytí mírné napětí, aby leželo naplocho. Pokračování od tohoto bodu vpřed může být pro vás snazší vyzvednout raketu.

Krok 7

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 7

Jakmile dokončíte úplné otočení, nechte rukojeť překrýt se a začněte sledovat úhel vytvořený prvním obalem překrytí.

Pro dosažení nejlepšího výsledku by se úchop měl překrývat zhruba o pětinu své šířky. Pokud se budete příliš překrývat, nebudete mít dostatečnou délku na to, abyste zabalili celou rukojeť, což je důležité pro úplné pokrytí rukojeti rakety s prodlouženou délkou.

Krok 8

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 8

Pokračujte v otáčení rakety a obalte celou rukojeť, přičemž sledujte přirozený úhel překrytí, dokud nedosáhnete na horní konec rukojeti rakety.

Opět budete chtít udržet mírné napětí na rukojeti při balení, takže skončíte s přiléhavým fit bez jakýchkoli vrásek. Udržujte konzistentní překrytí velikosti pro jednotný vzhled a dojem.

Krok 9

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 9

Zastrčte horní okraj překryvu pod sebe a vytvořte nové zúžení pro dokončení zábalu.

Krok 10

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 10

Roztrhněte nebo ořízněte přebytečnou rukojeť.

Krok 11

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: Krok 11

Pokud používáte přiloženou pásku, nalepte ji na nový zúžený okraj rukojeti a zajistěte ji dokola, dokud se sama nepřekrývá. Na pásku aplikujte napětí, aby nedošlo k vráskám.

Pokud používáte malé zařízení podobné gumičce, jednoduše jej přetáhněte přes horní část překryvné rukojeti a zajistěte jej.

Dokončený produkt

Nasaďte si nebo vyměňte přezku: hotový výrobek

Tady to máš! Nyní byste měli mít čerstvě uchopenou tenisovou raketu.

Může trvat několik pokusů, než se zorientujete, ale než si to uvědomíte, uchopíte raketu za méně než minutu.

Kolik přeskočení byste měli použít

K zabalení celé rukojeti rakety stačí jediné překrytí.

Někteří hráči však použijí více úchopů, aby zvýšili tloušťku držadla, aby perfektně seděli.

Pokud používáte více než jednu rukojeť, mějte na paměti, že úkosy rakety nebo osm stran jsou součástí toho, co vám pomáhá udržovat pevnou trakci a zabraňuje kroucení rakety ve vaší ruce.

Když použijete další úchopy, rukojeť se zaoblí a ztratí hrany, což může ztěžovat úder bez kroucení rakety. S ohledem na to doporučujeme, abyste na rukojeť rakety použili maximálně dvě úchopy.

Pokud chcete dále zvětšit velikost rukojeti rakety, doporučujeme to udělat pomocí smršťovacího návleku, který instaluje profesionál, který z vaší rakety odstraní všechny úchyty.

To vám umožní zvětšit přilnavost vaší rakety při zachování zkosených hran.

Jak si vybrat overgrip

Na trhu není nedostatek překrývání, ale ten, který použijete, bude záviset na vašich konkrétních potřebách a preferencích.

Čtyři faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru přezky, jsou:

 • Absorpce potu
 • Trvanlivost
 • Tloušťka
 • Neochvějnost
 • Textura

Nalezení nejlepšího úchopu je otázkou pokusu a omylu. Navíc můžete zjistit, že je užitečné používat různé překryvy pro různé podmínky. Můžete například upřednostňovat rukojeť pohlcující pot v horkých a vlhkých podmínkách, ale pokud je chladno nebo schne, použijte lepivější rukojeť.

Přesahy se pohybují v tloušťce od asi 0,4 mm do 2,6 mm, přičemž přesahy na horním konci řady obvykle obsahují žebrovanou vložku, která pomáhá zvýšit kontrolu. Většina úchopů se bude pohybovat od 0,4 mm do 0,6 mm.

Tenčí rukojeť nezmění tolik velikost vaší rukojeti, ale bude mít obvykle omezení, jak dobře absorbuje pot.

Nejlepší tenisové přezůvky

V této sekci se ponoříme do našeho výběru nejlepšího celkového tenisového overgripu. Pokryjeme také naše nejlepší tipy v každé z následujících kategorií:

 • Absorpce potu
 • Tenký
 • Tlustý
 • dík
 • Pohodlí
 • Řízení

Celkově nejlepší: Wilson Pro Overgrip

Wilson Pro je preferovaná sestava hráčů jako Roger Federer a sestry Williamsové a jedna z nejpopulárnějších overgrips na trhu.

Dáváme mu výběr pro nejlepší celkově, protože podle našeho názoru poskytuje nejlepší rovnováhu mezi absorpcí potu a lepkavostí, aniž by příliš klesl na obě strany spektra.

Navíc při tloušťce 0,6 mm drasticky nezmění pocit z vaší rakety. Celkově je to dobře zaoblené a naše oblíbené uchopení na trhu.

Absorpce potu: Tourna Grip

Pokud hledáte dokonalou přilnavost pro zpocené ruce, nehledejte nic jiného než originální Tourna Grip, což je další, kterou milujeme a která celkově dosáhla nejlepšího výsledku.

Kromě legií hráčů, kteří ji používají, je Tourna Grip jedinečná v tom, že se díky potu vaší ruky stane lepším. Po celá léta je to nejlepší volba, a ať už ji dáváte přednost před Wilson Pro nebo ne, je to osobní preference, kterou budete muset objevit sami.

Užitečný tip
Pokud používáte delší raketu s delší rukojetí, určitě si pořiďte Tourna Grip XL.

Pokud hledáte alternativu, nezapomeňte se podívat na překrytí Luxilon Elite Dry, které má jiný make -up, ale funguje stejně jako Tourna Grip, protože se při potu lepkavější.

Thinnest: Tecnifibre Pro Dry Overgrip

Pokud hledáte extrémně tenkou přilnavost, Tecnifibre Pro DRY je skvělou volbou, kterou si můžete v této kategorii vyzkoušet.

S pouhými 0,4 mm je overgrip Tecnifibre Pro DRY jednou z nejtenčích na trhu, která vám poskytne výjimečný pocit.

Několik dalších možností, které byste chtěli vyzkoušet, jsou Babolat VS Original s 0,44 mm a Wilson Pro Sensation, což je tenčí verze překrytí Wilson Pro, ale o 25% tenčí.

Thickest: Yonex’s Dry Grap

Na druhém konci spektra je Yonex Dry Grap naším oblíbeným výběrem nejsilnějšího (bez žebrovaného) překrytí na trhu.

S tloušťkou 0,65 mm odvádí skvělou práci při pohlcování potu a udržování rukou v suchu, ale stojí za zmínku, že to není příliš lepkavý úchop.

Pokud hledáte silnější přilnavost s trochou přilnavosti, podívejte se na překrytí Wilson Pro, Yonex Super Grap nebo Head Prestige Pro, všechny měří 0,6 mm.

Tackiest: Tourna Mega Tac

Tourna’s Mega Tac je zdaleka nejpřitažlivější úchop, jaký jsme kdy zkoušeli. Pokud hledáte přilnavost, která se drží, pak je to skvělá volba - některým hráčům se to může dokonce zdát příliš nevkusné.

Pokud je to lepkavé, co hledáte, další možností, kterou stojí za zmínku, je Dunlop Gecko-Tac, který skvěle funguje, když poskytuje trakci, aniž by se cítil příliš lepkavý.

Nejpohodlnější: Head Prime

Pokud trpíte puchýři nebo nejste velkým fanouškem některých extrémně lepivých úchopů v našem seznamu, pak by Head Prime mohl být perfektní pro zvýšení pohodlí rukojeti vaší rakety. Má to určitou výhodu, ale není to tak přitažlivé jako některé z ostatních v našem seznamu.

Pokud hledáte přilnavost, která je měkká a není na ni žádná přilnavost, pak je Yonex Dry Grap, naše volba pro nejsilnější překrytí, další skvělou volbou, která je suchá na dotek a silná, aby poskytovala extra pohodlí.

Ovládání: Gamma Supreme Power

Pokud se snažíte udržet přilnavost své rakety, možná byste měli zvážit úchop, který má zvýšenou střední část, aby vám poskytl větší trakci. Náš oblíbený je grip Gamma Supreme Power, který má uprostřed hřeben, který pomáhá zvýšit trakci.

Yonex Wave Grab má podobný design, ale hřeben není tak dramatický, což z něj činí skvělou alternativu. Mějte na paměti, že obě rukojeti zvětší velikost vaší rukojeti více než typické překrytí.

Čestné uznání

Ačkoli tyto rukojeti nesplňovaly naše kritéria pro nejlepší v žádné konkrétní kategorii, jejich oblíbenost je stojí za zmínku.

 • Nejvyšší gama
 • Head Xtreme Soft
 • Head Super Comp
 • Head Prestige Pro
 • Výhoda Wilson
 • Ultra zábal Wilson
 • Profil Wilson

Překrytí pro zpocené ruce a puchýře

V tenise jsou zpocené ruce a puchýře součástí balíčku, ale existují taktiky overgrips, kterými je můžete zahnat. Pojďme se podívat na obě tyto nepříjemnosti a na to, jak se s nimi vypořádat.

Zpocené ruce

Bez ohledu na sport je pot přirozeným vedlejším účinkem aktivity. S tenisem to však představuje jedinečnou výzvu pro hráče, kteří se potí více než ostatní, protože udržení pevného držení jejich rakety může být obtížné.

jak hrát tenisové video

Náš výběr nejlepšího úchopu pro absorpci potu je Tourna Grip, ale protože jsme si uvědomili, že toto je běžná výzva mezi hráči, chtěli jsme poskytnout několik dalších tipů nad rámec vaší úchopové části, které vám pomohou se s tím vypořádat.

Často vyměňujte rukojeť
Jakkoli to zní jednoduše, jedním z nejlepších způsobů, jak se vypořádat se zpocenýma rukama a ztrátou trakce, je častější výměna přezky.

Když začnete hrát tenis svým úchopem, postupně ztratí schopnost efektivně absorbovat pot, takže jeho častá výměna vám pomůže udržet věci v suchu, abyste si udrželi pevný úchop.

Přineste k soudu ručník
Pokud jste někdy sledovali profesionální tenisový zápas, pravděpodobně jste viděli profesionály, jak kráčejí za každým bodem do zadní části hřiště otřete pot ručníkem , což je praktický způsob, jak udržet sušší ruce po celý zápas.

Pokud ji ještě nepoužíváte, může to být velmi užitečné. Samozřejmě si ho nenechávejte v tašce. Místo toho jej dejte do zadní části kurtu, abyste mohli stírat mezi body.

Noste náramky
Jedním z hlavních důvodů, proč se nám potí ruce, je to, že pot se dostává dolů po pažích do našich dlaní. Snadný způsob, jak tomu zabránit, je nosit na dominantní ruce náramek.

Mějte na paměti, že jakmile absorbují pot, rychle se neodpaří, takže si během zápasu nezapomeňte koupit další, abyste je mohli vyměnit.

Zkuste Grip Enhancer
Pravidelné střídání přilnavosti je skvělý způsob, jak minimalizovat kluzký účinek potu na rukou, ale někdy to nestačí.

V takových situacích můžete zvážit vyzkoušení zesilovače úchopu, jako je lotion Wilson Pro Grip Max nebo Tourna Rosin Powder. Obě jsou oblíbenými možnostmi, na které mnoho hráčů přísahá.

Puchýře

Pokud vás trápí puchýře, možná budete chtít dát měkčí a pohodlnější úchop, jako je Head Prime nebo Yonex Dry Grap.

Často mohou být na vině lepkavé úchytky (zejména pro začátečníky), ale máte možnosti, takže pokud máte sklony k tvorbě puchýřů, stojí za to prozkoumat několik různých úchopů, které jim pomohou předcházet.

Balení

Za relativně malé náklady můžete pravidelně vyměňovat překrytí, abyste si zajistili pevné držení rakety.

Výběr správné přilnavé pásky pravděpodobně zabere několik pokusů a omylů, ale jakmile najdete svého oblíbence, mohou vám pomoci podat nejlepší výkon.

Pokud si nejste jisti, kterým úchopem začít, doporučujeme jako výchozí bod vyzkoušet Wilson Pro Overgrip a Tourna Grip. Obě jsou oblíbené možnosti, které přistupují k trakci a absorpci potu odlišně a poskytnou dobrý referenční bod pro hodnocení ostatních.

Máte dotazy nebo se chcete podělit o své oblíbené overgrip? Rádi bychom vás slyšeli v níže uvedených komentářích.

Populární Problémy

Státní nepřátelé Baylor a Rice se setkají v sobotu v Houstonu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Mnoho lidí miluje tenisky Converse, a to z dobrých důvodů. Jsou pohodlné na nošení a hodí se téměř ke všemu. Nejlepší ze všeho je, že jsou snadno přizpůsobitelné a prázdné plátno pro každého umělce. Látkové části lze obarvit ...

Benoit Paire nedávno dlouze hovořil o Velké 3 tenisu mužů - Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic. Paire tvrdil, že je ohromen obětavostí a motivací Velké 3, a připustil, že nikdy nemůže být stejný.

Jak léčit patelární tendinitidu. Patela šlacha spojuje holenní kost (holenní kost) a kolenní kloub (patella). Rozpad kolagenu v tkáni v důsledku opakujícího se stresu, chronické křeče ochromení nebo špatného hojení v průběhu času může vést k ...

Jak spát s bolestí manžety rotátoru. Pro mnoho lidí může být bolest manžety rotátoru horší v noci, když se snaží spát. Vaše rotátorová manžeta obsahuje svaly a šlachy, které pomáhají vaší paži zůstat v objímkách a pohybovat se. Pokud vaše ...

Takto můžete sledovat film „You Don't Know Bo“, film 30 za 30 o legendární obousměrné hvězdě Bo Jacksonovi.