Jak spát s nasazenou maskou

Oční maska ​​může být užitečným nástrojem pro ty, kteří mají problémy se spánkem kvůli citlivosti na světlo. Temnota je zásadní pro hluboký spánek, který spouští uvolňování chemikálií v mozku, jako je melatonin, které vám pomohou usnout a zůstat spát. Abyste se vyhnuli podráždění a potížím, měli byste být při výběru oční masky opatrní a zvolit model, který je vhodný pro zamýšlené použití a polohu ve spánku. Jakmile máte vhodnou masku, je vytvoření pohodlné spánkové rutiny klíčem k hlubokému a trvalému spánku.

Část 1 ze 2: Výběr oční masky

 1. Obrázek s názvem Spánek s maskou na očích v kroku 1

  1 Najděte masku, která blokuje dostatek světla. Pokud hledáte masku, která vám pomůže spát v noci v relativně tmavé ložnici, pak maska ​​nemusí být nijak zvlášť silná, protože světla bude velmi málo. Pokud hledáte masku, která vám pomůže spát v letadle, v autě nebo během dne, pak budete chtít najít masku s vyšší zátěží.
  • Nejlepší je koupit si oční masku osobně, protože mnoho důležitých vlastností (množství zablokovaného světla, přizpůsobení, pohodlí atd.) Je při online nakupování velmi obtížné vyhodnotit.


 2. Obrázek s názvem Spánek s maskou na očích v kroku 2

  2 Vyberte si masku vhodnou pro vaši spací pozici. Masky se obvykle zavážou nebo sepnou zavřeným na přední nebo boční straně hlavy. Položení hlavy na stranu, kde se maska ​​zavírá, může způsobovat nepohodlí a ztěžovat spánek. Ujistěte se, že vámi vybraná maska ​​se zavírá v místě, které nebude rušit vaši preferovanou polohu pro spánek.
 3. Obrázek s názvem Spánek s maskou na oči ve 3. kroku

  3 Vyberte si pohodlnou tkaninu. Oční masky jsou vyrobeny z mnoha různých materiálů, od přírodních materiálů, jako je bavlna a vlna, až po syntetické materiály, jako je polyester. Některé masky (zejména levné odrůdy) mohou být vyrobeny z materiálů, které ne každému budou vyhovovat. I malé lechtání nebo podráždění obličeje nebo hlavy může spánek v masce velmi ztížit. Pokud je to možné, masku si před zakoupením vyzkoušejte.
 4. Obrázek s názvem Spánek s maskou v kroku 4

  4 Zajistěte správné uchycení. Oční maska, která má špatný tvar pro váš obličej, může způsobovat nepohodlí a propouštět přebytečné světlo. Vyzkoušejte různé značky a velikosti masky, dokud nenajdete tu, kterou můžete pohodlně nosit.
  • Při správném nastavení by měla být vaše maska ​​dostatečně těsná, aby vám neklouzala po tváři, ale ne tak těsná, aby byla maska ​​přitlačena přímo na vaše oči.
  • Věnujte pozornost tomu, jak dobře maska ​​sedí kolem nosu. Pokud není fit správně, můžete vidět světlo pronikající mezerou mezi maskou a nosem. Masky jsou k dispozici s elastickými nášivkami zakrývajícími nosní můstek, které blokují přebytečné světlo.
 5. Obrázek s názvem Spánek s maskou v kroku 5

  5 Prozkoumejte další funkce. K dispozici je široká škála možností masek s dalšími funkcemi, jako je pohodlná gelová výplň, integrované chrániče sluchu pro blokování zvuku nebo příjemné vůně. Podívejte se, jaké volitelné funkce jsou k dispozici, a rozhodněte se, zda vyhovují vašim potřebám.
  • Některé nové masky na spaní mají zajímavé funkce, jako jsou blikající světla, která vám mohou pomoci usnout nebo mít lucidní snění nebo vám pomůže sledovat spánkové vzorce. Neexistuje příliš mnoho výzkumu, zda jsou tato zařízení účinná, ale může být zajímavé to vyzkoušet.
  reklama

Část 2 ze 2: Jít spát v masce

 1. Obrázek s názvem Spánek s maskou na oči v kroku 6

  1 Nasaďte si masku a upravte ji. To by mělo být provedeno před spaním nebo jiným způsobem přípravy na spánek. Pokus o úpravu masky, jakmile jste připraveni ke spánku, může být dráždivý a rušivý, zejména ve tmě.
  • Mít někoho poblíž, kdo vám pomůže upevnit a upravit masku, je dobrý nápad, zvláště pokud jsou vaše kravaty uzavřené.
  • Pokud s sebou nemáte masku na spaní, můžete si zkusit zakrýt oči polštářem, dekou nebo oděvem. Můžete také použít paži jako improvizovanou masku na oči, pokrývající loket přes obličej.
 2. Obrázek s názvem Spánek s maskou na oči v kroku 7

  2 Posuňte masku k čelu. Nosit masku na čele znamená, že k ní budete mít velmi jednoduchý přístup, jakmile budete připraveni spát. Jakmile je ve své poloze, můžete na to zapomenout a soustředit se na svou běžnou rutinu před spaním.
 3. Obrázek s názvem Spánek s maskou v kroku 8

  3 Relax v posteli. Ulehnutí do postele a trávení času relaxační činností, jako je čtení, před nasazením oční masky vás uvolní a připraví ke spánku. Pokud můžete, vyhraďte si hodinu na odpočinek v posteli.
  • Vyhněte se používání elektronických zařízení nebo sledování televize těsně před spaním. Světlo vydávané elektronickými obrazovkami vám může ztížit usínání.
  • Nejlepší je relaxovat při slabém osvětlení, jako je světlo malé noční lampy. To umožní vašim očím a mozku začít relaxovat a připravit se na spánek. Nejlepší je použít světlo s nízkou úrovní modrého světla nebo použít na lampu stmívač.
  • Pokud se pokoušíte spát v letadle nebo na jiném veřejném místě, může být užitečné nasadit si sluchátka nebo použít ucpávky do uší k potlačení vnějšího hluku, abyste se mohli soustředit na odpočinek.
 4. Obrázek s názvem Spánek s maskou na oči v kroku 9

  4 Zhasněte světla a stáhněte si masku. Když jste strávili čas relaxací, měli byste se cítit ospalí a připraveni zavřít oči. Zkontrolujte, zda je vaše maska ​​stále nastavena na příjemné nastavení, poté vypněte světla, přetáhněte si masku přes oči a položte hlavu.
 5. Obrázek s názvem Spánek s maskou na oči v kroku 10

  5 Zaměřte se na pozitivní obraznost a hluboké dýchání. Pokud vás před spaním trápí úzkostné myšlenky, zkuste místo toho obrátit mysl na šťastné nebo krásné obrazy nebo vzpomínky. Někteří považují za užitečné jednoduše spočítat dech, který by měl být hluboký a pomalý. Nechte svou mysl unášet všemi pozitivními myšlenkami, které vás napadnou. Měl bys brzy usnout.
 6. Obrázek s názvem Spánek s maskou na oči v kroku 11

  6 Na nespavost reagujte vstáváním. Pokud zjistíte, že stále nemůžete spát ani po 20 minutách, měli byste zvednout masku na oči, zapnout tlumené světlo a vstát z postele. Nejlepší je jít do jiné místnosti, pokud můžete. Věnujte pár minut čtení, poslechu uklidňující hudby nebo si užijte jinou relaxační aktivitu. Jakmile budete připraveni, vraťte se do postele, upravte spací masku na příjemné prostředí, zhasněte světla a položte hlavu.
  • Než se pokusíte vstát nebo rozsvítit světla, nezapomeňte zvednout nebo sundat masku, aby nedošlo k převrhnutí nebo zakopnutí.
  • Pokud se snažíte spát v letadle nebo vlaku, kde nemůžete vstát a chodit, věnujte si chvíli poslech uklidňující hudby nebo si přečtěte knihu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Používám svou spánkovou masku tak dlouho, že s ní nemohu spát. Co mám dělat, když nemám k dispozici masku na spaní? Může být obtížné vyměnit vaši důvěryhodnou masku na spaní, ale ve špetce se deka, polštář nebo kus oblečení mohou zdvojnásobit jako improvizovaná maska ​​na spaní. Jednoduše si jej přehoďte přes oči, abyste si nebránili v nosu nebo v ústech. Svou paží můžete zatížit a přehodit si loket přes oči.
 • Otázka Důl neupravuje ani neblokuje světlo, co mám dělat? Bianca Apetroaei Tento problém lze vyřešit nákupem kvalitnějšího materiálu oční masky; možná si to budete muset také více přetáhnout přes oči a nos.
 • Otázka Pokaždé, když se probudím, je maska ​​na čele, proč? Bianca Apetroaei Vaše oční maska ​​může být příliš volná a velká, zkuste upravit velikost nebo si pořiďte menší oční masku.
 • Otázka Proč moje stále sklouzává v posteli, když má ideální velikost? Oční masky stále spadnou nebo sklouznou. Jen se ujistěte, že jej nenasazujete příliš pevně.
 • Otázka Jak často si mám mýt oční masku? Zhruba jednou za čtrnáct dní. Neumývejte jej příliš často, nebo bude nutné jej vyměňovat každý měsíc. Před dalším použitím se ujistěte, že je zcela suchý, jinak se množí bakterie.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

„America's Got Talent“ se vrací na 15. sezónu v úterý večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat show online zdarma.

Nově vyražená hra „Tennis in the Land“ v Clevelandu bude posledním turnajem WTA v sérii US Open.

Rafael Nadal kraloval v Římě a prohlásil své osmé Internazionali BNL d'Italia a vrátil se také na č. 1 v žebříčku ATP. .

Jak získat Espn3. ESPN3, také známý jako WatchESPN, je online streamovací služba pro živé sporty. K přístupu ke službě je nutné mít předplatné u poskytovatele služeb Internetu nebo TV. Jakmile ho máte, sledování videí je ...

Tito 3 hráči často trápili Federera a Djokoviče.