Jak rozdrtit pilulku

Existuje mnoho důvodů pro drcení obsahu tablet nebo kapslí před jejich užitím, včetně potíží s polykáním léků nebo nepříjemné chuti. S opatrností, které léky lze a nelze rozdrtit, můžete své léky snadno spolknout rozdrcením léků a smícháním s jídlem nebo nápoji.Část 1 ze 4: Kontrola rozdrcení léčiva

 1. Obrázek s názvem Zavolejte někomu na mobil Krok 5

  1 Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Než budete pokračovat, zkontrolujte, zda lze léky rozdrtit nebo ne. V některých případech drcení léků jednoduše nepřipadá v úvahu - může způsobit, že léky nefungují správně, v některých případech může být ve skutečnosti docela nebezpečné.
  • Léky s prodlouženým (trvalým) uvolňováním by nikdy neměly být drceny. Jejich rozdrcení může narušit mechanismus jejich uvolnění a způsobit podání velké dávky najednou.
  • Zpožděné (enterosolventní) léky by se neměly drtit. Tato léčiva jsou potažena materiály, které jsou navrženy tak, aby chránily lék před žaludečními kyselinami nebo aby zabránily podráždění žaludku. Jejich rozdrcením lze tento mechanismus změnit.
  • Nikdy nedrťte ani nešňupejte narkotika, jako je oxycontin, kodein nebo vicodin.
 2. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 2

  2 Podívejte se na etiketu léku. Možná budete schopni identifikovat léky, které nesmí být rozdrceny, podle štítku léku. Všimněte si určitých předpon nebo přípon, které mohou naznačovat, že pilulka by neměla být rozdrcena.
  • Mezi nejběžnější předpony nebo přípony produktů s prodlouženým uvolňováním, řízeným uvolňováním nebo řízeným doručováním patří: 12hodinové, 24hodinové, CC, CD, CR, ER, LA, Retard, SA, Slo-, SR, XL, XR nebo XT.
  • Předpony pro enterosolventní tablety zahrnují EN- a EC-.
 3. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 3

  3 Požádejte o alternativní formulace. Mnoho léků přichází nebo může být připraveno v jiných formulacích, jako je kapalina nebo injekční formulace. Pokud drcení léků není možné, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, zda je tomu tak u vašich léků.
  • Orální roztoky mohou být komerčně dostupné, takže můžete pít své léky. Pokud není k dispozici, poraďte se se svými lékaři nebo lékárníky, zda lze připravit tekutý přípravek.
  • V některých případech je možná injekční formulace léčiva. Poraďte se se svými lékaři nebo lékárníky.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 KvízProč by se opožděné (enterosolventní) léky neměly drtit?Uvolníte velkou dávku léků najednou.

Zkus to znovu! To platí pro léky s prodlouženým (trvalým) uvolňováním, kde jejich rozdrcení může narušit jejich uvolňovací mechanismus. Nechcete to dělat ani se zpožděnými (enterosolventními) léky, ale z jiného důvodu. Zkuste jinou odpověď ...

Ztratíte ochranný povlak pilulky.

To je správně! Někdy existuje ochranný povlak na opožděném (enterosolventním) léku na ochranu pilulky před žaludeční kyselinou a někdy na ochranu vašeho žaludku před pilulkou! Ať tak či onak, je důležité, aby byla pilulka spolknuta celá. Přečtěte si další kvízovou otázku.Ochranná vnější vrstva udržuje vaše hrdlo a ústa v bezpečí.

Nepřesně! Pokud jde o opožděné (enterosolventní) léky, určitě chcete zachovat neporušený obal ochranné pilulky, ale není to proto, že by vaše ústa nebo hrdlo potřebovaly ochranu. Vyberte jinou odpověď!obrázky tenisových rukojetí
Obsah pilulky se tedy nerozpustí příliš rychle.

Zkus to znovu! Pokud jde o léky s prodlouženým (trvalým) uvolňováním, riskujete, že se pilulka vstřebá příliš rychle, ale je malá šance, že by se některý typ pilulky rozpustil příliš rychle. Existují i ​​další důvody, proč polykat opožděné (enterosolventní) léky vcelku. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?Část 2 ze 4: Získání zásob

 1. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 5

  1 Získejte drtící nástroje. Existuje několik způsobů, jak prášky rozdrtit. Nikdo není nadřazený nebo podřadný vůči ostatním.
  • Nákup drtiče pilulek může být pro tento úkol nejjednodušší.
  • Plastový sáček Ziploc/sendvič spolu s malým kladivem nebo těžkým šálkem. Před použitím se ujistěte, že je plastový sáček suchý a čistý.
  • Malá mísa nebo šálek spolu s robustní lžící.
  • Třecí miska a palička.
 2. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 6

  2 Získejte trochu vody, pokud ji používáte. Pilulku můžete namočit do vody. To může pilulku změkčit, což trochu ulehčí úkol bušení/mletí.
 3. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 7

  3 Vyberte si jídlo nebo pití, se kterým smícháte rozdrcené léky. Ujistěte se, že léky lze užívat s jídlem nebo tekutinou jinou než vodou. Některé léky interagují s jídlem nebo pitím a způsobují otravu jídlem a/nebo jiné škodlivé účinky. reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 KvízProč se chcete předem vyhnout drcení pilulek?

Chcete se ujistit, že užíváte dostatek léků.

Zkus to znovu! Je důležité, abyste užívali pouze dávku předepsanou lékařem. Rozdrcením pilulky pouze tehdy, když ji potřebujete užít, se můžete ujistit, že užíváte správné množství! Existuje lepší možnost!

koupit pádlo na stolní tenis
Chcete si být jisti, že neužíváte příliš mnoho léků.

Nepřesně! Ještě důležitější než neužívat dostatek léků je nebrat příliš mnoho. Přesto, i když plánujete rozdrtit pouze jeden po druhém, budete se tomu chtít předem vyhnout. Existuje lepší možnost!

Nechcete zbytečně plýtvat.

To je správně! Pokud prášky rozdrtíte příliš daleko dopředu, riskujete, že je promrháte nebo se pokazí. Pilulky rozdrťte, jak potřebujete, aby byly léky čerstvé. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 4: Rozdrcení pilulek

 1. 1 Ujistěte se, že jsou nástroje suché a čisté. Nechcete kontaminovat své léky. To by mohlo mít potenciálně škodlivý účinek.
 2. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 9

  2 Použijte drtič pilulek. Při této metodě postupujte podle pokynů výrobce. Od různých společností jsou k dispozici různé typy. Zjistěte, který z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
 3. 3 Použijte plastový sáček. Vložte pilulku do čistého a suchého plastového sáčku. Zavřete sáček a položte jej na rovný, tvrdý povrch.
  • Pilulku bušte jednou kladivem nebo těžkým šálkem.
  • Zatřeste sáčkem. Zajistěte, aby větší části pilulky mohly být rovnoměrně rozdrceny.
  • Opět prášek práskněte. Tentokrát použijte menší sílu. Možná budete muset toto několikrát opakovat, než pilulku úplně rozdrtíte.
 4. 4 Použijte metodu malé lžičky nebo třecí misky. Vložte pilulku do čistého, suchého šálku nebo hmoždíře. Pilulku namočte na pět minut do malého množství vody. Toto je volitelné, ale může pomoci změkčit pilulku. Také může být požadováno menší tloukání/mletí.
  • Prášek práskněte jednou lžící nebo paličkou pomocí velké síly. Ujistěte se, že pilulka nevyskočí z nádoby.
  • Oškrábejte léky, které mohou být přilepené na boku.
  • Pilulku znovu nalijte nebo pomelte. Tentokrát použijte menší sílu. Možná budete muset toto několikrát opakovat, než pilulku úplně rozdrtíte.
 5. 5 Vyčistěte nástroje. U všeho, co bude znovu použito, je dobře vyčistěte, aby nezůstal žádný zbytkový lék, a reagujte na léky, které budou v budoucnu rozdrceny. Opět platí, že kontaminace léků by mohla mít potenciálně škodlivý účinek. reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Pravda nebo lež: Nikdy byste neměli namočit pilulky, než je rozdrtíte.

Skutečný

Ani náhodou! Samozřejmě, pokud se obáváte toho, jak by lék mohl reagovat na vodu, můžete se kdykoli poradit se svým lékařem. Přesto většině pilulek prospěje, když se namáčejí, než se rozdrtí. Zkus to znovu...

Nepravdivé

To je správně! Namáčení pilulky před rozdrcením ve většině případů pomůže, aby byla pilulka měkčí a snáze se rozbila. Existují vzácné případy, kdy namáčení pilulky před rozdrcením může být špatná věc, ale pokud vám to dělá starosti, požádejte o radu svého lékaře! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 4 ze 4: Požití drcených pilulek

 1. Obrázek s názvem Rozdrtit pilulku Krok 13

  1 Ujistěte se, že léky lze užívat s jídlem nebo tekutinou jinou než vodou. Některé léky interagují s určitým jídlem nebo nápojem, mění jejich účinnost nebo dokonce způsobují otravu jídlem nebo závažnější vedlejší účinky. Pokud si nejste jisti, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
 2. 2 Smíchejte práškové léky s jídlem nebo nápojem. Pokud je bezpečné nebo vhodné požití s ​​jídlem nebo tekutinou jinou než je voda, rozdrcenou pilulku smíchejte s jídlem nebo nápojem podle vašeho výběru. Nejlepší je poradit se se svým lékařem nebo lékárníkem, zda by léky neměly být míseny s určitým jídlem nebo nápojem.
  • Jídlo: Jablečná omáčka, pudink, arašídové máslo atd.
  • Nápoje: mléko, čokoládové mléko, ovocné šťávy atd.
 3. Obrázek s názvem Crush a Pill Krok 15

  3 Vezměte jednu dávku v hodnotě léku. Je důležité, abyste užili jednu dávku léku, ne více nebo méně. Dávka léku je vypočítána přesně a musíte se ho držet!
  • Pokud smícháte prášek z jedné pilulky (jedné dávky) s celou nádobou jablečné šťávy, dejte si celou jablečnou nádobu.
  • Pokud rozdrtíte dvě pilulky (dvě dávky, jednu ráno a druhou večer) jednou nádobou jablečného jablka, snězte polovinu nádoby ráno a zbytek dopijte večer.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Proč je důležité poradit se se svým lékařem před smícháním drcené pilulky s určitými potravinami?

Špatná směs vám může způsobit otravu jídlem.

Zkus to znovu! Míchání pilulek se špatnými druhy potravin nebo nápojů může mít absolutně nežádoucí účinky, jako je otrava jídlem. Přesto to není jediný důvod, proč si ověřit, pokud si nejste jisti. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Některé potraviny mohou účinnost pilulky negovat.

Téměř! Chcete se ujistit, že se pilulka, kterou jíte, dostává do vašeho systému tak, jak byla zamýšlena. Z tohoto důvodu budete určitě chtít dvakrát zkontrolovat, zda jídlo nebo nápoj, s nímž je smícháte, neoslabuje jeho účinnost. Existují však i další důvody k opatrnosti! Zkus to znovu...

najít tu správnou tenisovou raketu
Ze špatných směsí můžete mít závažné vedlejší účinky.

Zavřít! V závislosti na chemické reakci se mohou při míchání rozdrcených léků se špatným jídlem nebo nápojem objevit závažné vedlejší účinky. Vždy je rozumné se předem poradit se svým lékařem, ale není to jediný důvod. Zkus to znovu...

Vše výše uvedené.

To je správně! I když je nepravděpodobné, že byste při míchání rozdrcených pilulek s jídlem nebo nápojem měli velké potíže, je důležité být opatrný. Pokud si nejste jisti, zeptejte se předem svého lékaře! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho mohu uchovávat rozdrcené léky? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expertní odpověď Lék rozdrťte až těsně před tím, než jej hodláte použít k léčebným účelům. Nikdy nedrťte kartu s prodlouženým uvolňováním ani narkotikum.
 • Otázka Jak rozdrtím pilulky a přidám je do jídla? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Můžete si koupit drtič pilulek nebo hmoždíř na rozdrcení pilulek a poté je přidat do měkkého jídla.
 • Otázka Je vzít drcenou pilulku a vdechnout ji stejným způsobem? Ne, vdechování znamená vdechnutí. Léky na astma, jako inhalátory, vdechujete, ale nevdechujete pilulky.
 • Otázka Proč nemohu rozdrtit kodeinovou pilulku? Nedoporučuje se drtit kodein.
 • Otázka Mohu rozdrtit ibuprofen? Ano. Není to prodloužené vydání. Už jsem to udělal a je to v pořádku. Nemohu dobře polykat, takže jsem rozřezal nebo rozdrtil mnoho léků.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu si vzít rozdrcené pilulky se zmrzlinou?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Abyste usnadnili vyjmutí práškové pilulky, odřízněte roh plastového sáčku.
 • Pokud si nejste jisti, které léky je možné rozdrtit, nebo je -li drcení léků vůbec možné, obraťte se na lékaře, chemika nebo lékárníka.
 • Rozdrťte vždy jen jeden druh léků. Některé léky na sebe vzájemně působí, mění jejich účinnost a dokonce vedou ke škodlivým vedlejším účinkům.
 • Pokud vaše léky nelze rozdrtit, metoda pop-bottle může polknutí pilulky trochu usnadnit. To je užitečné pro lidi s velkými, hustými tablety. Položte tabletu na jazyk a poté pevně uzavřete rty kolem lahve obsahující vodu. Nasávejte vodu z láhve, zatímco budete polykat hlavu dozadu.
 • Metoda lean-forward vám může také pomoci polknout pilulku v případě, že by neměla být rozdrcena. To může pomoci lidem, kteří užívají pilulky ve stylu kapslí. Umístěte kapsli na jazyk, napijte se vody (ne příliš mnoho nebo ne příliš málo) a při polykání nakloňte hlavu dopředu.
 • Pokud je před drcením smíchána více než jedna dávka léčiva s vodou, lze zbytky skladovat zakryté až 24 hodin při pokojové teplotě. Po 24 hodinách vyhoďte veškerou nepoužitou směs léčiva a vody.

reklama

Varování

 • Buďte opatrní s bylinnými doplňky s vyšší koncentrací. Mohou vám potenciálně spálit jazyk nebo v něm zanechat nepříjemné pocity.
 • Když užíváte rozdrcené léky s jídlem nebo nápojem, jako je mléko nebo jablečná šťáva, ujistěte se, že se nespojují a nezpůsobují otravu jídlem nebo jiné závažné vedlejší účinky.
 • Nikdy nedrťte pilulky, abyste je mohli smrkat. Toto je zneužívání drog.
 • Pokud máte potíže s polykáním pilulek, určitě se poraďte se svým lékařem. Je možné, že problémy s polykáním způsobuje něco jako problémy s nervy nebo svaly.
reklama

Populární Problémy

Roger Federer se vítězně vrátil k tenisu na trávě, když v pondělí porazil v Halle Ilyu Ivashku 7-6 (4), 7-5.

Dva svaly, které pracují společně a vytvářejí spodní část nohy (nebo lýtka), jsou hlubší sval soleus a povrchnější (blíže k pokožce) gastrocnemius. Tyto svaly spojují patu se zadní částí kolena a působí ...

Proto Roger Federer inspiruje tolik tenisových fanoušků a dalších po celém světě.

Jak se rychle zbavit dlahy na holeně. Syndrom mediálního tibiálního stresu nebo holenní dlahy je běžným zraněním běžců, tanečníků a lidí, kteří najednou zvýší množství cvičení, kterého se jim dostává. Je to způsobeno nadměrnou silou ...

Hledáte v neděli přímý přenos ze hry Steelers vs. Jaguars? Zde je návod, jak sledovat CBS online zdarma, i když nemáte kabel.

Alex Corretja pojednává o dynamice nového podání Rafaela Nadala, které přijal v roce 2019. Corretja říká, že Nadalovo změněné podání přidalo do hry Španělů nový rozměr.