Jak zničit starý počítač

Pokud máte starý a zaprášený počítač ve svých rukou možná hledáte způsob, jak je zničit, aby byly vaše informace v bezpečí, nebo je dostat z rukou vy . Způsob, jakým zničíte starý počítač, bude záviset na vašich záměrech s ním po silnici. Ať už chcete počítač recyklovat, darovat jej nebo ho rozbít na kusy, existuje způsob ničení, který vyhovuje vašim potřebám.

Metoda 1 ze 3: Úplné zničení počítače

 1. Obrázek s názvem Zničit starý počítač Krok 1

  1 Používejte ochranné pomůcky. Přestože přijmete opatření k omezení počtu materiálů, které unikají a létají, budete se chtít chránit. Noste ochranné brýle, masku na obličej a pevné rukavice. Noste dlouhé rukávy a kalhoty, aby nedošlo k vystavení pokožky potenciálně nebezpečným materiálům.
 2. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 2

  2 Rozložte starý ručník nebo deku. Na povrchu vám nevadí promáčknutí (podlaha v garáži, přístřešek pro auto atd.), Položte starý ručník nebo deku. Možná budete muset tuto položku vyhodit, takže se ujistěte, že to není nová nebo oblíbená položka.
  • Čím je látka silnější, tím lépe. V ideálním případě bude tkanina schopná zůstat neporušená, když se s ní setkáte sklenka zubatý kov a další rozbité části.
  • Dobře poslouží pevná vlna nebo bavlna, zatímco byste se měli držet dál od lnu.


 3. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 3

  3 Odložte kladivo. Jakmile je vaše scéna nastavena, chyťte kladivo. Kladivo bude dostatečně snadné na ovládání a dostatečně těžké, aby poškodilo všechny složité součásti, které tvoří váš počítač.
  • Kladiva se dodávají v různých velikostech a hmotnostech. Pokud jste nervózní z držení kladiva o hmotnosti 10 liber (160 oz), pravděpodobně v místním železářství najdete 3-5 liber (48-80 oz).
 4. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 4

  4 Položte počítač na deku. Umístěte počítač doprostřed ručníku nebo deky a držte jej co nejdále od okrajů. To pomůže zachovat všechny poškozené součásti obsažené, jakmile začnete.
 5. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 5

  5 Umístěte druhou přikrývku na počítač. Na počítač položte druhou přikrývku nebo ručník a okraje co nejvíce lemujte spodní tkaninou. Tento tkanina Také by to mělo být něco, co nechcete zachraňovat, protože to může být nutné zahodit.
  • Pokud máte jednu tenkou deku a jednu silnou, položte na ni tlustší. Tenká přikrývka nebo ručník se může rozbít, pokud je zasažen přímo kladivem.
 6. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 6

  6 Udeřte počítač skrz přikrývku, dokud se každý kousek nerozbije. Nyní zábavná část! Začněte bít kladivem do počítače přes deku a zakryjte každý možný palec. Chraňte své ruce, nohy a obličej a pokračujte v kladení, dokud nebude váš počítač slyšitelně a viditelně zničen.
 7. Obrázek s názvem Zničit starý počítač Krok 7

  7 Uklidit po sobě. Jakmile bude váš počítač zničen, ujistěte se, že jste všechny části řádně zlikvidovali. Například baterie by nikdy neměly být házeny do popelnice, ale měly by být zlikvidovány podle kódů vašeho města. Elektrické části jsou podobně ošidné a je třeba s nimi zacházet opatrně.
  • Většina obecních stránek má informace o postupech likvidace. Rovněž se můžete obrátit na oddělení nakládání s odpady ve vašem městě nebo kraji.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zničení pevného disku

 1. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 8

  1 Vymažte pevný disk ze všech osobních údajů. Odeberte všechny své osobní údaje do přeformátování pevný disk, přenos souborů na externí pevný disk nebo USB disk a jejich následné odstranění nebo přepsání pevného disku.
  • Přenos a mazání souborů je nejjednodušší způsob, jak vymazat pevný disk, a nevyžaduje žádnou vnější pomoc. Není to nejbezpečnější způsob odstranění.
  • Přeformátování pevného disku lze provést v nastavení počítače a výběru možnosti „vymazat“ nebo „formátovat“ pevný disk.
  • Použití File Shredder je DIY způsob, jak přepsat a naformátovat disk. Ujistěte se, že to uděláte na jiném počítači, protože to také odstraní systémové soubory, v podstatě jako kdybyste právě dostali nový disk.
  • Přepisování pevného disku obvykle provádí počítačový profesionál za poplatek. Pokud má váš počítač mnoho osobních nebo finančních údajů, může to být nejbezpečnější možnost.
 2. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 9

  2 Úplně vyjměte pevný disk z počítače. Jakmile odeberete informace podle svých nejlepších schopností, sejměte spodní panel počítače, abyste odhalili jeho vnitřní fungování. Vyjměte pevný disk, včetně kovového pouzdra obvykle obklopujícího disk a desky s obvody.
  • Většina počítačů je držena pohromadě pomocí malých šroubů. Vyšroubujte tyto šrouby a oddělte spodní panel od počítače.
  • Chcete -li vyhledat pevný disk, podívejte se na malý kruhový disk, podobný disku CD.
 3. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 10

  3 Vyvrtejte otvory přes pevný disk. Přestože byla jednotka vymazána, chcete mít jistotu, že nic nezůstane a bude k ní přístup. Pomocí vrtáku jakékoli velikosti vyvrtejte otvor přes pevný disk alespoň v jedné oblasti. Pro větší bezpečnost můžete na pevný disk vyvrtat více otvorů v závislosti na tom, jak velký je samotný disk.
 4. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 11

  4 Zlikvidujte pevný disk odpovídajícím způsobem. Umístěte všechny součásti pevného disku do krabice a zlikvidujte je podle městských kódů. Pokud si nejste jisti, jaké jsou vaše městské kódy, můžete kontaktovat místní obchod s elektronikou a zeptat se, jak se vším správně nakládat. reklama

Metoda 3 ze 3: Zničení počítače za účelem recyklace

 1. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 12

  1 Otřete pevný disk. To je zvláště důležité při prodeji nebo darování počítačů nebo jejich součástí. Otřete si pevný disk sami nebo jej svěřte profesionálovi, protože nechcete, aby někdo cizí narazil na vaše soukromé osobní údaje.
  • Většina počítačových opraven má také možnost vymazat pevné disky.
  • Můžete také kontaktovat výrobce počítače, který vám poskytne další informace o účinném vymazání pevného disku, nebo technika, který to může udělat za vás.
 2. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 13

  2 Vyjměte baterii počítače. Pokud doufáte, že budete recyklovat celý počítač, nikoli jednotlivé kusy, můžete se v tomto kroku zastavit a přejít k darování neporušeného počítače. Většina recyklačních programů musí recyklovat nebo likvidovat baterie samostatně, takže vyjmutí a likvidace baterie vašeho počítače je pro společnost, které darujete, zodpovědné a pohodlné.
 3. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 14

  3 Odstraňte všechny klávesy na klávesnici. Klávesy klávesnice lze použít k nahrazení nefunkčních klávesnic nebo je lze znovu použít k vytváření řemesel. Bez ohledu na to, co upřednostňujete, jejich odstranění z hrací plochy vám poskytne možnost prodeje, darování nebo opětovného použití klíčů.
 4. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 15

  4 Odšroubujte spodní část počítače od zbytku těla. Abyste počítač správně rozebrali, budete muset z počítače vyjmout spodní část, protože zde jsou uloženy všechny vnitřní části počítače. Odšroubováním spodní části od zbytku počítače získáte přístup ke všemu, včetně pevného disku.
 5. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 16

  5 Demontujte desky plošných spojů. Počítače jsou plné desek s obvody. Některé mají jedinou, velkou desku, zatímco jiné budou mít mnoho malých desek. Pokud je váš počítač v dobrém funkčním stavu, lze tyto desky odložit a prodat nebo darovat na opravu poškozených počítačů.
 6. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 17

  6 Vyjměte pevný disk. Přestože jste již krok vymazání pevného disku prošli, můžete zabezpečení svých informací dále zajistit úplným vyjmutím disku. Pevný disk můžete odebrat a ponechat si ho pro své osobní záznamy, nebo jej můžete zničit.
 7. Obrázek s názvem Zničte starý počítač Krok 18

  7 Odložte pracovní části k recyklaci/opětovnému použití. Všechny pracovní části lze shromáždit a odložit k recyklaci. Můžete je také znovu použít sami nebo je darovat někomu, kdo pracuje s počítači.
  • Ověřte si u svého místního recyklačního centra potřeby a požadavky.
  • Pokud se rozhodnete jít cestou opětovného použití, možná budete moci vydělat trochu peněz prodejem náhradních dílů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít USB killer ke zničení počítače? Aasim Ano, i když to nemusí zničit vaše data. USB zabiják odesílá spoustu poplatků přes USB port a ničí základní desku.
 • Otázka Zničí nalití bělidla na PC všechny jeho informace? Aasim Bleach rozhodně zničí váš počítač, protože zkratuje důležité součásti počítače, ale vaše informace tam stále budou, proto pevný disk skartujte.
 • Otázka Proč by to někdo dělal? Staré počítače mohou být stále aktivní, i když jsou zcela vypnuty. Šance na získání viru jsou proto vyšší a může virus přenést do nového počítače.
 • Otázka Mohu vypálit počítač ve spalovně? DB 2003 Ano, ale doporučuje se to nechat na profesionálovi, protože počítač může uvolňovat toxické výpary.
 • Otázka Mohu hodit svůj pevný disk do jezera nebo oceánu? Ano můžeš.
 • Otázka Pokud počítač rozbiju, může kdokoli, kdo mi dříve hacknul počítač, stále používat cokoli, co do něj připojil nebo stáhl? Ne, pouze všechna data, která hacker mohl získat. Stejného výsledku však můžete dosáhnout jednoduše odstraněním přístupu počítače k ​​internetu nebo odpojením napájení ze zdi (počítač však nevypínejte, protože počítačům lze prostřednictvím sítě posílat signál probuzení, pokud je tato funkce povoleno).
 • Otázka Mohu počítač vypálit, dokud se nerozpustí? Ano můžeš. Pokud se teplota dostatečně zahřeje, součásti se roztaví a deformují. To by však měli provádět pouze profesionálové, protože to bude vyžadovat velké teplo a počítač by mohl při hoření uvolňovat toxické výpary.
 • Otázka Můj notebook nefunguje. Pokud vyjmu pevný disk a zničím jej, vyjmu paměťové čipy a zničím je, je bezpečné odeslat je k recyklaci? DB 2003 Mělo by to být bezpečné, protože nemá žádné úložiště ani data. Bez jakéhokoli typu paměťového média nebude počítač k ničemu mít přístup.
 • Otázka Mění recyklace počítače jeho sériové číslo? Ne, sériové číslo je na každém počítači jiné; bez ohledu na to, co děláte, vždy to tam bude.
 • Otázka Odebral jsem pevný disk z notebooku. Jsou všechny informace z toho PC pryč? Většina ano, ale můžete také chtít odstranit RAM. Může mít také malé kousky informací.

Populární Problémy

Anna Kournikova byla nejslavnější tenistkou, která nikdy nezískala grandslamový titul. Její mimosoudní činy z ní však udělaly nejslavnější atletku posledního desetiletí.

Linka PICC (nebo „periferně vložený centrální katétr“) je tenká trubice používaná k podávání tekutin, antibiotik a léků přímo do žíly na paži. Péče o linku PICC zahrnuje výměnu obvazu přibližně jednou týdně (nebo pokud ...

Dnes se na kurtu dá očekávat velké drama, protože Nick Kyrgios se utká s Rafaelem Nadalem na nepředvídatelné střetnutí druhého kola. .

Jannik Sinner a Max Purcell se v úterý utkají v prvním kole US Open 2021. Ti dva se už jednou setkali, a to na Australian Open 2020, kde Sinner vyhrál ve dvou setech.

Jak podávat zdravé a atraktivní svačiny pro batolata. Pokud máte batole, krmit je zdravou a výživnou svačinkou nemusí být nejjednodušší úkol. Batolata jsou proslulá tím, že jsou vybíraví jedlíci. Navíc jednoho dne mohou něco milovat ...