Citát dne: Coco Gauff říká, že tenis se „musí vyvíjet“ po hádce rozhodčích na Roland Garros

Američan zůstal v slzách po dalším významném debaklu, který mohl být snadno vyřešen technologií přehrávání videa.  GettyImages-2156397039

Další den a další tenisový debakl, který mohl být snadno vyřešen pomocí přehrávání videa a technologie VAR na Roland Garros. Poslední obětí se ve čtvrtek stala nasazená 3. Coco Gauffová, která byla dohnána k slzám po hádce s hlavním rozhodčím při semifinálové porážce se světovou jedničkou Igou Swiatekovou.Po setu a při podání za stavu 1-2 ve druhém Gauff zjistila, že žádá o hru poté, co bylo soupeřovo podání původně odvoláno. Tato výzva byla přehlasována předsedkyní rozhodčí Aurélie Tourte, která udělila bod Swiatekovi, protože Gauff promeškal return – ale Američanka měla pocit, že měli bod přehrát, protože tvrdila, že dorovnání ovlivnilo její švih.

Přečtěte si více: Iga Swiatek podává čtvrté finále Roland Garros a v Paříži překoná Coco Gauff

profesionální tenisový svět

Pokud by Gauff byl, řekněme, fotbalista Realu Madrid soutěžící v semifinále Ligy mistrů UEFA – nebo jakýkoli sportovec ve vyřazovacích kolech o vysoké sázky téměř jakéhokoli špičkového leteckého sportu – další krok by byl přímo vpřed.V ideálním světě by 20letý hráč měl možnost napadnout výzvu rozhodčího a požádat o přehrání videa pomocí VAR. Videoasistent rozhodčího, neutrální úředník pověřený monitorováním akce a přezkoumáváním incidentů na kurtu, poté stáhne dotyčné video a audio pro Tourte – která bude moci znovu sledovat okamžik z křesla a buď ji revidovat, nebo podporovat. volání. Navíc by tu byla další výhoda, kdybychom Gauffovi ukázali nějaké „účtenky“, které by Američana uklidnily, než by se pokračovalo ve hře.

"He (the line judge) called it (out) before I hit it. Can you ask him?” Gauff asked chair umpire Aurélie Tourte, who declined: "We cannot ask him."

'On (čárový rozhodčí) to odvolal, než jsem to trefil. Můžete se ho zeptat?' Gauff se zeptal hlavní rozhodčí Aurélie Tourte, která odmítla: 'Nemůžeme se ho ptát.'Je na hovno, když se hráč vrací zpět nebo je online a vidí, že jsi měl úplnou pravdu. Je to jako, co ti to v tu chvíli dává? Coco Gauff o tom, proč se tenisový úřad musí „vyvíjet“

jak hodnotíte tenisovou hru

Ale tohle je tenis, takže nic z toho pro Gauffa nepřicházelo v úvahu. Hráči v této situaci nemají moc na výběr, než přijmout rozhodnutí rozhodčího, což Gauff nakonec udělala – poté, co nechala své pocity nazvat pískáním a pískáním, které se snesly z fanoušků na Court Philippe Chatrier.

'Myslíš to vážně? Vypískají vás, protože se mýlíte,' řekl Gauff rozhodčímu a dodal: 'Ani jsem nedokončil své sledování. Mám právo dokončit švih. On (čárový rozhodčí) to odvolal dřív, než jsem můžeš se ho zeptat?'

loketní ortéza proti bolesti

'Nemůžeme se ho ptát,' odpověděl Tourte a dodal: 'Pro mě to nemělo vliv na záběr.'

Přečtěte si více:  Coco Gauffová překonává spory rozhodčích na cestě do čtvrtfinále v Dubaji

Po jejich vzrušené diskusi se nakonec hra obnovila, a přestože Gauff od chvíle, kdy kamery rychle zachytily 20letého mladíka, jak si utírá slzy frustrace, šel dál. když proti ní šel další hovor . Finalista z roku 2022 propadl k porážce 6-2, 6-4 a poslal obhájce titulu Swiateka, aby se v mistrovském zápase utkal s Jasmine Paoliniovou.

'Když hraješ proti ní... Každý bod je důležitý proti komukoli, ale zvláště proti ní,' přemítal Gauff poté. „Myslím, že to byl jen jeden z těch momentů, ale překonal jsem to. Tu hru jsem evidentně vyhrál.

'Obvykle nejsem z takových rozhodnutí příliš frustrovaný, ale myslím, že to byla jen kombinace všeho, co se v tu chvíli děje.'

SLEDUJTE: Coco Gauffová mluví s médii po své semifinálové porážce na Roland Garros | Tisková konference

Není to jen Gauff, kdo naráží na svůj bod zlomu, protože tohle je jen poslední z řady pochybné hovory a vysoce profilované střety mezi hráči a head-cam nosí rozhodčí to pokazilo akci na letošním ročníku hlučné Roland Garros a po celé antukové houpačce , kde se stále spoléhá mnoho turnajů ruční dešifrování značek .

Po zápase Gauff přijal svou porážku a přiznal zásluhy Swiatekovi, který se proti Američanovi zlepšil na 10-1, ale také vyzval sport, aby se „vyvinul“ do moderní éry s lepší technologií a vyššími standardy úřadování.

Otázka: (Myslíte si), že by tenis mohl přinést nějaký druh odvolacího systému pro opakování, jako je Hawkeye, kde by se rozhodčí mohl podívat na opakování toho a pak učinit úsudek, místo aby to musel dělat v tuto chvíli?

tenis velikosti gripu

COCO GAUFF: 100 %. Myslím si, že tenis je jediný sport, kde nejen že nemáme systém VAR (video asistent rozhodčího), ale často rozhoduje jeden člověk. V jiných sportech je obvykle při rozhodování více rozhodčích.

Rozhodně si v tuto chvíli myslím, že je skoro směšné, že to nemáme. Nemluvím jen proto, že se mi to stalo, ale prostě si myslím, že to má každý sport…

Jako hráče je na hovno vrátit se zpět nebo online a vidíte, že jste měli úplnou pravdu. Je to jako, co ti to v tu chvíli dává?

…Rozhodně si myslím, že jako sport se musíme vyvíjet a máme technologii. Ukazují to v televizi, takže nechápu, proč to přehrávač nevidí.

S antukovou sezonou už je Gauffová zpět v akci v Berlíně, kde 17. června odstartuje na trávě.

disney plus.com/begin ps4

Roland Garros

Výsledek Tenisový kanál TC+ Záznam zápasu SF - Dvouhra žen 6 6 2 4

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hry Pistons online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste na detroitském trhu nebo mimo něj.

Jak dát starožitnému povrchu nové stříbro. I když je leštěné stříbro krásné, nemusí to být váš styl. Pokud dáváte přednost vzhledu vintage nebo starožitného stříbra, můžete být nadšení, když zjistíte, že můžete svůj oblíbený vzhled znovu vytvořit pomocí ...

Během nedávného rozhovoru se Sebastianem Torokem z La Nacional bývalý kondiční trenér Rogera Federera Paul Dorochenko prozradil, jak si švýcarský maestro dokázal v neustálém vzdoru prodloužit kariéru

Vzhledem k tomu, že Miami Masters brzy začne, je zde pět zápasů, které bychom rádi sledovali.

Zdravá dvojice Anastasie Pavlyuchenkové a Andrey Rublev uchvátila minulý týden na olympijských hrách v Tokiu srdce všech tenisových fanoušků svými svéráznými a nádhernými dovádění.