Jak se zbavit gekonů obecných

Máte doma malé, nechtěné, gekončí hosty? Jedním znakem je jejich černohnědý trus s bílou špičkou. Ještě jasnějším znakem je, když uvidíte, jak se někdo plazí po zdi! Přestože jsou gekoni spojenci proti hmyzu a pavoukům, mohou být sami o sobě škůdci, a proto je někdy nutné učinit kroky, které by jim připomněly, že jsou u vás doma nevítaní.Řešení pro domácnost

Geckos může být dobrý pro kontrolu chyb, ale někdy je prostě potřebujete z domova. K jejich odstranění můžete použít celou řadu produktů, které už možná budete muset:

Metoda 1 ze 3: Odebrání gekonů z vašeho domova

 1. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných - krok 1

  1 Umístěte nějaké skořápky. Toto je velmi účinný a levný způsob, jak vyděsit gekony: vidí vaječné skořápky a myslí si „predátor“. Nechte dvě poloviny skořápky kolem vašeho domova, například u venkovních vchodů nebo v kuchyni.
  • Skořápky nedrťte, nechte je na dvě poloviny.
  • Jeden pár dvou polovin u každého vchodu by měl stačit: gekonům stačí do něj narazit a pak z něj utečou.
  • Aby byly vaječné skořápky čerstvé, měňte je každé 3 až 4 týdny.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných, krok 2

  2 Pěstujte pár můr. Mothballs se zaměřují na můry, šváby, mravence, mouchy - a gekony! Skutečný domácí všelék! Ponechte některé pod sporákem, ledničkou nebo umyvadlem, abyste odpudili gekony.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných, krok 3

  3 Nastavte lepivé pasti. Mnoho hmyzu, který gekoni jedí, je vytaženo na světlo, takže v těchto oblastech často visí gekoni. Umístěním nějakého létavého papíru poblíž světelných zdrojů se nejenže chytí otravný zdroj potravy gekončíků, ale pravděpodobně se chytí i samotní gekoni. Chytání zvířat touto metodou je často považováno za extrémně nehumánní, protože zvíře pomalu dehydratuje k smrti.
  • Vhodná poloha pro umístění letmého papíru je na vnitřní stranu stínítka/pouzdra žárovky.
  • V blízkosti oken nebo jiných venkovních vchodů můžete také nastavit lepicí desky nebo lepicí karty.
  • Pokud najdete živého gekona uvízlého v jedné z vašich lepivých pastí, můžete jej odlepit a osvobodit přelitím pasti rostlinným olejem a pomalým odlupováním zvířete z lepidla. Nezapomeňte zvíře jemně vytáhnout a pouze tam, kde na lepidlo zapůsobil olej. Gekon se může při boji s lepidlem zranit, a proto se pasty na lepidlo obvykle nedoporučují.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných - krok 4

  4 Uvařte si kouli z kávy a tabáku. Z vlhké kávové sedliny a trochy tabákového prášku vytvořte rukama malou kuličku a přilepte ji na konec párátka. Umístěte to poblíž místa, kde gekoni hnízdí, nebo kde by to snadno našli, jako venkovní vchod. Gekoni zkonzumují část této koule a zemřou.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných - krok 5

  5 Umístěte stroužek česneku. Silný česnekový zápach není repelentní jen pro některé lidi, ale je také repelentní pro gekony! Nechte stroužek česneku u venkovního vchodu, aby se tam nedostali.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se společných domácích gekonů, krok 6

  6 Nakrájejte několik plátků cibule. Cibulové plátky jsou další dráždivou látkou, která gekony zažene. Nakrájejte cibuli na polovinu a nechte ji ve známém úkrytu gekončíků, někde v teple a pohodlí, kde jste viděli kempovat gekona, nebo u venkovního vchodu.
 7. Obrázek s názvem Zbavte se společných domácích gekonů, krok 7

  7 Pepřový sprej kolem vašeho domova. Podráždění, které lidé pociťují při postřiku pepřovým sprejem, není podobné jako u gekonů, kteří se s ním setkají. Smíchejte trochu pepře a vody v rozprašovači a nastříkejte roztok kolem vašeho domova na místa, jako je lednička, za gauč nebo na stěny - v zásadě kdekoli v teple nebo kdekoli, kde jste viděli gekona.
  • Místo pepře lze použít kajenský pepř nebo chilli prášek.
  • Místo domácího pepřového spreje lze použít omáčku Tabasco.
  • Varování: přílišné stříkání může odpuzovat „vás“ z vašeho domova, mějte proto na paměti jeho dráždivý účinek.
 8. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných - krok 8

  8 Chyťte gekona, pusťte ho. Pokud máte tvrdohlavého gekona, který odmítá být odpuzován z vašeho domova, můžete se ho pokusit odchytit ručně tak, že postavíte krabici ke zdi a „povzbudíte“ gekona, aby se dostal dovnitř. Poté jej můžete vypustit zpět do volné přírody - a nastavit další repelenty, abyste jej udrželi mimo! reklama

Metoda 2 ze 3: Zabránění pohybu gekonů

 1. Obrázek s názvem Zbavte se společných domácích gekonů, krok 9

  1 Udělejte svůj domov nehostinným pro gekony. Gekoni mají rádi teplo, vodu a místa k úkrytu. Můžete udělat několik věcí, abyste se ujistili, že váš domov nenabízí toto vybavení.
  • Udržujte celkovou čistotu svého domova tím, že necháte podlahu zametenou a nenecháte ležet hromady věcí, jako je prádlo, noviny, krabice atd.
  • Udržujte svůj nábytek šest palců od zdí a nezavěšujte mnoho obrázků: gekoni jsou noční a mají rádi teplá a temná místa, kam se mohou skrývat během dne.
  • Udržujte termostat spuštěný tak nízko, jak to jen dokážete: gekoni mají rádi teplo a vlhkost vašeho domova, když se v noci ochladí.
  • Pokud máte nějaké netěsné vodovodní baterie nebo potrubí nebo jakoukoli oblast, která obecně nabízí stojatou vodu ve vlhkém prostředí - opravte je a odstraňte vodu, protože do těchto prostředí jsou přitahováni gekoni.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných, krok 10

  2 Vyměňte svůj dvorek nehostinný pro gekony. Váš dvorek může být vítanou podložkou do vašeho domova, pokud jsou tam gekoni přitahováni svým stvořením: vodou, hmyzem a úkrytem. Zde je několik pokynů, které je třeba dodržovat, aby byl váš dvůr méně přívětivý:
  • Odstraňte všechna místa, kde může voda stagnovat, jako jsou ptačí koupele, protože ta jsou živnou půdou pro lov gekonů hmyzu a zdroje hydratace gekonů.
  • Zalévejte svůj dvůr střídmě, protože ještěrky si užívají vlhké prostředí a budou pít vodu pro hydrataci.
  • Nepěstujte sukulenty: pokud gekon nenajde žádnou vodu pro hydrataci, okusuje sukulenty, aby přežil.
  • Zastřihněte keře, zejména ty, které jsou poblíž vašeho domu, protože gekoni milují místa, kam se schovat.
  • Umístěním síťoviny přes keře zabráníte tomu, aby je gekoni používali jako úkryty.
  • Venkovní osvětlení používejte střídmě, protože kreslí hmyz, který gekoni loví. Pokud musíte používat venkovní osvětlení, zvažte sodíkové páry nebo žlutá světla.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných, krok 11

  3 Zajistěte, aby byl váš dům zapečetěný. Gekoni dokážou svá malá šupinatá těla stlačit do malých štěrbin a děr, takže se ujistěte, že je váš domov dobře utěsněn. Projděte se zevnitř i zvenčí svého domova a vyplňte všechny praskliny těsněním a ujistěte se, že jsou okna a větrání řádně stíněné. reklama

Metoda 3 ze 3: Zaměření na zdroje potravy gekonů

 1. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných, krok 12

  1 Odrazujte komáry, komáry a mouchy. Tito škůdci milují stojatou vodu, protože se jim v ní daří. Měli byste odstranit nebo zakrýt všechny předměty nebo oblasti, které tuto vymoženost nabízejí.
  • Zakryjte popelnice a nádobu na recyklovatelné materiály.
  • Nenechávejte sklenice vody dlouho ležet.
  • Zajistěte, aby ve vašem umyvadle nebo vaně nestagnovala voda.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se společných domácích gekonů, krok 13

  2 Odrazit mravence. Mravenci jsou odpuzováni vůní octa, proto nastříkejte nebo šlehejte bílým octem kolem oken a rámů dveří, aby se nedostali dovnitř.
  • Pokuste se také uklidit po jídle: znečištěné ubrousky, drobky a neumyté nádobí lákají mravence.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných, krok 14

  3 Vymýtit ovocné mušky. Ovocné mušky milují sladké věci, samy si nemohou pomoci. Dejte jim tedy, co chtějí: malá mísa nebo šálek bílého vína je přivede k ponoření se do chuti - a nikdy se nevrátí!
 4. Obrázek s názvem Zbavte se společných domácích gekonů, krok 15

  4 Dusit můry. Mořům se daří ve vlhkých podmínkách. Jedním ze způsobů, jak to pro ně udělat nehostinným v jednom z jejich společných hostinských míst, je zavěsit do skříně na šaty kus křídy. Tím vysušíte skříň a udržíte můry mimo.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných - krok 16

  5 Odrazit šváby. Švábi rádi jedí mnoho věcí. Jedna věc, kterou absolutně nemohou vydržet, jsou okurkové slupky (obrázek). Až tedy příště budete loupat okurku, nevyhazujte slupky, ale místo toho je nechte ležet kolem kuchyňské linky nebo vany, aby se plotice nedostaly do vašeho domova.
  • Pokud zjistíte, že vaše okurkové slupky přitahují mravence, můžete vždy použít Borax: posypte někam, kde je velký pohyb plotic a zhruba za měsíc byste měli vidět pokles jejich populace. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je Borax pouze mírně toxický pro lidi a domácí zvířata.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se společných domácích gekonů, krok 176 Zabraňte pavoukům. Zdá se, že se pavouci objevují bezdůvodně, ale kromě toho, že se zaměřujete na jejich kořist hmyzu, existují způsoby, jak je udržet na uzdě ve vašem domě. Zde je několik nápadů:
  • Utěsněte všechny prostory, které vedou ven, například těsnění kolem oken a dveří.
  • Zachyťte nežádoucí pavouky umístěním lepicích desek do popelnic, sklepů, kuchyní a koupelen.
  • Pokud je váš problém s pavouky zdrcující, možná budete muset postříkat pavoučí insekticid nebo zavolat tým profesionálů.
 7. Obrázek s názvem Zbavte se gekonů obecných - krok 18

  7 Omezit cvrčky. Cvrčci jsou oblíbeným zdrojem potravy pro gekony, takže omezit jejich populaci venku (a uvnitř!) Ve vašem domě je dobrý nápad, jak odradit gekony od jejich příchodu.
  • Mělká mísa naplněná melasou (nebo pivem) zředěnou vodou odstraní cvrčky uvnitř i vně vašeho domova: skočí přímo dovnitř!
  • Udržujte trávu posekanou na zahradě, protože cvrčkům se ve vysoké trávě daří.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se gekoni dostali do mé lednice? Udržujte chladničku zavřenou.
 • Otázka Ublíží mi gekoni? Gekon obecný není jedovatý. Když se podíváte do tlamy gekončíka, můžete si také všimnout, že nemají ostré zuby, nebo vůbec žádné zuby. Takže ne, nemohou vám ublížit.
 • Otázka Jak mohu chytit gekony bez lepivých pastí? V noci nechte světelný zdroj (například baterku) v krabici na místě, kde obvykle visí, a nechte můry a další hmyz přitáhnout. Gekoni se brzy dostanou ke zdroji světla kvůli teplu ze světla a snadno dostupnému jídlu. Zavřete víko krabice, jakmile jsou v krabici, a uvolněte je venku. Umístěte kolem domu nějaké přírodní odstrašující prostředky, jako jsou stroužky česneku, nakrájenou cibuli, domácí pepřový sprej nebo kuličky proti molům, aby se nevrátily.
 • Otázka Je možné, že jsem během měsíce vyhnal třikrát stejného gekona ze svého pokoje? Všechno je možné, možná to něco ve vašem pokoji přitahuje, jako vůně nebo zvuk. Prohledejte to.
 • Otázka Jak se mohu doma zbavit gekončíků? Nejlepší možností je zbavit se hmyzu, který je přitahuje. Žádný ošklivý hmyz, žádní gekoni.
 • Otázka Gekoni jsou v mé bylinkové zahradě a mých květináčích. Poškodí mé bylinky a gardénie? Je nepravděpodobné, protože gekoni jedí převážně hmyz a jsou dobří pro vaši zahradu.
 • Otázka Jak vytáhnu gekona z lanai, aniž bych mu ublížil? Jak se dostal dovnitř? Ve spodní části sloupku mám velmi malou mezeru, která drží roletové hurikánové rolety na místě-tady pro mě vstupují. Takže dostanu koště a, aniž bych jim ublížil, navedu gekona směrem k otvoru. Poté v dané oblasti nastříkám čištění nebo sprej Off bug, abych jim připomněl, aby se nevraceli. Funguje několik týdnů, ale lanai byste měli čistit každý týden.
 • Otázka Ublíží mi jedovatý gekon? Gekoni nejsou jedovatí. Nejsou ani nebezpeční.
 • Otázka Jak se zbavím nebezpečných gekončíků? Gekoni nejsou jedovatí, ale ve stresu mohou kousat, ale jejich kousnutí neovlivňuje ani nepropichuje kůži. Chcete -li se jich zbavit, můžete použít výše uvedené metody, například umístění česneku, plátků cibule a vaječných skořápek po domě.
 • Otázka Jsou všichni gekoni škodliví pro lidské bytosti? Ne, většina gekonů je opak. Gecko je jako pavouk: považován za škůdce, přesto skutečně zabíjí skutečné škůdce. Můžete chytit gekona motýlí sítí a chovat ho jako domácího mazlíčka, je neškodný.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Gekoni vstupují a vystupují z mých větracích otvorů v podlaze, je bezpečné dát do jejich větracích otvorů můry?
 • Mohu použít eukalyptus k uchování gekonů?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • WD40 Spray, i když není ekologickou variantou, také zabrání gekonům dostat se do vaší klimatizace (sprej kolem základny vaší venkovní jednotky).
 • Jasná světla mohou přitahovat gekonův zdroj potravy, který je naopak přitahuje.
 • Gekoni jsou noční a skrývají se za/pod vaším nábytkem a spotřebiči během dne, takže se svými spolubydlícími se pravděpodobně setkáte většinou v noci.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy nepoužívejte můry, pokud jsou doma děti nebo domácí zvířata: jsou toxické.
 • Borax je toxický pro lidi a domácí zvířata, proto tento způsob zabíjení švábů nepoužívejte, pokud máte doma děti nebo domácí zvířata!
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vaječné skořápky
 • Lepkavé pasti
 • Cibule
 • Česnek
 • Utěsnit
 • Venkovní síťovina

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Before the 90 Days' online bez kabelu. Epizoda 4 s názvem „Baby Be Mine“ se vysílá ve 20 hodin. ET.Jak hrát obranu v Lacrosse. Lacrosse je dynamický a rychlý sport, ve kterém se mohou rychle odehrávat útočné hry a hromadit góly. Aby s tím mohl bojovat, musí být hráč v obraně vybaven nejlepšími nástroji k vypnutí jakéhokoli ...

Jak předcházet holenním dlahám při běhu. Pokud jste nedávno začali běhat nebo jste zvýšili intenzitu běžecké rutiny, pravděpodobně jste zažili holenní dlahy. Tento bolestivý stav se vyvíjí, když příliš zatěžujete ...Jak hodit úder. Ať už se chcete umět bránit, nebo vás zajímá bojový sport, jako je box nebo MMA, vědět, jak hodit pořádnou ránu, je zásadní krok. Umět házet kontrolovaně, přesně a ...Tento wikiHow vás naučí, jak změnit výchozí jazyk v telefonu nebo tabletu Android, a také jak změnit vstupní jazyk klávesnice pro Android. Otevřete Nastavení Androidu. Přejeďte prstem dolů z horní části obrazovky a poté klepněte na ...

Jak se připojit k SAS. Special Air Service nebo SAS je elitní jednotka speciálních sil v britské armádě. Pokud se chcete připojit k SAS, budete potřebovat odhodlání, disciplínu a specializované školení. Staňte se členem Jejího Veličenstva ...