Jak připravit ústřici pro kuřata

Ústřice jsou běžným zdrojem vápníku pro nosnice. Mleté skořápky jsou k dispozici ve většině obchodů s krmivy. Alternativně můžete čerstvé skořápky rozbít tupým předmětem nebo kuchyňským robotem a poté je upéct, aby se zničily všechny bakterie. Zajistěte vždy samostatnou misku na krmení plnou lastur, aby vaše kuřata zůstala zdravá po celý rok. Poté počkejte, až vaše kuřata snesou kvalitní vejce!Část 1 ze 2: Rozbíjení skořápek

 1. 1 Kupte si lastury z ústřic. Krmné obchody prodávají pytle s ústřicemi za relativně nízkou cenu. Tyto skořápky jsou často předem namleté, což vám ušetří spoustu práce. Celé i mleté ​​skořápky lze získat z řady míst, včetně obchodů s potravinami. Objednávka online je vždy možnost.
  • Mleté skořápky a ty v obchodech s krmivy se obvykle vaří, než si je koupíte. V obchodech s potravinami a některých restauracích jsou často syrové.
  • Z restaurací můžete získat skořápky ústřice. Představte se majitelům slovy: „Dobrý den, bydlím poblíž a vaše skořápky z ústřic bych mohl použít pro svá kuřata. Mohli bychom se domluvit? '
 2. 2 Syrové lastury ústřice pečte 10 minut při teplotě 121 ° C. Skořápky položte na plech. Pokud vám dojde pokoj, rozdrťte skořápky na menší kousky tak, že na ně udeříte kladivem. Jakmile jsou skořápky naaranžované, předehřejte troubu na 250 ° F (121 ° C) a nechte skořápky péct 10 minut.
  • Pečení zabíjí jakoukoli plíseň nebo bakterie, které přetrvávají na skořápkách. Zatímco surové skořápky často kuřatům neškodí, je lepší být v bezpečí, než litovat.
  • Pečením také skořápky vysušíte, takže se snadněji rozpraskají.
 3. 3 Skořici ústřic naplňte do sáčku. Nejprve byste měli rozdrtit skořápky ústřic, aby je kuřata snáze snědla. Začněte tím, že naložíte všechny skořápky do starého pytle, povlaku na polštář nebo krmného vaku. To jsou všechny bezpečné způsoby, jak držet skořápky, když do nich udeříte kladivem. Zavažte pytel, abyste se ochránili před odletujícími úlomky.
 4. 4 Rozbijte skořápky kladivem. Přeneste pytel na místo, které nebude poškozeno kladivem, například na zem venku. Položte pytel na zem a poté do něj udeřte kladivem nebo jiným tupým předmětem. Ulomte skořápky, dokud fragmenty nebudou mít velikost vašich nehtů. Ačkoli na velikosti nijak zvlášť nezáleží, menší skořápky snáze vyzvedne zobák.
  • Přes tašku můžete také přejet autem, abyste skořápky rychle rozdrtili.
 5. 5 Pokud chcete skořápky rozdrtit na prášek, použijte kuchyňský robot. Zapojte starý kuchyňský robot nebo mixér. Vysypte do něj všechny úlomky skořápky a poté zapněte stroj, až je rozložíte. Vaše kuřata budou bez problémů hltat prášek, který jim může být podáván několika způsoby.
  • Pokud nechcete, nemusíte vyrábět prášek. Kuřata budou jíst fragmenty nebo dokonce celé skořápky. Pokud jsou však kuřata příliš velká na to, aby je mohla polykat, musí kuřata klovat, aby je zlomila.
  reklama

Část 2 ze 2: Krmení kuřat

 1. 1 Začněte krmit skořápky ústřic slepicím ve věku 18 týdnů. Skořápky ústřic jsou spolu s dalšími posilovači vápníku určeny pouze pro slepice snášící vejce. Jakmile jsou slepicím 18 týdnů, začněte kupovat lastury z ústřic. Nastavte skořápky na přístupné místo. Během několika týdnů by slepice měly začít snášet zdravá vejce.
  • Nehrozí, že by kuřata žrala příliš mnoho vápníku. Pokud to nepotřebují, nebudou to jíst. Dokud jej nepřidáte do jídla nebo vody, nebude to problém.
  • Krmení slepic mladších 18 týdnů může vést k poškození ledvin. Podporu vápníku potřebují pouze při snášení vajec.
 2. 2 Umístěte skořápky do krmné nádoby uvnitř kotníku. Nikdy nepřidávejte skořápky do krmiva. Místo toho postavte parabolu uvnitř kurníku nebo stodoly. Naplňte misku plnou skořápkového prášku nebo úlomků. Vaše kuřata budou instinktivně jíst z misky, když potřebují extra vápník. Kohouti a mladší kuřata se tomu vyhnou.
  • Krmítko pro králíky je další způsob, jak udržet skořápky k dispozici. Nainstalujte jej na zeď, kde se shromažďují kuřata.
  • Můžete také posypat trochou prášku na podlahu coopu nebo poblíž některých rostlin nebo drti, které klovají. Objeví to sami, ale pro vás může být obtížné sledovat, kolik toho sní.
 3. 3 Poskytněte mušle z ústřic po celý rok. I když část roku nedostanete od kuřat vejce, zásobte si misku nebo krmítko. Slepice stále těží z vápníku. Udržuje jejich kosti silné a připravuje je, aby v průběhu roku snesly další vejce. Pokud to potřebují, půjdou si něco sníst.
 4. 4 Dejte svým slepicím více lastur z ústřic, pokud se jim vajíčka snadno rozbijí. Nejznámější známkou nedostatku vápníku jsou vejce s tenkou skořápkou. Pokud si všimnete potřísněných vajec v kabince nebo se vám vajíčka rozbijí v rukou, může být příčinou nedostatek vápníku. Podle potřeby nastavte další skořápky. Ujistěte se, že jsou rozloženy a umístěny tam, kde je kuřata najdou.
  • Hrubé skvrny a vrásky na skořápce jsou dalším znakem nízkého obsahu vápníku. Vejce vašeho kuřete by měla vypadat, jako by patřila do supermarketu.
  • Komerční krmivo obsahuje vápník. Obvykle to stačí, ale ne vždy. Kuřata krmená krmením nebo krmená šrotem často potřebují další zdroj vápníku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Při sbírání mušlí na pláži jsem nechtěně dostal písek, který obsahoval malé úlomky rozbitého skla. Kuřata to snědla a přestala snášet. Mohlo je to zranit? S největší pravděpodobností ho to zranilo. Podle toho, jak je to vážné, navrhuji, abyste to vzali k veterináři a zkontrolovali to.
 • Otázka Jak staré bude kuře, když přestane snášet vajíčka? Makayla Miles To závisí na plemeni. Buff Orpingtons, Ameracunas a Rocks mohou dobře pokládat do 3. a 4. roku. Na druhou stranu exotičtější ptáci mají kratší rozpětí snášek.
 • Otázka Je skořápka z pláže v pořádku pro kuřata? Ne, protože jsou v něm další věci, většinou sůl. Místo toho si jděte koupit levnou tašku. Obvykle je najdete na Tractor Supply Co. nebo online na MyPetChicken.com.
 • Otázka Mohu své kohouty krmit skořápkami z ústřic? Ano, dodá jim to vápník, ale nakrmí je i jinými věcmi, jako jsou pelety, tráva, rostliny, ovoce a zelenina.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Místo skořápek ústřic lze použít skořápky. Tenkostěnná vejce však neposkytují dostatek vápníku. Pokud chcete použít vejce, zkuste je upéct v troubě, aby se sterilizovala, a poté je promíchejte se skořicí ústřice.
 • Skořici ústřice vždy nechte venku, kde ji kuřata dostanou. Pokud to potřebují, sežerou to.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyvarujte se krmení kohoutů a mladých kuřat vápníkem. To způsobí smrtelné poškození jejich ledvin.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Mušle z ústřic
 • Pytel
 • Auto, kladivo nebo jiný rozbíjející se předmět
 • Malá krmná mísa

Populární Problémy

Belgičanka Elise Mertensová a Španělka Sara Sorribes Tormoová se ve čtvrtek setkají ve druhém kole US Open 2020. Mertens a Sorribes Tormo jsou ve svém vzájemném rekordu vyrovnaní 1: 1.

Dayton a Richmond v sobotu bojují o první místo v A-10. Zde je návod, jak můžete hru sledovat online naživo.Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal a John McEnroe odehráli na US Open několik úžasných zápasů. Překvapivě některé z těchto epických zápasů přišly mnohem dříve než finále.

Zde je pět největších tenistů, kteří nikdy nevyhráli probíhající Masters v Monte Carlu.

Liverpool a Tottenham se v sobotu setkají ve finále Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat zápas naživo online ve Spojených státech.Naomi Osaka dostala během pátečního zahajovacího ceremoniálu tu čest být poslední nositelkou pochodně na olympijských hrách v Tokiu.