Jak se stát lakrosovým brankářem

Ať už přecházíte z jiné pozice nebo právě začínáte, hraní brankáře může být jednou z nejzábavnějších, nejnáročnějších a nejpřínosnějších pozic na hřišti. Brankář může provádět některé z nejzajímavějších her v lakrosu. Se správným rychlostním stupněm, rychlými reflexy a jasnou komunikací budete brzy velitelskou přítomností před sítí.

Pokyny pro ortézu tenisového lokte mueller

Část 1 ze 4: Vybavení sebe sama

 1. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 1

  1 Noste přilbu a chránič krku, které dobře sedí. Brankářská helma se nijak neliší od ostatních lakrosových přileb, ale budete se chtít ujistit, že dobře sedí a chrání vás před otřesy. Chránič krku je speciální vybavení, které vyžadují brankáři. Při výběru přilby a chrániče krku se ujistěte, že řádně zakrývají potenciálně exponovaná místa; budete v palebné linii.
 2. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 2

  2 Získejte brankářskou hůl (lakrosovou hůl). Brankářská hůl má větší hlavu než většina křížů, měří 10 až 12 palců na šířku (25 až 30 cm) a hřídel o délce 40 palců (100 cm). Pouze brankář smí mít tak široký kříž, což trochu usnadňuje ukládání. Širší hlava kříže usnadní chytání míče a hlubší hloubka kapsy vám umožní větší kontrolu.
  • Pokud přecházíte z jiné pozice na brankáře, budete muset změnit svůj kros. Vytváření úspor pomocí malé hůlky je opravdu obtížné!


 3. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 3

  3 Používejte polstrované rukavice s pevnou ochranou palce. Pro všechny lakrosové brankáře jsou vyžadovány polstrované rukavice s extra ochranou palce. Je to proto, že váš palec bude směřovat ze směru, ze kterého přicházejí záběry. Úder na ruku může bolet a může dokonce způsobit, že upustíte hůl, takže si dejte pozor na ochranu prstů. Jedním z nejčastějších zranění mezi brankáři je zlomený palec.
 4. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 4

  4 Noste chránič hrudníku. Jako brankář budete čelit útočícímu týmu čelně. Ujistěte se, že jste dostatečně chráněni, pokud vás zasáhne míč do trupu. Chránič hrudníku by se měl pohodlně připoutat k trupu, aniž by omezoval váš pohyb. Nepřipevňujte jej příliš pevně, protože by vám mohl odřít kůži.
 5. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 5

  5 Pokud jste chlap, noste ochranný kelímek. Získat zásah není žádná zábava. Dostat se pod pás je ještě méně zábavné, ale část nárazu můžete zmírnit nošením vhodného vybavení.
  • K udržení šálku na místě budete možná potřebovat atlet. Pokud nemáte rádi nošení, zkuste si obléknout přiléhavé spodní prádlo nebo kompresní šortky.
 6. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 6

  6 Chraňte si zuby náustkem. Nemá smysl hrát lakros, pokud se tomu potom nemůžete usmát a zasmát se. Nic nezničí úsměv jako úplná sada zlomených zubů, takže investujte do dobrého náustku.
  • Dobrý náustek se pohodlně vejde kolem vašich zubů, aniž by narušoval vaši schopnost dýchat a mluvit. Můžete si zajít k zubaři a nechat si vyrobit chránič zubů na míru; bylo prokázáno, že snižují riziko otřesu mozku.
  reklama

Část 2 ze 4: Zvládnutí brankářského postoje

 1. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 7

  1 Rozdělte nohy na šířku ramen. Prvním krokem k získání atletické pozice je správné umístění chodidla. Pokud máte chodidla od sebe na šířku ramen nebo o něco více, umožní vám to zůstat v rovnováze a zároveň rychle reagovat. Postavte se na koule nohou.
 2. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 8

  2 Pokrčte kolena a boky. Mírné ohnutí kolen a boků vás spustí do stabilnější polohy. Z této pozice budete moci rychle reagovat na změny v přestupku a podle toho upravit svoji pozici.
 3. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 9

  3 Držte záda rovná a oči vzhůru. Jako brankář musíte jasně vidět hřiště. Postavte se s rovnými zády, rameny dozadu a zvednutýma očima, abyste nejlépe viděli pole před sebou. S rovnými zády stojíte výše a vaše tělo blokuje více branky, takže je pro přestupek obtížnější najít úhel pro střelu.
 4. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 10

  4 Držte paže a uvolněné sevření. Nedržte hůl příliš pevně; chcete mít možnost rychle hýbat křížem ve svých rukou. Vaše paže by měly být mírně vysunuty od těla, abyste mohli hůl hýbat volněji.
  • Udržujte mírný ohyb v loktech. Nechcete mít pocit, že se protahujete, jen abyste drželi hůl od těla.
  • Nenamáhejte se, když vám míč přijde do cesty. I když se to snáze řekne, než udělá, překonejte strach z míče a nechte své tělo relaxovat.
  reklama

Část 3 ze 4: Uložení

 1. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 11

  1 Nacvičte si správný křížový úchop. Umístěte dominantní ruku několik palců pod hlavu hůlky a svou vypnutou ruku několik palců od spodní části hůlky. Crosse by měl být ve vašich rukou vyvážený. Hlava by měla být zvednuta mírně nad rameno, s vypnutou rukou udržujte hůl stabilní.
  • Aby lakrosová koule zůstala v kapse hůlky, držte lakrosovou hůl kolébáním tam a zpět a přitom dominantní rukou kroutte hlavou kříže. Naučit se to je ošemetná dovednost, ale pokud budete pokračovat v tréninku, nakonec se z toho stane druhá přirozenost.
 2. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 12

  2 Sledujte míč. Když začínáte, sledování rychle se pohybujícího lakrosového míče může být docela obtížné. Snažte se udržet oči vycvičené na míči, zatímco vaši soupeři útočí, sledujíc všechny přihrávky, které by mohly vést až ke střele. Když vaši soupeři vystřelí míč, věnujte velkou pozornost bodu uvolnění, protože vám to pomůže určit, kam střela míří.
  • Jak se budete pohodlněji dívat na míč, budete moci předvídat přihrávky a střely soupeřů. To vám umožní lépe se umístit a ušetřit.
 3. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 13

  3 Zastavte výstřel. Vaším hlavním úkolem je zabránit druhému týmu ve skórování. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je chytit míč do hůlky, ale někdy se vám do toho dostane jen vaše tělo. Rychle reagujte, aby se hlava vašeho kříže dostala do polohy, která zachytí výstřel.
  • Věnujte pozornost útočníkovu kříži. Jakmile je střela uvolněna, přesuňte horní ruku směrem k míči. Tím se hlava kříže dostane na dráhu, která zachytí míč.
  • Chcete -li přesunout své tělo do dobré ukládací polohy, vykročte směrem k výstřelu chodidlem nejblíže směru, odkud výstřel přišel. To usnadní chytání míče, ale také vám postaví tělo do cesty, kdybyste chytili úlovek.
  • Pokud máte potíže s chycením míče, věnujte nějaký čas procvičování své techniky. Požádejte přítele, aby střílel na bránu nebo s vámi přihrával míč tam a zpět. Pokud nikdo z vašich přátel není k dispozici, můžete cvičit proti zdi; přihrajte míč do zdi a pokuste se jej zachytit při odrazu.
 4. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 14

  4 Vyčistěte míč. Jakmile provedete zákrok, budete muset předat míč jednomu z vašich dalších hráčů. Nácvik techniky přihrávky zlepší vaši přesnost a rychlost přihrávky. Předávání je jedním z základní techniky v lakrosu, takže se ujistěte, že často cvičíte.
  • Poté, co chytíte míč, přesuňte dominantní ruku zhruba do poloviny šachty kříže. Držte ruku mimo spodní část hřídele.
  • Nakreslete hůl dozadu a nahoru, hlavu držte u ucha a otáčejte rameny směrem k dominantní straně.
  • Plynulým, rovným pohybem zacvakněte hůl ve směru, kterým chcete projít. Švihněte zápěstím dominantní ruky a přitáhněte spodní ruku k sobě.
  • Pokračujte ve směru, kterým si přejete projít. Pro dosažení nejlepších výsledků držte dominantní ruku přímo nad vypnutou rukou.
 5. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 15

  5 Procvičte si polohování. Udržujte své tělo mezi útočníkem a cílem. Posuňte svou pozici, jak se míč pohybuje po poli. Snažte se nenechat bránu vystavenou, jinak vaši protivníci využijí své šance střelou.
  • Pro další zúžení střeleckého úhlu udělejte krok směrem od brankové čáry ve směru míče. Díky tomu budete vypadat větší ve vztahu k cíli a bude ještě těžší dát proti vám gól.
  reklama

Část 4 ze 4: Rozvoj pozitivního postoje

 1. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 16

  1 Komunikujte se svými spoluhráči. Jako brankář můžete vidět více z pole než vaši spoluhráči. Využijte to ve prospěch svého týmu sdělením užitečných informací svým spoluhráčům.
  • Pokud uvidíte někoho, kdo se snaží ukrást míč jednomu z vašich spoluhráčů, varujte ho křikem: „Po vaší pravici!“ nebo „Za!“
  • Pokud uvidíte spoluhráče v dobré pozici, aby dostal přihrávku, řekněte to spoluhráčům větami jako: „Dave je otevřený!“ nebo „Pass to Stacy!“
 2. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 17

  2 Snažte se, abyste nebyli frustrovaní. Budete dělat chyby. Každý dělá. Pozitivní řešení těchto chyb vás odliší od ostatních gólmanů. Pokuste se využít svou frustraci, abyste se znovu zaměřili na hru, kterou máte po ruce.
  • Vytvořte „reakci na chybu“, která vám bude vyhovovat. Odpovědi na chyby mohou být úvodní slovo nebo fráze, například „Soustřeďte se!“ nebo „Buď si jistý!“ nebo „Jsem silný!“ - řekněte si to, abyste dostali hlavu zpět do hry.
  • Když se cítíte frustrovaní, udělejte mentální krok zpět a prozkoumejte, co děláte správně a co špatně. Nenechte svou frustraci přejít ve vztek.
 3. Obrázek s názvem Být lakrosovým brankářem Krok 18

  3 Udržujte věci v perspektivě. Lacrosse je hra s vysokým skóre. Pustíte góly a budete šetřit. Úspory jsou vzácnější než cíle, takže vězte, že každé vaše uložení je velkým přínosem pro váš tým. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nebojte se pracovat na okrajích záhybu, když očekáváte a odřízněte úhel náběhu. V rozumném smyslu, čím dále jste směrem k útočníkovi, tím větší se zdáte v ústí branky a tím méně místa je na obou stranách od vás.
 • Je -li střela odrazem, stáhněte kolena k sobě a pokrčte je, čímž dáte tělo přímo do dráhy míče. Odražené střely se velmi obtížně předvídají, takže umístění těla spíše než jeho protějšku zablokuje větší část branky.
 • Pamatujte, že brankáři jsou také útočné hrozby. Dobře umístěná vůle brankáře může založit útočící příležitost a brankář, který je připraven vyběhnout míč z brankoviště, může vytvořit výhodu ofenzivních čísel.
 • Předvídat! Nacvičte si předvídání pohybů útočníků a vkročte do jejich střely, než ji přijmou. To nezaručí, že uspějete, ale zvýšíte své šance a hraní brankáře je o číslech a úhlech.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Přilba a chránič krku
 • Polstrované rukavice
 • Chránič hrudníku
 • Tenisky nebo kopačky
 • Brankářský kříž
 • Lakrosové koule
 • Branková klec
 • Cup and jock (pro muže)
 • Shin Guards (pro ženy)

Populární Problémy

Pohled na los Rafaela Nadala na tomto turnaji.

Tito 5 hráči byli všichni mimo top 10, když pochodovali k titulu na Australian Open.

Pokud máte dobrodružného ducha a hledáte něco mimo vyšlapané cesty, může být Nigérie skvělou volbou pro vaši příští dovolenou! Od sluncem zalitých pláží po rušné městské trhy je Nigérie zábavná země s živým ...

Camila Giorgi se v úterý utká se Sarou Sorribes Tormo v prvním kole Linz Open 2020. Oba hráči se budou snažit zakončit sezónu na nejvyšší úrovni při závěrečné akci WTA roku.

Stojany na hlavě jsou zábavná a vyžadují méně gymnastických dovedností a pružnosti než jiné triky, jako je pád zad, převrácení zad nebo chůze na rukou. Zatímco stojky na hlavě se někdy používají v meditačních praktikách, mohou být také zábavnou párty ...

Viktor Troicki nedávno vyjádřil své myšlenky na závod GOAT, do kterého byli zapojeni Novak Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal.