Jak zacházet s akné s okurkovou šťávou

Okurky slouží jako zdravé ošetření pokožky pro místní i vnitřní použití. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, které vyživují tělo. Okurka, převážně z vody, hydratuje pokožku a zároveň obsahuje protizánětlivé a stárnoucí vlastnosti. Okurky mají také stejné pH jako vaše pokožka, což vytváří rovnováhu, která může udržet akné na uzdě. Existuje jen málo vědeckých důkazů, které spojují konkrétně okurkovou šťávu s léčbou akné, ale pravděpodobně neuškodí to vyzkoušet. Okurku lze aplikovat přímo na kůži a přidat do vaší stravy. Okurku použijte samostatně nebo ji smíchejte s jinými přísadami bojujícími proti akné, abyste získali další výhody. Existuje mnoho věcí, které lze smíchat s okurkovou šťávou, takže můžete být kreativní při vytváření čisticího prostředku. Vyzkoušejte některé z níže uvedených receptů, abyste zjistili, které kombinace vám nejlépe vyhovují.

Metoda 1 ze 2: Provádění aktuálních ošetření

 1. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou Krok 1

  1 Použijte plátky okurky. Vezměte čerstvou okurku z lednice. Odřízněte kůži. Nakrájejte okurku na tenké plátky. Plátky přiložte na postižené místo. Šťávy nechte 20 minut vsáknout do pokožky. Opláchněte kůži a opakujte podle potřeby. ODBORNÁ TIP

  'Okurka samotná nemusí stačit ke zmírnění zánětu pupínku, ale může vám poskytnout úlevu a urychlit proces hojení.'

  Alicia ramos

  Profesionální péče o pleť Alicia Ramos je licencovaná estetička a majitelka Smoothe Denver v Denveru, Colorado. Získala licenci na Škole botanické a lékařské estetiky, kde absolvovala školení v oblasti řas, dermaplaningu, voskování, mikrodermabraze a chemického peelingu a nyní poskytuje řešení péče o pleť stovkám klientů. Alicia ramos
  Profesionál v péči o pleť
 2. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou Krok 2

  2 Použijte čistou okurkovou šťávu. Nastrouhejte nebo rozdrťte jednu malou okurku. Pomocí vatového tamponu naneste šťávu přímo na kůži. Nechte působit 15 až 20 minut a poté opláchněte.
 3. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou Krok 3

  3 Vyrobte si pleťový toner. Budete potřebovat okurky, vodu a čarodějnici nebo vodku. Okurku odšťavněte nebo rozmixujte a poté pomocí sítka oddělte šťávu od pevných látek. Smíchejte ingredience a skladujte v lednici. Po umytí a osušení obličeje naneste toner pomocí vaty.
  • ¼ šálků oloupaných okurek
  • 2 lžíce vody
  • 2 lžíce čarodějnice nebo vodky.


 4. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou Krok 4

  4 Vyrobte si obličejovou masku z okurky a jogurtu. Jogurt obsahuje bakterie bojující proti akné a pomáhá redukovat tmavé skvrny na pokožce. Říká se také, že zvlhčuje a zjemňuje pokožku bez ucpávání pórů. Neexistují však žádné jasné vědecké studie, které by spojovaly aktuální jogurt s léčbou akné. Smíchejte jogurt a okurku do pasty. Umyjte si obličej teplou vodou. Masku aplikujte 10 až 15 minut. Opláchněte si obličej teplou vodou a poté studenou vodou.
  • ½ okurky
  • 1 polévková lžíce jogurtu.
 5. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou Krok 5

  5 Vyrobte si medovo-ovesnou masku. Ovesné vločky exfoliují vaši pokožku a odstraní z povrchu přebytečné nečistoty a oleje. Med má antibakteriální vlastnosti. Takové vlastnosti mohou pomoci v boji proti bakteriím způsobujícím akné, přestože v této oblasti chybí lékařské studie. Míchejte okurku, dokud nebude mít konzistenci podobnou pastě. Vmíchejte med a ovesné vločky. Masku jemně vmasírujte do obličeje. Nechte působit 10 až 15 minut.
  • ½ okurky
  • 1 lžíce mletých ovesných vloček
  • 1 lžíce medu
 6. Obrázek s názvem Ošetřete akné okurkovou šťávou, krok 6

  6 Připravte si citronovou šťávu a opláchněte růžovou vodou. Smíchejte stejné díly citronové šťávy, růžové vody a okurkové šťávy. Naneste na pokožku a nechte několik minut působit. Opláchněte si obličej a osušte.
  • Růžová voda podle přání
  • Citronová šťáva dle libosti
  • Okurková šťáva dle libosti
 7. Obrázek s názvem Ošetřete akné okurkovou šťávou, krok 7

  7 Vyrobte si masku z jablka a jedlé sody. Zkuste tuto silnou masku dvakrát nebo třikrát týdně na akné. Smíchejte jedlou sodu v teplé vodě, aby vznikla pasta. Přidejte rozmačkané jablko, okurku a med. Před nanesením na kůži nechte jednu hodinu v chladničce. Před opláchnutím ho nechte na kůži 10 až 20 minut.
  • 1 okurka (kaše)
  • 1 jablko (rozmačkané)
  • 1 lžička medu
  • 1 lžička jedlé sody
  • 2 lžičky vody
  • Tato maska ​​obsahuje jedlou sodu, která slouží k odlupování a vyrovnávání pH pokožky. Než budete pokračovat, vyzkoušejte masku na malém kousku pokožky, protože jedlá soda nefunguje dobře u všech typů akné.
 8. Obrázek s názvem Ošetřete akné okurkovou šťávou, krok 8

  8 Vytvořte masku s mátou a rajčaty. Tato maska ​​působí jako jemný exfoliant a zároveň podporuje osvěženou a zářící pokožku. Oloupejte a nakrájejte okurku. Smíchejte lístky okurky, rajčat a máty. Přidejte gramovou mouku, dokud se nevytvoří pasta. Naneste masku na obličej a nechte ji 20 minut. Opláchněte vodou.
  • ½ šálku okurky
  • 1 rajče, nakrájené
  • ½ šálku listů máty
  • Zelená gramová mouka podle potřeby
 9. Obrázek s názvem Ošetřete akné okurkovou šťávou, krok 9

  9 Vyrobte si masku z aloe vera. Aloe vera je vynikající pro pokožku. Odstraňuje bakterie a zároveň opravuje poškozené kožní buňky, což může zabránit vzniku akné a vyblednutí jizev po akné. O čajovníkovém oleji je také známo, že je užitečný při léčbě akné. Odstraňte kůži z listu aloe vera a použijte pouze gel. Smíchejte gel se stejnými díly okurkové šťávy. Přidejte několik kapek oleje z čajovníku. Směs naneste na akné po dobu 20 minut. Vmasírujte další vrstvu masky do pokožky a zvedněte se. Opakujte denně k léčbě akné.
  • 1 středně velký list aloe vera
  • 1 okurka (šťávová nebo šťouchaná)
  • Olej z čajovníku (několik kapek)
 10. Obrázek s názvem Léčte akné okurkovou šťávou, krok 10

  10 Na zádech si vytvořte masku na akné. Nejprve musíte extrahovat šťávu z okurky a cibule. Dále do směsi přidejte vařené ovesné vločky nebo semínka pískavice. Před opláchnutím naneste na záda 30 až 40 minut.
  • 1 okurka
  • 2 cibule
  • 1 polévková lžíce vařených ovesných vloček nebo semen pískavice.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Konzumace okurkové šťávy

 1. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou, krok 11

  1 Uznat nedostatek důkazů. Mnoho lidí úspěšně používá ovoce a zeleninu, jako je okurka, pro zdravou pokožku a celkové zdraví. Lékařský výzkum však důkladně nezkoumal ani neprokázal jednoznačné přínosy aplikace nebo konzumace okurek proti akné.
 2. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou, krok 12

  2 Nepodceňujte zdravou výživu. Přestože je současný vědecký výzkum okurek a péče o pleť nedostatečný, většina lékařů doporučuje udržovat zdravou výživu a zůstat hydratovaná. Okurky obsahují vitamíny, minerály a vodu, což z nich činí obecně bezpečný doplněk vašich jídel.
 3. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou, krok 13

  3 Přidejte okurku do šťáv a smoothies. Okurka má jemnou chuť a většinou se skládá z vody. Díky tomu je skvělou přísadou do zeleninových nebo ovocných smoothies. Oloupejte okurku a přidejte tolik, kolik chcete.
 4. Obrázek s názvem Ošetřete akné okurkovou šťávou, krok 14

  4 Přidejte do jídla okurku. Okurka dodá vašim každodenním jídlům příjemnou texturu. Lze jej přidat do salátů, sendvičů nebo rohlíků. Oloupejte a nakrájejte okurku v požadované velikosti.
 5. Obrázek s názvem Léčba akné okurkovou šťávou, krok 15

  5 Jezte to syrové. Okurka je výborná svačinka. Je křupavý a osvěžující, zejména v teplém dni. Jíst syrové nebo přidat trochu olivového oleje a soli pro extra chuť. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám velmi citlivou pokožku, vyzkoušel jsem spoustu věcí, ale vždy mám alergické reakce. Jakou přírodní věc mohu použít k odstranění skvrn? Zeptejte se dermatologa, nedělejte si starosti, pokud jste měli mnoho problémů s alergiemi. Lékař nebo dermatolog může provést testy na alergii a poradit vám, co použít/nepoužívat.
 • Otázka Bílí okurka kůži? Ano, okurková šťáva obsahuje přírodní prostředek zesvětlující pokožku, který by měl pomoci udělat váš obličej spravedlivým.
 • Otázka Mohu si v zimě na obličej použít okurku? Nezáleží na tom, kdy použijete na obličej okurku, abyste se zbavili akné. Můžete to udělat kdykoli.
 • Otázka Zbavuje se okurka značek akné? Nikola Cvetojevič Ano, ale levandule nebo aloe vera jsou pro regeneraci tkání mnohem lepší.
 • Otázka Mohu si udělat okurkovou masku jednou denně? Nikdy byste si neměli dělat obličejovou masku jednou denně; může to velmi vysušovat vaši pokožku. Udělal bych to maximálně třikrát týdně.
 • Otázka Co by se stalo, kdybych přes noc spal s okurkami na očích? Vaše tmavé kruhy budou o něco světlejší, protože okurky mají živiny a silný zvlhčující účinek. Také okurky budou ráno/když se probudíte, trochu suché.
 • Otázka Co když mám mastnou pleť? Na kůži naneste citronovou šťávu. Nechte působit 10 minut, poté si umyjte obličej a naneste aloe vera, abyste zabránili vysychání. Udělejte to jednou týdně.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Novak Djokovič získal titul v roce 2015, když porazil světovou jedničku Tomáše Berdycha ve třech setech.

Americký tým žen ve vodním pólu zahajuje kampaň na olympijské hry 2020 proti Japonsku. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu online.

Jak milovat svoji přítelkyni. Řečí srdce může být obtížné, zvláště když se pokoušíte vyjádřit silné pocity někomu, na kom vám hluboce záleží. Pokud své přítelkyni dáte najevo, že je pro vás výjimečná, ...

Vaše struny jsou stejně důležité jako vaše raketa. Postupujte, jak vás provedeme krok za krokem, jak si vybrat novou sadu tenisových výpletů.

Kardiovaskulární cvičení je důležitou součástí zdravého životního stylu. Tyto typy aerobních cvičení, které rozbuší srdce, vám mohou pomoci zhubnout nebo si udržet váhu, snížit riziko mrtvice, vysokého krevního tlaku nebo cukrovky, zlepšit vaši náladu a ...

Zde je návod, jak se dívat na estrádní show ABC Brad Paisley Thinks That's Think, představující představení od Paisleyho, Peytona Manninga, Kelsea Ballerini a dalších.