Jak grilovat steak

Pokud toužíte po pěkném, něžném steaku, ale nemáte přístup ke grilu, nebojte se! Grilovaný steak je stejně chutný jako jeho grilovaný sourozenec a můžete jej ve své troubě připravit o něco více než litinovou pánev.

Ingredience

 • Steak (1–1,75 palce (2,5–4,4 cm) tlustý)
 • Olivový olej (1 polévková lžíce (15 ml) na steak)
 • Sůl a pepř na dochucení


Část 1 ze 3: Příprava a opečení steaku

 1. Obrázek s názvem Broil Steak Krok 1

  1 Vyberte si jemný steak. Některé steaky se budou smažit lépe než jiné, proto byste při výběru kusů masa měli být opatrní. Pro grilování vyberte něžný steak jako svíčkovou, porterhouse, ribeye, top bedra, oko kulatý nebo T-bone.
 2. Obrázek s názvem Broil Steak Krok 2

  2 Nechte steak dosáhnout pokojové teploty. Můžete použít jakýkoli druh steaku, který chcete, od flank steaku po špičkovou svíčkovou. Jen se ujistěte, že je steak tlustý mezi 1–1,75 palce (2,5–4,4 cm). Vyjměte steak z lednice a dejte ho na talíř na pult na 20-30 minut, aby měl pokojovou teplotu. Pokud do trouby vložíte studený steak, může se stát, že se bude vařit nerovnoměrně, proto je důležité nechat ho trochu zahřát.
  • Pokud je steak zmrzlý, zcela ho rozmrazte v lednici, což může trvat až 12 hodin. Vyhněte se rozmrazování masa na pultu, které by mohlo způsobit růst škodlivých bakterií. Jakmile je rozmražený, vyjměte ho z lednice a nechte jej ohřát na pokojovou teplotu.
 3. 3 Vložte litinovou pánev do trouby a zapněte brojler. Zatímco se steak zahřívá na pokojovou teplotu, můžete si předehřát pánev a troubu. Otočný ovladač trouby nastavte na „Broil“. Ujistěte se, že stojan, který používáte, je asi 10–15 cm od topného tělesa (v případě potřeby jej přemístěte pomocí rukavic). Poté položte litinovou pánev na horní část stojanu a nechte ji 5-10 minut zahřívat.
  • Pokud má váš steak vysoké i nízké možnosti brojlerů, rozhodněte se pro vysoký.
  • Pokud nemáte litinovou pánev, použijte místo ní pánev z nerezové oceli. Nepoužívejte nepřilnavou pánev. Velmi vysoké teploty zahrnuté v tomto procesu vaření mohou poškodit nepřilnavý povlak a způsobit, že škodlivé částice z povlaku skončí ve vašem jídle.
 4. 4 Steak okořeníme nebo marinujeme podle potřeby. Méně křehké kusy masa budou chutnější, pokud je nejprve marinujete. Pokud máte oblíbenou kaši, koření nebo marinádu na steaky, klidně ji použijte. Jinak můžete každý steak potřít asi 1 polévkovou lžící (15 ml) olivového oleje a poté z obou stran ochutit solí a černým pepřem.
  • Můžete si připravit lahodnou marinádu 1/4 šálek (59 ml) sójové omáčky, 2 polévkové lžíce (30 ml) worcesterské omáčky, 3 lžíce (8,4 g) mletého česneku, 1 lžička (3,1 g) česnekového prášku a ½ lžičky (1,6 g) cibulového prášku .
  • Alternativně můžete vyzkoušet steak z 1 stroužku česneku, 2 lžičky (6,2 g) papriky, 2 lžičky (6,2 g) mletého koriandru, 1 lžičku (3,1 g) koprového semínka, ½ lžičky (1,6 g) sušeného hořčice, ¼ lžičky (0,8 g) kajenského pepře a sůl a černý pepř podle chuti.
 5. 5 Vyjměte pánev z trouby a vložte do ní steak. Odstraňte litinovou pánev pomocí kuchyňské rukavice, abyste si nespálili ruku. Opatrně vložte steak do pánve pomocí kleští. Kvůli teplu a oleji bude plivat a prskat! Odejít 1/2 1,3 cm (1,3 cm) prostoru mezi steaky na pánvi.
 6. 6 Steak opečte 3 minuty na každé straně. Vložte pánev zpět do trouby a zavřete dvířka. Po 3 minutách opatrně vyjměte pánev a pomocí kleští steak otočte. Poté vložte pánvi zpět do trouby, zavřete dvířka a steak smažte ještě 3 minuty. reklama

Část 2 ze 3: Vaření steaku perfektně

 1. Obrázek s názvem Broil Steak Krok 7

  1 Zapněte troubu na 260 ° C. Poté, co steak opečete 3 minuty na každé straně, otočte ovladač trouby z „Broil“ na 260 ° C. To umožní vašemu steaku dokončit vaření na požadovanou teplotu a stupeň propečení.
  • Steak nemusíte znovu obracet; jednoduše ho nechte na místě po dobu vaření.
 2. 2 Steak vařte 1–5 minut, pokud ho máte rádi výjimečně. Pokud má váš steak tloušťku 2,5 cm, vařte jej 1 minutu. Pokud má tloušťku 3,25 cm, vařte ji 2–3 minuty. Pokud má tloušťku 4,75 cm, vařte ji 4–5 minut.
  • Steak by měl dosáhnout teploty 49–54 ° C (120–130 ° F) měřeno teploměrem pro okamžité čtení masa.

  Spropitné: U středně vzácného steaku hledejte teplotu 57 ° C.

 3. 3 Steak vařte 2–7 minut, pokud máte rádi střední. Pokud má váš steak tloušťku 2,5 cm, vařte jej 2–3 minuty. Pokud má tloušťku 3,25 cm, vařte ji 4–5 minut. Pokud má tloušťku 4,75 cm, vařte ji 6–7 minut.
  • Vyzkoušejte steak pomocí teploměru s okamžitým odečtem masa, abyste se ujistili, že dosáhne teploty 60–66 ° C (140–150 ° F).
 4. 4 Steak vařte 4-9 minut, pokud vám chutná středně dobře. Pokud má váš steak tloušťku 2,5 cm, vařte jej 4-5 minut. Pokud má tloušťku 3,25 cm, vařte ji 6–7 minut. Pokud má tloušťku 4,75 cm, vařte ji 8–9 minut.
  • Pomocí okamžitého teploměru na maso vyzkoušejte steak na teplotu 150–160 ° F (66–71 ° C).

  Chcete, aby byl váš steak dobře upečený? Fotografujte při teplotě 71 ° C.

  reklama

Část 3 ze 3: Servírování steaku

 1. 1 Steak necháme 3–10 minut odpočinout. Pánev vyjměte z trouby, poté troubu vypněte. Přeneste steak na prkénko nebo talíř, aby jej pánev nepřestala vařit. Nechte steak odpočívat minimálně 3 minuty nebo maximálně 10 minut, aby měl maso čas absorbovat šťávy. Pokud steak okamžitě nakrájíte, šťávy se rozlijí a steak bude sušší. ODBORNÁ TIP

  Vanna Tran

  Zkušená kuchařka Vanna Tran je domácí kuchařka, která začala vařit se svou matkou ve velmi mladém věku. Zajišťovala akce a organizovala vyskakovací večeře v oblasti San Francisco Bay Area více než 5 let. Vanna Tran
  Zkušený kuchař

  Věděl jsi? Všechny steaky se budou vařit ještě nějakou dobu poté, co je vytáhnete z trouby kvůli teplu nahromaděnému uvnitř masa. Toto množství času je známé jako doba odpočinku. Když steak vyjmete z trouby trochu dříve, než dosáhne požadované vnitřní teploty, umožní vám steak během doby klidu dokonale uvařit!

 2. 2 Pokud je to žádoucí, steak nakrájejte šikmo. Pokud chcete, můžete steak před podáváním šikmo naporcovat. Použijte ostrý nůž a bezpečné prkénko. Řezání šikmo povede k nejjemnějšímu masu.
 3. Obrázek s názvem Broil Steak, krok 13

  3 Steak podávejte na teplých talířích. Aby byla teplota steaku zachována, je skvělé ho podávat na teplých talířích. Jednoduše vložte plechy vhodné do trouby na 2–5 minut do ještě teplé (ale vypnuté) trouby a opatrně je vyjměte rukavicemi.
  • Zbytky dejte na 3-4 dny do vzduchotěsné nádoby.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud má moje trouba nastavení Hi a Lo pro Broil, které mám použít? Může se lišit v závislosti na vaší troubě. Obecně se však Hi používá k vaření steaků, mletého masa a vepřových kotlet. Lo se používá pro kuře a ryby.
 • Otázka Mám nakrájet řízek před nebo po uvaření? Poté, co ji uvaříte, a poté, co měla čas na odpočinek. Krájení příliš brzy způsobí vyčerpání všech šťáv a chutí. To platí i pro většinu ostatních potravin - kuře, ryby, chléb, pizzu atd. - krájení se obvykle provádí po uvaření jídla.
 • Otázka Mám dát máslo na řízek před nebo po grilování? Máslo naneste hned poté, co steak vyjmete z brojleru. Tímto způsobem se může roztavit, zatímco necháte steak „odpočívat“.
 • Otázka Jak dlouho smažím steak v troubě? Grilujte na vysoké teplotě po dobu tří minut z každé strany, poté snižte teplotu na 300 stupňů a z každé strany vařte čtyři minuty.
 • Otázka Kde nastavím rošt v troubě? Upravte rošt tak, aby byla horní část steaku asi 10 cm od topného tělesa brojlerů.
 • Otázka Měly by při pečení steaku zůstat dveře trouby částečně otevřené? Ne. Myšlenka je vysoká teplota, maso rychle osmahnout a dostat ho z trouby, než se její střed převaří. Otevření dveří to porazí.
 • Otázka Do mé pánve se nevejde. Zničí to, když to před vařením rozkrojím na polovinu? Ne, nemělo by to škodit. Můžete buď použít větší pánev, nebo ji ostrým nožem nakrájet na požadovanou velikost. Nemělo by to zničit steak.
 • Otázka Steak se vaří i po vyjmutí z brojleru? Ano. Tento proces se nazývá „přenesení vaření“ a zahrnuje teplo na povrchu masa, které se po vyjmutí z trouby pohybuje do jeho středu. Maso obvykle „přenáší“ asi 5 až 10 stupňů.
 • Otázka Pokud budu grilovat řízek, musím ho opéct? Nemusíte, ale doporučuji pro větší chuť.
 • Otázka Mohu grilovat steak a jiný druh masa současně? Nedoporučuji to, protože různé kusy masa vyžadují různé teploty a časy vaření.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Pokud na sporáku používám spodní brojler, jak upeču steak?
 • Jak dlouho mám steak vařit na 500 °, pokud chci, aby byl vzácný?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se vaše topné těleso brojlerů stále vypíná, protože je „až do teploty“, můžete troubu přimět, aby ji udržela zapnutou, a to tak, že mírně otevřete dveře trouby.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vždy si umyjte ruce a desinfikovat kuchyňské povrchy po manipulaci se syrovým masem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Litinová pánev
 • Rukavice do trouby
 • Prkénko
 • Ostrý nůž
 • Teplé talíře
 • Vzduchotěsný kontejner (na zbytky)

Populární Problémy

Jedlá soda je přírodní a ekologický způsob čištění zlata. K čištění zlatých kousků můžete použít jedlou sodu-ocet nebo roztok mýdla na pečení. Sodu a vroucí vodu můžete také použít k čištění ...

Ve středu se v Lize národů UEFA střetnou Portugalsko a Švédsko. Zde můžete sledovat zápas v USA.

Jak rychleji uzdravit kosti po operaci. Chcete -li urychlit proces hojení kostí, můžete provést několik kroků. Například můžete urychlit proces hojení tím, že odpočinete poraněnou část těla a vezmete minerály a vitamíny ...

Lidé mají odedávna fascinaci vyhazovat věci do vzduchu. Bohužel se zdá, že se tento trend v dohledné době nemění. Pokud naprosto musíte udělat jednoduchou výbušninu pro zábavu, řiďte se těmito radami, abyste to alespoň udělali bezpečně ....

Rafael Nadal je známý tím, že na trénincích ukazuje stejnou intenzitu jako ve svých zápasech. A právě teď světová č.

Djokovič začíná nabídku zůstat č. 1 potopením Mullera