Jak cestovat, pokud jste nevidomí nebo zrakově postižení

Užívání dovolené může vašemu životu poskytnout tolik potřebné vzrušení a relaxaci. Může vám také umožnit zkontrolovat určitá místa nebo zkušenosti mimo váš seznam vaček. Cestování se zrakovým postižením však může být obtížné. Pokud se však na cestu strategicky sbalíte a při cestování využijete určité tipy, můžete si dovolenou užít hladce a bez vrásek.Část 1 ze 3: Balení na cestu

 1. 1 Označte svá zapsaná zavazadla. Pokud cestujete s černým kufrem, bude těžké ho najít, protože jej hledáte v žádosti o zavazadlo. Označte si tašku pestrobarevnou stuhou nebo poutavým jmenovkou. Pokud potřebujete pomoc při získávání tašky, požádejte o pomoc ostatní cestující nebo úředníky letecké společnosti.
  • Pokud jste úplně slepí, můžete jinému cestujícímu sdělit, že váš batoh je ten s jasně růžovou stuhou a se jmenovkou, na které jsou vaše informace. Pravděpodobně vám pomohou s jeho získáním.
 2. 2 Zabalte si vše potřebné do příručního zavazadla. I když možná cestujete delší dobu a potřebujete více oblečení, než se vám vejde do příručního zavazadla, měli byste si i nadále ponechat to podstatné na své osobě. Zabalte do příruční tašky všechny položky, které budete nezbytně potřebovat. To může zahrnovat léky, převlékání, notebook, náhradní brýle, cestovní informace nebo dokumentaci.
  • Pokud je to možné, zvažte pouze to, že si vezmete příruční tašku a tašku nekontrolujete.
 3. 3 Balíček pro vaše služební zvíře. Pokud máte psa s vidoucím okem, ujistěte se, že se s ním také sbalíte. Vezměte si s sebou do letadla nějaké pejskařské dobroty. Zabalte skládací psí misku, vlhčené ubrousky a papírové ručníky. Tyto věci můžete dát do dárkového balíčku nebo malé tašky, kterou můžete mít s sebou v letadle nebo vlaku.
  • Můžete také zvážit zaslání některých položek na místo určení, jako je krmivo pro psy.
 4. 4 Zabalte bílou hůl. Bílá hůl často znamená, že je někdo slepý nebo zrakově postižený. Vezměte si s sebou bílou hůl, abyste to signalizovali ostatním a lépe se orientovali ve svém okolí. Na některých místech si můžete zajistit speciální služby nebo slevy, které vám pobyt zpříjemní.
 5. 5 Zabalte své sady oblečení do svazků. Když balíte oblečení, vložte jej do balíčků v tašce. Vezměte si kalhoty, které se hodí ke konkrétnímu outfitu, a složte s ním košili. Zabalte si boty, které se budou hodit ke všem vašim outfitům nebo které jsou rozpoznatelné na dotek.
  • Zabalte samostatný plastový sáček, do kterého vložte špinavé oblečení, abyste nebyli zmateni.
 6. 6 Přineste si notebook se čtečkou obrazovky. Notebook nebo chytrý telefon s čtečkou obrazovky vám během cesty výrazně usnadní cestování. Pokud chcete něco vyhledat na cestě do cíle nebo v hotelu, notebook vám to umožní, aniž byste museli žádat o pomoc. reklama

Část 2 ze 3: Zajištění ubytování na cestách

 1. 1 Vyhledejte pomoc u své cestovní služby. Většina leteckých společností, vlakových služeb nebo autobusů má speciální služby, které mohou poskytovat osobám se zrakovým postižením. Letecké společnosti nabízejí pre-boarding, komentovanou prohlídku letadla a velké nabídky tisku nebo braillského řádku. Vlakový personál vám může poskytnout pomoc při nástupu a nalezení místa. V autobusové dopravě vám personál může pomoci s nástupem a oznámením zastávky.
  • Volejte předem všechny služby, které budete využívat, aby se mohly lépe připravit na vaši cestu.
 2. 2 Podívejte se na možnosti skupinové prohlídky. Mnoho míst nabízí skupinové zájezdy pro zrakově postižené. Vyhledejte skupinové zájezdy v oblasti, do které cestujete. Zavolejte a zjistěte, zda nabízejí ubytování pro nevidomé.
 3. 3 Požádejte o ubytování v hotelu předem. Než si rezervujete hotel, ujistěte se, že povolí služební zvířata, pokud je máte. Zjistěte, jaké ubytování vám mohou během pobytu nabídnout. Možná vám budou moci nabídnout nějaké materiály v Braillově písmu nebo správce, který vám bude věnovat zvláštní pozornost.
  • Zjistěte požadavky na očkování v destinaci, kam budete cestovat, pokud máte služební zvíře.
  • Zjistěte, zda mohou na vaše dveře umístit samolepku nebo braillské označení, abyste věděli, která místnost je vaše.
 4. 4 V případě potřeby požádejte o pomoc. Při cestování nikdy neváhejte požádat o pomoc, pokud ji potřebujete. Zjistíte, že lidé jsou často velmi ochotní pomoci. Pokud cestujete do země, kde standardní jazyk není váš vlastní, naučte se pár frází, abyste mohli sdělit veškeré potřebné informace.
  • Pokuste se vyhnout tomu, abyste žádali náhodné lidi o pomoc, pokud to není nutné nebo pokud nejste na veřejném místě. Zeptejte se místo toho číšníků, taxikářů nebo personálu hotelu.
  • Možná byste se chtěli naučit fráze „Mluvíš anglicky? nebo „Jsem slepý. Pomůžeš mi najít toaletu? '
  reklama

Část 3 ze 3: Být strategický s vašimi prostředky

 1. 1 Vyberte místo, které má cíle v docházkové vzdálenosti. Při výběru hotelu pro svůj pobyt se snažte vybrat místo s mnoha zajímavostmi poblíž, abyste se tam mohli rychle projít nebo si vzít taxík. Mnoho letovisek nabízí kyvadlovou dopravu na různá místa ve městě nebo na letiště a zpět.
  • Pomocí Map Google vyhledejte vzdálenost od zajímavostí, které chcete vidět od hotelů ve vašem cenovém rozpětí.
 2. 2 Nechte si peníze převést před cestou. Zjistěte, jaká forma peněz se používá v místě, kam budete cestovat, a nechte si převést část své vlastní na tuto měnu. Zjistěte, zda je lze identifikovat dotykem. Pokud ne, před cestou rozdělte různé účty na rozeznatelné hromádky, abyste na cestách nebyli oklamáni žádnými penězi.
  • Kreditní kartu můžete také použít na většině míst, pokud jste v zahraničí.
 3. 3 Mějte písemné pokyny pro důležitá místa. Poznamenejte si někam svoji polohu hotelu, abyste ji mohli snadno ukázat řidiči taxíku. Zapište si pokyny pro všechna další místa, která budete během svého pobytu potřebovat, abyste je mohli ukázat recepčnímu nebo číšníkovi, který by chtěl pomoci.
 4. 4 Využívejte aplikace v telefonu. Stáhněte si aplikace jako Yelp, které vám pomohou najít místní restaurace. Mapy si také můžete stáhnout do telefonu, což vám pomůže s navigací ve vašem okolí. Další použitelnou aplikací je Blind Square, aplikace pro zrakově postižené, která vám pomůže s navigací ve vašem okolí uvnitř i venku ...
  • Použijte Uber a Lyft. Může být pro vás obtížné se přihlásit a vidět taxík se svým zrakovým postižením, ale Uber a Lyft vám to mohou na cestách velmi usnadnit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak nosit hodinky. Hodinky přicházejí v mnoha různých stylech a velikostech a mohou je nosit jako funkční doplněk nebo stylový šperk muži i ženy. I když je přijatelné nosit hodinky téměř při každé příležitosti a ...

Sekce Otázky a odpovědi k článkům wikiHow dávají čtenářům příležitost klást konkrétní otázky a získat konkrétní pomoc k tématům, se kterými se potýkají. Aby bylo možné kontrolovat kvalitu, je třeba zkontrolovat nové páry otázek a odpovědí, než budou ...Jak projít loktem. Přihrávka za zadním loktem, kterou zpopularizoval hráč NBA Jason Williams, je jednou z nejrychlejších přihrávek v basketbalu. Tato triková přihrávka vyžaduje, aby hráč odrazil míč od lokte spoluhráči. Jsou tu také...