Jak se zbavit veverek

Veverky mohou být na vašem dvoře a doma velkým obtěžováním, zvláště pokud máte ptačí krmítko nebo zahradu. Jedí ptačí semeno, ničí rostoucí zeleninu a někdy dokonce uvíznou uvnitř domu. Nebojte se; můžete najít způsoby, jak tyto malé potvory odradit od převzetí vašeho majetku.

Metoda 1 ze 3: Odstrašující veverky na vašem dvoře

 1. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 1

  1 Smíchejte kajenský pepř nebo světlicová semínka do ptačího krmítka, aby veverky nebyly venku. Smíchejte vločky kajenského pepře s ptačí směsí. Veverkám se koření nebude líbit a neublíží žádnému ptákovi.
  • Podobně můžete zkusit vmíchat semínka světlice, protože veverky jim nejsou příznivci.


 2. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 2

  2 Vytvořte ptačí krmítko odolné proti veverkám a pokračujte v krmení svých opeřených přátel. Můžete si koupit krmítka odolná proti veverkám nebo si vyrobit vlastní. Například přidejte tvar kopule pod podavač tak, aby horní část kopule směřovala nahoru. Veverky mají problém se přes to dostat. Krmítko pro ptáky můžete také zavěsit na tenký drát mezi dva póly; přidejte prázdné cívky nití nebo cokoli, co zapne drát, aby se veverky nedostaly.
  • Můžete také namazat tyč pro krmení ptáků rostlinným olejem, aby se veverky nedostaly nahoru!
 3. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 3

  3 Shromážděte zdroje potravin, které spadají do vašeho dvora. Žaludy, ořechy a bobule jsou báječné zdroje potravy pro veverky. Pokud je máte na dvoře, musíte je shrabovat tak často, jak padají, aby se na váš dvůr nedostaly veverky. Když padají ořechy, možná budete muset každý den shrabat.
  • Máte -li ptačí krmítko, nezapomeňte shrabat semena padající na zem!
 4. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 4

  4 Umístěte na stromy plastové nebo kovové obojky, aby na ně veverky nelezly. Veverky po těchto obojcích většinou nevylezou, což z nich dělá účinný odstrašující prostředek. Můžete si je koupit v obchodech pro domácnost nebo si vyrobit vlastní z plechu.
  • Chcete -li si vyrobit vlastní, kupte si plechové a cínové nůžky o rozměru 26. Změřte obvod stromu. Pomocí trvalé značky nakreslete obdélník vysoký 2 až 3 stopy (0,61 až 0,91 m). Délka bude měřený obvod plus přidané palce/centimetry. Kousek vystřihněte cínovými nůžkami. Rohy opilujte, aby nebyly tak ostré.
  • Na každém konci kovu vyvrtejte 2 otvory. Připojte drát na každý konec 2 kovových pružin. Omotejte obojek kolem stromu a poté vložte drát z jednoho konce pružiny do otvoru na jednom konci límce. Druhý konec vložte do otvoru naproti němu na druhém konci límce. Totéž proveďte s druhým pramenem. Pružiny umožňují prostor pro růst stromů.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 5

  5 Pusťte své mazlíčky ven na dvůr, abyste je zahnali. Psi a kočky budou pronásledovat veverky, protože jsou pro tyto hlodavce přirozenými predátory. Pokud budete pravidelně vypouštět svá zvířata, pravděpodobně to odradí veverky od vstupu na váš dvůr.
  • Samozřejmě to chcete udělat pouze tehdy, pokud je váš dvůr oplocen.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 6

  6 Přikryjte své popelnice, aby veverky váš pokušení nepokoušel. Jelikož jsou veverky hlodavci, budou se hrabat ve vašem koši, aby našli chutné sousto, které mohou sníst. Abyste se tohoto pokušení zbavili, vždy se ujistěte, že jsou vaše koše zajištěny víkem.
  • Ujistěte se, že víko zapadne na místo, protože to také zabrání větším mrchožroutům, jako jsou mývalové.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zabraňte veverkám ve vstupu do vašeho domu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 7

  1 Ořízněte větve, které visí blízko vaší střechy a komína. Veverky mohou vyskočit přímo z větví na vaši střechu. Odřízněte větve, které visí nad vaší střechou, spolu s těmi, které se nacházejí ve vzdálenosti 1,8 až 2,4 m od vašeho domu, abyste je udrželi mimo.
  • Prostě dostatečně odřízněte větev že veverka už nemůže skočit. Použijte ruční pilu nebo nůžky na prořezávání.
  • Při stoupání po žebříku vždy hrajte na jistotu. Ujistěte se, že je žebřík pevný a sedí na stabilním povrchu. Pokud můžete, požádejte někoho, aby držel žebřík, zatímco na něj stoupáte.
  • Pokud se větve stromů nacházejí v blízkosti elektrického vedení, zavolejte energetickou společnost nebo profesionála, aby se s nimi vypořádali.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 8

  2 Pokud máte krb, nainstalujte komínovou čepici. Obvykle nasadíte čtvercovou kovovou síťovinu na horní část komína tak, aby klec sestoupila po stranách. Poté můžete zašroubovat 4 šrouby po stranách, které půjdou přímo do dlaždice nebo kamene vašeho kouřovodu. Čepice nahoře a kovová síťovina po stranách udrží veverky venku.
  • Veverky mohou vstoupit skrz váš krb. Vyberte si kryt vyrobený ze síťoviny z nerezové oceli. Udrží veverky a další zvířata mimo, ale stále můžete použít svůj komín.
  • Najdete je v obchodech s domácími potřebami.
  • Některé vyžadují, abyste kovovou síť zašroubovali shora do kamene.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 9

  3 Přejděte přes půdní prostor a hledejte vstupní body. Veverky se mohou do vašeho domu zavrtat malými plochami. Během dne jděte nahoru, abyste viděli, jak prosvítá sluneční světlo. Vyplňte otvory kovovou síťovinou, abyste zabránili jejich vstupu. Okraje můžete přibít nebo sešít na místo na vnitřní nebo vnější straně otvoru.
  • Určitě se podívejte také ven. Pod okapem zkontrolujte, zda nenajdete nějaké otvory.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 10

  4 Nastříkejte repelent kolem všech děr, které najdete. Jakmile zakryjete oblasti, přidejte další vrstvu ochrany pomocí repelentu. Zkuste například ten, který obsahuje kapsaicin. Tato chemikálie dělá papriku pálivou a veverkám se to nelíbí!
  • Moč dravců můžete také použít jako odstrašující prostředek ve vašem dvoře a kolem vašeho domova. Může to však cítit docela špatně, takže jej obvykle použijete pouze na zahradě, nikoli kolem domu. Můžete si ho koupit v obchodech pro domácí kutily.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jak dostat veverky z vašeho domu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 11

  1 Pokud chcete chytit a odstranit veverky, umístěte do podkroví živé pasti. V podkroví s otevřenými dveřmi zavěste malou drátěnou klec nebo boxovou past. Jakmile si tam veverky zvyknou jíst, pak můžete rozepnout dveře a nastavit past. Zkontrolujte pasti alespoň dvakrát denně.
  • Jako návnadu zkuste použít plátky jablek, slunečnicová semínka, oloupané pekanové ořechy nebo vlašské ořechy, sušenou kukuřici nebo arašídové máslo.
  • Obraťte se na agenturu pro ochranu přírody vašeho státu a zjistěte, zda k tomu potřebujete povolení; veverky jsou často klasifikovány jako zvěř, což znamená, že k jejich lovu nebo zabití budete možná potřebovat licenci.
  • Při přemísťování chycené veverky ji přemístěte nejméně o 4,8 km, nejlépe do zalesněné oblasti nebo parku.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 12

  2 Jednosměrnými dveřmi vypusťte veverky ven a povzbudte veverky, aby samy odešly. Veverky budou muset nakonec odejít, aby získaly jídlo a vodu. Jednosměrné dveře určené k tomuto účelu můžete namontovat do podkroví. Veverkám to umožní dostat se ven, ale nedovolí jim to dostat se zpět.
  • Můžete si také vytvořit vlastní verzi s kusem plastové trubky, která je 18 palců (46 cm) dlouhá a 4 palce (10 cm) v průměru. Umístěte jej přes vstupní otvor na vnější straně, ale natočte jej k zemi pod úhlem 45 stupňů. Veverky se mohou dostat ven, ale nebudou moci do ní vylézt.
  • Mějte však na paměti, že rodiče mohli opustit podkroví a omylem po sobě zanechat hnízdo dětí.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se veverek Krok 13

  3 Zavolejte profesionály, pokud si s veverkami nevíte rady sami. Pokud vše ostatní selže, může být vaší nejlepší volbou profesionální ochrana proti škůdcům. Vědí, jak se vypořádat s hlodavci, a dokážou za vás odchytit a odstranit veverky z vašeho domova. Navíc mohou najít díry, které veverky používají ke vstupu do vašeho domova, a zavřít je za vás.
  • Požádejte přátele a rodinu o doporučení pro kontrolu škůdců.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Veverky v mém okolí jedí můj dřevěný kryt paluby. Postříkal jsem kryt bělidlem, ale oni se stále vracejí. Co bych měl dělat? Zabijte veverky. Kupte si dobrou peletovou zbraň nebo pušku 22 a zbavte se problému.
 • Otázka Jak zamezím veverkám ze zahrady? Smíchejte 1/3 šálku mouky, 2 lžíce kajenského pepře a 2 lžíce práškové hořčice. Posypte směs po obvodu vašeho dvora, nebo ji smíchejte se 4 šálky vody a 4 šálky octa, abyste vytvořili postřik.
 • Otázka Jak mohu odstranit veverku, která je uvězněna v mém sklepě? Použijte klec, která je uvězní. Můžete do něj dát jídlo a oni si brzy půjdou pro jídlo. Poté je musíte odvést daleko od svého domu, jinak se mohou vrátit.
 • Otázka Jak mohu udržet veverky mimo rostliny v květináčích? Moje sousedka mi řekla, že na hrnce položila na hrnce kameny a na některé dokonce položila mušle. Fungovalo to na ni, tak jsem to právě zkusil.
 • Otázka Jak dostanu veverky ze svého podkroví? Zavolejte dobrou společnost pro hubení škůdců. Pokud mají veverky vrh mláďat nebo jsou ve vaší podkroví několik týdnů, bude je a všechny jejich příbuzné přitahovat vaše podkroví alespoň na pár let. Zdá se, že i ti, kteří tam nikdy nebyli, dokážou zjistit, že to jejich kmen kdysi nazval domů.
 • Otázka Může červená paprika pomoci udržet veverky mimo můj dvůr? Mohlo by to, ale podle mých zkušeností to veverkám ve skutečnosti vypadá, že se jim to líbí. Doporučil bych to zkusit a zjistit, jak je to pro vás efektivní.
 • Otázka Jak zajistím, aby hnědé veverky nebyly na mé obytné lodi? Ujistěte se, že jsou všechny dveře, okna a další otvory pevně zajištěny. To by mělo problému výrazně pomoci. Poté podle potřeby použijte repelent veverky.
 • Otázka Jak mohu udržet veverky venku, aniž bych jim ublížil? Použijte box s ultrazvukovým odpuzovačem. Vydávají vysoký zvuk, který slyší pouze zvířata, a to je drží stranou.
 • Otázka Jak mám zabránit veverkám, aby jedly pekanové ořechy na mých pekanových stromech? Zabalte kufr kusem GI listu, aby veverka nelezla. Když se větve dostanou nízko, aby na ně veverky vyskočily, ořízněte je.
 • Otázka Mám rád chipmunky. Spustí je všechny tyto nápady? JLuckenbill Tyto nápady pravděpodobně udrží jak chipmunky, tak veverky. Vzhledem k tomu, že mají podobnou povahu, je obtížné udržet jedno bez druhého.

Populární Problémy

Chung na všechny udělal dojem, když porazil Djokoviče ve dvou setech, aby vstoupil do ubikací.

Zde je návod, jak sledovat každou hru SEC Tournament 2020 online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Blazers vs Warriors online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Americký ženský fotbalový tým začíná svou snahu o olympijské zlato 2021 zápasem proti Švédsku ve středu. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos online.

Boise State a San Jose State se setkávají v sobotu na 2020 Mountain West Championship. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Tato událost bude také znamenat návrat k tenisu bývalého světového jedničky Rogera Federera.