Jak se starat o britskou krátkosrstou kočku

Péče o britskou krátkosrstou kočku není nepodobná péči o většinu ostatních koček. Zajistěte, aby vaše kočka pravidelně navštěvovala veterináře. Umyjte kočce zuby, vyměňte jí podestýlku a pravidelně ji čistěte. Udržujte svou kočku British Shorthair zdravou poskytováním výživné stravy. Pomozte své kočce překonat její přirozený sklon ke lenosti poskytnutím příležitostí ke hře a pohybu.Metoda 1 ze 3: Správa základní péče

 1. 1 Vezměte svou kočku k veterináři. Když poprvé získáte svou britskou krátkosrstou kočku, zkontrolujte její zdravotní a zdravotní záznamy. Vezměte to k veterináři, abyste mohli určit, kdy může být vaše kočka sterilizována nebo kastrována, a naplánovat si s veterinářem plán, aby vaše kočka absolvovala pravidelné kontroly (nejméně dvakrát ročně).
  • Renomovaní chovatelé by již měli podat počáteční očkování a léky proti červům, ale vaše kočka může potřebovat další očkování a stále bude potřebovat pravidelné kontroly.
  • Vaše krátkosrstá kočka bude navíc muset být co nejdříve vykastrována nebo vykastrována.
 2. 2 Vyčistěte zuby své kočce. Britské krátkosrsté kočky jsou vystaveny zvláštnímu riziku zánětu dásní, proto si denně čistěte zuby své kočky pomocí speciálně vytvořené kočičí zubní pasty. Chcete -li, aby se vaše kočka aklimatizovala na čištění zubů, nechte ji olíznout něco dobrého z kartáče - například svačinu nebo kuřecí vývar. Poté nechte svou kočku sedět někde pohodlně. Přidejte do kartáčku zubní pastu, poté rozdělte kočičím rtům a jemně vyčistěte zuby kartáčem pohybem nahoru a dolů.
  • Mluvte se svou kočkou během celého procesu, abyste jí pomohli zůstat v klidu.
  • Možná budete chtít použít prstový kartáč - malou plastovou pomůcku, která se pohodlně vejde přes váš prst. Kartáče na prsty mají velmi krátké štětiny vhodné pro zuby kočky.
  • Stejně jako lidská zubní pasta je zubní pasta pro kočky k dispozici v různých příchutích, jako je slad, tuňák atd. Najděte příchuť, kterou má vaše kočka ráda, aby byl proces příjemnější.
 3. 3 Hledejte známky kožních problémů. Pokud vidíte, jak vaše kočka nadměrně olizuje, žvýká nebo si kouše kůži, může být něco špatně. Zkontrolujte kůži kočky, zda nemá zarudnutí, rány a podráždění. Tyto příznaky a chování mohou být způsobeny libovolným počtem stavů, včetně blech, infekcí nebo alergií.
  • Další informace získáte od svého veterináře a poskytnete mu co nejvíce informací o tom, kdy se poprvé objevily kožní problémy vaší kočky a jakým způsobem se kočka zabývá.
  • Pokud žvýkání nebo škrábání vaší kočky trvá dostatečně dlouho, můžete si také všimnout holohlavých míst, kde je kůže podrážděná.
 4. 4 Pravidelně měňte podestýlku vaší kočky. Britské krátkosrsté kočky potřebují svůj odpadkový koš denně vyprázdněný. Podestýlka by měla být odstraněna a vyměněna alespoň jednou týdně a v některých případech až dva dny. Kontrolujte často podestýlku, zda neobsahuje hrudky, zápach nebo vlhko. To jsou všechna znamení, že je čas vyměnit vrh.
  • Umístěte podestýlku na místo, kde může vaše kočka získat soukromí a cítit se bezpečně. Umístěte jej například do nepřístupné části domu. Neumisťujte jej do hlučné části domu (například poblíž pece nebo sušičky) a neumísťujte jej poblíž potravin nebo vody.
  • Pokud máte vícepodlažní dům, umístěte na každou úroveň odpadkový koš.
  • Nepřidávejte příliš mnoho podestýlky. Většina koček nemá ráda boxy, které jsou naplněné více než dva palce hluboko.
 5. 5 Kartáčujte kočičí srst. I přes krátkou srst britské krátkosrsté kočky je nutno pravidelně česat (alespoň jednou týdně), aby se omezilo jejich svlékání. Pokud si všimnete v kočičí srsti spleti nebo podložky, vyčesejte je co nejdříve. Pomocí hřebenu nebo kartáče s tuhými štětinami odstraňte odumřelé vlasy a rozetřete kožní oleje.
  • Kartáčujte svou britskou krátkosrstou kočku častěji, když na jaře a na podzim vrhá.
  • Kartáčujte svou kočku častěji, když zestárne a již se nemůže věnovat péči o sebe se stejnou úrovní důslednosti a nadšení, jako tomu bylo dříve.
 6. 6 Vyčistěte uši své kočky. Kočky zřídka potřebují vyčistit uši, ale každopádně byste je měli kontrolovat jednou týdně. Pokud vidíte voskovité usazeniny, požádejte svého veterináře o speciální přípravek na vymazání uší vaší kočky. Nepokoušejte se čistit jeho uši vatovým tamponem nebo jiným výrobkem určeným pro lidi, protože by to mohlo kočce ublížit.
  • Používejte pouze čisticí prostředky určené pro kočky a schválené veterinářem. Nikdy nevkládejte nic do zvukovodu vaší kočky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Krmení vaší kočky

 1. 1 Krmte svou kočku krmivem přiměřeným věku. Když je vaše britská krátkosrstá kočka kotě, měla by být krmena speciálně vyvinutým krmivem pro kotě. Poté, co je to přibližně jeden rok nebo dříve, pokud to doporučuje váš veterinář, můžete pomalu přejít na krmení vaší kočky na běžné krmivo pro dospělé kočky.
 2. 2 Vyberte si kvalitní krmivo pro kočky. Stejně jako všechny kočky, i britské krátkosrsté vyžadují vyváženou stravu se správným poměrem vitamínů a minerálů. Zkontrolujte štítek s informacemi o přísadách a výživě a ujistěte se, že krmivo pro kočky, které kočce dodáváte, je zdravé. Zdravé krmivo pro kočky bude obsahovat maso, vedlejší produkty z masa nebo mořské plody mezi svými prvními přísadami, protože tyto přísady obsahují aminokyseliny a mastné kyseliny, které vaše kočka potřebuje.
  • Krmivo pro kočky, které je formulováno se zdravou rovnováhou, bude opatřeno logem Asociace amerických úředníků pro kontrolu krmiv (AAFCO) nebo jiného renomovaného subjektu.
 3. 3 Vyberte si kočičí krmivo, které vaší kočce chutná. Stejně jako lidé mají různé kočky různé chuťové preference. Někdo bude mít rád suché jídlo, i když většina dává přednost polo vlhkému nebo mokrému jídlu. Krmiva pro kočky jakékoli konzistence jsou k dispozici v různých příchutích, jako je losos nebo kuře. Kupte si několik různých druhů krmiv pro kočky a sledujte jejich stravovací návyky, abyste zjistili, které krmivo pro kočky preferuje.
 4. 4 Vyměňte kočce denně vodu. Kočky používají vodu, aby zůstaly hydratované, eliminovaly odpad a trávily potravu. Každý den vyprázdněte kočce misku s vodou a naplňte ji čistou, studenou vodou.
  • Nejlepší typ misek na vodu (a jídlo) bude vyroben z keramiky nebo skla. Lehké plechové a plastové nádobí je náchylnější k rozlití.
 5. 5 Nepodávejte kočce doplňky. Pokud váš veterinář nestanoví jinak, nepřidávejte do krmiva kočky minerální nebo vitamínové doplňky. Mohlo by to způsobit zdravotní komplikace později.
 6. 6 Nepřekrmujte svou kočku. Vzhledem k tomu, že britské krátkosrsté kočky jsou relativně líné, je obezita vážným zdravotním rizikem. Aby byly zdravé, krmte je objemem jídla, které jim umožní udržet si stabilní a zdravou váhu. Zralá britská krátkosrstá kočka bude vážit 4,1 až 8,2 kg.
  • Obézní kočky by mohly trpět osteoartrózou, cukrovkou a problémy s močením.
  • Pokud vaše kočka příliš přibere na váze, zmenšete porce, které ji krmíte, a/nebo přejdete na nízkokalorické krmivo, dokud se její hmotnost nevrátí k normálu.
  • Poté dejte své kočce více pohybu a méně kalorií, než měla dříve, aby si mohla udržet zdravou váhu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Poskytování cvičení a stimulace

 1. 1 Nabídněte své kočce upoutávku. Hračky na upoutávku připomínají malé rybářské hole, s míčkem nebo fuzzy kouskem připevněným na provázku, který visí na konci dlouhé tyče. Pomocí těchto hraček můžete svou kočku zapojit tak, že jí visící předmět přidržíte nad hlavou nebo v její blízkosti a poté ji houpete dopředu a dozadu. Je to vaše kočka, která jde předmět obchytat nebo zachytit, okamžitě ho strhnout zpět.
  • Opakujte několikrát, aby byly reflexy a koordinace vaší kočky ostré.
 2. 2 Hoďte míč pro svou kočku. Britské krátkosrsté kočky milují pronásledování malých pohybujících se předmětů. Hoďte malou pingpongovou kouli nebo pomačkanou kouli papíru přes místnost, aby je mohli pronásledovat. Až to vaše kočka vzpamatuje, znovu ho vyhoďte.
 3. 3 Použijte laserové ukazovátko. Vaše britská krátkosrstá kočka si užije spoustu legrace při pronásledování laserového ukazovátka. Namiřte laserové ukazovátko na místo na podlaze. Když vaše kočka „chytí“ laserový bod, přesuňte ho na jiné místo, pak na jiné atd. Tato hra poskytuje vaší kočce skvělou zábavu.
  • Mějte však na paměti, že používání laseru je kontroverzní, protože kočka není spokojena se skutečným chycením kořisti.
 4. 4 Pokud můžete dohlížet, nechte velký papírový sáček ležet. Vaše britská krátkosrstá kočka se bude skvěle bavit prozkoumáváním prázdného prostoru uvnitř velkého papírového pytle. A když se unaví průzkumem, vaše kočka si užije ještě více zábavy při roztržení pytle na kusy.
  • Než kabelku opustíte, uřízněte jí všechny rukojeti, aby nedošlo k udušení.
  • Nevynechávejte tašky jakéhokoli druhu - papírové nebo plastové - aby se vaše kočka roztrhla, pokud na hru nemůžete dohlížet.
 5. 5 Zajistěte lezecké stavby. Z místního obchodu s domácími zvířaty můžete snadno získat lezecký kočičí dům (pohodlně polstrovaný ze všech stran kobercem). Vaše kočka si užije příležitost pohybovat se ve více úrovních kočičího domu. Jakýkoli druh víceúrovňové lezecké struktury, která povzbuzuje vaši kočku ke skokovému lezení, jí může pomoci získat potřebné cvičení.
 6. 6 Vezměte svou kočku na plavání. Speciální centra vodoléčby určená pro kočky a psy ke koupání by mohla vaší britské krátkosrsté kočce pomoci získat kondici, zvláště pokud potřebuje zhubnout. Pokud má vaše kočka ráda vodu, specialista vám může pomoci připoutat na ni záchrannou vestu a nechat ji plavat v bazénu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka V jakém věku mohu začít česat britské kotě s krátkými vlasy? Můžete začít s kartáčováním zlehka co nejdříve, aby si kočka na kartáčování zvykla. Pořiďte si měkký kartáč a buďte velmi jemní.
 • Otázka Přijal jsem 4letou BSH. Zítra to budou 3 týdny od jeho příjezdu z Kapského Města. Proč se celý den stále schovává? Vyjde ven a v noci spí na naší posteli. Máš děti? Pokud ano, pak se jich pravděpodobně bojí. Pokud tomu tak není, možná ho něco děsí, možná hlasité zvuky nebo možná vůně. Zkuste ho během dne najít a pohladit, věnujte mu hodně pozornosti.
 • Otázka Dostal jsem své britské krátké vlasy jako upoutávku, ale kdykoli to dostanu ven, prostě zvrací! Hračky jsem se zbavil, ale nejsem si jistý, proč by to dělala. Je možné, že hračka v sobě měla kočičí had. Catnip způsobuje u různých koček různé reakce. Mohlo to být také alergické na jiný materiál, ze kterého byla hračka vyrobena.
 • Otázka Při krmení mé kočky, jaká je doporučená velikost porce? V závislosti na věku a hmotnosti se může pohybovat od poloviny sáčku po sáček mokrého jídla, nebo malou hrstku po pravidelnou hrst suchého krmiva. Vaše kočka by měla být krmena 2-3krát denně; občasné občerstvení/pamlsky jsou v pořádku. Můžete také požádat svého veterináře, aby zvážil vaši kočku a určil, kolik by měla jíst.
 • Otázka Kolik krmiva mám dát své kočce? Záleží na váze vaší kočky. Vaše kočka potřebuje asi 25 až 35 kalorií jídla na libru tělesné hmotnosti a suché krmivo pro kočky je obvykle asi 300 kalorií na šálek.
 • Otázka Co musím denně dělat? Jediné, co opravdu musíte denně dělat, je krmit vaši kočku, zajistit, aby měla čerstvou vodu, nabrat její bednu a dát jí hračky na hraní a spoustu lásky.
 • Otázka Mohou být britské krátkosrsté chovány uvnitř? Britští krátkosrstí jsou obvykle milující domov a jsou dobrými domácími kočkami. Přestože si běh venku užijí, tak jim možná postavte venkovní běh, pokud je to možné, nebo se projděte na postroji někde v bezpečí a bez psů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Pohled na skupiny a šance osmi hráčů na turnaji končícím v Londýně.

Oscar Pistorius je námětem nejnovějšího dokumentu 30 na 30. Nebude to v televizi, takže tady je návod, jak sledovat celý film.Váš průvodce streamováním Princezny a žáby online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Bývalí indičtí tenisoví profesionálové Somdev Devvarman a Mahesh Bhupathi nedávno dlouze hovořili o stylu hry Rogera Federera a vysvětlili, proč je Švýcar více jedinečný než Novak Djokovic a Rafael NadJak dráždit lidi. Existuje nekonečné množství způsobů, jak lidi dráždit, ať už chcete pobláznit svého učitele nebo svého malého bratra. Pokud jste připraveni čelit následkům, měli byste být schopni najít kreativní, bizarní nebo ...