Jak přestat stříhat (pro dívky)

Pokud jsi byl pořezat se , musíte vyhledat pomoc. Řezání je vážným problémem duševního zdraví a může být způsobeno problémy, jako je úzkost a deprese. Je dobré, že chcete přestat stříhat, ale mějte na paměti, že to bude obtížné. Ukončení vyžaduje odhodlání a podporu. Oslovte ostatní a požádejte o pomoc a vedení. Odtud najděte alternativní chování, které vás odvede od nutkání omezit a naučit se zdravé strategie zvládání. Měli byste také vyhledat odbornou pomoc. Nepokoušejte se přestat stříhat bez rozhovoru s profesionálním terapeutem.

Část 1 ze 3: Oslovení ostatních

 1. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 1

  1 Přiznejte si, že se musíte změnit. Mnoho lidí shledává, že rozhodnutí přestat řezat jako první přichází zevnitř. Než se obrátíte na jinou osobu, může být užitečné zamyslet se nad tím, proč potřebujete a chcete změnit své chování.
  • Lidé mají různé motivace přestat. Možná vás motivuje touha lépe zvládat bolest. Můžete mít strach ze zhoršování chování nebo z odeslání do nemocnice. Můžete si také dělat starosti s tím, jak vaše stříhání ovlivňuje přátele a blízké.
  • Ať už jsou vaše důvody jakékoli, určete, proč chcete skončit. Začít si psát deník, jak se cítíte, když chcete vystřihnout, vám může pomoci pochopit, jak přestat nebo najít jiné způsoby zvládání. Může dokonce pomoci sepsat si seznam důvodů, které už nechcete škrtat. Na tento seznam se můžete vrátit ve chvílích, kdy se cítíte v pokušení.


 2. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 2

  2 Najděte si někoho, komu to řeknete. Je velmi těžké přestat řezat sami. Může být užitečné otevřít se někomu, když zahájíte proces ukončení. Tato osoba vám může na cestě poskytnout podporu.
  • Vyberte si někoho, o kom víte, že mu můžete věřit. Nechcete si vybrat přítele, který je proslulý pomluvami, nebo někoho, kdo soudí. Může být dobré to říct rodičům, protože tvoje matka nebo otec ti mohou pomoci najít odbornou pomoc.
  • Přiznat se někomu, koho jste řezali, může být děsivé. Můžete se obávat nežádoucí reakce. Pamatujte však, že se vám pravděpodobně uleví, jakmile to někomu řeknete. Je velmi těžké udržet věci v lahvích a budete se cítit lépe, jakmile se dostanete a požádáte o podporu.
  • Jako první krok zvažte rozhovor se svým pediatrem nebo rodinným lékařem. Mohou být velmi užitečným zdrojem. Může být také snazší říci to svým rodičům, pokud jste o tom již mluvili se svým lékařem a vy, vaši rodiče a váš lékař to můžete společně probrat.
 3. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 3

  3 Komunikujte způsobem, který je pro vás pohodlný. Vaše pohodlí je velmi důležité. Říct někomu, koho jste řezali, není snadné a je důležité, abyste se otevřeli tak, abyste se cítili bezpečně.
  • Nemusíte hned konverzovat tváří v tvář. Pokud je představa, že to někomu řeknete přímo, děsivá, zkuste napsat dopis nebo e -mail. Nechte osobu zpracovat a později si promluvte tváří v tvář.
  • Nemusíte sdílet všechno. Pokud nejste připraveni otevřít některé informace, udělejte si čas. Ukažte člověku, že možná neodpovíte na všechny jeho otázky. Nemusíte ukazovat svá zranění ani vysvětlovat žádné podrobnosti, které nejste připraveni sdílet.
  • Když mluvíte s druhým člověkem, soustřeďte se na své pocity. Nemluvte primárně o sebepoškozujícím chování. Mluvte o pocitech, situacích nebo emocích, které k chování vedly. Například: „Byl jsem ve škole ve stresu. Myslím, že mám potíže se zvládáním svých emocí ohledně mého ročníku. '
 4. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 4

  4 Nechte osobu zpracovat. Může být šokující slyšet, jak milovaný řezá. Osoba, které otevřete, může potřebovat čas na zpracování informací. Mějte trpělivost
  • Může se vám nelíbit počáteční reakce někoho. Pamatujte, že reakce jsou obvykle dočasné. To, že někdo reaguje šokem, strachem nebo hněvem, neznamená, že se tak bude cítit navždy. Tyto reakce obvykle vycházejí z vašeho zájmu.
  • Může pomoci vytisknout některé brožury o stříhání, které najdete online. Mnoho lidí nerozumí sebepoškozování. Mít nějaký materiál na čtení jim může pomoci zpracovat.
  • Pokud jste již požádali o pomoc zdravotnického pracovníka, jako je váš rodinný lékař nebo poradce ve škole, může být užitečné, když se s vámi a vašimi rodiči setkáte, aby vás mohli podpořit, jak to řeknete rodičům.
 5. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 5

  5 Získejte odbornou pomoc v případě krize. Je skvělé mít někoho, kdo vás podpoří, když skončíte. V době krize vám však nemusí pomoci přítel, člen rodiny nebo milovaný člověk. V některých situacích je nutná psychiatrická nebo lékařská pomoc.
  • Pokud se někdy cítíte sebevražedně, zavolejte 9-1-1. Můžete také zavolat na národní horkou linku prevence sebevražd na čísle (800) 273-8255.
  • Pokud se ocitnete v krizi, aniž byste si měli s kým promluvit, volejte (800) 366-8288. Toto je číslo pro program Alternativy S.A.F.E, který nabízí podporu těm, kteří se zabývají sebepoškozováním.
  reklama

Část 2 ze 3: Hledání alternativního chování

 1. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 6

  1 Najděte různé rozptýlení. Vždy mějte v zadní části mysli řadu rozptýlení. Ve chvíli, kdy pocítíte nutkání k sebepoškozování, byste měli mít připravené alternativní chování. Někdy je nejlepší způsob, jak se vyhnout sebepoškozování, najít rozptýlení od svých pocitů.
  • Přemýšlejte o věcech, které vás baví. Můžete se jít projít nebo si zaběhat, pohrát si s domácím mazlíčkem, zavolat kamarádovi a promluvit si o něčem úplně jiném, nebo se dívat na televizi. Pokud vidíte něco znepokojivého, nezapomeňte kanál změnit.
  • Může pomoci, když si někde napíšete seznam rušivých elementů. Pokud cítíte nutkání omezit, podívejte se do svého seznamu.
 2. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 7

  2 Udělejte něco uklidňujícího. Řezání často přichází v reakci na stres a úzkost. Pokud máte pocit úzkosti, najděte si něco uklidňujícího, co vás uklidní.
  • Teplá koupel nebo sprcha může být pro některé lidi uklidňující. Jen se ujistěte, že ve sprše nejsou žádné žiletky.
  • Zkuste a hluboké dechové cvičení . Na internetu najdete mnoho různých průvodců. Můžete také zkusit dělat něco jako jógu. Zeptejte se svých rodičů na zápis do kurzu jógy. Když se cítíte ve stresu, budete znát několik kroků, které vás uklidní.
  • Zkuste poslouchat uklidňující hudbu. To může potenciálně uklidnit vaši náladu.
 3. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Step 8

  3 Vyjádřete svou bolest nefyzickým způsobem. Mnoho lidí stříhá, protože cítí bolest. Svou bolest nemusíte vyjadřovat fyzicky. Existují zdravější způsoby, jak řešit své emoce.
  • Kreslení nebo čmárání vám může pomoci zjistit své emoce. Mnoho lidí považuje červené pero nebo malování za velmi výrazné.
  • Pište si deník a pište si hněv a frustraci. Můžete také zkusit napsat beletrii nebo poezii o tom, jak se cítíte.
 4. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 9

  4 Uvolněte fyzické napětí. Řezání může někdy uklidnit fyzické napětí spojené se stresem; existují však mnohem zdravější prostředky, jak se zbavit napětí, než řezání. Když se cítíte napjatí, místo stříhání si zacvičte.
  • Vydejte se na procházku nebo běh.
  • Projeďte se na kole.
  • Tančete ve své ložnici.
  • Vyzkoušejte jakýkoli jiný druh cvičení, který vás baví, například sport.
  reklama

Část 3 ze 3: Hledám odbornou pomoc

 1. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 10

  1 Najděte si terapeuta. Pokud jste stříhali, promluvte si s rodiči o terapii. Řezání může být známkou základní duševní choroby, proto je důležité vyhledat odbornou pomoc. Vaši rodiče by měli být schopni najít terapeuta prostřednictvím svého poskytovatele pojištění nebo tím, že požádají vašeho pravidelného lékaře o doporučení.
  • Pokud si vaše rodina nemůže dovolit terapii, zkuste si promluvit se svým školním poradcem nebo zkontrolovat, zda ve vaší oblasti nejsou nějaké bezplatné nebo slevové kliniky pro duševní zdraví.
 2. Obrázek s názvem Zastavit řezání (pro dívky) Krok 11

  2 Otevřete se prostřednictvím psychodynamické terapie. Už jen sedět a mluvit s někým, kdo vás nebude soudit, může být obrovská úleva. Psychodynamická terapie se může dostat až na konec skutečného důvodu, proč řežete. Může to pomoci vyvolat základní věci, o kterých jste ani nevěděli, že vás obtěžují.
  • Možná budete požádáni, abyste se zaměřili na zkušenosti z minulosti. Špatná zkušenost v určitém okamžiku vašeho života může ovlivnit vaši schopnost zdravě regulovat emoce.
  • Při tomto druhu terapie budete konverzovat s terapeutem. Vedou diskusi a pokusí se najít hlavní příčinu vašeho chování. Můžete také zapracovat na zjištění potenciálních spouštěčů, které mohou způsobit přerušení.
 3. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Step 12

  3 Zkuste kognitivně behaviorální terapii. Kognitivně behaviorální terapie (CBT) může být velmi účinná při léčbě sebepoškozování. S CBT vám ukazují způsoby, jak si uvědomit negativní vzorce a změnit své chování.
  • Obvykle máte sezení jednou týdně s terapeutem. Sezení obvykle trvá 30 až 60 minut.
  • Váš terapeut vám pomůže rozebrat vaše myšlenky, fyzické pocity a činy. Budete pracovat na tom, abyste zjistili, jaký druh myšlenek a chování není užitečný, a najděte více pozitivních způsobů, jak se s tím vyrovnat.
  • Váš terapeut vám doporučí provést určitá cvičení doma, která vám pomohou lépe regulovat emoce. Na příštím sezení si s terapeutem promluvíte o účinnosti těchto aktivit.
 4. Obrázek s názvem Stop Cutting (for Girls) Krok 13

  4 Zeptejte se na léky. Pro řezání nejsou předepsány žádné specifické léky; základní problémy duševního zdraví, jako je deprese a úzkost, však mohou přispět k řezání. Ty jsou často léčeny léky. Pokud si myslíte, že by léky pomohly, zeptejte se svého terapeuta na možné léky.
  • Antidepresiva a další léky mohou být účinné při zastavení řezání.
  • Psychiatr rozhodne, zda jsou pro vás léky vhodné. To bude založeno na vaší anamnéze, diagnóze duševního zdraví a dalších faktorech.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Považuje se za řezání, když vezmu nůž a lehce kreslím čáry na zápěstí, dokud trochu nekrvácí? Ano, to je řezání. Prosím, promluvte si o tom s někým. Pokud jste dítě/dospívající, promluvte si s rodičem, učitelem, poradcem atd. Pokud se vám pomoc nedostane nyní, můžete si v dlouhodobém horizontu nakonec mnohem více ublížit.
 • Otázka Jak mohu překonat svůj strach z toho, že někomu řeknu, že jsem ho přerušil? Soustřeďte se na to, jak moc se poté budete cítit lépe. V tuto chvíli opravdu potřebujete pomoc a podporu, a toho se vám nedostane, pokud s někým nemluvíte. Procvičte si to, co budete říkat, předem před zrcadlem, abyste se cítili dobře připraveni na konverzaci. Můžeš to udělat!
 • Otázka Je divné rád vidět vlastní krev, když jsem se pořezal? Ne, není divné to mít rád, už roky škodím sobě a věřím, že vidět krev je pro mě způsob, jak poznat, jak jsem zraněný. Červená barva je také velmi přitažlivá pro lidi, kteří si ubližují, protože je to znak strachu. Pokud to tak cítíte, promluvte si o tom s někým a získejte pomoc.
 • Otázka Co mám dělat, když stříhám a chci se zabít? Pokud uvažujete o sebevraždě, musíte zavolat na linku sebevraždy nebo si promluvit s důvěryhodným dospělým. Nekonejte podle těchto pocitů, hned si s někým promluvte. Vězte, že nejste jediní, kdo prochází těmito typy pocitů, a že je k dispozici pomoc a lidé, kteří tomu rozumí.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem to řekl učiteli ve škole a moji rodiče věděli trochu o škrtech, ale učitelé říkají, že mi nemohou pomoci? Požádejte rodiče, aby si domluvil schůzku s lékařem, nebo aby zavolal svému lékaři a požádal o doporučení terapeuta. Profesionál v oblasti duševního zdraví vám nejlépe pomůže.
 • Otázka Co když chci zemřít a je to kvůli mým rodičům? Byl jsem tam. Můžete si myslet, že vás rodiče nenávidí nebo nemilují, ale není to pravda. Pokud si myslíte, že jsou na vás příliš přísní, vězte, že je to pravděpodobně z dobrého důvodu. Moji rodiče na mě byli přísní a já jsem vyrostl v někoho, kdo je produktivní pro společnost. Pokud vás tvoji rodiče zneužívají, zavolej 911 nebo to řekni někomu ve škole. Pokud potřebujete sfouknout páru, promluvte si s někým, jako s poradcem, o tom, co prožíváte. Jsou tu, aby pomohli.
 • Otázka Je dobré, že mám přítele, který také stříhá, a že se můžeme stýkat? Je dobré, že si s někým můžete promluvit, ale také se chcete ujistit, že toto chování normalizujete nebo se navzájem ujišťujete, že je v pořádku ho snížit (tj. Jen proto, že to dělá ona, neznamená, že je to v pořádku). Uzavřete s přítelem smlouvu, že oba přestanete řezat a budete se navzájem podporovat. Pokud ale potřebujete pomoc, promluvte si prosím s dospělou osobou.
 • Otázka Mohu mluvit s ChildLine o řezání, pokud jsem mladý? Ano. Můžete mluvit s ChildLine o čemkoli obtížném, čím procházíte, včetně deprese, řezání a sebevražedných myšlenek.
 • Otázka Proč je to jen pro dívky? Je to pro kohokoli, ale někteří nacházejí psychologické pohodlí při čtení článku určeného pro jejich pohlaví.
 • Otázka Co když můj přítel zjistí, že jsem se pořezal poté, co jsem řekl, že přestanu? Je těžké přestat se řezat jen proto, že tvůj přítel řekl, aby přestal. Promluvte si se svým přítelem a požádejte ho, aby vám pomohl, když se pokusíte zastavit. Možná si jen sedněte a promluvte si s nimi, nebo si promluvte po telefonu, kdykoli budete mít nutkání řezat. (Nedoporučuji psát zprávy-volání vám umožní slyšet uklidňující hlas.) Řekněte si, že to zvládnete. Odstraňte ostré předměty z dohledu, jako jsou holicí strojky, nůžky atd. Vezměte vše, čím jste se pořezali, a vložte to do krabice se zámkem a klíčem. Dejte klíč někomu, komu důvěřujete, že se o vás postará, a požádejte ho, aby to od vás neměl. Je to symbolické a pomáhá vám to skončit.

Populární Problémy

Chystáte se na letiště? Díky tomu, co si obléknete, bude vaše cesta mnohem pohodlnější. Měli byste se oblékat pro pohodlí, ale to neznamená, že stále nemůžete vypadat stylově. S sebou svetr. Když cestujete, možná měníte klima a ...

Jak jíst arašídové máslo. Goober hrách, podzemnice olejná, Arachis hypogaea - jakkoli tomu chcete říkat, burský oříšek je vlastně luštěnina a určitě je dobrý, když je namletý na arašídové máslo. Vynikající, univerzální a perfektní ve své ...

Premiéra 2. série „Ostrov pokušení“ je tady. Získejte přehled o tom, jak sledovat zbrusu nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Další z nasazených hráčů padl ve čtvrtek na Generali Open, když Fabio Fognini okusil porážku s Marcem-Andreou Hueslerem v Kitzbuhelu.

V jednom z nejohroženějších zápasů roku pořádali Chiefs Jets v 8. týdnu. Zde je návod, jak sledovat bezplatný přímý přenos hry online.