Jak se stát šampiónem ve squashi

Squash je rychlá hra hraná v uzavřené místnosti, která se nazývá squashový kurt. Je to hra jeden na jednoho a je podobná tenisu v tom smyslu, že raketou odpalujete míč. Abyste se stali šampiónem ve squashi, budete muset zvládnout základy hry tím, že budete pracovat na úchopu, práci nohou a ovládání míče. Budete také muset trénovat pomocí různých druhů střel, jako je přímý pohon, lob a drop drop, abyste manévrovali se svým protivníkem na podlaze. Častým cvičením si můžete zlepšit mechaniku a repertoár střel. S dostatkem tvrdé práce a odhodlání se každý může stát šampionem!

Metoda 1 ze 4: Zvládnutí základů

 1. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashu Krok 1

  1 Držte raketu pevně, jako byste někomu podávali ruku. Umístěte dominantní ruku doprostřed přilnavé pásky vaší rakety dlaní ve směru, ve kterém s ní houpete. Omotejte palec přes horní část a ukazováček směřujte k horní části rakety. Omotejte spodní tři prsty kolem spodní části rukojeti.
  • Nedržte raketu příliš silně, nebo se budete snažit ji ovládat, když s ní budete houpat.
  • Pokud váš stisk není dostatečně pevný, ztratíte sílu ve svém švihu.


 2. Obrázek s názvem Staňte se squashovým šampiónem Krok 2

  2 Míč podávejte tak, že jím projdete skrz servírovací box. Podávání je základním prvkem zvládnutí hry squash. Začněte zadní nohou v servírovacím boxu a přední nohou na předním kurtu. Nenápadnou rukou vypíchněte míč ven a od sebe na délku ramen. Jakmile míč začne padat do vzduchu, švihněte raketou, abyste udeřili míč proti zdi směrem k soupeři.
  • Servírovací boxy jsou dva menší čtverce, které sedí v jedné rovině se stěnou uprostřed hřiště.

  Spropitné: Míč musí dopadnout na hráčovu stranu hřiště, aby se považoval za legální podání, ale může se odrazit od zdí. Využijte to ve svůj prospěch k promíchání protivníka.

 3. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashu Krok 3

  3 Udržujte flexibilní postoj mezi výnosy a podáváním. Squash vyžaduje hodně vodorovných a svislých pohybů po podlaze hřiště, takže se budete muset rychle pohybovat v různých směrech. Zůstaňte připraveni tím, že budete mít kolena mírně pokrčená s chodidly přímo pod rameny. Držte raketu oběma rukama, zatímco čekáte, až se míč odrazí od zdi pro případ, že byste potřebovali vyměnit ruce, abyste na něj dosáhli.
 4. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashu Krok 4

  4 Zvykněte si na používání otevřených a uzavřených vzorců pohybu. Ve squashi se otevřeným pohybem rozumí jakýkoli boční pohyb, kdy šoupnete nohama ze strany na stranu, aniž byste překřížili levou a pravou nohu. Uzavřený pohyb se týká jakéhokoli bočního pohybu, kdy otáčíte boky, abyste běželi po podlaze a přitom zkřížili nohy. Nespoléhejte na jeden druh pohybu na podlaze a zvykněte si při hraní používat obě formy pohybu tím, že si procvičíte práci nohou.
  • Otevřený pohyb obvykle trvá déle, než urazí vzdálenost na podlaze, ale umožňuje přesněji sledovat míč.
  • Uzavřený pohyb je rychlejší, ale často povede k nepřesným úderům, protože musíte přesunout boky, abyste po pohybu zasáhli míč.
 5. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 5

  5 Při pohybu zvedněte raketu, abyste zůstali připraveni. Když cestujete na místo, kde se nachází míč, zvedněte raketu do herní ruky, abyste zkrátili čas potřebný k efektivnímu odpalu míče. To také umožní hybnost vašeho těla, aby vám pomohla projít míčem co nejsilněji. reklama

Metoda 2 ze 4: Použití různých tahů

 1. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashu Krok 6

  1 Zvládněte přímý pohon standardních střel a návratů. Přímý pohon, také známý jako délkový výstřel, je nejčastější střelou ve squashi. Chcete -li provést přímý pohon, švihněte raketou rovnoběžně s míčem, který přichází k vám, a sledujte jej stejným směrem, odkud přišel. Výsledkem bude, že míč bude cestovat co nejrychleji ve stejné výšce, ze které se původně odrazil. Přímý pohon je nezbytný pro vrácení míče a jeho rychlé tlačení do různých částí podlahy.
  • Při procházení natáhněte ruku směrem ke zdi a ohněte zadní koleno do 90stupňového úhlu při švihu.
 2. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 7

  2 Spolehněte se na drop shot, abyste skórovali poté, co se váš soupeř pohybuje do strany. Drop drop je jakákoli střela, při které míč jemně zasáhnete na zadní zeď, abyste získali čas na to, aby se dvakrát odrazil před soupeřem, čímž získáte bod. Chcete -li provést drop drop, stačí raketu naklonit směrem ke spodní části zadní stěny a zasáhnout ji měkčeji, než byste normálně dělali. Hrajte drop dropy poté, co se váš protivník posunul příčně po podlaze, protože budou muset přemístit nohy, aby se posunuli vpřed.
  • Pokuste se zasáhnout své výstřely co nejníže na zadní stěnu. Díky tomu bude váš protivník mít méně času dosáhnout míče, když začne padat.
 3. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 8

  3 Pokud váš soupeř hraje dopředu, použijte střelu lobem. Laloková střela je, když hrajete míč svisle mimo zadní stěnu, abyste jej vyklonili směrem k zadní části hřiště. Chcete -li provést střelu z laloku, držte raketu níže u země a švihněte vzhůru skrz míč, jak jej zasáhnete. To pošle míč létající vzduchem k zadnímu okraji hřiště. Udělejte to, když váš soupeř hraje v přední polovině hřiště, abyste je přinutili běžet dozadu a střílet míč za nimi, čímž získáte výhodu.
  • Střela laloku nemusí být nutně měkká. Musíte zasáhnout míč dost tvrdě, abyste jej poslali na opačný konec hřiště.
 4. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 9

  4 Pomocí střely přes kurt promíchejte svého protivníka. Střela na křížový kurt označuje jakoukoli střelu, která posílá míč směrem k rohu, který je nejdále od vašeho soupeře. Střela napříč soudem donutí protivníka hýbat nohama, což mu zabrání získat kontrolu nad svým úderem, jakmile dorazí. Pomocí střely přes kurt udržujte kontrolu nad podlahou a unavte svého protivníka.
  • Soupeře můžete předstírat tak, že budete předstírat, že seřadíte pravidelnou rovnou jízdu, a v poslední možné chvíli změníte úhel své rakety.

  Spropitné: Pokuste se vyhnout nárazu na boční stěnu, jinak riskujete změnu hybnosti míče, který se odráží od zadní stěny.

  reklama

Metoda 3 ze 4: Porazte svého protivníka

 1. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 10

  1 Změňte pozici návratu podle síly protivníka. Pokud váš soupeř neustále odpaluje míč tak tvrdě, jak to jen jde, budete se chtít od linie T posunout dále dozadu. Pokud váš protivník důsledně zasahuje míč nebo má slabší úder, zkuste se posunout nahoru k obslužnému boxu, abyste chytili míč dříve, než dvakrát odskočí.

  Spropitné: linie T je oblast ve středu podlahy, kde se značkovací čáry setkávají a vytvářejí 2 úhly 90 stupňů. Je považován za střed podlahy a měli byste se pokusit ji obsadit tak dlouho, jak je to možné, abyste se snadno dostali do každé části podlahy.

 2. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 11

  2 Střídáním rohů omezte možnosti svého protivníka. Pokud zasáhnete zadní stěnu v blízkosti rohů, míč se při návratu odrazí od sousední zdi, což ztěžuje předpověď, kde dopadne vašemu soupeři. Střídání rohů zvýší obtížnost vašeho soupeře, protože se bude muset pohybovat bočně po hřišti a předpovídat přistání míče. Při hraní rohových střel přes soud se houpejte prudce, aby váš soupeř nedokázal odpovědět salvou.
  • Volej je obecný termín pro jakoukoli tvrdou střelu, která napadne soupeřovu kontrolu nad podlahou tím, že je donutí se hýbat.
 3. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 12

  3 Hrajte před svým soupeřem, kdykoli je to možné. Pokud váš soupeř vrátí míč ze strany nebo rohu hřiště, vykročte před nimi směrem ke středu hřiště. Získáte tak kontrolu nad největší částí podlahy. Pokud váš soupeř zůstane za vámi poté, co vrátí další střelu, budete mít jasné zorné pole, abyste mohli sledovat míč, zatímco váš soupeř nebude, protože budete stát před nimi.
 4. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashu Krok 13

  4 Přepínejte mezi vrácením míče na boční a zadní stěnu. Ve squashi můžete zasáhnout boční zeď, než váš míč zasáhne zadní zeď. Přepnutím z úderu míče přímo na zadní stěnu a boční stěny odhodíte svého protivníka a bude pro něj obtížné předvídat, kam míč posíláte.
  • První úder na boční stěnu také sníží celkovou rychlost míče při returnu, zkuste to tedy udělat, když váš soupeř hraje směrem k zadní části hřiště.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Procvičování vašich dovedností

 1. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 14

  1 Střídavě podávejte boxy, abyste zvládli podávání na obou stranách. Pokud při podávání získáváte po sobě jdoucí body, musíte střídat podávací boxy. Procvičujte podávání z obou stran, abyste si mohli pohodlně měnit polohy na podlaze.
  • Postavte se stejným směrem na každou stranu hřiště, i když to znamená, že se houpáte ke zdi na opačné straně.
 2. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 15

  2 Zkuste míč proříznout pod úhlem, aby se točil. Pokud při úderu míčkem pohnete raketou do strany a dolů, zatočíte s ní. Točící se koule změní směr, jakmile narazí na zadní stěnu, což způsobí, že váš soupeř špatně interpretuje místo, kde míč dopadne. Toto je známé jako vývrtka a zvládnutí může trvat dlouho. Trénujte vývrtku tak, že změníte úhel a směr švihu při podávání nebo vracení míče.
 3. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashe Krok 16

  3 Trénujte úder míče na stejnou část zadní stěny. Abyste se zahřáli nebo se zlepšili v ovládání míče, postavte se do jedné části podlahy a odpalujte míč do stejné části zadní stěny znovu a znovu. Zaměřte se na to, aby se míč pokaždé vrátil do vaší polohy, aby se vytvořila konzistence vašeho úderu. To vám pomůže zvyknout si na ovládání polohy míče na podlaze.

  Spropitné: Dělat to 5 minut před hraním zápasu je skvělý způsob, jak zahřát míč a připravit úder na soutěžní hru.

 4. Obrázek s názvem Staňte se šampiónem squashu Krok 17

  4 Prostudujte si hru sledováním profesionálních hráčů. Sledujte profesionální zápasy osobně nebo online a věnujte pozornost tomu, co každý hráč dělá, aby se pokusil přelstít svého soupeře. Pokuste se začlenit jejich mechaniku a tahy do vaší hry, abyste zlepšili své dovednosti, jak rostete jako hráč. S dostatkem tréninku byste to jednou mohli být v televizi! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám zabránit tomu, abych znervózněl ve squashových hrách Každý je někdy nervózní v soutěžních situacích, ale při cvičení získáte nervy a získáte sebevědomí.
 • Otázka Jsem národní hráč. Mohu konzumovat energetické nápoje, jako je Red Bull? Ano, můžete, ale neměli byste. Voda je nejlepší nápoj ke konzumaci, dokonce lepší než energetické nápoje jako Gatorade, Aquarius a další.
 • Otázka Je 20 pozdě na to být profesionálním squashovým hráčem? Ne, 20 není pozdě. Pokoušejte se pokračovat, dokud neuspějete. Neexistuje žádný konkrétní věk na to, stát se hráčem squashe.
 • Otázka Mám držet raketu nahoře nebo dole? Držení rakety na dně je nejlepší pro jakoukoli hru s raketami. Držení rakety nahoře by bránilo flexibilitě pohybu. Je lepší jej držet na dně, protože poskytuje větší přesnost a brání tomu, aby se vaše střela vychýlila z kurzu.
 • Otázka Jak provedu křížový výstřel? Držte raketu, mířte na míč a trefte ho před tělo a přitom přenášejte váhu dopředu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Andy Roddick pořídil v dospívání veselé potoky na blonďaté vlasy Rogera Federera. Federerův blonďatý vzhled nyní stojí proti blonďatému vzhledu Dominica Thiema v zajímavé anketě Tennis Channel.

Ne, tady nemluvíme o Brazilci. Čínská tenisová hvězda Li Na nedávno odhalila svoji voskovou sochu v muzeu Madame Tussauds v jejím rodném městě Wuhan, před oficiálním otevřením muzea 28. září Li & hellip; pokračovat ve čtení

Oklahoma State a Missouri se v neděli sejdou na zápas 25 nejlepších zápasů. Zde je návod, jak to sledovat online naživo.

Jak napíchnout volejbal. Stoupání volejbalu znamená násilné odpalování míče směrem k podlaze na straně soupeřovy sítě. Počkáte, až setr postaví míč poblíž sítě, poté se k míči přiblížíte, vyskočíte a vejdete ...

Jak vyléčit zlomeninu nohy u králíka. Pokud má váš králík bolest se zraněnou nohou, rychle mu zajistěte lékařskou péči, kterou potřebuje. Pokud se zdá, že váš králík bolí, noha visí nebo váš králík kulhá, může mít nohu ...

Ministryně sportu ve Francii Roxana Maracineanu nedávno zvážila plánování letošního Roland Garros.