Jak dělat balet doma

Balet je krásná umělecká forma, kterou můžete využít k sebevyjádření nebo k udržení kondice. Zatímco je taneční hodina nejlepším způsobem, jak se naučit balet, můžete základní baletní pohyby provádět doma, pokud nemůžete chodit na hodiny nebo chcete jen další cvičení. Před tancem se zahřejte a protáhněte, aby bylo vaše tělo připraveno. Poté se naučte 5 pozic v baletu a procvičujte základní baletní pohyby, dokud je nezvládnete. Až budete připraveni, stavte na své technice tím, že budete sledovat výukové programy, dělat video lekce nebo navštěvovat třídu.

Část 1 ze 4: Zahřívání a protahování

 1. Obrázek s názvem Dělejte balet doma Krok 1

  1 Vyberte si místnost, ve které se můžete pohybovat. Ujistěte se, že máte prostor ohýbat se, skákat a pohybovat se po podlaze, aniž byste do něčeho narazili. Odstraňte všechny předměty, které by mohly bránit vašemu pohybu, například konferenční stolek nebo předměty na podlaze. Pokud váš pokoj nemá baletní barre, použijte opěrku robustní židle jako oporu, když ji potřebujete.

  Spropitné: Pokud máte rádi balet, nainstalujte baletní barre na zdi vašeho pokoje. Díky tomu bude cvičení mnohem snazší.

 2. Obrázek s názvem Dělat balet doma Krok 2

  2 Pokud je to tvrdý povrch, přikryjte podlahu rohoží nebo koberečkem. Nedělejte balet na tvrdých površích, jako je beton, pokud neodložíte podložku. Skákání na tvrdou podlahu může poškodit vaše klouby, včetně kolen. K pokrytí tvrdé podlahy použijte podložku na cvičení nebo koberec. Alternativně můžete dělat balet v místnosti s kobercem.
  • Na internetu najdete gumové podložky, které jsou vyrobeny pro balet.


 3. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 3

  3 Zahřát se Vaše tělo děláte 5 minut kardio cvičení s nízkým dopadem. Vaše svaly musí být v teple, než začnete balet, abyste se vyhnuli zranění. Chcete -li se rychle zahřát, jděte nebo běžte na místě asi 5 minut. Pokud chcete, zakončete rozcvičku sérií dřepy , výpady , a tajtrlíci .
  • Před protahováním se určitě zahřejte, protože protahování studených svalů zvyšuje riziko zranění.
 4. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 4

  4 Protáhnout se svaly poté, co se zahřejete. Jakmile se vaše tělo zahřeje, protáhněte svaly, aby byly připraveny na vaše baletní pohyby. Zde je několik úseků, které můžete vyzkoušet:
  • Proveďte předklon: Postavte se rovně s nohama u sebe a prsty směřujícími dopředu. Zavěste se v pase dopředu a sáhněte dolů na podlahu. Sejděte co nejdále a zkuste se dotknout podlahy. Vydržte 30 sekund.
  • Proveďte protažení širokých nohou: Posaďte se na podlahu a roztáhněte nohy do písmene „V.“ Ukazujte prsty nahoru do vzduchu. Nakloňte se dopředu a dosáhněte mezi nohama tak daleko, jak můžete. Vydržte 30 sekund.
  • Protáhněte své čtyřkolky: Vaše čtyřkolky jsou přední částí stehen. Postavte se rovně s nohama u sebe a přidržte se židle. Zvedněte 1 nohu za sebe a rukou uchopte horní část chodidla. Zatáhněte nohu do zadku. Vydržte 30 sekund, poté vyměňte nohy.
  reklama

Část 2 ze 4: Nácvik 5 pozic v baletu

 1. Obrázek s názvem Dělejte balet doma Krok 5

  1 Začněte první polohou, protože je to nejjednodušší. Postavte se rovně s nohama u sebe a patami se dotýkejte. Otočte prsty na nohou tak, aby směřovaly směrem ven do „V.“ Poté zvedněte ruce před sebe a vytvořte ovál. Vaše prsty by se neměly dotýkat.
  • Ukazujte prsty na nohou tak daleko, jak můžete. Zpočátku možná budete moci vytvořit pouze úzké „V.“ Časem se však stanete flexibilnějšími a nakonec budete možná schopni otočit prsty až na doraz.
 2. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 6

  2 Chcete -li přidat další baletní pohyby, proveďte druhou pozici. Postavte se vysoko s rozkročenýma nohama od sebe na šířku ramen. Nasměrujte prsty směrem ven od těla. Roztáhněte ruce po stranách, držte je zaoblené a zhruba ve výšce ramen.
  • Stejně jako u první pozice otáčejte prsty pouze tak pohodlně, jak jen můžete.
 3. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 7

  3 Zkuste třetí pozici, která vám pomůže získat zkušenosti. Postavte se rovně a zkřížte pravou nohu přes levou s patou pravé nohy před levou klenbou. Poté zakřivte pravou paži směrem k tělu a levou paži držte stranou. Případně zkřížte levou nohu přes pravou a zakřivte levou paži.
  • Třetí pozici můžete provést buď pravou rukou a nohou, nebo levou rukou a nohou.
  • Při provádění skoků a skoků můžete dát ruce do třetí polohy.
 4. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 8

  4 Přidejte čtvrtou pozici, pokud jste dostatečně flexibilní, abyste to zvládli pohodlně. Pro otevřenou 4. pozici položte 1 stopu 12 palců (30 cm) před druhou se zarovnanými patami a špičkami prstů. Zvedněte odpovídající paži nad hlavu se zakřivenou paží. Pro uzavřenou 4. pozici zkřížte 1 nohu přes druhou a zarovnejte přední patu se zadními prsty. Poté zvedněte paži nad hlavu a držte ji pokrčenou.
  • Někdy můžete při skoku a skoku dát ruce do čtvrté polohy.
 5. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 9

  5 Proveďte 5. pozici, když jste připraveni pokročit ve své technice. Umístěte 1 nohu před druhou se špičkami na nohou. Zavřete chodidla společně s přední špičkou v souladu s zadní patou a zadní patou v souladu s přední patou. Poté elegantně zvedněte ruce nad hlavu a udržujte je zakřivené. Tato pozice je obtížná, takže to nezkoušejte, dokud nebudete dostatečně flexibilní.
  • Stejně jako u ostatních pozic můžete provádět skoky a skoky s rukama v 5. pozici. Je v pořádku dát paže na 5. pozici, když jste jen začátečník. Právě práce nohou je náročná.
  reklama

Část 3 ze 4: Dělá balet pro začátečníky

 1. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 10

  1 Napůl složený na první pozici. Postavte se do první polohy tím, že stojíte s nohama u sebe a se špičkami na nohou. Zvedněte ruce před sebe a vytvořte z nich ovál. Pokrčte kolena a pomalu spouštějte tělo dolů k zemi, paty držte naplocho na podlaze. Když se vrátíte nahoru, stlačte svaly. Tomu se říká demi plié.
  • Klíčky se vyslovují jako Plea-AE.
  • Pokud to potřebujete, můžete se opřít o baletní tyč nebo opěradlo židle.
  • Poté, co můžete udělat demi plié, přejděte k grande pliés. Je to stejný pohyb, kromě toho, že zvednete paty z podlahy.
  • Je to podobné jako dřep, ale máte paty u sebe a prsty na nohou zdůrazněné.

  Variace: Jakmile zvládnete plié na první pozici, zkuste to na druhé pozici. Pokaždé, když zdokonalíte formu, vyzkoušejte plié v další poloze.

 2. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 11

  2 Udělejte tendence na první pozici. Postavte se vysoko s podpatky u sebe a špičkami na nohou. Zatlačte nohu na podlahu a vysuňte ji dopředu, do strany nebo dozadu. Zvedněte patu tak, aby ukazovala na špičku. Poté pomalu spusťte nohu z bodu dolů na podlahu a přetáhněte ji po podlaze zpět do první polohy.
  • Tendery jsou výrazné Ton-DUE.
  • Poté, co zvládnete první pozici, vyzkoušejte tendence na ostatních pozicích.
  • K přechodu z první do druhé polohy můžete použít tendenci. Proveďte náklon na stranu a poté sklopte nohu na podlahu, místo abyste ji vrátili zpět.
 3. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 12

  3 Proveďte uvolnění na první pozici. Postavte se vysoko s podpatky k sobě a špičkami na nohou. Pomalu zvedejte paty ze země tak vysoko, jak jen můžete. Pauza po dobu 2-3 sekund, poté pomalu sklopte paty zpět na podlahu.
  • Releve se vyslovuje „rel uh VEY“.
  • Poté, co zvládnete lele na první pozici, vyzkoušejte je i na ostatních pozicích.
 4. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 13

  4 Soté provádějte, až budete připraveni na základní skok. Proveďte demo v první poloze se zapojeným jádrem a zvednutou horní částí těla. Poté vyskočte ze země a přistaňte v demolicii. Při skoku zvedejte chodidla od paty k patě a poté přistávejte tak, že chodíte od paty k patě.
  • Obvykle uděláte sady 4, 6 nebo 8 soté. Dávejte pozor na svou formu, aby každé soté bylo provedeno správně.
  • Jakmile to zvládnete, procvičte si to na druhé pozici.
 5. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 14

  5 Proveďte échappé, abyste přešli z první do druhé polohy. Začněte v první poloze s podpatky u sebe, špičkami na nohou a rukama zakřivenýma do oválu před sebou. Proveďte demi plié a poté skočte z podlahy soté. Otevřete nohy a dopadněte do druhé polohy s roztaženýma nohama o něco širší než na šířku ramen a rukama roztaženýma po stranách.
  • Échappé se vyslovuje A-sha-PAY.
  • Proveďte několik skoků z první na druhou, poté z druhé na první.
  • Můžete také udělat échappé a přesunout se z páté na druhou pozici.
 6. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 15

  6 Provést velké hody přidat skoky. Grand jetes jsou skoky, kdy prodloužíte 1 nohu před tělo a 1 nohu za tělo. Umístěte ruce do čtvrté nebo páté polohy. Vydejte se malým skokem vpřed s 1 nohou, poté vyskočte do vzduchu a udělejte své velké jeté. Rozdělte si nohy a natáhněte je rovně se špičatými prsty.
  • Jeté se vyslovuje Zha-TAE.
  • Vyskočte tak vysoko, jak můžete, aniž byste nadměrně namáhali své tělo nebo ohýbali kolena. S praxí budete moci vyskočit výše a dále roztáhnout nohy.
 7. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 16

  7 Vyzkoušejte velké cimbuří a začleňte kopy. Velkolepé cimbuří je kop se špičatou špičkou a rovnou nohou, který můžete provést zepředu, z boku nebo zezadu. Dejte paže do druhé polohy. Kartáčujte nohu po podlaze a poté ji zvedněte do kopu. Zvedněte kop tak vysoko, jak můžete, a ukazujte špičkou. Při kopání držte vzpřímenou nohu.
  • Velké cimbuří se vyslovuje POZEMNÍ Bot-MAH.
  • Když provádíte velké pálení do zad, mírně se předkloňte, ale neohýbejte se v pase.
  • Pokuste se zvednout nohu alespoň o 90 stupňů nad zemí, ale netlačte se dále, než může jít o váš rozsah pohybu. Při cvičení budete moci zvednout nohu dále ze země.
  • Jak se zdokonalíte v baletu, můžete dělat pašování s rukama v jiných polohách.
  reklama

Část 4 ze 4: Rozvoj vaší techniky

 1. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 17

  1 Sledujte baletní výukové programy online pomocí webů, jako je YouTube. Pokud si nemůžete dovolit lekce, video alternativy jsou skvělou alternativou. I když nejsou tak užitečné jako učení od učitele, výukové programy vás mohou naučit základní balet, pokud cvičíte několik dní v týdnu. Podívejte se na návody na pohyby, které chcete vyzkoušet, a pak je pečlivě sledujte.
  • Přihlaste se k odběru baletních kanálů, které považujete za užitečné.
  • Mějte na paměti, že pravděpodobně budete potřebovat lekce, pokud se chcete stát pokročilým tanečníkem. Videonávody jsou však skvělým způsobem, jak začít, a mohou vám pomoci užít si balet jako koníček.
 2. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 18

  2 Sledujte video lekci. Video lekce jsou k dispozici na DVD nebo streamovacích stránkách. Tyto lekce vedou profesionální učitelé, takže vás mohou naučit pokročilé pohyby. Nebude to stejné jako pracovat jeden s jedním s instruktorem, ale tyto lekce vám pomohou rozvíjet taneční techniku.
  • Podívejte se na video cvičení online. Podívejte se na náhled tréninku, než si ho koupíte, abyste zjistili, zda můžete postupovat podle pokynů.
  • Vyberte video, které je na vaší úrovni. Pokud jste začátečník, podívejte se na podrobné video, které vám pomůže se učit.
 3. Obrázek s názvem Do Ballet at Home Step 19

  3 Zúčastněte se lekcí osobně pro individuální výuku. Účast na kurzech s instruktorem vám umožní získat zpětnou vazbu k vašemu formuláři, abyste mohli provádět vylepšení. Navíc se naučíte balet rychleji a bezpečně přejdete k pokročilejším pohybům. Účast na hodinách vám také poskytne příležitost naučit se choreografii a vystupovat před publikem. Hledejte online kurzy ve své oblasti.
  • Pokud cvičíte doma a nemůžete si dovolit hodiny, zeptejte se školy, zda mají stipendium nebo stáž. Možná budete moci získat stipendium, pokud projevíte talent a obětavost, nebo budete moci získat slevu na třídu, pokud budete pomáhat ve studiu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu začít s baletem, když mi je 14, nejsem flexibilní a nechodím na hodiny? Jak získám flexibilitu? Začít můžete v každém věku. Lekce nejsou životně důležité, ale jsou užitečné, a pokud jste toho schopni, měli byste si je vzít. Chcete -li být flexibilní, protáhněte se každý den.
 • Otázka Jaký typ účesu potřebuji? Jakýkoli styl, který vám během tréninku udrží vlasy mimo obličej, bude stačit. Nejlepší je však baletní drdol.
 • Otázka Existují určité úseky, které bych měl udělat, než začnu tančit? Neexistují žádné konkrétní úseky, ale vždy je dobré si před baletem protáhnout svaly dolních končetin (nohy, boky, záda).
 • Otázka V jakém věku se doporučuje začít s baletem? Čím mladší, tím lepší, ale balet může tančit každý. Je to jako naučit se jazyk. Když jste mladší, je to jednodušší.
 • Otázka Proč nejsou ponožky vhodné pro cvičení baletu? Pokud máte koberec, ponožky jsou mnohem lepší než baletní boty. Baletní boty se však doporučují na tvrdé podlahy, ponožky jsou totiž velmi kluzké a nenabídnou vám správnou oporu. Pokud se například snažíte balancovat na jedné noze a kolébáte se, pravděpodobněji spadnete.
 • Otázka Jaký je nejstarší věk, kdy může někdo začít s baletem, pokud chce být profesionálem? Je mi 10. Je možné začít v jakémkoli věku, ale stát se profesionálem vyžaduje extrémně tvrdou práci a praxi.
 • Otázka Musíte být hubená? Ležérní balet mohou dělat lidé všech tvarů těla. Váha bude mít dopad pouze tehdy, když děláte pas de deux (tanec s jinou osobou) nebo zkoušíte roli v inscenaci.
 • Otázka Nevím, jak to dělit, mohu se ještě naučit balet? ReynaSPQR Ano, můžete dělat balet, aniž byste je mohli dělat, i když byste pravděpodobně měli pracovat na tom, abyste byli flexibilnější.
 • Otázka Jaké jsou základní pozice baletu? Popisy a obrázky pro první, druhou, třetí, čtvrtou a pátou pozici najdete v tento článek o baletním tanci na wikiHow.
 • Otázka Je v pořádku tančit na plochém koberci? Nahrazeno Není to moc dobrý nápad, protože by vám mohl způsobit popálení od koberce a brání vám dělat některé věci, například zatáčky.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Naslouchejte svému tělu a respektujte jeho limity. Je v pořádku, pokud nemůžete vyskočit vysoko nebo ukazovat prsty na nohou úplně ven. Cvičením se zlepšíte!
 • Požádejte někoho, kdo je zkušený a dobrý v baletu, aby vás sledoval. Mohou vám poskytnout zpětnou vazbu, jak se zlepšit.
 • Balet doma může být vhodný pro tanečníky, kteří hledají pouze základní techniku, ale skutečné hodiny nevyrovná. Pokud plánujete vážně tančit, je důležité mít učitele, který vás opraví.
 • Začněte od základů a propracujte se až k pokročilým tanečním pohybům.
 • Mistrovství baletu trvá roky, takže buďte trpěliví a užijte si tento proces. S každým cvičením se budete zlepšovat, takže pokračujte!
 • Balet vyžaduje čas a cvičení! Pokud se v tom chcete zdokonalit, měli byste cvičit denně.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nesnažte se tancovat, pokud nepracujete s instruktorem. Můžete si ublížit, pokud to zkusíte sami.
reklama

Populární Problémy

Jak získat letecký pohled na Mapy Google. Mapy Google vám mohou ukázat jiný pohled na vaše tradiční mapy. Můžete přepnout na zobrazení Země nebo Satelit a získat tak letecký pohled na celou mapu. V tomto zobrazení můžete vidět skutečné struktury na ...

3krát Djokovič netypicky promrhal mečboly, aby prohrál zápas.

Basketbalové bluebloods UNC a Kentucky se v sobotu setkají na CBS Sports Classic 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

LSU přebírá Vanderbilt na SEC Network v sobotu. Pokud tento kanál nemáte, můžete bezplatně sledovat živý přenos hry online.

Zde je návod, jak sledovat dnešní basketbalové utkání VCU vs Severní Texas online.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Lakers vs Pelicans online bez kabelu, ať už jste v LA, New Orleans nebo mimo trh.