Jak vytvořit popový filtr

Při poslechu vašich oblíbených skladeb nebo podcastů se může zdát, že pořízení kvalitní nahrávky je hračka. Zkuste to však sami a zjistíte, že bez správného vybavení a techniky to není snadné. Naštěstí je z domácích materiálů snadno vyrobitelné jedno základní vybavení - popový filtr. S novým filtrem se budete moci zbavit otravného „praskání“, které může vyplývat ze zvuků „P“ a „B“ v nahrávce.

nejlepší silová tenisová raketa

Metoda 1 ze 3: Drátěný a punčochový filtr

 1. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 1

  1 Ohněte drátěný věšák do kruhu. Vytáhněte 'dno' trojúhelníkové části závěsu od háčku jako luk a šíp. Nyní byste měli mít něco zhruba čtvercového tvaru.
 2. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 2

  2 Pokračujte v tahání za ploché strany, abyste vytvořili něco více kruhového - nemusí to být dokonalé.
  • Pokud máte potíže s ohýbáním drátu, zkuste použít lepší kleště. Pokud máte svěrák, můžete také uchopit jednu část závěsu ve svěráku a zatáhnout za druhou stranu.


 3. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 3

  3 Přes kruh přetáhněte punčocháče nebo punčocháče. Vytáhněte je co nejtěsněji, abyste získali plochý povrch podobný bubnu. Získejte extra vůli kolem háčku závěsu. Pomocí pásky nebo gumičky držte vůli a napnutou část držte napnutou.
 4. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 4

  4 Umístěte filtr přímo před mikrofon. Chcete to asi jeden nebo dva palce od mikrofonu. Nemělo by se ho to dotýkat. Při nahrávání by měl sedět mezi ústy a mikrofonem. Neexistuje žádný „správný“ způsob, jak to udělat - vše, co můžete udělat, aby nový filtr zůstal před mikrofonem, je férová hra. Několik nápadů je níže!
  • Pokud chcete, můžete narovnat háček věšáku a ohnout jej do široké křivky, poté konec přilepte na místo na mikrofonním stojanu za mikrofonem. Podle potřeby ohněte drát, aby se obrazovka dostala na správné místo.
  • Pomocí svorky přidržte filtr k mikrofonnímu stojanu. Malé, levné svorky můžete získat ve většině obchodů s hardwarem za pouhých pár dolarů.
  • Přilepte filtr na druhý mikrofonní stojan a umístěte jej před první.
  • Mějte na paměti, že některé mikrofony jsou navrženy tak, aby přijímaly zvuk shora, zatímco jiné jsou navrženy tak, aby přijímaly zvuk zepředu. Chcete filtr přímo před záznamovou plochu mikrofonu.
 5. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 5

  5 Zpívejte nebo mluvte přes filtr do mikrofonu. Nyní jste připraveni nahrávat. Zapněte záznamové zařízení a postavte se nebo se posaďte, aby byl filtr mezi vámi a mikrofonem. Vaše ústa by měla být pár palců od filtru. Zlom vaz!
  • Poslechněte si, jak na vaší nahrávce vycházejí zvuky „P“, „B“, „S“ a „Ch“. Pokud jsou vaše úrovně hlasitosti správně nakonfigurovány, neměli byste s těmito zvuky slyšet žádné „výstřižky“. Naproti tomu ne pomocí popového filtru může být vaše nahrávka plná zkreslení.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Jak byste měli umístit filtr?

Mezi vámi a mikrofonem, asi palec od mikrofonu

Přesně! Najděte způsob, jak připojit filtr k mikrofonnímu stojanu, aby zůstal na místě mezi ústy a mikrofonem. Filtr držte blízko mikrofonu, ale nedotýkejte se ho. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Mezi tebou a mikrofonem, opřený o mikrofon

Zkus to znovu! Filtr nezměkne zvuk správně, pokud je příliš blízko mikrofonu. Pro dosažení nejlepších výsledků se ujistěte, že se filtr nedotýká mikrofonu. Vyberte jinou odpověď!

Asi palec za mikrofonem

Ani náhodou! Filtr musí být mezi vámi a mikrofonem, protože filtruje zvuk vycházející z vašich úst, než vstoupí do mikrofonu. Pokud je filtr umístěn za mikrofonem, neuvidíte žádný rozdíl. Zkus to znovu...

Mezi vámi a mikrofonem, asi palec od vašich úst

Ne tak docela! Filtr by měl být blíže k mikrofonu, aby filtroval zvuk těsně před vstupem do mikrofonu. Ponechání filtru v blízkosti mikrofonu vám také poskytne svobodu pohybu o něco více, když zpíváte nebo mluvíte. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Obručový filtr na šití/vyšívání

 1. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 6

  1 Získejte vyšívací obručový filtr.
 2. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 7

  2 Protáhněte nylonový vyšívací materiál přes šicí obruč. Šicí nebo vyšívací obruč je jednoduchá obruč vyrobená z kovu a/nebo plastu, která drží kus látky na místě, když šijete. Obruč jakékoli velikosti bude fungovat, ale obruč o průměru asi šest palců bude mít stejnou velikost jako většina popových filtrů.
  • Vyšívací obruče mají obvykle na jedné straně poměrně jednoduchou západku. Uvolněte tuto západku a navlékněte látku přes vnitřní obruč, aby se na všech stranách protáhla za okraje. Umístěte vnitřní obruč zpět do vnějšího obruče a zavřete západku, přičemž látku udržujte napnutou. Vidět náš článek o vyšívací obruči pro další pomoc.
 3. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 8

  3 Alternativně použijte materiál dvířek obrazovky. Může se to zdát neintuitivní, ale tužší látky mají tendenci vytvářet lepší pop filtry . Pokud máte těsnou kovovou nebo plastovou síťovinu, která se obvykle táhne přes otevřené prostory dveří obrazovky, funguje to obzvláště dobře. Jednoduše ji natáhněte přes vyšívací obruč stejně jako u vyšívací látky.
  • Mřížku dveří obrazovky najdete ve většině velkých železářství. Je to levné, ale možná budete nuceni koupit si roli materiálu, než malé množství, které ve skutečnosti potřebujete.
 4. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 9

  4 Umístěte obruč před mikrofon. Nyní vše, co musíte udělat, je přesunout nový popový filtr na místo. Stejně jako ve výše uvedené části je jedním ze snadných způsobů, jak to udělat, pásku, lepidlo nebo upnutí vnějšího rámečku na volný mikrofonní stojan. Obruč můžete také připevnit na hůl nebo narovnaný věšák na kabáty a poté ji připevnit za mikrofon.
  • Zpívejte nebo mluvte přes filtr a do mikrofonu jako obvykle. Při této metodě je filtr silný pouze jednu vrstvu, ale to je v pořádku. Mělo by to fungovat stejně dobře.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Proč byste pro filtr používali síťové dvířka místo punčocháče?

Protože je to levnější.

Ne nutně! Zatímco síťovinu dveří obrazovky lze obvykle koupit za docela nízkou cenu ve většině obchodů s hardwarem, možná budete muset koupit celou roli, když potřebujete jen malý čtverec. To není nijak zvlášť nákladově efektivní, když si můžete také levně koupit jeden pár punčocháčů. Zkuste jinou odpověď ...

Protože nevyžaduje rám.

Ne tak docela! Stále byste měli používat rám k zajištění sítě, aby byla pevná a zůstala na místě, zatímco nahráváte. Vyšívací obruč můžete použít stejně jako u měkčí látky. Vyberte jinou odpověď!

Protože tužší materiály fungují lépe.

Ano! Tužší materiály ve skutečnosti dělají lepší filtry než měkké tkaniny. Zatímco punčocháče jsou životaschopnou volbou, kovová nebo plastová síťovina je při změkčení popů účinnější. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Filtr víka od plechovky s kávou

 1. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 10

  1 Sejměte plastové víko z velké plechovky kávy. V této metodě použijete víko od konvice na kávu, abyste vytvořili kruhový rámeček pro látku, která bude fungovat jako filtr. Mnoho různých velikostí může fungovat, ale obecně platí, že široká, tuhá víčka o průměru šest palců fungují dobře.
  • Nejlepší jsou tužší plastová víčka . Flexibilní víčka na diskety nejsou ideální.
 2. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 11

  2 Odřízněte střed víčka a ponechte okraj. Pomocí nůžek nebo řemeslného nože vystřihněte celou střední část víka. Až budete hotovi, měli byste mít tuhou plastovou obruč. Vystřiženou střední částí víka pryč.
  • U nejtužších plastových víček budete možná muset na začátek použít vrtačku, šídlo nebo pilku. Při používání těchto nástrojů buďte velmi opatrní. Těžký pracovní rukavice a vhodná ochrana očí jsou nutností.
 3. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 12

  3 Přes mezeru napněte punčocháče nebo nylonový materiál. Nyní, když máte tuhou obruč z plastu, stačí pouze vyrobit filtr s pevnou vrstvou porézní látky. Punčocháče nebo punčocháče fungují velmi dobře. Jednoduše přes obruč nasuňte punčochu, pevně ji přitáhněte, ve spodní části uvolněte a zajistěte gumičkami nebo páskou.
  • Můžete také použít vyšívací materiál nebo síťovinu dveří jako v předchozí části, ale je to trochu těžší. Abyste udrželi tyto materiály přiměřeně těsné, můžete použít svorky, sponky nebo pásku podél zadní části ráfku.
 4. Obrázek s názvem Make a Pop Filter Krok 13

  4 Použijte filtr podle pokynů výše. Váš popový filtr je nyní připraven k použití. Pomocí pásky nebo svorek jej umístěte před mikrofon stejně jako u výše uvedených metod. reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Jak byste měli vybrat víko plechovky kávy, které chcete použít jako rám filtru?

Vyberte největší dostupné víko.

Ne tak docela! K tomu, abyste byli efektivní, nepotřebujete příliš velký filtr. Většina popových filtrů má průměr pouze šest palců. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Vyberte si plastové víko.

Zkus to znovu! Víko nemusí být vyrobeno z plastu, aby fungovalo, i když to je nejběžnější materiál pro víčka od plechovek od kávy. Pokud je vaše víko vyrobeno z jiného druhu materiálu, možná budete potřebovat různé nástroje k proříznutí středu. Zkus to znovu...

Vyberte si nejčistší víko, které máte.

Nepřesně! Nedělejte si starosti s tím, zda je víko čisté. Než začnete, rychle ho vyperte a bude fungovat dobře. Hádej znovu!

Vyberte si nejtužší dostupné víko.

Že jo! Tužší víčka pro tento projekt fungují lépe než pružná víčka, protože jsou dostatečně pevná, aby udržela punčocháče napnuté. K proříznutí velmi tuhého víka budete možná potřebovat vrtačku nebo řemeslný nůž. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Vyberte si nejjednodušší prořezání.

Ani náhodou! Může být lákavé vybrat víko, které lze snadno proříznout, ale nemusí vám to nutně přinést nejlepší výsledky. Místo toho, pokud nemůžete použít nůžky nebo řemeslný nůž, abyste se dostali víkem, půjčte si od přítele vrtačku nebo pilku, abyste mohli začít řezat. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Některé zdroje doporučují převléknout ponožku přes mikrofon jako rychlou alternativu k použití popového filtru. Odborníci se na to rozcházejí - podle některých jsou výsledky srovnatelné, zatímco jiní tvrdí, že skutečný popový filtr poskytuje lepší ochranu proti oříznutí a zkreslení.
 • Plastové pásky na zip jsou trvanlivým a snadným způsobem, jak držet domácí pop filtry na místě. Pokud však uděláte chybu, je užitečné mít po ruce nůž nebo nůžky, abyste mohli kravatu přestřihnout a zkusit to znovu.
 • Mírné mluvení nebo zpívání na stranu mikrofonu (na rozdíl od head-on) může také pomoci omezit ořezávání z Ps, Bs atd.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak naplánovat dovolenou. Dovolená by měla být zábavnou a relaxační přestávkou od vašeho každodenního života. Špatně naplánovaná dovolená však může skončit velkou bolestí hlavy. Buďte připraveni užít si volno naplánováním cesty, ...

Udržování grilu v čistotě je zásadní pro zajištění jeho dlouhé životnosti a zajištění toho, že vaříte chutné jídlo. Ať už je váš gril na dřevěné uhlí, plyn nebo elektrický, po každém použití ho musíte vyčistit, abyste odstranili bakterie a částice jídla ...

Kompozice je ve fotografiích, webových stránkách, obrazech, interiérovém designu a architektuře. Dobří fotografové uspořádají části a prvky fotografie v souladu se známými obecnými pravidly kompozice. Když tedy fotografujete, víte ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Rams vs Steelers online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Quito, 22. srpna (IANS) Ekvádorský tenista Julio Campozano gestikuloval během svého daviscupového zápasu proti chilskému Paulovi Capdevilleovi v Manta, Ec.

Po ročním čekání se tokijská olympiáda konečně chystá 23. července.