Jak se dostat na Harvardskou univerzitu

Harvard je nejstarší vysoká škola ve Spojených státech a možná i nejprestižnější. Harvard se nachází v Cambridgi v Massachusetts a produkoval americké prezidenty, generální ředitele žebříčku Fortune 500 a herce oceněné Oscary. Harvardské přijímací standardy jsou přísné a soutěž o přijetí do školy je tvrdá. Studenti, kteří doufají, že se jednoho dne vydají na Harvard, musí položit pevný základ akademických a mimoškolních úspěchů již na začátku své středoškolské kariéry a udržet si tuto úroveň excelence až do ukončení studia. Pokud se chcete dostat na Harvard, postupujte takto.Část 1 ze 4: Demonstrace akademické excelence

 1. 1 Udržujte vysokou GPA. Ačkoli přijímací důstojníci nebudou bourat vaše dveře jen proto, že máte téměř perfektní GPA,mající výborné známkyvás udrží v běhu o přijetí na vysokou školu. Většina uchazečů o Harvard spadá do top 10-15% své třídy, takže byste se měli snažit být v tomto rozmezí, abyste byli vážně zvažováni. Pokud je vaše GPA hluboko pod tímto rozsahem, ostatní části vaší aplikace budou muset být neuvěřitelně působivé, aby to vyrovnaly.
  • Pokud jsou ve vaší škole nabízeny, absolvujte vyznamenání/kurzy AP. Jinými slovy, vezměte si nejnáročnější zátěž kurzu, kterou můžete zvládnout, protože pokud zvládnete kurzy AP (a do jisté míry vyznamenání kurzy), ukáže vám, že máte dost kurzů na Harvardu. Pokud však ve třídách vyznamenání/AP získáváte špatné známky (C nebo nižší), je pravděpodobně lepší absolvovat běžnou třídu a získat lepší skóre, například A/B.
  • Udržování vynikajících známek na střední škole (zejména u vyznamenání/AP kurzů) říká přijímacím důstojníkům, že jste dříč a že budete schopni držet krok s přísností kurzů na Harvardu. V ostatních částech aplikace můžete ukázat, že můžete vyniknout.
  • Měli byste prokázat dokonalost v Všechno vašich akademických předmětů. Ačkoli můžete být v některých předmětech silnější a slabší než ostatní, měli byste být výjimečným studentem téměř v každé třídě.
  • Nenechte se odradit, pokud váš GPA není docela tak vysoko, jak jste chtěli. Pokud se vaše známky zlepšily od prvního ročníku až do doby, kdy se přihlásíte, budou důstojníci ohromeni, a pokud ve vašich známkách došlo k poklesu kvůli osobní situaci, můžete to vysvětlit ve své eseji.
 2. 2 Získejte vysoké skóre v testech SAT nebo ACT a AP. Velmi dobře si vedete na svémSATnebo testy ACT a AP ukáží přijímacím důstojníkům, že jste dříč s hvězdnými akademickými úspěchy. Stejně jako perfektní GPA z vás neudělá shoo-in, vysoké skóre SAT a silné výsledky testů AP vám nezaručí místo na Harvardu, ale bude udržovat přijímací úředníky zájem o vaši aplikaci.
  • Nebojte se, pokud vaše škola nenabízí spoustu testů AP. Ne každá škola nabízí 20 různých testů AP a přijímací důstojníci budou vědět, jestli vaše střední škola ne. Pokuste se udělat dobře testy, které vaše škola nabízí. Další možností by mohlo být absolvování kurzů AP online.
  • Ujistěte se, že testy absolvujete ve správný čas. Pokud chcete na Harvard zapůsobit svým SAT skóre, budete to muset pojmout s dostatečným předstihem, než bude žádost splatná. Udělejte si test během ročníku, abyste měli dostatek času na jeho opakování, bude -li to nutné.
  • Zkontrolujte požadavky Harvardu na poslední možné datum testu ACT nebo SAT. Vždy je to jen týden nebo několik týdnů po datu splatnosti žádosti, ale už při aplikaci byste měli mít vynikající skóre.
  • Harvard také vyžaduje, abyste absolvovali dva testy SAT II.
  • Nezapomeňte si nechat zaslat zprávy o skóre přímo do přijímací kanceláře na Harvardu.
  reklama

Část 2 ze 4: Působivé mimoškolní aktivity

 1. 1 Prokažte dokonalost svou účastí v klubu nebo činností, která vás zajímá. Ačkoli vaše známky a skóre prokáží, že jste schopni dosáhnout akademické excelence, vaše mimoškolní aktivity vás vyvedou z pozice jedinečného jednotlivce, který je investován do prosazování svých zájmů. Když najdete dva nebo tři kluby, které vás zajímají, a budete se snažit vyniknout v těchto oblastech, a dokonce dosáhnete vedoucí role, ukáže to, že jste oddaný a všestranný jedinec.
  • Nezapomeňte mít kvalitu nad kvantitou. Harvard a další Ivy League Colleges se nestarají, kolik věcí se účastníte. Spíše chtějí vidět dokonalost a hluboké odhodlání v jednom nebo dvou oblastech, pro které jste vášniví.
  • Někteří lidé, kteří vynikají v určitém předmětu, také soutěží v různých soutěžích. Zajímá vás věda? Vyzkoušejte soutěže jako Vědecká olympiáda, Kvízová mísa nebo jiné, které jsou ve vaší škole k dispozici. A co matematika? Zamyslete se nad AMC-8, matematickou soutěží, kde děti musí řešit problémy v omezeném čase. Harvard chce studenty, kteří vyniknou, takže mít pár soutěží pod pásem, dokonce i s účastí, je dobrou podporou pro každého.
  • Staňte se lídrem. Nepřidávejte se jen do klubu, ale běžte na sekretářku nebo dokonce na prezidenta. Ve většině klubů se budete muset vypracovat z menší vůdčí role do hlavní role.
  • Začněte svůj závazek během prvního ročníku. Měli byste se brzy připojit k klubům a dalším aktivitám, abyste mohli prokázat záznam odhodlání a odhodlání.
  • Ukažte svévedení lidípřipojením se ke studentské radě a vypracováním se na post prezidenta vaší třídy.
  • Pokud rádi píšete nebo používáte technologie, připojte se ke školnímu listu nebo ročence.
  • Pokud máte rádi politiku nebo debaty, připojte se k týmu Modelu OSN nebo k debatnímu týmu.
  • Pokud milujete jazyky, přidejte se do francouzského nebo španělského klubu.
  • Pokud rádi hrajete, buďte součástí školního divadelního souboru (divadla).
  • Můžete se také připojit k klubu nebo organizaci mimo vaši školu, která má co do činění s náboženskou institucí nebo místní komunitou.
  • Nenechte se odradit, pokud nemáte mnoho času věnovat se zájmům mimo školu, protože po škole musíte pracovat. I když byste měli stále dělat to nejlepší, co můžete, budete moci do své aplikace vložit také své pracovní zkušenosti.
 2. 2 Vynikněte připojením se ke sportu nebo školní kapele. I když nemusíte být olympijským sportovcem nebo světovým hudebníkem, abyste se dostali na Harvard, účast ve sportu nebo připojení se ke školní kapele vás vynikne. I když mohou být kluby časově náročné, sport nebo hra na nástroj vyžaduje, abyste po škole téměř každý den cvičili nebo soutěžili, takže to ukazuje hlubokou úroveň odhodlání.
  • Pokud se věnujete sportu, zkuste se vypracovat na vedoucí pozici. Pamatujte, že často nemusíte být nejlepším sportovcem, abyste mohli být kapitánem týmu. Musíte být nejvíce oddaní nebo nejoblíbenější.
  • Pamatujte, že zatímco mnoho sportů vyžaduje deset a více hodin nasazení týdně, můžete také sportovat jen jednu nebo dvě ze tří sportovních sezón. Na podzim můžete například běhat na běžkách, ale v zimě se soustředit na studium a kluby a v příští sezóně pak běžet jarní dráhu.
  • Pokud hrajete na nástroj, měli byste se také snažit získat vedoucí pozici v kapele svého týmu. Několik vysokých škol se dívá na hudební dokonalost.
 3. 3 Dobrovolník ve vaší komunitě. Dobrovolnictví ve vaší komunitě je skvělý způsob, jak ukázat svou štědrost a své velké srdce. Je to také skvělý způsob, jak zapůsobit na přijímací důstojníky. Ve vaší komunitě existuje nespočet způsobů, jak se dobrovolně zapojit, ať už to děláte prostřednictvím klíčového klubu vaší školy nebo hledání příležitostí prostřednictvím místního centra mládeže nebo blízkých charitativních organizací. Zde je několik skvělých věcí, které je třeba udělat:
  • Dobrovolně pomozte dětem naučit se číst ve vaší místní knihovně.
  • Dobrovolník ve stáří nebo veteránský domov ve vašem okolí.
  • Dobrovolně pracujte v místním útulku pro bezdomovce nebo v polévkové kuchyni.
  • Dobrovolně vyčistěte svou komunitu na akci na vyčištění místního parku.
  • Pomozte stavět domy pro Habitat for Humanity.
  • Strávte léto dobrovolnictvím nebo stavbou domů v cizí zemi.
 4. 4 V létě sledujte své zájmy. Ačkoli vaše léto má být prázdniny, pokud chcete opravdu zapůsobit na Harvard, nemůžete léto strávit lenošením v plavkách a sledováním reality show. Ačkoli byste měli nějaký čas dekomprimovat ze všech svých tvrdých prací, které jste odvedli, měli byste také najít způsob, jak pokračovat ve sledování svých snů a sledování svých zájmů. Pokud přes léto nic neuděláte, přijímací důstojníci si mohou myslet, že nepřevezmete iniciativu, pokud ve skutečnosti nejste ve škole. Zde je několik věcí, které můžete udělat:
  • Vydejte se do cizí země nebo do jazykového tábora a sledujte svůj zájem o cizí jazyk.
  • Udělejte si letní kurz něčeho, co máte rádi na místní vysoké škole.
  • Věnujte více času rozvoji svého talentu. Přejděte na táborový tábor nebo bootovací tábor pro fotbalisty.
  • Získejte stáž na místě, které souvisí s vašimi zájmy. Pokud máte rádi vědu, zkuste si najít práci v laboratoři.
  • Získejte práci a tvrdě pracujte. Na přijetí často zapůsobí studenti, kteří převezmou iniciativu zaplatit si vlastní cestu na vysokou školu, než aby spoléhali na své rodiče, že pokryjí přemrštěné náklady.
  reklama

Část 3 ze 4: Příprava hvězdné aplikace

 1. 1 Napište esej na téma, které je pro vás důležité. Vaše esej by měla dělat dvě hlavní věci: měla by ukázat přijímacím důstojníkům, jaký jste originální, zajímavý a motivovaný člověk a že máte špičkové psací schopnosti. Měli byste si udělat čas na psaní eseje, která má pro vás smysl, a nechat si dostatek času pro sebe, abyste si ji mohli přečíst, až budete hotovi. Pokyny k eseji najdete na poslední stránce aplikace. Mělo by mít 250–500 slov. Zde je několik tipů.
  • Být originální. Napište něco, co můžete napsat pouze vy. Ukažte, čím jste výjimeční.
  • Ukažte svou silnou povahu. Vyprávějte příběh, který ukazuje vaši vytrvalost, pracovní morálku, kreativitu nebo dokonce schopnost učit se ze svých chyb.
  • Buďte přesvědčiví. Zahákněte přijímací důstojníky ze své úvodní linie a udržujte jejich zájmy v živém jazyce, pestrých větách a poutavém tématu.
  • Buďte struční. Nepřekračujte limit slova. Přijímací důstojníci budou číst tisíce esejů a nebudou to ocenit, pokud nebudete moci postupovat podle pokynů.
  • Mezi některá oblíbená témata přijímací eseje patří psaní o vašich úspěších v klubu nebo sportu, popis vaší rodiny a pozadí nebo psaní o životní změně.
  • Dostat zpětnou vazbu. Proveďte svou esej od důvěryhodného přítele nebo člena rodiny a svého učitele angličtiny, pokud můžete. Mohou vám pomoci zachytit gramatické chyby a také zjistit, zda vaše esej měla zamýšlený účinek.
  • Svou práci vždy překontrolujte. Až budete hotovi, zkontrolujte ve své eseji chyby gramatiky a interpunkce. Pamatujte, že přijímací úředníky nezajímá jen obsah vaší eseje, ale také to, jak dobře umíte psát.
 2. 2 Mějte nejlepší hodnocení učitelů. Harvard požaduje, abyste předložili dvě hodnocení učitelů, abyste získali lepší přehled o svých výkonech ve třídě. Vyberte si dva učitele, kteří vás dobře znají a mají jedinečný pohled na vaše přednosti ve třídě a na vaši postavu.
  • Učitel může popsat vaši dokonalost ve své třídě i vaše příspěvky do diskuse ve třídě. Vyberte si učitele, který vás opravdu viděl ve vašem akademickém nejlepším stavu. Pokud je váš učitel zároveň vaším sportovním trenérem nebo vedoucím klubu, může doporučení přidat ještě větší rozměr.
  • Vyberte si dva učitele ze dvou různých předmětů. Nežádejte učitele angličtiny ve druhém a druhém ročníku, aby napsali doporučení, nebo to může vypadat, že vynikáte pouze v jednom předmětu.
  • Vyberte někoho, o kom víte, že napíše knockoutové doporučení. Zeptejte se starších studentů, zda doporučují určitého učitele, nebo zda existuje učitel, který má pověst, že se s doporučeními opozdil nebo nepsal nic příliš konkrétního. Neměli byste si vybrat pouze učitele nebo osobu, která má k vám blízký vztah, ale někoho, koho znáte, napíše něco podrobného a pozitivního.
 3. 3 Je -li to nutné, přidejte doplňkové materiály. Ačkoli byste se obecně měli vyvarovat toho, aby byla vaše aplikace objemnější, než by měla, pokud opravdu cítíte, že máte výjimečný talent ukázat Harvard, který nespadá do tradiční aplikace, pošlete ji dál. Nezapomeňte projevit diskrétnost. Sdílejte tyto materiály pouze tehdy, pokud se domníváte, že jste skutečně v něčem výjimečné.
  • Přidejte, proč jste dobrým kandidátem na školu. Vysvětlete, jak chcete pomoci zlepšit svět a jak by vám cesta na Harvard pomohla dosáhnout toho. Pokuste se však o stručné vysvětlení.
  • Pokud jste výjimečný hudebník, můžete poslat kazetu, kde hrajete hudbu.
  • Pokud jste úžasná herečka, pošlete se sebou kazetu ze své nejnovější školní hry.
  • Pokud jste oceněný kreativní spisovatel, pošlete nám krátký příběh.
 4. 4 Promyšleně vyplňte skutečnou aplikaci. Budete muset vyplnit buď společnou přihlášku, nebo přihlášku Universal College na Harvard. Zde budete poskytovat informace o svém životopise, své rodině, svých mimoškolních aktivitách a pracovních zkušenostech a svých vyznamenáních, aktivitách a pracovních zkušenostech. Udělejte to promyšleně a způsobem, který ukazuje, že víte, jak postupovat podle pokynů.
  • Buďte důkladní. Vyplňte veškerý prostor, který máte, aniž byste překročili limit.
  • Pište úhledně. Pokud vyplňujete přihlášku ručně, prokažte svou píli dobrým rukopisem.
  • Buďte působiví. Popište své činnosti a vyznamenání tím nejpůsobivějším možným způsobem. Abyste ze svých úspěchů vytěžili maximum, nemusíte lhát.
 5. 5 Ujistit se, že Všechno aspekty vaší žádosti jsou dokončeny, než ji odešlete poštou. Pokud zapomenete v položce žádosti, nebudete považováni za kandidáta. Před odesláním přihlášky nebo jejím odesláním online si uschovejte kontrolní seznam všech položek, které potřebujete. Zde je to, co potřebujete:
  • Aplikace.
  • Vaše esej.
  • Vaše zpráva o skóre SAT nebo ACT. Měli byste zajistit, aby testovací společnost zaslala skóre přímo do přijímací kanceláře na Harvardu.
  • Vaše dvě zprávy o skóre SAT II. Znovu by je měla testovací společnost poslat do přijímací kanceláře.
  • Dvě zprávy učitele (doporučení).
  • Harvardský dodatek. Toto je krátká aplikace, která poskytne více informací o vašich akademických a mimoškolních zájmech.
  • Vaše žádost o finanční pomoc (pokud splňujete podmínky).
  • Školní zpráva a pololetní školní zpráva. Vyplňte informace nahoře a předejte je svému školnímu poradci. Školní vysvědčení by měl odevzdat váš poradce před splatností přihlášky a pololetní zprávu odevzdat začátkem února.
   • Pamatujte si, že pokud budete přijati na Harvard, bude odevzdána i vaše závěrečná školní zpráva, takže byste si měli udržovat vynikající výsledky.
  • Kolísá váš poplatek za přihlášku nebo poplatek za přihlášku. Poplatek za přihlášku je 75 USD.
  reklama

Část 4 ze 4: Odeslání ve vaší aplikaci

 1. 1 Zapněte svou aplikaci včas (nebo brzy). Harvardský aplikační proces zahrnuje řadu kroků provedených během několika měsíců. Pokud žádáte o přijetí na podzim na předčasné období nebo o pravidelný termín pro přijetí, musíte svou přihlášku odevzdat včas. Aplikace bude k dispozici do poloviny srpna a měli byste si s ní udělat náskok. Zde je několik důležitých dat k zapamatování:
  • Kandidáti na včasné akce by se měli přihlásit do 1. listopadu a oznámení obdrží do 13. prosince. Harvard doporučuje, aby tito kandidáti odevzdali přihlášku do 15. října.
  • Kandidáti s pravidelným rozhodnutím by se měli přihlásit do 1. ledna a oznámení obdrží do 28. března. Harvard doporučuje, aby tito kandidáti odevzdali přihlášku do 15. prosince.
  • Pokud opravdu chcete jít na Harvard, přihlaste se včas. Rozhodnutí je nezávazné, takže se budete muset rozhodnout do 1. května a v případě potřeby porovnat balíčky finanční pomoci od vysokých škol. Ačkoli Harvard uvádí, že nezískáte výhodu, pokud se přihlásíte brzy, měli byste to udělat, abyste ukázali svůj závazek vůči Harvardu. Budete se také cítit lépe, pokud víte, že jste byli přijati na Harvard brzy!
  • Pokud použijete Early Action, nebudete se moci brzy přihlásit na jiné vysoké školy. Jedinou výjimkou je, pokud se přihlásíte také na místní veřejnou instituci.
 2. 2 Pokud jste k tomu vybráni, setkejte se na pohovoru. Jakmile se přihlásíte na Harvard, můžete být požádáni o setkání s kamencem pro pohovor ve vaší oblasti. Na tuto schůzku byste měli ukázat, že vás to opravdu zajímá. Vaše šance dostat se to nezníží, ale pokud opravdu chcete jít na Harvard, měli byste udělat vše proto, aby se váš harvardský sen stal skutečností.
  • Pokud se setkáte, buďte pohotoví, zdvořilí, zdvořilí a poutaví.
  • Připravte si pár otázek na Harvardskou zkušenost.
  • Nebojte se, pokud nebudete požádáni o rozhovor. Může to být jen proto, že bylo obtížné domluvit si schůzku mezi vámi a někým ve vašem okolí.
 3. 3 Počkejte na rozhodnutí. Jakmile odevzdáte přihlášku, už toho moc nemůžete dělat, než čekat na rozhodnutí. Můžete uvést, zda si přejete své rozhodnutí, e -mailem nebo oficiálním dopisem ve vaší žádosti. Mezitím můžete udělat toto:
  • Udržujte si záznam excelence. I když můžete relaxovat trochu „Teď není čas polevit, omezit třídu nebo přestat být hvězdným studentem. Harvard bude brát vaši polovinu roku a (pokud jste přijati) závěrečné zprávy vážně.
  • Naplánujte si návštěvu kampusu. Pokud jste kampus ještě nenavštívili, podívejte se na něj a zjistěte, zda se vám bude hodit.
  • Přihlaste se na jiné vysoké školy. Harvard je vysněná škola i pro toho nejúžasnějšího studenta, takže se ujistěte, že se přihlásíte i do některých škol bezpečnostidruhá břečťanová ligaa prestižní vysoké školy.
  • Neobsedejte. Jakmile je vaše přihláška doručena poštou, nemůžete nic změnit, takže si užijte nadcházející rok a dělejte to, co běžně děláte.
  • Reagujte přiměřeně. Pokud se dostanete dovnitř, udělejte si velkou párty! A pokud ne, nepotíte to. Může to vypadat jako vaše vysněná škola, ale než se nadějete, budete mít čas svého života v jiné úžasné instituci. Z 34 303 studentů, kteří se přihlásili na Harvardovu třídu 2016, bylo přijato pouze 2 706 (míra přijetí 7 %). Nenechte se odradit, pokud máte pocit, že jste splnili všechny požadavky, a přesto jste neuspěli.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bude C na střední škole ublížit mým šancím dostat se na Harvard? Vysoké školy nehledí na známky na střední škole. Jen tvrdě pracujte, abyste získali známky na střední škole, a využijte nejpokročilejší lekce, které máte k dispozici.
 • Otázka Jak se mohu začít připravovat na Harvard ve věku 14 let? Můžete začít tím, že se připojíte k některým mimoškolním aktivitám, abyste vynikli, a také je důležité získat většinou A nebo všechna A. Zajistěte, aby vaše studijní postupy byly na špičkové úrovni, a hledejte návrhy online nebo pro lektory.
 • Otázka Co máte na mysli „téměř dokonalým G.P. A.'? Bylo by téměř dokonalé považováno za pár B a zbytek A? Téměř dokonalý by pravděpodobně znamenal mít maximálně 2 B a zbytek musí být A. Je však pravděpodobnější, že se dostanete do všech A.
 • Otázka Musím žít na akademické půdě, když půjdu na Harvard? První rok musíte žít na akademické půdě. V následujících letech se můžete rozhodnout zůstat tam, kde byste chtěli.
 • Otázka Jsou moje šance dostat se na Harvard ovlivněny, pokud jsem v deváté třídě špatně ukazoval? Trochu, ale můžete Harvardu ukázat, že se můžete změnit zlepšením v příštích 3 letech na střední škole. Harvard miluje studenty, kteří se snaží zlepšit.
 • Otázka Jsem z Indie a chci se dostat na Harvard. Dostávám všechna písmena A. Jaké jsou moje šance? Abyste se dostali na Harvard, nemusíte být z Ameriky. Ve skutečnosti mnoho špičkových škol hledá rozmanitost, takže můžete mít dokonce výhodu. Jakmile nastane ta správná chvíle, přihlaste se a uvidíte, co se stane.
 • Otázka Je nutné být výjimečný nebo génius, abyste se dostali na Harvard? Nemusíte být génius, ale musíte být výjimeční. Obecně to znamená, že si ve střední škole a standardizovaném testu vedete velmi dobře, absolvujete pokročilé třídy atd. A v ideálním případě předvádíte nějaký speciální talent nebo příspěvky pro vaši komunitu.
 • Otázka Pokud mám v prvním ročníku nějaké C a B a od teď budu zlepšovat známky, můžu se ještě dostat? Dívají se na vaši kumulativní GPA (spolu s řadou dalších věcí), a pokud jste nováček, máte ještě čas se zlepšovat. Pokuste se do budoucna nedosáhnout ničeho nižšího, než je A, a zvažte absolvování několika kurzů AP, které ještě více zlepší vaše GPA.
 • Otázka Jaké je dokonalé skóre SAT? Musíte získat skóre 800 ve všech 3 sekcích: kritické čtení, psaní a matematika. Dohromady to činí 2400 bodů.
 • Otázka Poskytuje Harvard některým studentům stipendia? Pokud ano, jak ho získáte? Ano. Získáte ji tak, že budete výjimeční, takže budete muset tvrdě pracovat. Existují také stipendia finanční pomoci.

Populární Problémy

Mark Philippoussis: 9 věcí, které musíte o „The Scud“ vědět.

Tim Henman věří, že Novak Djokovic je 'jasným favoritem' na pozdvižení US Open a tím dokončení sady všech čtyř Majors v letošním roce.Shakur Stevenson čelí Joet Gonzalez v očekávané sobotním zúčtování. Zde je návod, jak sledovat boj online v USA.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Cowboys vs Lions, ať už jste v Dallasu, Detroitu nebo mimo trh.

Sezóna 2021 „Hard Knocks“ HBO bude následovat po Dallas Cowboys. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.