Jak začít podnikat se sportovním zbožím

Rozhodli jste se otevřít obchod se sportovním zbožím. Skvělý! Ale kde začít? Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu při zahájení podnikání, a provedeme vás všemi krok za krokem.

Část 1 ze 3: Výzkum a plánování

 1. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 1

  1 Studujte trh. Než otevřete svůj vlastní obchod se sportovním zbožím, je důležité vědět, jaká je vaše konkurence a jaká je potřeba dalšího (nebo jiného druhu) obchodu.
  • Navštivte další obchody se sportovním zbožím, které se již nacházejí v oblasti, o které si myslíte, že byste chtěli otevřít svůj obchod, a podívejte se, jaké sporty nebo koníčky pokrývají obzvláště dobře a ne tak dobře.
  • Pokud existuje málo zastoupený sport, o kterém si myslíte, že má stále zainteresovanou spotřebitelskou základnu, zvažte jeho stravování. To by pro vás mohl být otevření trhu.
  • Zůstaňte v obraze díky novým trendům a nadcházejícím sportům, jako je domácí kruhový trénink nebo extrémní venkovní sporty, které mohou na trh vnést nové nároky nebo vybavení.
  • Uvědomte si však, že pokud určitý sport nebo trh nikdo nepokrývá, může to znamenat, že neexistuje dostatečně silná zákaznická základna, která by ho podporovala. V ideálním případě byste chtěli alespoň jeden další obchod ve stejném oboru, ale takový, který si myslíte, že můžete překonat lepšími službami, produkty nebo cenami.


 2. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 2

  2 Studujte své okolí. Kromě jiného podnikání si udělejte čas, abyste získali představu o tom, jaké druhy sportů, koníčků nebo aktivit jsou již populární nebo mají potenciál stát se populárními ve vaší oblasti.
  • Pokud žijete v blízkosti přírodních parků nebo rezervací, mohou být oblíbené aktivity na lukrativním trhu outdoorové aktivity, jako je pěší turistika nebo jízda na kajaku.
  • Pokud vaše město instaluje více cyklistických linek a cest, může být zvýšený zájem a poptávka po vybavení pro jízdní kola. Možná je správný čas otevřít obchod se sportovním zbožím, který se specializuje na půjčování, prodej nebo opravy kol.
 3. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 3

  3 Vyberte si svůj specializovaný trh. Existuje několik velkých známých národních řetězců sportovního zboží, které se snaží nabídnout šmrnc všeho a uspokojit všechny typy sportovních fanoušků nebo fandů, od basketbalu přes badminton až po muškaření. Místo toho, abyste se řídili tímto přístupem, zvažte zaměření na speciální sporty, jako je lov a rybaření nebo golf, abyste se odlišili a stali se odborným prodejcem.
  • Zaměření na specializovaný trh vám umožní pokrýt každý aspekt konkrétního sportu, aniž byste měli spoustu zásob nebo rozšiřovali své zdroje.
  • Můžete se například soustředit na amatérské a mládežnické sporty a nabízet širokou škálu produktů zaměřených na děti. Můžete se také rozhodnout jít na opačný konec spektra a obstarat si profesionální tržní základnu pouze se špičkovým vybavením.
  • Můžete se také rozhodnout zaměřit se spíše na sportovní upomínkové předměty a oblečení než na vybavení.
 4. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 4

  4 Rozvinout a podnikatelský plán . Obchodní plán je plán, jak dosáhnout úspěchu ve vaší společnosti. V zásadě je definován písemný popis toho, co plánujete ve svém podnikání dělat a jak to plánujete.
  • Začněte s posláním nebo souhrnem svého podnikání a jeho největších vlastností nebo jedinečných předností. Co vás odliší od ostatních obchodů?
  • Zamyslete se nad tím, jaké konkrétní produkty nebo služby byste chtěli dodávat.
  • Vymyslete základní finanční projekci, včetně toho, kolik peněz potřebujete na otevření své firmy (včetně pronájmu obchodu, zásob, vybavení, mezd zaměstnanců, pojištění, služeb, povolení a licencí); kolik peněz aktuálně musíte investovat a/nebo kolik potřebujete půjčit si ; a jaký druh ziskových marží lze očekávat.
  • Rozvíjejte nápady ohledně marketingu a propagace svého podnikání.
  • Zamyslete se nad tím, čeho byste chtěli dosáhnout za 3–5 let, a vytvořte konkrétní kroky nebo strategie, jak těchto cílů dosáhnout.
  • Můžete si vzít svůj podnikatelský plán do banky nebo půjčky, abyste získali předběžný souhlas s půjčkou pro malé firmy nebo s jinou úvěrovou linkou. To se může hodit při pronájmu skladových prostor, nákupu zásob nebo vyplácení zaměstnanců dříve, než začnete dosahovat zisku.
 5. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 5

  5 Zkoumejte umístění a možnosti obchodů. Není důležité jen rozhodnout, kde chcete svůj obchod otevřít, ale také jaký druh skladového prostoru nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Samozřejmě existují možnosti cihla-mortor, ale existují také alternativní možnosti, kde můžete svůj obchod najít.
  • Zvažte otevření obchodu v blízkosti hlavních oblastí, parků nebo míst, kde se sportuje.
  • V ideálním případě byste chtěli být v obydlených oblastech s dobrou chůzí a dostupností, jako je nákupní centrum, i když to může také vést k vyšším cenám nájemného.
  • Pokud prodáváte obzvláště velké nebo objemné položky, které budou lidé potřebovat přepravovat ve svých autech, hledejte místo s dostatečným parkováním.
  • Pokud jsou ceny za pronájem a režijní náklady na budování (jako nájem, služby a pojištění) příliš vysoké pro váš rozpočet, zvažte alternativní možnosti, jako je podnájem části jiného obchodu, zajištění malého kiosku v obchoďáku nebo otevření internetového obchodu. Tyto alternativy k tradičním samostatným výlohám mají nižší náklady na spuštění a režii.
  reklama

Část 2 ze 3: Otevření vašeho obchodu

 1. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 6

  1 Zaregistrujte svou firmu. Po veškerém výzkumu a plánování proměňte své sny ve skutečnost legální registrací své firmy.
  • Možná budete chtít najmout právníka, který vám pomůže s právními dokumenty potřebnými k registraci vaší nové firmy. Může to být složité, v závislosti na požadavcích vašeho státu.
  • Vymyslete název své firmy a zaregistrujte ji u místní, státní nebo okresní obchodní čtvrti.
  • Nezapomeňte zřídit identifikační číslo zaměstnavatele u služby Internal Revenue Service (pokud otevíráte svůj obchod v USA).
  • Jakmile zaregistrujete svou firmu, můžete pokračovat v získávání licencí nebo povolení, která mohou být vyžadována vaším státem nebo pronajatým prostorem.
 2. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 7

  2 Uskladněte si zásoby. Nyní, když jste se rozhodli pro svůj specializovaný trh a umístění obchodu, je dalším krokem naskladnění inventáře, abyste mohli začít prodávat a dosahovat zisku.
  • Rozhodněte se, jaké linky byste chtěli nést. Získejte přehled o nejoblíbenějších nebo nejžádanějších produktech a značkách tím, že budete mluvit se sportovními nadšenci, navštěvovat sjezdy a číst sportovní časopisy.
  • Zjistěte, jaké společnosti provozují a dodávají výrobky do vaší oblasti. Můžete si prohlédnout obchodní časopisy nebo navštívit webové stránky Národní asociace sportovních potřeb.
  • Kontaktujte dodavatele a zjistěte, zda vyžadují minimální otevírací objednávku nebo zda nabízejí nové speciální nabídky pro nové retailové klienty.
  • Zjistěte, zda můžete zadat velkoobchodní objednávku; obvykle je levnější objednat zboží tímto způsobem než jednotlivě nebo v malých dávkách.
 3. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 8

  3 Najměte zaměstnance. V závislosti na tom, jak je váš obchod zaneprázdněn, možná budete muset najmout zaměstnance, kteří vám pomohou s inventářem, objednávkami zákazníků a prodejními službami.
  • V ideálním případě by váš personál měl být vášnivý a informovaný o sportu. Vaši zákazníci budou v obchodě se sportovním zbožím více nakloněni naslouchat lidem, kteří mají rádi sport, a důvěřovat jim.
  • Pokud váš rozpočet nemůže podporovat placenou pomoc, zvažte spojení s místní vysokou školou a zahájení stáže, kde můžete studentovi ukázat provazy vedení firmy výměnou za jeho pomoc v obchodě.
  reklama

Část 3 ze 3: Rozvoj vašeho podnikání

 1. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 9

  1 Vytvořte silnou webovou prezentaci. I když máte kamenný obchod, silné webové stránky jsou zásadní pro úspěch vaší firmy.
  • Na začátku začněte se základy, jako je vaše poloha, provozní doba a některé obecné informace o vašich produktech.
  • Jak rostete, zvažte zahrnutí úplného online inventáře svého zboží, aby lidé mohli procházet doma a dokonce i nakupovat mimo váš místní sousedství.
  • Při vytváření webu elektronického obchodování je důležité nabídnout zákazníkům bezpečné nakupování. Zajistěte, aby vaše webové stránky byly v bezpečí díky bezpečnostním nastavením a bezpečnostním funkcím.
 2. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 10

  2 Inzerujte a propagujte svůj obchod. Jakmile otevřete dveře, dalším krokem je dostat lidi skrz ně. K tomu budete potřebovat dobrou marketingovou a reklamní strategii.
  • Pokud máte rozpočtovou flexibilitu, zvažte pověření reklamní firmy, aby vymyslela chytlavé logo společnosti a nějaké propagační materiály. Můžete také uspořádat soutěž návrhů pro místní studenty středních nebo vysokých škol a vítěznému návrháři nabídnout dárkovou kartu obchodu za jejich práci.
  • Vytáhněte reklamní prostor v místním tisku nebo médiích. Nebo na místní sportovní hřiště, pokud je to povoleno, vyvěste transparent.
  • Zjistěte, zda mají vaši prodejci produktů vlastní marketingové materiály, které můžete použít k propagaci jejich produktu ve vašem obchodě.
  • Nabídka propagačních nabídek pro osoby zapojené do místních sportovních klubů a organizací. Navažte spojení s vůdci těchto klubů a nabídněte jim, že se stanete jejich oficiálním dodavatelem, vytisknete si dresy, splníte objednávky trofejí nebo přijmete speciální požadavky na přizpůsobené vybavení.
  • Sponzorujte sportovní týmy místní školy. Máte potenciál oslovit všechny děti v týmu, stejně jako jejich rodiče a další týmy, se kterými přijdou do styku.
 3. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 11

  3 Představte jedinečné položky. Vaše nejlepší šance na úspěch a růst vaší firmy je odlišit ji od konkurence a dělat něco lépe, než mohou.
  • Buďte v popředí nových stylů vybavení, modelů a inovací.
  • Pokud se specializujete na sportovní upomínkové předměty, zkuste najít a prodat jedinečné položky, které jinde nenajdete.
 4. Obrázek s názvem Zahájení podnikání se sportovním zbožím Krok 12

  4 Rozbalte a diverzifikujte. Rostoucí a prosperující společnost bude schopna expandovat a rozvětvovat se do nových cest ve svém oboru. Jakmile bude vaše firma v provozu, hledejte další možnosti diverzifikace související se sportem.
  • Zvažte uspořádání vlastních sportovních akcí, turnajů nebo exhibic pro nadšence.
  • Buďte vynalézaví a přemýšlejte o dalších pomocných trzích, které se protínají s vaší specializací, jako jsou výživové tyčinky pro turisty nebo lékařské postupy, které se specializují na léčbu sportovních úrazů, a zjistěte, zda se s nimi můžete spojit a navázat vzájemně výhodné obchodní vztahy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu snížit své počáteční náklady na podnikání se sportovním zbožím? Jedním ze způsobů, jak můžete snížit počáteční náklady, je nekupovat drahé zboží okamžitě. Budete se chtít propracovat k těm drahým. Jedním ze způsobů, jak snížit náklady, je zahájit kickstarterovou kampaň.
 • Otázka Jaká je zisková marže u sportovních potřeb? Zisková marže na sportovních potřebách se pohybuje mezi 20 až 25%, v závislosti na vaší režii. Musíte se ujistit, že máte kombinaci produktů s vysokou a nízkou cenou.
 • Otázka Jak mohu sledovat účty a daňová přiznání obchodu? Nejjednodušší metodou je získat software prodejního místa (POS). Můžete si koupit POS software za dostupnou cenu a sledovat všechny vaše obchodní potřeby - zásoby, tržby, hotovost a banka, daně atd.
 • Otázka Kolik stojí zahájení podnikání ve sportu? Vše závisí na typu obchodu. pokud se specializujete pouze na několik sportů, náklady by byly nízké. pokud plánujete přivést spoustu různorodého inventáře, pak by byl vyšší.
Nezodpovězené otázky
 • Jak velký zisk mohu obrátit, pokud zahájím podnikání se sportovním zbožím?
 • Potřebuji licenci k zahájení podnikání se sportovním zbožím?
 • Jaké jsou minimální náklady na zahájení podnikání se sportovním zbožím?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Sprchové žlaby se mohou ucpat minerály z tvrdé vody, vlasů a mýdla. Vlasy jsou většinou viníkem způsobujícím ucpání a snadno je odstraníte vytažením rukama. Pokud to nepomůže, zkuste použít ...Jak utišit hlučný ventilátorový pás. Většina moderních vozidel je vybavena serpentinovými pásy, i když se jim občas může říkat řemen ventilátoru. Starší vozidla mohou mít pásy, které slouží pouze k napájení ventilátorů, které chladí chladič. Tyto...Pokud chcete svému golfovému švihu dodat více energie, můžete tak učinit několika jednoduchými technikami. Upravte svůj postoj tak, že váhu udržíte na chodidlech a chodidla otočíte směrem ven. Zdokonalte svůj švih udržováním ...

Zde je návod, jak sledovat Auburn vs Alabama online bez kabeluSchuettler zavěsí raketu