Jak léčit bolest lokte

Loketbolestmůže být způsobeno artritidou, nadužíváním,kmenya tělesná zranění. Pokud rádi hrajete tenis, golf nebo cokoli, co zahrnuje pohyby při házení, můžete v určitém okamžiku pocítit bolest lokte. Naštěstí existuje spousta domácích prostředků a úseků, které můžete udělat doma, abyste jim pomohli zmírnit bolest lokte a dostanete loket zpět do špičkového tvaru.Metoda 1 ze 3: Použití domácích prostředků

 1. 1 Zastavte všechny pohyby, které by mohly způsobit bolest. Pokud vás při určitých věcech, jako je tenis nebo golf, jóga nebo tanec, bolí loket, na chvíli s těmito aktivitami přestaňte. Pokud vaše práce vyžaduje, abyste se pohybovali určitým způsobem, který způsobuje bolest, promluvte si se zaměstnavatelem o změně druhu práce, kterou děláte, dokud se nezhojí.
  • Zvažte návštěvu ergoterapeuta, který vás poučí o tom, jak vykonávat svou práci způsobem, který umožní kloubu uzdravit se. Váš praktický lékař vás může odkázat na ergoterapeuta.
  • Vyhněte se jakýmkoli fyzickým aktivitám, které zahrnují váš loketní kloub, a nahrazujte je alternativními aktivitami, jako je chůze nebo plavání.
 2. 2 K úlevě od příznaků užívejte volně prodejné léky proti bolesti. Léky jako ibuprofen nebo acetaminofen mohou pomoci zmírnit bolest. Postupujte podle pokynů na obalu - dospělí by obvykle měli užívat 1 nebo 2 tablety každé 4 až 6 hodin. Vezměte je před nebo na začátku bolesti.
  • Tylenol a Advil jsou dvě běžné značky. Tylenol je nejúčinnější při léčbě bolesti související s artritidou.
 3. 3 Použití chladová terapie alespoň 3krát denně ke zmírnění bolesti a otoků. Zabalte ledový balíček, studený obklad nebo sáček mraženého hrášku do ručníku a přiložte ho na loket asi na 20 minut najednou.
  • Led je zvláště nápomocný při odstraňování otoků, ke kterým dochází při čerstvých zraněních.
  • Nepokládejte led přímo na kůži, protože by to mohlo způsobit popálení ledem. Vždy ji přikryjte ručníkem nebo si ji dejte přes oblečení.
  • Mezi sezeními počkejte 20 minut, aby se vaše pokožka zahřála.
 4. 4 Držte paži zvednutou, abyste snížili otoky. Opření lokte nahoru zabrání hromadění tekutiny v místě zánětu. Udržujte ji nad úrovní srdce, aby tekutina mohla cirkulovat do jiných částí těla.
  • Při sezení nebo ležení použijte 1 nebo 2 polštáře k opření lokte.
  • Když se uzdravujete, noste loketní popruh, abyste si udrželi loket a omezili jeho pohyb. Kolenní popruh můžete zakoupit ve většině obchodů se sportovním zbožím.
 5. 5 Nosit loketní kompresní ortéza ke snížení otoku a bolestivosti. Kompresní oděvy zvyšují prokrvení oblasti a zlepšují okysličení svalové tkáně. Nejen, že to pomůže udržet otoky dolů, ale zvládne bolest a zrychlí váš čas na zotavení.
  • Můžete použít například zábal ACE - začněte nejblíže vašemu zápěstí a poté se omotejte směrem k rameni.
  • Pokud si přejete, můžete si také koupit kompresní návlek. Ty jsou obvykle k dispozici online a ve většině drogerií.
  • Noste kompresní návlek, kdykoli budete chtít - většině lidí pomůže nosit jej během cvičení pro extra podporu i poté, co jejich bolest odezní.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Protahování podpůrných svalů

 1. 1 Vyhněte se protahování, pokud cítíte ostrou nebo silnou bolest. Před natažením opřete loket, aby se klouby a vazy trochu zahojily. Pokud pocítíte tupou bolest, která po námraze odezní, odpočiňte si a pokračujte v jejím ledování až týden, než začnete provádět jakékoli protahování. Pokud vás to bolí i po týdnu, zavolejte svého lékaře.
  • Pokud pocítíte silné ostré bolesti, které se vyskytují i ​​bez pohybu loktem, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
 2. 2 Otáčením zápěstí uvolněte těsné vazy a šlachy. Ohněte loket v úhlu 90 stupňů dlaní nahoru. Potom pomalu otočte zápěstí tak, aby dlaň směřovala dolů. Držte tuto pozici několik sekund, než ji otočíte lícem nahoru. Proveďte 3 sady po 10 opakováních jednou nebo dvakrát denně.
  • Držte sáček fazolí nebo láhev s vodou, aby bylo cvičení trochu těžší.
 3. 3 Proveďte zvedání zápěstí pro tenisový loket. Začněte ohnutím lokte v pravém úhlu a položením dlaně dolů. Uchopte láhev s vodou a pomalu ohněte zápěstí nahoru k sobě. Proveďte 3 sady po 15 opakováních jednou nebo dvakrát denně.
  • Cvičte 8 až 12 týdnů, abyste se uzdravili a udrželi tenisový loket na uzdě.
 4. 4 Vyzkoušejte palmové vleky na tenisový loket. Položte jednu ruku (dlaněmi dolů) na stůl prsty zvednutými z povrchu. Potom položte druhou ruku přes klouby prstů pod úhlem 90 stupňů. Zatlačte horní rukou dolů a pokuste se zvednout spodní ruku nahoru. Držte úsek 5 až 10 sekund, než uvolníte a vyměníte ruce.
  • Postavte se nad stůl tak, aby vaše paže byla téměř rovnoběžná s tělem.
  • Měli byste cítit, jak se svaly v předloktích stahují. Tyto svaly pomáhají podporovat pohyb loktů.
 5. 5 Proveďte ohnutí zápěstí, abyste natáhli svaly předloktí. Pravou paži držte rovně před sebou s dlaní dolů a ohýbejte zápěstí směrem k zemi. Položte levou ruku na pravou a zatáhněte pravou ruku zpět k sobě. Držte toto natažení po dobu 15 až 20 sekund, než otočíte zápěstí nahoru a zatáhnete za prsty dalších 15 až 20 sekund.
  • Měli byste cítit natažení v horním a dolním předloktí.
  • Je to skvělé cvičení, pokud máte tenisový nebo golfový loket.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Hledám naléhavou lékařskou péči

 1. 1 Pokud je váš loket a/nebo paže necitlivé, přejděte na nejbližší pohotovost. Necitlivost v lokti, paži, zápěstí nebo ruce může být známkou toho, že jste to zlomil. Dalšími příznaky jsou silná bolest, otok, podlitiny, brnění a ztuhlost. Pokud prsty necítíte nebo se s nimi kroutí, nebo vás to bolí, vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc.
  • Chirurgie může být vyžadována, pokud se kosti v lokti roztříští nebo jsou do značné míry špatně zarovnané. Dočasné špendlíky, šrouby nebo dráty jsou potřebné k tomu, aby kosti držely na místě asi měsíc, aby se mohly řádně zahojit.
 2. 2 Vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc, pokud jste na začátku bolesti slyšeli prasknutí. Pokud jste v době, kdy začala bolest v lokti, slyšeli prasknutí nebo prasknutí, možná jste ji zlomili nebo vykloubili. Mezi další příznaky dislokace patří silná bolest, otok a neschopnost s ní hýbat. K vykloubení může dojít nadměrným používáním, pády nebo autonehodami. Pokud máte podezření, že tomu tak je, okamžitě jděte na pohotovost, aby mohli resetovat kloub.
  • Pokud máte podezření, že vám loket vyskočil z místa, nepokoušejte se ho zasunout zpět do sebe!
  • Pokud jste si vykloubili loket, budete muset nosit závěs nebo dlahu až 3 týdny.
 3. 3 Zavolejte záchrannou službu, pokud jsou vidět kosti. Ke zlomenině a vykloubení lokte může dojít při pádu, zasažení něčím nebo přiložení velkého množství váhy na loket. Pokud se vám kůže rozbila a vidíte uvnitř rány bílou pevnou strukturu, okamžitě zavolejte 911.
  • Lékařský tým provede rentgenové záření a/nebo CT vyšetření ke kontrole zlomenin.
  • Pokud se kůže rozbije, lékařský tým bude muset okamžitě provést operaci k vyčištění rány.
  • Zhojení zlomeniny lokte obvykle trvá 6 týdnů.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu snížit otok v lokti?Jonathan Frank, MD
  Specialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Dr. Jonathan Frank je ortopedický chirurg se sídlem v Beverly Hills v Kalifornii, specializující se na sportovní medicínu a konzervaci kloubů. Praxe doktora Franka se zaměřuje na minimálně invazivní, artroskopickou chirurgii kolena, ramene, kyčle a lokte. Dr. Frank je držitelem titulu MD z University of California, Los Angeles School of Medicine. Absolvoval ortopedický pobyt na Rush University Medical Center v Chicagu a stipendium v ​​oboru ortopedické sportovní medicíny a uchování kyčle na Steadmanově klinice ve Vailu v Coloradu. Je lékařem týmu zaměstnanců amerického lyžařského a snowboardového týmu. Dr. Frank je v současné době vědeckým recenzentem špičkových recenzovaných vědeckých časopisů a jeho výzkum byl prezentován na regionálních, národních a mezinárodních ortopedických konferencích a získal několik ocenění včetně prestižních cen Mark Coventry a William A Grana.Jonathan Frank, MDSpecialista na sportovní ortopedický chirurg a konzervaci kloubů Odpověď odborníka Aplikujte led na oblast po dobu 20 minut a 20 minut mimo cyklicky - ale led raději zabalte do ručníku, než abyste si jej dávali přímo na kůži. Také si na loket dejte nějaký kompresní zábal. Můžete jej například zabalit do obalu ACE, začínat poblíž zápěstí a omotávat až k rameni.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Volně prodejné krémy a balzámy obsahující mentol vytvářejí chladivé pocity, když nejste schopni aplikovat studené obklady.
 • Navštivte svého poskytovatele primární péče, pokud odpočinek, námraza a zpevnění lokte nefunguje nebo pokud se vaše bolest zhorší.

reklama

Varování

 • Zavolejte svého lékaře, pokud se bolest loktů objeví bez použití paže nebo pokud se po několika dnech používání metod domácí péče nezlepší.
 • Pokud máte podezření, že jste si zlomili kost nebo se vám loket zdá zdeformovaný, jděte co nejdříve na pohotovost.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Federerova nečekaná ztráta na Borna Corica ve finále na Halle Open způsobila ztrátu 200 bodů, což znamenalo, že Nadal znovu získá přední místo.Grand Jeté je ohromující baletní pohyb, při kterém tanečník vyskočí do vzduchu a provede rozdělení. Tento působivý tah, známý také jako dělený skok, je proveditelný, pokud uděláte správné kroky, ale dbejte na správnou přípravu. Grand Jeté ...

Ivo Kaderka, prezident České tenisové federace, řekl, že Davisův pohár byl zachráněn pouze kvůli Rafaelovi Nadalovi a Španělsku. Úředník se také domnívá, že COVID byl použit jako výmluva ke zrušení turnaje místo hledání řešení.Vlhkost ve vašem suterénu je problém z mnoha důvodů. Vlhký sklep páchne a je nepříjemný, ale je také náchylný k růstu plísní a hub, které mohou způsobit zdravotní problémy. Vlhké sklepy mají také větší pravděpodobnost problémů s ...