Je Rafael Nadal již největší ze všech?

Rafael Nadal přesvědčuje, že je nejlepším hráčem všech dob

Rafael Nadal přesvědčuje, že je nejlepším hráčem všech dob

Vzhledem k tomu, že Rafael Nadal vyhrál US Open, svůj druhý Grand Slam 2019 a 19. celkově, bylo toho hodně napsáno o tom, že se přestěhoval do jednoho z rekordních shod Rogera Federera s 20 grandslamy. Závod o nejlepšího tenistu všech dob, jehož součástí je i Novak Djokovič, se dobře a opravdu hraje.

Federer, který promarnil zlatou příležitost porazit Djokoviče ve Wimbledonu, byl od ledna 2018 vysazen na 20 titulů, protože se mu jeho soupeři nadále uzavírali.

Obecná shoda je v tom, že hráč, který odejde do důchodu s největším tahem Majors, se zapíše do historie jako vůbec nejlepší. Domnívám se však, že existuje případ, kdy je Nadal již větší než jeho dlouholetý švýcarský rival.

V této rozpravě je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, které jsou rozpracovány následovně:

Vyhrály grandslamové tituly

Rafael Nadal (L) a Roger Federer

Rafael Nadal (L) a Roger Federer

Byly doby, kdy se zdálo nepravděpodobné, že by někdo Federera někdy chytil; taková byla jeho kontrola nad nejlepšími tituly tohoto sportu.

Nadalova neúnavná dominance na French Open mu však zaručuje minimálně jeden Grand Slam za rok, přičemž si i nadále dával příležitosti k vítězství na tvrdých kurtech. Wimbledon je jediné hlavní mistrovství, kde se mu opravdu nedaří vyniknout; od prohry s Djokovičem v roce 2011 nedosáhl finále na travnatých kurtech SW19.

Nadal má celkově 19 titulů - 12 na French Open, čtyři na US Open, dvě wimbledonské koruny a jeden Australian Open. Byl také runner-up v dalších osmi akcích.

Federer je o krok napřed. Na kontě má pět výher v Austrálii a USA, osm wimbledonských vítězství a osamělou korunu French Open. Byl runner-up na dalších 11 příležitostech.

Oba prokázali schopnost vyhrát na každém povrchu. Federer však nikdy nedokázal porazit Nadala na antuce Roland Garros, zatímco Nadal porazil Federera na jeho favorizovaných travnatých kurtech ve Wimbledonu.

badminton sloužit

V této kategorii musíte dát Federerovi výhodu, dokud Nadal nevyrovná svůj součet, což se s největší pravděpodobností stane na Roland Garros v roce 2020.

Záznam hlava-nehlava

Rafael Nadal vede jejich vzájemný rekord

Rafael Nadal vede jejich vzájemný rekord

Během své legendární kariéry se Nadal a Federer setkali 40krát - přičemž Nadal vedl celkově 24–16.

Vraťte se do roku 2014 a to bylo ještě více zkresleno ve prospěch Nadala, protože v té fázi vedl 23-10. Federer se v letech 2015 až 2017 výrazně stáhl s pětizápasovou vítěznou sérií na tvrdých kurtech.

Během tohoto období se však pár nikdy nesetkal na Nadalově oblíbeném povrchu. V roce 2019 mají jedno vítězství.

Čísla neříkají celý příběh, ale po dlouhou dobu bylo všem vyznavačům tohoto sportu zřejmé, že Nadal měl Federerovo číslo, zvláště při těch největších příležitostech, kdy jeho neuvěřitelná mentální síla a vytrvalé odhodlání často stačily na to, aby vyčerpaly fenomenální talent Federera.

raketové střely

Možná nejlépe ilustruje tento bod pohled na jejich záznam, když hráli navzájem ve finále grandslamových turnajů. Setkali se spolu 10krát a šlo o největší ceny tohoto sportu.

Nadal vyhrál sedm z těchto zápasů, čtyřikrát vyhrál na Roland Garros, dvakrát ve Wimbledonu a jednou na Australian Open. Federer porazil Nadala dvakrát ve Wimbledonu - v letech 2006 a 2007 - a jednou v Austrálii v roce 2017.

Při největších příležitostech měl Nadal nad svým rivalem vždy navrch.

Světový žebříček

Federer byl po celou svou kariéru neuvěřitelně důsledný

Federer byl po celou svou kariéru neuvěřitelně důsledný

Toto je jedna kategorie, kde je Federer v ulicích před Nadalem. Jeho vynikající záznam zranění a neuvěřitelná konzistence na všech površích ho dovedly na vrchol žebříčku celkem 310 týdnů.

Nadal, který byl kvůli svým neklidným kolenům často nucen hrát snížený rozvrh, byl celkově 190 týdnů zařazen do kategorie nejlepšího hráče na světě. Ve věku 33 let je nepravděpodobné, že by mu jeho někdy křehké tělo umožnilo hrát dostatečně dlouho, aby odpovídalo Federerovu rekordu.

Federer také drží rekord po většinu po sobě jdoucích týdnů na vrcholu. s neuvěřitelným kouzlem 237 týdnů jako přední světový hráč. Nejdelší, co Nadal zvládl, je 56 týdnů.

Švýcaři také skončili na konci roku jako jednička při čtyřech Nadalových čtyřech.

Tituly a procento vítězů zápasů

Federer je nyní druhý v seznamu všech vítězství v turnajích

Federer je nyní druhý v seznamu všech vítězství v turnajích

Federerovým nejlepším úspěchem v tomto kalendářním roce bylo vítězství ve stém turnaji. Nyní má na svém kontě 102, což je druhé místo za Jimmym Connorsem.

Federer vyhrál tyto trofeje a vyhrál 1 227 zápasů s výherním procentem 82,1%. Byl na poražené straně sítě pouze při 267 příležitostech. Kromě grandslamových korun vyhrál rekordních šest trofejí World Tour Finals a 28 závodů ATP Masters 1000.

Je třeba mít na paměti, že Nadal je o pět let mladší Federer, získal 84 titulů a je čtvrtý v seznamu všech dob. Vyhrál 966 zápasů s výherním procentem okrajově lepším než Federer - 83,1%.

Na rozdíl od svého velkého rivala Nadal nikdy nedokázal vyhrát titul Tour Finals, často dorazil na událost končící sezónu bez formy nebo měl zranění. Do finále se dostal dvakrát, prohrál v letech 2010 a 2013.

Nadal má o sedm více vítězství na turnaji ATP Masters 1000 než Federer, přičemž jeho dominance na antukových kurtech významně přispívá k tomuto rekordnímu výsledku.

Je neuvěřitelně obtížné je zde rozdělit. Federer je v současné době vepředu, ale Nadal, pokud ho nezasáhne zranění končící kariérou, má ve hře ještě mnoho let. Jejich procenta výher jsou ohromující a nápadně podobná.

Reprezentovat svoji zemi

Rafael Nadal je hrdým majitelem dvou zlatých olympijských medailí

Rafael Nadal je hrdým majitelem dvou zlatých olympijských medailí

tenisky v duhové barvě

Spolu s jejich individuální brilancí měli oba hráči štěstí, že hráli v době, kdy je jejich krajané podporovali při některých největších týmových akcích na světě.

Nadal hrál v období, kdy byla ve španělském tenise neuvěřitelná hloubka. Na druhou stranu Federerův krajan Stan Wawrinka si také užil vynikající kariéru, díky které vyhrál tři grandslamy.

Jak se v celém tomto článku stává stále se opakujícím tématem, je velmi obtížné je rozdělit.

Pokud začneme pohledem na Davis Cup, Nadal má jasně navrch v počtu vyhraných soutěží. Čtyřikrát - v letech 2004, 2008, 2009 a 2011 - byl součástí vítězného španělského týmu, přičemž jeho rekord vedl k domněnkám, že je nejlepším daviscupovým hráčem všech dob.

Ve dvouhře Nadal vyhrál 22 zápasů a prohrál pouze jednou, přičemž vyhrál pět a prohrál čtyři čtyřhry. Získal také dvě zlaté olympijské medaile - jednu ve dvouhře v roce 2008 a jednu ve čtyřhře v roce 2016.

Naproti tomu Federer vyhrál Davisův pohár pouze jednou, v roce 2014, což byl další zatržený box v jeho rekordní kariéře. Jeho individuální výkony však byly skvělé, protože vyhrál 40 zápasů ve dvouhře a prohrál jen osm. Má také zlatou olympijskou medaili ve čtyřhře (vedle Wawrinky v roce 2008) a stříbrnou medaili ve dvouhře v edici 2012.

Přestože byli oba v tomto oddělení úspěšní, Nadal má výhodu díky mnohonásobným vítězstvím v Davisově poháru a zlaté medaili ve dvouhře na olympijských hrách.

odpalovač tenisových míčků DIY

Závěr

Tito dva velcí rivalové se také stali přáteli mimo kurt

Tito dva velcí rivalové se také stali přáteli mimo kurt

Při psaní tohoto článku jsem si uvědomil, jak neuvěřitelní byli oba hráči během své kariéry. Stejně jako Cristiano Ronaldo a Lionel Messi ve fotbale je rivalita mezi Federerem a Nadalem vyhnala do výšin, které v tomto sportu dříve nebyly vidět.

Jejich kontrastní styly - Federer vyzařující talent a eleganci, Nadal, konečný pouliční bojovník, který nikdy neví, kdy je poražen - přispěly k některým z největších zápasů v historii tenisu.

Otázka, na kterou jsem se pokusil odpovědět v tomto článku, je tato: kdyby dnes odešli do důchodu, kdo by byl považován za nejlepšího vůbec?

I když jsem si jistý, že mnozí by se stále přikláněli k Federerovi, podle mého názoru to Nadal hraničí na základě svých záznamů proti sobě. Španěl začínal jako specialista na jílovité hřiště, aniž by příliš ovlivňoval tvrdá nebo travnatá hřiště. Našel však způsob, jak vyhrát, a stal se jedním z největších hráčů na všech kurtech všech dob a pravidelně Federera při největších příležitostech porazil.

Porazit Federera, největšího hráče na trávě všech dob na jeho vrcholu ve Wimbledonu v roce 2008, byl opravdu pozoruhodný úspěch. Federer na druhou stranu nikdy nedokázal vymyslet způsob, jak porazit Nadala na antuce, a pro mě by proto měl být Nadal považován za většího z těch dvou.

Je to neuvěřitelně blízko, ale pro mě je rovnováha jen mírně nakloněna ve prospěch Nadala.

Populární Problémy

Leo Borg, syn švédské tenisové legendy Bjorna Borga, nedávno odhalil, že 20násobný vítěz Major Rafael Nadal je jeho idolem od dětství.

Roger Federer postoupil do wimbledonského čtvrtfinále, když v pondělí porazil výhru 7: 5, 6: 4 a 6: 2 nad Lorenzem Sonegem.

Ping pong nebo stolní tenis, jak je po celém světě známější, je rychlá a vzrušující stolní hra, která může poskytnout hodiny zábavy pro dva hráče. Vzhledem k relativně kompaktní velikosti pingpongového stolu a ...

Jak vyrobit bramborové spirály. Bramborové spirály jsou chutným a jedinečným způsobem, jak servírovat brambory. Tento wikiHow vám ukáže, jak vyrobit pečené brambory ve tvaru vývrtky a plochý potěr ve tvaru disku. Ať už si vyberete jakýkoli, budete v ...

Mistrovství světa v zápasech Pac-12 2020 se koná v sobotu na Stanfordu. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Jones vs Reyes a karty UFC 247 PPV online bez kabelu.