Může Rafael Nadal zopakovat svůj úspěch v roce 2017 v nadcházející sezóně?

2017 French Open - Den patnáctý

Rok 2017 byl rokem vinobraní pro Rafaela Nadala, který získal historický 10. titul Roland Garros

Pro „krále jílu“ v roce 2017 to byl úžasný návrat. Poté, co prožil v roce 2016 sužovaný zranění, vzdoroval všem šancím a ukončil dvouleté čekání na 15. grandslamový titul.

Ale Španěl tam nezastavil. Dosáhl až tří finále Slam a nakonec přidal 3. titul US Open k své historické 10. trofeji na French Open.

Končit rok jako světová jednička počtvrté v kariéře, to byla pro leváka sezóna snů pro více než jeden způsob.

Jediným klepnutím na Nadalovu sezónu bylo vzkříšení jeho úhlavního rivala Rogera Federera, který ho porazil čtyřikrát ze čtyřkrát-včetně pětisetového thrilleru ve finále Australian Open.

Federer, který vyhrál Australian Open a také Wimbledon, zúžil vzájemný rekord na 23-15 a skončil druhý v žebříčku ATP pro rok 2017. Nadal bude muset najít řešení, jak porazit svého starého nepřítele, pokud chce ovládnout jako to dělal, když začala rivalita.

Vzhledem ke svému věku bude Španěl muset hrát mnohem blíže k základní čáře proti švýcarskému mistrovi, jehož bekhend už nevypadá zranitelný na Nadalův vznešený topspinový forhend. Také při druhém podání musí přidat trochu většího tempa, protože Federer se při té střele odpaloval.

Tráva je další oblastí zájmu Nadala. Potřebuje doladit svoji strategii a přijít na síť častěji, aby rychleji dokončil body.

Nadal se naposledy dostal do wimbledonského finále v roce 2011; od té doby byl pokaždé vyřazen před čtvrtfinále. Pravděpodobně mu zbývá jen velmi málo pokusů o zvýšení jeho grandslamové bilance na zelených trávnících.

jak zasáhnout tenisové podání

Nadalův odchod z úvodních akcí na Australian Open - na výstavu v Abú Zabí a na Brisbane Open - kvůli obavám ze zranění nepovede jeho šanci nijak příznivě. Většina pozorovatelů je skeptická ohledně toho, zda bude v roce 2018 schopen soutěžit na nejvyšší úrovni.

Den první - finále světového turné Nitto ATP

Sériový vítěz Rafa slaví v roce 2017 udělení trofeje ATP č. 1

Návraty Novaka Djokoviče a Andy Murraye navíc budou zajímavé sledovat; budou pravděpodobně hladovět více než kdy jindy, aby dokázali svou odvahu. Djokovič, šestinásobný vítěz Australian Open, bude jedním z favoritů na zisk titulu v roce 2018, přestože nehrál posledních šest měsíců.

Stan 'the Man' Wawrinka také zahájí sezónu 2018 po propuštění po zranění a bude se snažit použít pravděpodobně nejlepší bekhend ve hře, aby vytvořil nějaké poškození. A když je Alexander Zverev, Dominic Thiem a Nick Kyrgios na vzestupu, bude potěšením sledovat, kteří hráči mezi mladou krví nesou štafetu kupředu z Velké 4.

Všechny tyto faktory způsobí, že Nadalova práce bude mnohem těžší, nehledě na to, že v poslední době hraje nějaký vznešený tenis.

Světovému tenistovi č. 1 v něm pravděpodobně zbývá pár let, protože v rozhovoru přiznal, že neočekává, že bude hrát až do 36 let. Problémem bude také jeho zdraví a kondice. už není tak fit jako ve svých 20 letech.

Pokud se chce Nadal držet na předních příčkách, bude muset hrát svůj nejlepší tenis po celou sezónu, protože má nejvíce bodů na obranu. Pouze čas ukáže, zda bude v roce 2018 schopen zopakovat svůj úspěch v roce 2017.

Jedna věc je však téměř jistá; bez ohledu na to, zda se umístil na 1. místě nebo níže, bude i nadále uchazečem na každé akci, kterou hraje. Vždy bylo těžké zastavit šestnáctinásobného šampiona Slamů a pravděpodobně to tak vždy bude.

Populární Problémy

Leander Paes a Martina Hingis porazily ve dvou setech Alexandra Peyu a Timeu Babosovou a získaly titul Wimbledonu ve smíšené čtyřhře.

Zde je návod, jak sledovat hry Spurs online bez kabelu v letech 2019-20, včetně možností pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi a mimo trh.

V neděli večer se v hlavním vysílacím čase setkají dva z nejlepších týmů NFL. Zjistěte, jak sledovat živé přenosy Cardinals vs Bengals online.

S oblečením, které se nehodí, se dá dělat více věcí, než z něj udělat hadry. Zde je několik zábavných a kreativních způsobů, jak můžete předělat těsné oblečení a vytvořit nové oblečení, tašky a další. Položte si těsnou košili dolů. Změřte čáru ...