Jak neztloustnout na antikoncepci

Možná jste už slyšeli, že antikoncepce způsobuje přibírání na váze a u některých lidí může dojít i k pár kilům. Většinu času je přírůstek hmotnosti na pilulce způsoben změnami ve vašich návycích nebo trochou hmotnosti vody na začátku. Proto se při zahájení antikoncepce nemusíte příliš starat o přibírání. Hlavní antikoncepcí spojenou s přírůstkem hmotnosti je antikoncepční dávka známá jako DMPA, takže pokud máte obavy z přírůstku hmotnosti, poraďte se se svým lékařem o dalších možnostech.

Metoda 1 ze 3: Práce na zadržování vody

 1. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 1

  1 Snižte příjem soli aby se zabránilo zadržování vody. Zatímco většina metod antikoncepce nezpůsobuje významný přírůstek hmotnosti, může vám způsobit zadržování vody. Jíst o něco méně soli může od tohoto vedlejšího účinku odradit.
  • Pokuste se vyhnout zpracovaným potravinám, které obvykle obsahují více soli. Vynechejte také uzená masa, jako je šunka, slanina a obědová masa, která mají hodně přidané soli.
  • Připravte si jídlo sami, abyste mohli kontrolovat, kolik soli obsahuje vaše jídlo. Zkuste dochutit kromě soli ještě dalším kořením. Například místo soli kuřecích prsou zkuste pepř a citronovou kůru. Místo toho, abyste chilli silně solili, spoléhejte na chilli prášek, kmín, česnek a cibuli, které dodají chuť.


 2. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 2

  2 Vstaňte a hýbejte se, když už chvíli sedíte. Pohyb pomáhá stimulovat lymfatický systém. Tento systém zase udržuje v těle určité množství tekutiny. Příliš dlouhé sezení nebo dokonce stání může mít za následek, že zadržíte více vody.
  • Pokuste se vstát a hýbat se alespoň jednou za hodinu, nejlépe však ještě častěji.
 3. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 3

  3 Snižte otoky končetin jejich zvednutím nad srdce. Zvednutí končetiny nad srdce může pomoci snížit otoky. Na druhé straně to může snížit zadržování vody a přírůstek hmotnosti vody ve vašem těle.
  • Pokud vás například otékají nohy a chodidla, zkuste s nimi spát opřené o polštář.
 4. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 4

  4 Počkejte 1–2 měsíce, než retence vody odezní. Zatímco antikoncepce může způsobit zadržování vody, účinek je obvykle dočasný. Tento vedlejší účinek často zmizí po měsíci nebo dvou na antikoncepci, takže pokud vás to tolik neobtěžuje, počkejte. reklama

Metoda 2 ze 3: Kontrola vašich návyků

 1. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 5

  1 Jezte zdravou výživu s libovým proteinem, ovocem, zeleninou a zrny. Ujistěte se, že se ve stravě soustředíte na dostatek ovoce a zeleniny. Dobrá zásada je 5-7 porcí denně. Spojte to s chudými bílkovinami, jako jsou kuřecí prsa, ryby a fazole, stejně jako s celozrnnými produkty, jako je quinoa, ovesné vločky, bulgur, hnědá rýže a celozrnná pšenice.
  • Na jídlo si zkuste připravit polovinu talíře s ovocem nebo zeleninou. Čtvrtinu vašeho talíře mohou tvořit libové bílkoviny a druhou čtvrtinu mohou tvořit celozrnné produkty.
 2. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 6

  2 Zkontrolujte velikost porcí měřením jídla. Je snadné podcenit, kolik jíte. Velikost porcí je notoricky obtížné posoudit na první pohled. Vyzkoušejte věci, jako je použití menšího talíře a odměřování jídla, které vám pomůže omezit porce a omezit kalorie.
  • Velikosti porcí jsou často uvedeny na zadní straně obalů, proto použijte odměrku nebo velikost porce odečtěte. U celých potravin, jako je ovoce a zelenina, zkontrolujte správnou velikost porcí na internetu.
  • Typická porce masa je o velikosti vaší dlaně, zatímco typická porce sýra je například o velikosti vašeho palce.
 3. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci Krok 7

  3 Podívejte se na všechny změny životního stylu, které provádíte. Přírůstek hmotnosti, který je přičítán antikoncepci, je způsoben jinými změnami ve vašem životě. Možná jste se například přestěhovali do nové práce a více sedíte. Možná jste si dali o víkendu více občerstvení. I stárnutí může způsobit přibývání na váze, protože váš metabolismus se zpomaluje.
  • Ujistěte se, že si udržujete své zdraví stejným způsobem, jakým jste byli před zahájením antikoncepce. Zkuste například cvičit stejně často.
 4. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci, krok 8

  4 Většinu dní v týdnu si dejte alespoň 30 minut cvičení. Cvičení je skvělý způsob, jak bojovat proti možnosti přibírání na váze, ať už jde o přírůstek hmotnosti z antikoncepce nebo jen z procesu stárnutí. Zaměřte se na alespoň 150 minut cvičení týdně.
  • Najděte si cvičení, které byste rádi dělali. Pokud běhání nemáte velké, zkuste plavat. Pokud vás chůze nudí, začněte hrát tenis.
  • Zařaďte cvičení do svého každodenního života tím, že budete dělat schody místo výtahu, parkovat dále na parkovišti a dělat krátké procházky o přestávkách v kanceláři.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Mluvit se svým lékařem

 1. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci, krok 9

  1 Předložte své obavy svému lékaři. Pokud máte obavy z přibírání na váze, promluvte si o svých obavách se svým lékařem. Váš lékař vám může pomoci získat vhodný cvičební plán, který vám pomůže v boji proti tomuto problému, a dokonce vás může kontaktovat s odborníkem na výživu, pokud vám záleží na zdravé výživě nebo potřebujete zhubnout, pokud jste získali tyto antikoncepční prostředky.
  • Můžete například říci: „Mám obavy z přibrání na antikoncepci. Pomůžeš mi vytvořit cvičební plán, jak s ním bojovat? ' nebo „Můžete mi dát kontakt na odborníka na výživu? Mám obavy z přibrání na antikoncepci. '
 2. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci, krok 10

  2 Zeptejte se na přechod na jinou antikoncepční pilulku. Některým lidem se lépe daří na pilulkách obsahujících pouze estrogen, zatímco jiným se může lépe dařit na těch s vyšším obsahem progestinu. Váš lékař vám může pomoci najít ten, který vám nejlépe vyhovuje.
  • Například progestin způsobuje, že někteří lidé mají větší chuť k jídlu, což vám může pomoci přibrat. Na druhou stranu vám estrogen může způsobit přibývání na váze na prsou, v bocích a na stehnech, ale na každého to tak nepůsobí.
 3. Obrázek s názvem Nepřiberejte na antikoncepci, krok 11

  3 Diskutujte o jiných formách antikoncepce, které nezpůsobují přírůstek hmotnosti. Nehormonální formy antikoncepce nejsou obecně spojeny s přírůstkem hmotnosti. Poraďte se svým lékařem o přechodu na jednu z těchto možností.
  • Například měděný implantát neuvolňuje hormony, takže není spojen s přírůstkem hmotnosti.
  • Dokonce i hormonální implantáty vás vystavují menšímu riziku přibývání na váze, protože uvolňují nižší hladiny hormonů než pilulky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Rafael Nadal je drtivým favoritem na vítězství na French Open 2018, ale i on by mohl čelit některým problémům proti těmto 5 mužům.

Zde je návod, jak můžete sledovat online streamování HBO QAnon docuseries 'Q: Into the Storm'.

Háčkování základní tužkové sukně je snazší, než byste čekali. Pleteme v řadách a tělo sukně v kruhových řadách, poté uháčkujeme jednoduché ozdobné lemování, které dodá šmrnc. Spojte hotový výrobek se správným ...

Bucs and Saints se setkají o místo v šampionátu NFC. Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat hru bez kabelu.

Světová jednička Novak Djokovič zahájil přípravu na antukovou sezónu v Monte Carlu, což je jeho další naplánovaná akce na turné.

Tento obyčejný had je často označován jako „zahradní had“, možná ze zmatku (zkuste několikrát říci „podvazek, zahrada, podvazek, zahrada“!), Nebo možná proto, že jsou tak běžní a jsou častými překvapujícími hosty v zahradách. Buď...