Dnes na antuce: Djokovič porazil Van Asscheho ve třech; Gauff převládá na „povrchu, který jsem miloval“; Sabalenka routs Krejčíkovou

Devatenáctiletá Američanka, která ještě před pár dny hrála na tvrdých kurtech, překonala Veroniku Kudermetovou na nabitém turnaji ve Stuttgartu.SLEDUJTE: Coco Gauffová vyhrála v tiebreaku třetí sady nad Veronikou Kudermetovou

Evropská sezóna na červené antuce je v plném proudu, turnaje probíhají ve Stuttgartu, Barceloně, Mnichově a Banja Luce – a na obzoru se blíží události 1000 úrovní v Madridu a Římě.

Zde jsou tři výsledky středeční akce, které nás zaujaly:Dnešní výkon Sabalenky? Dva palce nahoru.

Stuttgart: Aryna Sabalenka d. Barbora Krejčíková, 6-2, 6-3

Zdá se, že Sabalenka letos nezapomněla na vítězství Krejčíkové nad ní v Dubaji. Bylo to liché skóre – 0-6, 7-6 (2), 6-1 – a nyní výsledek vypadá ještě jako odlehlejší. Od té doby totiž šampionka Australian Open porazila Češku třikrát – v Indian Wells, Miami a dnes ve Stuttgartu – a zlepšila svůj vzájemný poměr na 5:1.Běloruská výhra 6-3, 6-2 v Miami byla značně jednostranná, ale její středeční tenis byl naprosto dominantní.

boty na tenis

'Má to všechno v chodu,' poznamenal Mark Petchey z komentátorské kabiny na Tennis Channel po hladkém vítězném voleji Sabalenka.

Také nikdy nečelila bodu zlomu, s přesností jejího podání ve srovnání s „atomovými hodinami“.Když byla Krejčíková v obležení při druhém podání, Petchey zašel tak daleko, že navrhl tento alternativní přístup:

'Ač to bude znít směšně, skoro máte pocit, že velmi rychlé podání podpaží, nízké, bude lepší než to, co na ni v tuto chvíli hází.'

Není to tak, že by Krejčíková byla na 150. místě v kvalifikaci nebo jako šťastná poražená šťastná, že je v hlavním tahu. Je bývalou šampionkou Roland Garros, ve dvouhře je na 12. místě a ve čtyřhře druhá. Ale když vyhrajete jen 4 z 21 bodů ve druhém podání, jsou zvažována zoufalá opatření.

Krejčíková nikdy neprošla Petcheyho návrhem, ale možná by měla, až se znovu setkají?

Pro Djokoviče to nebyl snadný pracovní den, ale bylo to zadostiučinění.

Banja Luka: Novak Djokovič d. Luca Van Assche, 6-7 (4), 6-3, 6-2

Van Assche podával na první set a Djokovič se dostal zpět. Van Assche ještě vzal první set, ale ten druhý Djokovič utekl. Van Assche otevřel třetí set; Djokovič okamžitě odpověděl vlastním brejkem.

Pokaždé, když Van Assche zaútočil na soupeře, který vlastní více grandslamových titulů než on za léta na Zemi, Djokovič – spolu s přívržencem balkánského davu – zareagoval.

Není to žádné překvapení, vzhledem k Djokovičově rodokmenu a motivaci zahrát si dobře na v podstatě domácím turnaji (Srpska Open bylo přemístěno z Bělehradu, ale stále je podporováno Nadací Novaka Djokoviče). To by ale Van Asscheho úsilí nemělo ubrat. Devatenáctiletá Coco Gauffová dnes zvítězila stejně působivě jako 18letý Francouz porazil.

Nebylo by to však Djokovičovo vítězství bez frustrace. Tiebreak prvního setu prohrál třemi po sobě jdoucími nevynucenými chybami; občas tlačil, zvláště při podání; jeho hra byla čistá jako jeho ponožky v tomto souboji s rudou špínou. Credit Van Assche, který si na Roland Garros získá spoustu vlastní divácké podpory.

'Nebylo to snadné,' řekl poté Djokovič. „Myslím, že tohle by se pravděpodobně zařadilo mezi nejpomalejší kurt a nejpomalejší podmínky, na kterých jsem hrál, abych byl upřímný.

'Nemohl jsem proniknout kurtem, nedokázal jsem mu dát žádný míček. Byl na každém míči set a půl, dokud jsem nedokázal dostat nějaký rytmus a tempo.'

je hulu na apple tv

Ale bylo téměř nemožné si představit, že by Djokovič skutečně vypadl z této soutěže, když prohrál dříve, než se očekávalo v Monte Carlu, a to i přes jakékoli možné zranění. Srb občas nosil loketní rukáv, ale v pozdějších fázích se mu vyhnul.

'Jsem spokojený s tím, jak jsem zápas dokončil,' řekl Djokovič. 'Samozřejmě, vždycky můžu hrát lépe, ale výhra je výhra.'

Světová jednička se v tomto silném turnaji o 250 úrovních utká s Dusanem Lajovičem nebo Gregoirem Barrerem.

Na rozdíl od mnoha Američanů si Gauff vychutnává šanci hrát na červené antuce.

Stuttgart: Coco Gauff d. Veronika Kudermetová, 6-2, 4-6, 7-6 (3)

Gauffova partnerka ve čtyřhře Jessica Pegulaová může být nejvytíženější hráč tenisu , ale i ona si vzala týden dovolené po USA.“ úspěšná remíza Billie Jean King Cup minulý víkend. Ne Gauff, který přešel přímo z tvrdých kurtů v Delray Beach na Floridě na antukové kurty v Německu.

Toto rozhodnutí se okamžitě vyplatilo, protože 19letá hráčka získala sebevědomí nad Kudermetovou – na 13. místě na světě, ale ve skutečnosti nenasazená v nabité stuttgartské remíze.

'Před třemi dny jsem byl na tvrdém kurtu, před třemi dny v USA - věděl jsem, že to pro mě dnes bude těžké, tak jsem to bral tak, jak to je,' řekl poté Gauff. 'Ano, mohl jsem vyhrát v rovinkách, ale psychicky jsem se na to připravil.'

Vzhledem k tomu, jak špatně hrála Gauff v loňském finále Roland Garros (nezapomeňte, že to bylo její poprvé na takovém pódiu a čelila spalující Ize Swiatekové), může být snadné zapomenout na to, jak zdatný Američan je. povrch. Ale na červené antuce hraje od svých 10 let, vyhrál zájezd do Paříže soutěžit o divokou kartu do juniorského French Open v 15 letech (kromě jiných tenisových zájezdů do Evropy) a v roce 2021 se také dostala do čtvrtfinále na terre battue.

'Mám trochu zkušeností s antukou, ve srovnání s většinou Američanů, zejména s červenou antukou,' řekla ve Stuttgartu. 'Je to povrch, který jsem si zamiloval.'

Gauff to při Grand Prix Porsche nebude mít snazší, vzhledem k jeho špičkovému poli. Další na řadě je tvrdá Anastasia Potapová, která postoupila také v tiebreaku třetí sady.

tenisový míček v plamenech

Ale i když se rychlá změna povrchu může zdát náhlá, Gauff zjistil, že kurty ve Stuttgartu jsou rychlejší než většina červené antuky v Evropě, což usnadňuje přechod.

'Ráda začínám na rychlejším kurtu,' řekla, 'protože pak se hra zdá mnohem pomalejší po zbytek antukové sezóny.'

Populární Problémy

Není nic otravnějšího, než vidět, jak jasná ledová vrstva na spodní straně tenisek s věkem žloutne. Naštěstí je k dispozici řada produktů, které vám pomohou rozmrazit podrážky. Chcete -li začít, umyjte si spodní část podrážky ...

Nestává se často, aby se tenisový funkcionář stal mezi fanoušky známým. A přesto je toho Lars Graff schopen dosáhnout.

Roger Federer se probojoval do druhého kola French Open vítězstvím ve dvou setech nad Alejandrem Fallou.

Jak najít Burl Wood. Burls jsou cibulovité výrůstky na kmenech stromů, které jsou obvykle způsobeny zraněním nebo nemocí. Pro většinu lidí jsou zajímavé na pohled, ale burls jsou ceněný materiál pro některé dřevoobráběče díky jejich jedinečné ...

The College of the Ozarks se rozhodla již nenosit týmové uniformy, které vyrábí Nike v reakci na novou reklamu společnosti.