Jak vyrobit C a C klec pro morče

Morčata se pasou zvířata a potřebují prostor, aby se mohli toulat a hrát si. Ačkoli můžete pro morče pořídit velké klece ze zverimexu, cenově výhodnější možností je postav si svůj s mřížkami pro skladování kostek a coroplastem, známým také jako C a C klec. Klece C a C lze uspořádat v libovolném tvaru a snadno se staví odpoledne. Jakmile bude vaše klec kompletní, budete mít nový domov, který si vaše morčata zamilují!

Část 1 ze 3: Konstrukce klece

 1. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 1

  1 Kupte si sadu úložných mřížek na kostky. Kostky úložné mřížky jsou snadno stavitelné kovové úložné možnosti, které se obvykle používají pro levné regály. Podívejte se na kostky mřížky, které mají mezi sebou otvory 1 1/2 - 2 1/2 v (3,8–6,4 cm). Ujistěte se, že máte alespoň 12 kusů mřížky pro vaši klec.
  • Úložné mřížky lze zakoupit v místním supermarketu nebo online.
  • Morčata mohou uvíznout v otvorech, které jsou 1 1/2 v (3,8 cm) nebo menší a způsobit udušení.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 2

  2 Položte mřížku na podlahu a vytvořte alespoň obdélník 7 1/2 čtverečních stop (0,70 m2). Rozložte kousky mřížky na stůl nebo na podlahu místnosti, kde plánujete chovat morčata. Okraje zarovnejte tak, aby se klec nepřekrývala. Změřte metr čtvereční základny, aby se potvrdilo, že je to přinejmenším 7 1/2 čtverečních stop (0,70 m2). To bude tvořit základ vaší klece.
  • Pokud chováte více než 2 morčata, přidejte 0,28 m2) za každé další zvíře.
  • Většina kusů mřížky má rozměry 30 cm × 30 cm, takže na výrobu podlahy potřebujete pouze 8 kusů.
  • Klec můžete nechat na zemi nebo ji položit na stůl.

  Spropitné: Pokud se vám do místnosti nevejde obdélník, změňte tvar klece. Můžete například vyrobit klec ve tvaru písmene L tak dlouho, dokud ještě alespoň je 7 1/2 čtverečních stop (0,70 m2).

 3. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 3

  3 Kusy mřížky zajistěte pomocí 2–3 zipových pásků na každé straně. Okraje základny držte pohromadě, aby se dotýkaly. Zkombinujte dílky tak, že je v každém rohu omotáte 1 zipovou páskou. Pokud je spojení mezi kusy mřížky uvolněné, přidejte do středu další zip. Pokračujte v balení zipů kolem každého kusu mřížky, dokud nebude vaše podlaha hotová.
  • Zipové kravaty lze zakoupit v místním železářství.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 4

  4 Po stranách základny připevněte vzpřímené kusy mřížky a vytvořte stěny. Držte kus mřížky tak, aby stál proti vnějšímu okraji vaší podlahy. Pomocí 2–3 dalších zipů na kus mřížky připevněte své stěny k podlaze. Spojte stěnové díly k sobě více zipovými páskami.
  • Spolupracujte s partnerem, aby byl proces stavby snazší.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 5

  5 Uřízněte ocasy zipů, aby je vaše morčata nežvýkala. Když pevně zatáhnete zipy, uprostřed vaší klece budou trčet přebytečné ocasy. Pomocí nůžek odstřihněte přebytečné pásky na zip. Obejděte celou klec a vyjměte je, aby je vaše morčata nemohla žvýkat.
  • Ořízněte ocasy na zavazování, abyste je nemuseli tolik dělat později.
  reklama

Část 2 ze 3: Řezání a rýhování koroplastu

 1. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 6

  1 Změřte základnu vaší klece zevnitř. Pomocí svinovacího metru najděte rozměry uvnitř klece. Pokud má vaše klec obdélníkový tvar, zapište si délku alespoň 2 stran. Pokud máte podivně tvarovanou klec, změřte každou stranu základny.
  • I když jste použili kusy mřížky o délce 30 cm, změřte vnitřní základnu, protože velikost se může mírně lišit.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 7

  2 Změřte měření na coroplast a přidejte 15 cm na každou stranu. Coroplast je vodotěsný materiál, který se obvykle používá k vytváření značek na trávníku. Přeneste svá měření na velký kus coroplastu tak, že jej nakreslíte fixou. Ponechte dostatek prostoru pro dalších 6 palců (15 cm) na každé straně, abyste je mohli později složit do zdí.
  • Coroplast lze zakoupit online nebo v obchodech, které prodávají značky.
  • Pokud nemůžete dostat list coroplastu dostatečně velký pro vaši klec, použijte více kusů a později je spojte páskou.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 8

  3 Z každého rohu vystřihněte čtverec 6 v × 6 palců (15 cm × 15 cm). Změřte 15 cm od rohu na každé straně coroplastu a nakreslete čtverec na coroplast. Nástrojovým nožem prořízněte koproplast podél obrysu čtverce. Úplně odstraňte čtverec, abyste mohli skládat stěny. Opakujte řezy pro zbývající rohy.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 9

  4 Pomocí pravítka a nože nařízněte dno stěn koproplastu. Držte pravítko podél spodní části zdí. Vystřihněte do poloviny coroplastu, abyste získali materiál. Skóre podél každé ze svých měřících linií, aby bylo snazší složit váš coroplast do stěn.
  • Nezáleží na tom, kterou stranu coroplastu skórujete.
  • Dbejte na to, abyste koproplast neprořízli úplně, jinak by to mohlo rozbít stěny.

  Spropitné: Pokud nemáte rovnou hranu, která je dostatečně dlouhá na celou délku řezu, zastavte řez v polovině a přesuňte pravítko do druhé poloviny, abyste mohli pokračovat ve vyhodnocování koproplastu.

  reklama

Část 3 ze 3: Dokončení klece

 1. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 10

  1 Sklopte zdi nahoru po partiturách. Otočte kousek koplastu tak, aby vaše skóre byla lícem dolů. Pomalu ohýbejte stěny podél zářezů, dokud stěny nevytvářejí se základnou úhel 90 stupňů. Ujistěte se, že rohy jsou v jedné rovině.
  • Pokud se rohy vašich stěn neshodují, buď je ořízněte, pokud jsou příliš dlouhé, nebo pokud potřebujete vyplnit mezeru, přilepte další coroplast.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 11

  2 Potrubí spojte rohy koproplastu dohromady. Nůžkami ustřihněte 6 palců (15 cm) proužky lepicí pásky. Použijte 1 proužek v každém rohu základny coroplastu, abyste drželi stěny pohromadě. Umístěte pásku na vnější stranu koproplastu, aby ji vaše morčata nemohla žvýkat.
  • Požádejte partnera, aby držel stěny nahoře, zatímco lepíte rohy, takže je menší pravděpodobnost, že se rozpadnou.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 12

  3 Vložte coroplast do mřížkové klece. Na dno klece dejte coroplast tak, aby zakryl mřížku. Zatlačte základnu coroplastu dolů do kavárny, dokud nebude v jedné rovině s kousky mřížky pod ní.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 13

  4 Poskytněte morčátku podestýlku a úkryty. Zakryjte dno své nové klece osiky, pecí sušenou v peci nebo dřevěnými peletami, aby se vaše morčata mohla v novém domově cítit dobře. Protože morčata potřebují místa na spaní mimo světlo, poskytněte kryty na iglú nebo plastové tunely, aby se mohly schovat.
  • Vyložte oblasti na spaní nebo skrývání fleecem, aby vaše morčata byla ještě pohodlnější.
  • Pokud chováte více morčat, poskytněte více než 1 úkryt.
  • Vyhněte se používání hoblin z osiky, protože aromatické oleje mohou způsobit vážné problémy s dýcháním.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte C a C klec pro morče Krok 14

  5 Představte své morče do jeho nové klece. Přeneste své morče ze staré klece do nové klece C a C, kterou jste postavili. Když morče poprvé umístíte do klece, nechte ho jeden den zkoumat a zvyknout si na své nové prostředí, než s ním znovu budete komunikovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou klece C a C dobré pro morčata? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, tyto klece jsou skvělé, protože jsou prostorné, dobře větrané a snadno přizpůsobitelné tak, aby vyhovovaly potřebám vašich morčat.
 • Otázka Mohu dát do morčí klece deku? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci redakce wikiHow Zaměstnanci Odpovědět Ano, ale ujistěte se, že je deka v dobrém stavu. Přikrývky s otvory nebo volnými nitěmi mohou zachytit nebo zachytit tlapky vašeho morčete.
 • Otázka Z čeho jsou vyrobeny klece C a C? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Tyto klece jsou vyrobeny z kovových komponent kostek a vlnitých plastových fólií (coroplast).
 • Otázka Kolik morčat se do toho vejde a kolik kostek pro boky? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Můžete si navrhnout a postavit klec C a C, jak se vám líbí. Standardní klec C a C by měla mít alespoň 7,5 čtverečních stop pro dvě morčata.
 • Otázka Může morče uniknout z horní části zdi? Ne pro většinu morčat. Obvykle neradi něco šplhají nebo přeskakují, takže by to nemělo být velké znepokojení. Záleží na morčátku. Sledujte své, abyste zjistili, do jaké činnosti se bude zapojovat.
 • Otázka Je snadné připojit úložné mřížky ve tvaru obdélníku? Ano, i když jste mladší, možná budete potřebovat pomoc od rodiče.
 • Otázka Mohu místo toho použít pevnou lepenku? Pokud chcete morčata, ne, protože jsou hlodavci, budou žvýkat karton.
 • Otázka Kolik místa potřebuje jedno morče? Osamělé morče (které samo o sobě není doporučeno) bude potřebovat přibližně 0,7 m². Dvě morčata by potřebovala 1 m2 a tři morčata by potřebovala 1,2 m2. Čím větší však můžete udělat, tím lépe! Milují běh kolem svých klecí.
 • Otázka Jak k tomu postavíte top? Díky, skvělá rada. U víka položte dva nebo čtyři bloky C a C dohromady (množství závisí na velikosti klece). Spojte je dohromady a vytvořte víko.
 • Otázka Musím na spodní část konstrukce vložit nějaké krychlové mřížky? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Vyhněte se umístění kostek mřížky na dno klece. Klec musíte vyložit plochým, pevným povrchem a měkkou podestýlkou. Nohy morčat jsou citlivé a pro chůzi vyžadují měkký materiál.

Populární Problémy

Jak nosit kolenní ortézu. Pokud se zotavujete z nešťastného zranění kolena, může být podpůrná ortéza přesně to, co potřebujete. Dobrá kolenní ortéza omezuje váš rozsah pohybu, což pomáhá snížit bolest a urychlit proces hojení. V...

Ruská veteránka během svého zápasu s Monicou Puigovou prodělala značnou sérii vítězství.

Proces objednávky událostí UFC pay-per-view je nyní trochu odlišný. Zde je návod, jak sledovat události UFC PPV prostřednictvím ESPN Plus.

„Total Divas“ se vrací dnes po deváté sezóně na E! Síť. Zjistěte, jak streamovat premiéru, pokud nemáte kabel.

Jak zjemnit a vyhladit nohy. Nohy jsou často zanedbávány a mohou být tvrdé a mozolnaté. To platí zejména v případě, že chodíte hodně naboso, zejména venku. Naštěstí existuje mnoho snadných prostředků, jak udělat nohy hladší a ...

Zde je 10 nejlepších tipů na stroje na tenisové míčky, které si tenisté mohou koupit. .