Jak rozzářit temnou tekutinu

S pouhými několika přísadami můžete vytvořit tekutinu, která září pod UV černým světlem. Některé metody jsou ideální pro výrobu řešení záře ve tmě pro domácí žhavicí tyčinky nebo misky zářící vody. Jiné jsou dostatečně bezpečné, aby osvětlily vaši koupelovou vodu, a pomocí jedné metody můžete dokonce připravit jedlou zářivou glazuru na pečivo!

stolní tenis doma

Metoda 1 ze 4: Použití zvýrazňovače pro zářící vodu

 1. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 1

  1 Naplňte nádobu dvěma šálky horké vody. Nejlepšího účinku dosáhnete výběrem čirého skla, misky nebo lahve.
  • Množství vody můžete měnit, ale to bude mít vliv na to, jak silně vaše voda září. Více vody zředí záři a méně vody může způsobit, že bude zářit intenzivněji.


 2. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 2

  2 Nasaďte si gumové nebo latexové rukavice a sejměte tubu z plstěného inkoustu ze žlutého zvýrazňovače. Uvolněte spodní část zvýrazňovače; možná budete chtít použít nůž nebo dvojici jehlových kleští, aby se otevřely. Jakmile je zvýrazňovač otevřený, můžete tubu s plstěným inkoustem zevnitř vyjmout.
  • Rukavice ochrání vaše ruce před znečištěním inkoustem.
  • Ne všechny zvýrazňovače fungují. I když je testujete pod černým světlem a zdá se, že inkoust při psaní září, nemusí fungovat, jakmile se naředí ve vodě. Nejlepším řešením je použít standardní žlutý zvýrazňovač.
 3. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 3

  3 Vložte inkoustovou zkumavku do sklenice horké vody a nechte ji usadit. Bude trvat jen několik minut, než se inkoust začne míchat s vodou. Pokud se nechá několik hodin namočit, měla by voda zářit velmi jasně.
  • Až budete hotovi, použijte rukavice v rukavicích, abyste zkroutili a vytlačili inkoust z tuby.
  • Když je inkoustová trubice bělavá, znamená to, že většina nebo veškerý inkoust je nyní ve vodě.
 4. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 4

  4 Zapněte černé světlo a rozsviťte lahve. Voda bude zářit pouze za přítomnosti ultrafialového světla. Blacklights a blacklight bulbs lze nalézt ve party obchodech, obchodech s osvětlením nebo online. reklama

Metoda 2 ze 4: Použití tonické vody a Jell-O k žhnoucímu pečivu

 1. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 5

  1 Připravte si pečivo a nechte vychladnout, dokud nebude pevné. Pokud chcete použít glazuru na dort, budete muset dort upéct, sestavit a zmrazit. To samé platí pro cupcakes. Pokud chcete cukroví glazovat, řiďte se svým receptem a před pokusem o glazuru je nechte vychladnout.
  • Pokud používáte glazuru na polevu, je důležité, aby poleva byla studená a pevná na dotek. Pokud není poleva tvrdá, může poleva změknout nebo ji polevat.
 2. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 6

  2 Nalijte jeden 3 uncový balíček Jell-O do misky a přidejte jeden šálek vroucí vody. Ačkoli můžete experimentovat s jinými příchutěmi a barvami, zelená (limetková) Jell-O je nejúčinnější a vydává nejsilnější záři.
  • Šlehejte prášek asi jednu minutu, nebo dokud se důkladně nespojí s vroucí vodou.
 3. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 7

  3 Přidejte 1 šálek chlazené tonické vody a pokračujte v míchání. Tonická voda obsahuje a chinin obsahuje přísadu, která jí dodává hořkou chuť. Chinin reaguje na UV záření a bude mít modrobílý vzhled.
  • Pro extra zářivou sílu můžete do receptu na pečivo zapracovat tonickou vodu. Zkuste zamíchat pět polévkových lžic do polevy, než ji použijete na dort nebo košíčky.
 4. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 8

  4 Směs nechte vychladnout, ale ne tuhnout. Směs by neměla být horká na dotek, jinak roztaje vaši polevu, ale neměla by být tak studená, aby začala tuhnout. Před zasklením počkejte, až se směsi bezpečně dotknete.
  • Pro urychlení postupu můžete použít ledovou lázeň, jen se ujistěte, že směs nechladíte natolik, aby začala tuhnout.
 5. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 9

  5 Potřete glazuru vaší polevou. Pomocí kartáče na pečivo naneste směs na dort nebo košíčky. Pokud je vaše poleva zmrzlá, můžete košíčky dokonce držet dnem vzhůru a namočit do mísy.
  • Snažte se nekapat žádnou glazuru na dortovou nebo pečivovou část vašeho pečiva, zaměřte se pouze na polevu. Přebytečnou glazuru nechte okapat.
 6. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 10

  6 Opakujte šestkrát a mezi každou aplikací vložte své pečivo do mrazničky. Aby byla poleva tuhá, musíte dort nebo košíčky vrátit zpět do mrazničky, aby nezměkly nebo se nerozpustily.
  • Šest vrstev lazury by vám mělo poskytnout úplné pokrytí (žádná zmeškaná místa) a mělo by stačit k dosažení požadovaného zářícího efektu.
  • Jakmile je naneseno všech šest vrstev, vložte své pečivo do chladničky asi na 15 minut, aby poleva mohla ztuhnout.
 7. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 11

  7 Podávejte pod černým světlem. Chcete -li efekt skutečně zdůraznit, můžete použít několik černých světel a umístit pečivo co nejblíže lampám. Zelená poleva může dát vašemu pečivu mírný zelený nádech (zvláště pokud jste použili bílou polevu).
  • Vaše poleva může mít jemnou chuť limetky nebo tonika. Pokud je to žádoucí, přidejte do polevy trochu aroma, jako je vanilka nebo mandle, aby se chuť překryla.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Používání vitamínů pro zářící vodu

 1. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 12

  1 Kupte si vitamíny, které obsahují fluorescenční molekuly. Vitamín A, thiamin (vitamín B), niacin a riboflavin silně fluoreskují a vydávají jasně žlutou záři. Většina lidí volí komplex vitamínů B, který obsahuje spoustu thiaminu a různé vitamíny B. (Hledejte něco, čemu se říká komplex vitaminu B 50 nebo něco podobného).
 2. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 13

  2 Vložte dvě vitamínové pilulky do uzavíratelného mrazicího sáčku a rozdrťte je kuchyňskou paličkou. Rozdrťte vitamíny na jemný prášek zatlučením paličkou nebo jiným těžkým předmětem, jako je váleček nebo neotevřená láhev vína.
  • Vak udrží obsažený prášek, abyste o žádný nepřišli. Uvědomte si, že bušení může způsobit malé slzy v sáčku.
 3. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 14

  3 Nalijte drcené vitamíny do nádoby s teplou vodou, asi dva šálky. Míchejte prášek, dokud se většinou nerozpustí ve vodě. I když je to bezpečné řešení, rozhodně nechcete pít žádnou z této vody.
 4. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 15

  4 Přidejte šálek vitamínové vody do teplé koupele, pomocí blacklightu rozzáří vaši koupel. Fluorescenční molekuly ve vitaminu nebudou ve tmě svítit, ale budou svítit v přítomnosti černého světla.
  • Buďte velmi opatrní, když používáte černé světlo kolem vody. Udržujte světlo v bezpečné vzdálenosti od vody, aby nemohlo dojít k jeho dopadu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Použití fluorescenční barvy pro vícebarevnou zářící vodu

 1. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 16

  1 Kupte si zářivou nebo fluorescenční barvu v řemeslném obchodě. Pokud chcete vodu zářící v různých barvách (místo žluté, která se vyrábí téměř všemi ostatními metodami), kupte si barvu v různých odstínech. Zkuste modrou, červenou a žlutou, které můžete smíchat a vytvořit více odstínů.
  • Barvy zářící ve tmě budou zářit bez přítomnosti černého světla-lze je nabíjet vystavením běžnému světlu. Fluorescenční barvy budou reagovat pouze na UV paprsky z černého světla.
  • Podívejte se na barvy, které jsou určeny pro děti a jsou 100% netoxické.
 2. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 17

  2 Nastavte nádoby pro různé barvy a naplňte je horkou vodou. Použití čirých sklenic nebo lahví umožní, aby vaše zářící tekutina byla jasná a viditelná.
  • Použití horké vody zředí barvu rychleji, takže uvidíte rychlejší výsledky.
 3. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 18

  3 Přidejte do vody kopci barvy a promíchejte. Přesné měření barvy neexistuje-stačí přidat trochu, a pokud potřebujete více, vmíchat dalších pár kapek. Barvu intenzivně míchejte, dokud se nerozmíchá do vody.
 4. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Krok 19

  4 Pokud používáte fluorescenční barvy, zhasněte světla a zapněte černé světlo. Pokud používáte zářivou barvu, přečtěte si pokyny, jak je „nabít“, aby zářily. Obvykle musíte barvu několik minut vystavit slunečnímu světlu, než začne zářit. Fluorescenční barvy budou zářit, pouze pokud máte černé světlo.
  • Bavte se malováním s těmito barvami, mícháním vody k vytváření nových odstínů nebo prací s jinými řemesly.
 5. Obrázek s názvem Make a Glow in the Dark Fluid Final

  5 Hotovo. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Který svítí nejvíce? Tonikum. Existují i ​​jiné recepty, které můžete použít, například záře v tmavé barvě, ale obvykle používají žhavicí tyčinky. Pokud používáte zářivé tyčinky, je nejlepší to udělat v noci, aby to vydrželo celou noc.
 • Otázka Jak dlouho bude inkoust zvýrazňovače svítit ultrafialovým světlem? Pravděpodobně až dva týdny v závislosti na tom, kolik vody použijete a jaký zvýrazňovač použijete.
 • Otázka Kde mohu koupit zářivou barvu? Měli byste si jej zakoupit v každém větším maloobchodním obchodě, jako je Target, Walmart atd. Pokud ne, můžete jej zakoupit online.
 • Otázka Kde najdu recept, který používala moje matka, když jsem byl dítě, na výrobu zářivých ozdob ve tmě na Halloween? Vyzkoušejte pinterest.com pro toto a další skvělá halloweenská řemesla. YouTube k tomu také může mít instruktážní video.
 • Otázka K tomu prvnímu potřebuji černé světlo nebo UV světlo? Blacklight je světlo, které vyzařuje UV záření. Budete potřebovat jeden, který způsobí zářící efekt pomocí zvýrazňovače. Barvivo má chemikálie zvané luminofory, které při reakci s UV zářením září.
 • Otázka Potřebuji černé světlo nebo může fungovat s běžným světlem? Blacklight je světlo, které vyzařuje UV záření. Budete potřebovat jeden, který způsobí zářící efekt pomocí zvýrazňovače.
 • Otázka Svítí první záře ve tmě, pokud je smíchána s jinými látkami? Ano. Použil jsem ho se solí, práškem do pečiva a lepidlem, aby v tmavém slizu zářil.
 • Otázka Existuje nějaký druh zářícího inkoustu, který lze vidět pomocí běžného bílého světla a pásmových filtrů? Kupte si zářivou barvu, která by ve skutečnosti nepotřebovala UV světlo a zářila by pomocí normálního světla. Mějte však na paměti, že byste ho museli nabít normálním světlem a poté světlo vypnout, abyste viděli, jak září.
Nezodpovězené otázky
 • Jak dlouho trvá záře v temné tekutině?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Inkoust z fluorescenčních žlutých fixů zabarví vše, čeho se dotkne. Dávejte pozor, abyste si jej nepropásli z oblečení a povrchů. Není toxický ani nebezpečný pro člověka, ale není určen k lidské spotřebě.
 • Nepijte žádnou záři v temné tekutině.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Pomocí zvýrazňovače

 • Žluté netoxické zvýrazňovací pero
 • Voda
 • Gumové rukavice (volitelně)
 • Kleště na nože nebo jehly (volitelně)
 • Čistý kontejner

Použití Tonic Water/Jello

 • Tonická voda (pravidelná nebo dietní)
 • Jello
 • Kartáč na pečivo
 • Čistý kontejner

Užívání vitamínů

 • Vitamín B.
 • Voda
 • Čistý kontejner
 • Kuchyňská palička
 • Uzavíratelný mrazicí pytel

Použití fluorescenční barvy

 • Voda
 • Glow in the Dark nebo fluorescenční barva
 • Vyčistěte nádoby

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Garbine Muguruza doufá, že ve Wimbledonu završí působivých čtrnáct dní, a podělí se o tanec s Rogerem Federerem na plese mistrů.

Pokud žijete v USA, zde je návod, jak sledovat živý přenos 28 epizod seriálu „Top Gear“ online bez kabelu.

Alexander Zverev čelí ve velkém podání Kevinovi Andersonovi v blockbusterovém zápase prvního kola na US Open 2020. Dvojice se na Tour potkala 5krát, přičemž Zverev ve své h2h vedl Andersona 5: 0.

Jak sledovat ESPN online. ESPN je jedním z nejpopulárnějších kabelových kanálů na světě a nabízí několik kanálů, které poskytují 24hodinové sportovní přenosy. Pokud se přihlásíte k odběru ESPN prostřednictvím svého poskytovatele kabelových služeb, můžete se přihlásit do aplikace ESPN nebo ...

Být preppy girl není tak těžké, jak byste si mohli myslet. Nemusíte být hvězdný sportovec nebo student Ivy League nebo nejoblíbenější dívka ve škole. Preppy neznamená vysoký a bílý, blonďatý a hubený, i když stále můžete být ...

Novak Djokovič a Roger Federer patří mezi středeční hvězdy Wimbledonu. Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat bezplatný přímý přenos online.