Carlos Alcaraz přerušil 19zápasovou vítěznou sérii Jannika Sinnera a vrátil se do finále Indian Wells

Je prvním hráčem, který porazil Sinnera za téměř čtyři měsíce – poslední Ital prohrál před 118 dny na ATP Finals.Ve velmi očekávaném střetu dvou nejzářivějších mladých hvězd tohoto sportu porazil Carlos Alcaraz v semifinále Indian Wells Jannika Sinnera, který se probojoval z prvního setu a přerušil Italovu neuvěřitelnou 19zápasovou vítěznou sérii. , 1-6, 6-3, 6-2.

Sinnerova poslední prohra přišla 19. listopadu 2023 a ve finále ATP Finals podlehla Novaku Djokovičovi. To bylo před 118 dny – poté vyhrál tři daviscupové zápasy, aby uzavřel rok, a poté začal senzačním výsledkem 16-0. tento ročníku, získání titulů na Australian Open a Rotterdamu a dosažení semifinále zde.A vypadalo to, že sérii udrží i v sobotu, protože první set prorazil za 36 minut. Ale Alcaraz měl jiné představy, ve druhém setu se dostal do vedení 3:1 a odtamtud vydržel, dokud nezamířili do třetího setu – pak se zlomil ve třetí hře rozhodující a znovu v páté hře na cestě do vítězství.

'Zůstal jsem psychicky silný. Myslím, že je to opravdu důležitá součást této hry,“ řekl Alcaraz po zápase. „Musíte být psychicky silní, pokud chcete překonat tyto druhy zápasů, poražených proti někomu, kdo hraje neuvěřitelnou hru. Jsem opravdu spokojený s věcmi, které jsem poté udělal, změnil jsem trochu svůj styl a trochu změnil svou hru. Myslím, že to dnes fungovalo velmi, velmi dobře.

tenisky

'Jsem opravdu, opravdu šťastný, že jsem porazil Jannika a že jsem znovu ve finále.'Pro Alcaraze to bylo 11. vítězství v řadě v Indian Wells – v tenisovém ráji je ve svém druhém finále za sebou, když loni vyhrál titul.

Také vyrovnává svůj zápas na turnajové úrovni proti Sinnerovi 4-4.

A také si udrží své číslo 2 – Sinner, který je v současnosti č. 3, by ho v pondělí předběhl v žebříčku ATP. on vyhrál.Alcarazovo vítězství nad Sinnerem na 3. místě bylo také milníkem 25. vítězství v Top 10 jeho kariéry.

typy tenisových úchopů

Oba hráči měli v sobotu stejný počet vítězů – 19 –, ale Alcaraz byl daleko stabilnější z těchto dvou, zasáhl o 14 méně nevynucených chyb, 24 ku 38. Španělův forhend byl střelou dne, co se čísel týče, s 16 vítězů k 11 nevynuceným chybám. Mezitím forhend Sinner vyprodukoval 10 winnerů k 27 nevynuceným chybám.

Oba hráči byli silní v brejkových bodech, Alcaraz 3/6 a Sinner 2/4.

Alcarazovo vítězství nad Sinnerem na 3. místě bylo také milníkem 25. vítězství v Top 10 v jeho kariéře – a to je mu stále pouhých 20 let.

Španěla bude v neděli ve finále čekat 4. místo Daniil Medveděv, který se také shromáždil z prvního setu a vyhrál. jeho semifinálový zápas proti Američanovi Tommy Paulovi, 1-6, 7-6 (3), 6-2.

Živý přenos hry bucs zdarma

Alcaraz vede Medveděv ve vzájemném souboji 3:2, což zahrnuje dominantní vítězství 6:3, 6:2 ve finále Indian Wells před rokem. Od té doby hráli třikrát, celý loňský rok, kdy Alcaraz vyhrál v semifinále Wimbledonu, Medveděv vyhrál semifinále US Open a Alcaraz vyhrál ve dvoukolech finále ATP.

Je to teprve podruhé v historii Indian Wells, co si titíž dva muži zahrají ve finále po sobě, poté, co Novak Djokovič porazil Rogera Federera ve finále v letech 2014 a 2015.

Populární Problémy

„American Selfie: One Nation Shoots Itself“, dokument z Showtime, má premiéru v pátek 23. října. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Liam Broady vysvětlil, jak ani Novak Djokovic a Rafael Nadal nejsou imunní vůči osobním problémům ovlivňujícím jejich hru. Hráč Brit také osvětlil své vlastní potíže a jak obtížné je vše vyvážit.

Jak se připravit na první lekci jízdy na koni. Pokud jste se rozhodli začít chodit na lekce jízdy na koni, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste si pomohli připravit se na tento nový zážitek. Shromážděte správný druh vybavení pro ...

Elegantní krajkový top je dokonalým základním kouskem, který můžete mít ve skříni. Můžete jej nosit na rande, mít ho ležérní celý den nebo cokoli mezi tím! Zkompilovali jsme některé z nejlepších způsobů, jak upravit krajkový top, abyste nikdy ...