Jak porodit dítě

Ať už jste nastávající rodič nebo nic netušící taxikář, může nastat chvíle, kdy budete vyzváni k pomoci při porodu dítěte bez dohledu profesionální pomoci. Nebojte se - lidé to musí dělat pořád. Většina z toho, co musíte udělat, je pomoci matce uvolnit se a nechat své tělo pracovat. Jak již bylo řečeno, existují kroky, které můžete podniknout, abyste zajistili, že vše půjde tak hladce, jak je to možné, dokud nepřijde pomoc.

jak cvičit tenis bez hřiště

Část 1 z 5: Příprava na porod

 1. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 1

  1 Zavolejte pomoc Pokud možno. Kontaktujte záchrannou službu. Tímto způsobem, i když budete muset porodit dítě sami, pomoc přijde brzy, pokud se setkáte s komplikacemi. Dispečer by vám měl také umožnit buď hovořit prostřednictvím dodávky, nebo vás spojit s někým, kdo může.
  • Pokud má matka lékaře nebo porodní asistentku, zavolejte jí také. Lékař může často zůstat na telefonu a pomoci vám celým procesem.


 2. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 2

  2 Zjistěte, jak daleko práce pokročila. První fáze porodu se nazývá „latentní“ fáze, kdy se tělo připravuje na porod rozšířením děložního čípku. Může to trvat a dlouho čas, zvláště pokud se jedná o první dítě ženy. Druhá nebo „aktivní“ fáze nastává, když se děložní hrdlo úplně rozšířilo.
  • Ženy v této fázi nemusí pociťovat tolik bolesti nebo nepohodlí jako pozdější fáze.
  • Pokud je žena plně rozšířená a vidíte, jak hlavička dítěte korunuje, je ve druhé fázi. Umyjte si ruce, přeskočte na další část a připravte se na chycení dítěte.
  • Pokud jste k tomu nebyli vyškoleni, nepokoušejte se vyšetřovat děložní hrdlo. Jen sledujte, jestli se hlava nezačne objevovat.
 3. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 3

  3 Časové kontrakce. Časujte kontrakce od začátku jednoho do začátku dalšího a zaznamenejte si, jak dlouho trvají. Čím dále je porod, tím pravidelnější, silnější a užší kontrakce jsou. Zde je to, co potřebujete vědět o kontrakcích:
  • Kontrakce, které jsou od sebe vzdáleny 10 minut nebo méně, jsou známkou toho, že matka nastoupila na svět. Lékaři doporučují kontaktovat nemocnici, když jsou kontrakce 5 minut od sebe a trvají 60 sekund, a tato aktivita trvá hodinu. Pokud tomu tak je, pravděpodobně budete mít čas dostat se do nemocnice, pokud bydlíte blízko jednoho.
  • Prvorodičky pravděpodobně porodí, když jsou kontrakce tři až pět minut od sebe a trvají 40 až 90 sekund, přičemž síla a frekvence se zvyšují nejméně hodinu.
  • Pokud jsou kontrakce dvě minuty nebo méně od sebe, připoutejte se a připravte se na porod dítěte, zvláště pokud matka měla další děti a byly to rychlé porody. Pokud má matka pocit, že bude mít stolici, dítě se pravděpodobně pohybuje porodními cestami, vytváří tlak na konečník a je na cestě ven.
  • Pokud je dítě předčasně narozené, měli byste při jakýchkoli známkách porodu kontaktovat lékařku matky a záchrannou službu.
 4. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 4

  4 Vyčistěte si ruce a ruce . Odstraňte veškeré šperky, například prsteny nebo hodinky. Důkladně si umyjte ruce antimikrobiálním mýdlem a teplou vodou. Vydrhněte si ruce až k loktům. Pokud máte čas, umyjte si ruce po dobu pěti minut; pokud na to nemáte čas, důkladně je umyjte alespoň jednu minutu.
  • Nezapomeňte drhnout mezi prsty a pod nehty. K čištění pod nehty použijte kartáček na nehty nebo dokonce zubní kartáček.
  • Pokud je to možné, noste sterilní rukavice. Nenoste věci jako rukavice na mytí nádobí, které jsou pravděpodobně nabité bakteriemi.
  • Chcete-li dokončit (nebo pokud nemáte přístup k mýdlu a vodě), použijte dezinfekční prostředek na bázi alkoholu nebo alkohol, který zabije všechny bakterie a viry, které se mohly nacházet na vaší pokožce. To pomáhá zabránit infekci matky nebo dítěte.
 5. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 5

  5 Připravte si porodní prostor. Připravte se tak, abyste měli vše, co budete potřebovat, na dosah, a aby byla matka maximálně pohodlná. Poté bude nepořádek, takže možná budete chtít mít porodní oblast někde, kde vám nevadí, že se dostanete do nepořádku.
  • Sbírejte čisté ručníky a čisté povlečení. Pokud máte čisté nepromokavé ubrusy nebo čistý vinylový sprchový závěs, jsou vynikající v prevenci před zabarvením nábytku a koberců krví a jinými tekutinami. V nouzi můžete použít noviny, ale nejsou tak hygienické.
  • Pořiďte si deku nebo něco teplého a měkkého, do kterého dítě zabalíte. Dítě musí být v teple, jakmile je doručeno.
  • Najděte pár polštářů. Možná je budete potřebovat k podepření matky, jak tlačí. Zakryjte je čistými prostěradly nebo ručníky.
  • Naplňte čistou misku teplou vodou a získejte nůžky, několik délek provázku, třecí alkohol, vatové tamponky a žárovkovou stříkačku. Možná zjistíte, že k zastavení krvácení později pomohou hygienické vložky nebo papírové ručníky.
  • Pořiďte si kýbl pro případ, že by se matka cítila nevolná nebo by měla zvracet. Můžete také chtít dostat sklenici vody pro matku. Práce je těžká práce.
 6. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 6

  6 Pomozte matce zůstat v klidu. Může se cítit panicky, spěšně nebo trapně. Udělejte vše pro to, abyste zůstali klidní a uklidňující, abyste jí pomohli uvolnit se.
  • Požádejte matku, aby se svlékla od pasu dolů. Pokud bude chtít, dejte jí na přikrytí čistý prostěradlo nebo ručník.
  • Povzbuďte ji, aby dýchala. Vyhněte se hyperventilaci tím, že budete mluvit tichým, uklidňujícím hlasem a verbálně usměrňovat její dech. Povzbuďte ji, aby rovnoměrným, rytmickým způsobem vdechovala nosem a ven ústy. Pokud máte stále potíže, držte ji za ruku a spolu s ní se zhluboka a pomalu nadechněte.
  • Uklidněte ji. Pravděpodobně to není zážitek z porodu, který měla na mysli, a mohla by se obávat možných komplikací. Řekněte jí, že pomoc je na cestě, a vy mezitím uděláte to nejlepší, co můžete. Připomeňte jí, že lidé po tisíce let rodili mimo nemocnice a je více než možné to bezpečně zvládnout.
  • Ověřte ji. Matka se může cítit vystrašená, naštvaná, závratná nebo z jakékoli kombinace těchto pocitů. Potvrďte, co cítí. Nesnažte se ji napravit nebo se s ní hádat.
 7. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 7

  7 Pomozte matce najít pohodlnou polohu. V této fázi porodu by se mohla chtít projít nebo přikrčit, zvláště když přijde kontrakce. Když začíná přecházet do druhé fáze, možná se bude chtít usadit do polohy, kde porodí nebo projít několika různými. Přepínání mezi polohami může napomoci hladkému průběhu porodu, ale nechte ji rozhodnout, co pro její tělo funguje. Zde jsou čtyři standardní pozice a klady a zápory každé z nich:
  • Dřep. To dává gravitaci výhodu matce a může otevřít porodní kanál o 20% až 30% více než jiné polohy. Pokud máte podezření, že je dítě na zádech (objevuje se nejprve u nohou), navrhněte mu tuto polohu, protože umožňuje prostor pro otáčení dítěte. Matce v této poloze můžete pomoci tak, že kleknete za ni a podepřete jí záda.
  • Všichni čtyři: Tato poloha je gravitačně neutrální a může zmírnit bolesti zad a matka si ji může instinktivně vybrat. Pokud má matka hemoroidy, může poskytnout úlevu od bolesti. Postavte se za ni, pokud je to tak.
  • Boční ležení: To vede k pomalejšímu sestupu porodními cestami, ale může to vést k jemnějšímu protažení perinea a může dojít ke snížení trhání. Nechte matku ležet na boku s pokrčenými koleny a zvedněte horní nohu. Možná se také bude muset opřít o loket.
  • Poloha litotomie (vleže). Toto je nejběžnější poloha používaná v nemocnicích, kdy žena leží naplocho na zádech a má pokrčené nohy v koleni. Umožňuje maximální přístup pečovatele, ale vyvíjí velký tlak na záda matky a není považován za ideální. Může také způsobit pomalejší a bolestivější kontrakce. Pokud se zdá, že dává přednost této poloze, zkuste jí dát pár polštářů pod záda, abyste zmírnili bolest.
  reklama

Část 2 z 5: Doručení dítěte

 1. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 8

  1 Veďte matku v tlačení. Nepodporujte ji, aby tlačila, dokud necítí nezastavitelný tlak, abyste to udělali - nechcete ji plýtvat energií a příliš brzy ji vyčerpávat. Když jsou ženy připraveny tlačit, mohou cítit zvýšený tlak v blízkosti dolní části zad, perinea nebo konečníku. Může jí to dokonce připadat, jako by byla připravena na stolici. Když je však připravena, můžete jí pomoci provést tlačení.
  • Požádejte matku, aby se stočila dopředu a zastrčila bradu. Tato zakřivená poloha pomůže dítěti skrz pánev. Při tlačení může být nápomocné, když matka drží kolena nebo nohy rukama a stáhne nohy dozadu.
  • Oblast kolem pochvy se bude vyboulit, dokud neuvidíte vrchol hlavy dítěte (korunování). Jakmile dítě korunuje, je načase, aby matka vážně prosadila.
  • Povzbuďte ji, aby soustředila břišní svaly a tlačila dolů, jak to můžete udělat, když se pokoušíte rychleji močit nebo máte stolici. To může pomoci vyhnout se namáhání nebo směrovat tlačnou sílu nahoru směrem ke krku a obličeji.
  • Za vhodnou kontrakci se považují tři až čtyři stisknutí, každé trvající 6 až 8 sekund. Je však důležité povzbudit matku, aby dělala to, co jí přijde přirozené.
  • Pokračujte v povzbuzování hlubokého a pomalého dýchání. Bolest lze v různé míře ovládat mentální relaxací a soustředěním se na hluboké dýchání místo paniky nebo rozptylování vším, co se děje. Různí lidé mají různé úrovně mentální kontroly, ale hluboké, pomalé dýchání je při porodu vždy přínosem.
  • Pochopte, že žena může během porodu močit nebo mít stolici. To je normální a není to důvod k obavám. Nebojte se to ani zmínit - nechcete matku ztrapnit.
 2. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 9

  2 Podepírejte hlavičku dítěte, jakmile se objeví. Tento krok není složitý, ale je důležitý. Věnujte zvláštní pozornost těmto radám:
  • Netahejte za hlavičku dítěte ani za pupeční šňůru . To může způsobit poškození nervů.
  • Pokud je šňůra omotána kolem krku dítěte, což je docela běžné, jemně zvedněte ho přes hlavu dítěte nebo opatrně uvolněte, aby dítě mohlo proklouznout smyčkou. Netahejte za kabel .
  • Je přirozené-a ve skutečnosti žádoucí-, aby dítě prošlo pánví lícem dolů. Pokud obličej dítěte směřuje k zádům matky, nemějte obavy. To je vlastně nejlepší pozice pro doručení.
  • Pokud místo vynořující se hlavy vidíte chodidla nebo hýždě přicházející jako první, máte porod pánevní. Viz pokyny pro tuto situaci níže.
 3. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 10

  3 Připravte se na to, že tělo dítěte vyjde. Když se hlava dítěte otočí na jednu stranu (což pravděpodobně udělá sama), připravte se na to, že tělo s dalším zatlačením vyjde.
  • Pokud se hlava dítěte neotáčí na jednu stranu, požádejte matku, aby znovu zatlačila. Dítě se pravděpodobně bude spontánně otáčet.
  • Pokud se hlava dítěte neotáčí bez pomoci, jemně ji otočte na jednu stranu. To by mělo rameni pomoci při dalším zatlačení. Netlačte na něj, pokud cítíte jakýkoli odpor.
  • Dodejte druhé rameno. Jemně zvedněte tělo směrem k matčině žaludku, abyste pomohli druhému rameni projít. Zbytek těla by měl rychle následovat.
  • Hlavu stále podepírejte. Tělo bude kluzké. Ujistěte se, že stále poskytujete dostatečnou oporu pro krk dítěte, který není dostatečně silný, aby mohl samostatně podporovat hlavu.
 4. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 11

  4 Zvládněte komplikace. Naštěstí je vše v pořádku a už jste úspěšně porodili zdravé dítě. Pokud se však zdá, že se doručování zastavilo, můžete postupovat takto:
  • Pokud hlava vyjde ven a zbytek těla nevyjde poté, co třikrát zatlačí, nechte matku ležet na zádech. Dejte jí pokyn, aby se chytila ​​za kolena a přitáhla stehna k břichu a hrudi. Říká se tomu McRobertsova poloha a je velmi účinná při vytlačování dítěte. Nechte ji silně zatlačit s každou kontrakcí.
  • Nikdy netlačte na břicho matky, abyste se pokusili pomoci přivést přilepené dítě.
  • Pokud chodidla vyjdou první, podívejte se níže na sekci o porodu závěru.
  • Pokud je dítě stále přilepené a záchranáři se stále nenacházejí poblíž místa činu, pak byste se mohli pokusit vést hlavičku dítěte jemně dolů směrem k konečníku matky. To by se mělo pokusit pouze jako poslední možnost a nemělo by se to pokoušet vůbec, pokud brzy dorazí lékařská pomoc.
 5. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 12

  5 Držte dítě, aby tekutiny v jeho ústech a nosu vytékaly. Držte doručené dítě oběma rukama, jednou podpírající krk a hlavu. Nakloňte hlavu dolů asi pod úhlem 45 stupňů, aby tekutiny mohly odtékat. Nohy by měly být mírně nad hlavou (ale nedržte dítě za nohy).
  • Můžete také otřít jakýkoli hlen nebo plodovou vodu z oblasti nosu a úst čistou, sterilní gázou nebo hadříkem.
 6. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 13

  6 Položte dítě na matčin hrudník. Zajistěte kontakt s celou kůží a oba je zakryjte čistými ručníky nebo přikrývkami. Kontakt kůže na kůži povzbuzuje hormon zvaný oxytocin, který pomůže matce doručit placentu.
  • Umístěte dítě tak, aby jeho hlava byla stále o něco nižší než zbytek těla, aby tekutiny mohly stále odtékat. Pokud matka leží a hlava dítěte je na rameni a její tělo na prsou, mělo by se to stát přirozeně.
 7. Obrázek s názvem Treat a Baby

  7 Ujistěte se, že dítě dýchá. Mělo by to trochu plakat. Pokud tomu tak není, můžete provést několik kroků, abyste se ujistili, že jsou dýchací cesty volné.
  • Promněte tělo. Fyzický dotek pomůže dítěti dýchat. Dokud je stále na matčině hrudi, důkladně jej protřete zády dekou. Pokud to nepomáhá, otočte dítě tak, aby směřovalo ke stropu, zakloňte hlavu dozadu, aby se narovnaly dýchací cesty, a pokračujte ve tření těla. Možná nebude plakat, ale tím zajistíte, že dítě dostane vzduch, který potřebuje.
  • Silné tření čistým ručníkem může také pomoci stimulovat dítě k dýchání.
  • Ručně vyčistěte tekutiny. Pokud dítě roubí nebo zmodrá, otřete tekutiny z úst a nosu čistou dekou nebo hadříkem. Pokud to nepomůže, vytlačte vzduch ze stříkačky s žárovkou, vložte špičku do nosu nebo do úst a uvolněte žárovku, abyste nasali tekutinu do baňky. Opakujte, dokud se veškerá tekutina nevyčistí, vyprázdněte žárovku mezi použitím. Pokud nemáte žárovku, můžete použít brčko.
  • Pokud nic jiného nefungovalo, zkuste prsty šlápnout na chodidla dítěte nebo jemně vyklopit jeho dno. Neplácejte dítě.
  • Pokud nic z toho nepomůže, proveďte KPR pro kojence.
  reklama

Část 3 z 5: Doručení pánevního porodu

 1. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 15

  1 Vězte, že pánevní porod je nepravděpodobný. Pokud k tomu dojde, je pánevní porod okolnost, kdy chodidla nebo hýždě vstupují do pánve jako první, místo aby hlava vycházela.
 2. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 16

  2 Umístěte matku. Posaďte ji na okraj postele nebo jiného povrchu a přitáhněte si nohy k hrudi. Preventivně odložte polštáře nebo přikrývky tam, kde dítě pravděpodobně spadne.
 3. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 173 Ne dotýkat se dítěte, dokud nevyjde hlavička. Uvidíte, jak jeho zadní a spodní část visí dolů, a budete ji chtít chytit, ale ne. Chcete se vyvarovat dotyku dítěte, dokud není doručena hlava, protože váš dotek by mohl dítě stimulovat k dechu, zatímco je hlava stále ponořena v plodové vodě.
  • Pokuste se zajistit, aby byla místnost teplá, protože pokles teploty může také způsobit, že dítě začne lapat po dechu.
 4. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 18

  4 Chytit dítě. Jakmile je hlava doručena, chyťte dítě pod pažemi a přiveďte ho k matce. Pokud hlava nevyjde v tlačení poté, co vyjdou paže, nechte matku dřepnout a zatlačit. reklama

Část 4 z 5: Dodání placenty

 1. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 191 Připravte se na placentu. Porod placenty je třetí fází porodu. Dorazí kamkoli během několika minut až hodiny po porodu dítěte. Matka pravděpodobně po několika minutách pocítí nutkání tlačit; to je užitečné.
  • Umístěte misku blízko pochvy. Těsně předtím, než se objeví, vytéká krev z pochvy a šňůra se prodlouží.
  • Nechte matku sedět a zatlačte placentu do misky.
  • Pevně ​​vetřete břicho matky pod pupkem, abyste pomohli zpomalit krvácení. Mohlo by jí to ublížit, ale je to nutné. Pokračujte v tření, dokud se děloha necítí jako velký grapefruit v dolním břiše.
 2. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 20

  2 Nechte dítě kojit. Pokud šňůra není příliš natažena, povzbuďte matku, aby co nejdříve kojila. To pomůže stimulovat kontrakci a podpořit porod placenty. Může také pomoci zpomalit krvácení.
  • Pokud kojení není možné, stimulace bradavek může také pomoci stimulovat porod placenty.
 3. Obrázek s názvem Dodej dítě Krok 213 Netahejte za pupeční šňůru. Jak se placenta rodí, netahejte za šňůru, abyste si ji pospíšili. Nechť to vyjde samo, jak matka tlačí. Zatáhnutí za něj by mohlo způsobit vážné poškození.
 4. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 22

  4 Zavěste placentu. Jakmile je placenta venku, vložte ji do odpadkového pytle nebo nádoby s víkem. Kdy a pokud matka jde do nemocnice, lékař může chtít zkontrolovat placentu, zda neobsahuje nějaké abnormality.
 5. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 235 Rozhodněte se, zda chcete kabel přestřihnout. Pupeční šňůru byste měli přestřihnout pouze tehdy, pokud je k odborné lékařské pomoci hodin. V opačném případě to nechte na pokoji a jen se ujistěte, že to není utažené.
  • Pokud potřebujete kabel přestřihnout, nejprve jej jemně nahmatejte. Asi po deseti minutách šňůra přestane pulzovat, protože se oddělí placenta. Do té doby to nestříhejte.
  • Nebojte se bolesti. V pupeční šňůře nejsou žádná nervová zakončení; ani matka ani dítě nepocítí bolest při jejím řezu. Šňůra však bude kluzká a obtížně se s ní manipuluje.
  • Kolem šňůry přivažte provázek nebo krajku, asi tři palce od pupíku dítěte. Pevně ​​jej svažte dvojitým uzlem.
  • Další krajku přivažte asi dva palce od první, opět pomocí dvojitého uzlu.
  • Pomocí sterilního nože nebo nůžek (které se vaří ve vodě po dobu 20 minut nebo se setřou třecím alkoholem) nastřihněte mezi obě tkaničky. Nenechte se překvapit, pokud je gumový a těžko řezatelný; jen si udělej čas.
  • Po přestřižení šňůry dítě znovu přikryjte.
  reklama

Část 5 z 5: Péče o matku a dítě

 1. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 24

  1 Udržujte matku a dítě v teple a pohodlí. Oba je přikryjte dekami a povzbuzujte matku, aby si dítě nechala na hrudi. Vyměňte mokré nebo špinavé ložní prádlo a přemístěte je na čisté a suché místo.
  • Ovládejte bolest. Položte prvních 24 hodin na vaginu matky ledový balíček, abyste zmírnili bolest a bolest. Pokud není alergická, nabídněte jí acetaminofen/paracetamol nebo ibuprofen.
  • Dejte matce něco lehkého k jídlu a pití. Vyvarujte se sycených nápojů a tučných nebo sladkých jídel, protože by mohly způsobit nevolnost. Toasty, sušenky nebo lehké sendviče jsou dobrou volbou. Matka může chtít rehydratovat sportovním nápojem obsahujícím elektrolyty.
  • Dejte dítěti plenku. Ujistěte se, že je pod pupeční šňůrou. Pokud přestřižený kabel páchne (signalizuje infekci), očistěte jej alkoholem, dokud již nezapáchá. Pokud máte k dispozici malý klobouk, nasaďte ho na miminko, aby z toho nechladilo.
 2. Obrázek s názvem Eliminace poporodního krvácení Krok 32 Masírujte dělohu přes břicho. Někdy mohou neočekávané dodávky způsobit krvácení po porodu. Vyskytuje se až u 18% všech dodávek. Abyste tomu zabránili, můžete dělohu pevně masírovat. Pokud po dodání placenty uvidíte značný průtok krve, proveďte následující:
  • Umístěte jeden ( čistý ) ruku uvnitř pochvy. Druhou ruku položte nízko na břicho matky. Rukou položenou na břicho zatlačte dolů a druhou rukou tlačte zevnitř na dělohu.
  • Můžete také provádět pevné, opakující se stlačovací pohyby rukou na spodní části břicha matky, aniž byste vložili ruku do pochvy.
 3. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 25

  3 Zabraňte infekci, když jdete na toaletu. Poučte, a je -li to nutné, pomozte matce při každém močení polévat pochvu teplou vodou, aby byla oblast čistá. K tomu můžete použít čistou stlačovací láhev.
  • Pokud potřebuje vyprázdnit, položte jí čistou podložku nebo žínku na vagínu, zatímco tlačí.
  • Pomozte matce močit. Je pro ni dobré vyprázdnit močový měchýř, ale kvůli ztrátě krve může být nejlepší nechat ji močit na pánvi nebo na hadříku, pod kterým se můžete pohybovat, aby nemusela vstávat.
 4. Obrázek s názvem Deliver a Baby Step 264 Vyhledejte lékařskou pomoc co nejrychleji. Jakmile je porod dokončen, pokračujte do nejbližší nemocnice nebo počkejte na záchrannou službu, kterou jste zavolali. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když je otvor pochvy příliš malý a hlava dítěte nemůže vyjít ven? AbigailAbernathy Špičkoví odpovídači Vagíny byli nuceni se protáhnout. Může se to teď zdát příliš těsné, ale počkejte na dodání. Divili byste se, jak moc se vagina může rozšířit.
 • Otázka Je velmi bolestivé porodit dvojčata? Poradenství v oblasti těhotenství a sexu Ne nutně. Dvojčata vycházejí jedna po druhé, blízko u sebe, takže sotva existuje nějaká extra bolest.
 • Otázka Co mám dělat, když mám menstruaci? Atp05 Nebudete, protože menstruace se během těhotenství zastaví. Vaše menstruace se začne obnovovat brzy po porodu dítěte.
 • Otázka Jak moc to bolí? U každého je to jiné, ale na stupnici od 1 do 10 by přirozený porod byl kolem 9. Zkuste si nedělat starosti. Bolest je snesitelná a ženy rodí od nepaměti.
 • Otázka Je bolestivé porodit dítě? Ano, ale je to něco, co většina žen dokáže dobře vydržet a zvládat. Z fyzického hlediska způsobují stahy a protahování děložního čípku a pochvy bolest, ale dobré dýchací a uklidňující techniky spolu s dobrou podporou porodu vám pomohou bolest dobře zvládnout. Změna polohy, procházky, používání vody, poslech hudby a používání relaxačních technik jsou dobrými způsoby, jak vám pomoci vyrovnat se s bolestí. To vše bude dostatečně pokryto vašimi předporodními třídami.
 • Otázka Co když matka zvrací? Uchovávejte misku po boku matky jen pro případ, že by potřebovala zvracet, její tělo hodně prochází, takže zvracení není při porodu a porodu neobvyklé. Pokud není k dispozici žádná mísa, najděte jakoukoli náhradu, dokonce i plastovou nákupní tašku, aby byla oblast čistá a abyste ji mohli rychle přemístit.
 • Otázka Co když matka omdlí? K tomu může dojít, pokud je tolerance bolesti matky velmi nízká nebo je skoupá (porod přináší krev a bolest). Umístěte hlavu nad její srdce a poté, co nabyla vědomí, jí dejte vodu a/nebo slanou svačinu.
 • Otázka Proč je nutné jít po úspěšném porodu domů do nemocnice? Nechat dítě zkontrolovat v nemocnici je vždy nápad. I když se dítě při porodu zdá být zdravé, mělo by se na něj dítě pohlédnout, aby se ujistilo, že všechny životaschopnosti fungují podle potřeby a že neexistují žádné problémy, které byste sami neviděli. V některých případech může stačit navštívit lékaře vašeho dítěte, zeptejte se předem.
 • Otázka Jak zajistím rychlé dodání? Nerozhodnuto 92 Porod postupuje rychleji, když je matka schopná často měnit polohy a pohybovat se.
 • Otázka Cítí matka přestřihnutí pupeční šňůry? Mesminous V pupeční šňůře nejsou žádné nervové zakončení, takže ani dítě ani maminka nepocítí, že by se přestřihly.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebojte se, pokud je dítě při narození trochu modré, nebo pokud hned nepláče. Pleť dítěte bude připomínat matčinu, jakmile začne plakat, ale ruce a nohy mohou být stále modré. Stačí vyměnit mokrý ručník za suchý a nasadit čepici na hlavu dítěte.
 • Pokud nemáte nic po ruce, použijte k rozcvičení matky a dítěte trička nebo ručníky.
 • Jako nastávající matka nebo otec nezapomeňte zvážit možnost nástupu do práce, když plánujete cestování nebo děláte aktivity blízko termínu porodu. Nezapomeňte si s sebou v autě také vzít nouzové zásoby, jako je mýdlo, sterilní gázu, sterilní nůžky, čisté prostěradlo atd. (Viz níže uvedené věci, které budete potřebovat.)
 • Chcete -li sterilizovat nástroj pro přestřihnutí pupeční šňůry, otřete ji třecím alkoholem nebo důkladně zahřejte.
 • Pokud je matka u porodu, nedovolte jí, aby se pokusila jít na toaletu na stolici. Může mít pocit, že by to měla udělat, ale tento pocit je pravděpodobně způsoben tím, že se dítě posouvá a vyvíjí tlak na její konečník. Je normální cítit toto nutkání, když se dítě pohybuje porodními cestami těsně před porodem.
 • Ujistěte se, že pupeční šňůra není ovinuta kolem krku dítěte, jinak dítě zadusí.

reklama

Varování

 • Nečistěte matku ani dítě antiseptickými nebo antibakteriálními přípravky, pokud není k dispozici mýdlo a voda a nedošlo k vnějšímu poranění.
 • Tyto pokyny nejsou určeny jako náhrada za vyškolené zdravotnické profesionály, ani nejsou vodítkem pro plánovaný domácí porod.
 • Udržujte sebe, matku a oblast porodu co nejčistší a sterilní. Riziko infekce je vysoké pro matku i dítě. V blízkosti porodní oblasti nekýchejte ani nekašlete.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Stříkačka žárovky dětské velikosti (vyrobená z měkkého plastu, často nazývaná ušní stříkačka; neměla by být nosní stříkačkou, protože plastový hrot nezapadá do nosu velikosti dítěte)
 • Malá láhev isopropylalkoholu
 • Krabice jednorázových plastových nebo latexových rukavic
 • Očistěte tkaničky, abyste zavázali pupeční šňůru
 • Ostré nůžky přestřihněte pupeční šňůru
 • Chemický studený zábal (druh, který zmáčknete, aby vychladl)
 • Šest jednorázových plen
 • Pilulky proti bolesti, jako je Tylenol nebo Advil
 • Malá tyčinka z antibakteriálního mýdla nebo tekutého antibakteriálního dezinfekčního prostředku na ruce
 • Čtyři bavlněné dětské přikrývky
 • Novorozená čepice
 • Čtyři ručníky
 • Žínka
 • Miska pro placentu
 • Přikrývky, aby byla matka v teple
 • Polštáře
 • Pět velkých pytlů na odpadky na špinavé prádlo
 • Dva středně velké odpadkové pytle na placentu
 • Pokyny pro KPR pro dospělé a kojence
 • Kontaktní informace v případě nouze

Populární Problémy

MSU a Rutgers otevírají hru Big Ten v neděli ve East Lansing. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Šarapovová je ve čtvrtfinále Grand Prix Porsche Tennis ve Stuttgartu v Německu Jaký je příběh? Bývalá světová jednička Maria Sharapov.Díváme se na šance na špičkové hráče před antukovým grandslamem s možným semifinálovým střetem mezi Nadalem a Djokovičem.

Jak zmenšit nohy. Pokud jsou vaše chodidla větší než většina ostatních, pak možná zjistíte, že chcete způsoby, jak vaše nohy vypadat proporcionálněji ke zbytku těla. Přitom fyzicky zmenšit nohu není možné ...Dobře odpočatý Federer může být papírově oblíbený, ale nedivte se, že Nishikori má své první vítězství proti maestrovi za téměř 5 let.